PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دنیای فوتبال

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34

Behroooz
10-06-2007, 12:04
به این میگن لیگ حرفه ای . رقابت شانه به شانه . امیدوارم بارسا قهرمان بشه .

nw_nk
10-06-2007, 12:14
تیم فوتبال رئال مادرید باتساوی 2بر2 برابر رئال ساراگوسا ضمن تثبیت صدرنشینی فقط به یک برد برای قهرمانی نیاز دارد.:20:

هفته سی و هفتم با تساوی تیم های بارسلون ورئال برابر حریفانشان همراه بود.بارسلونا با نتیجه 2بر2 و به سختی توانست در خانه خود اسپانول را متوقف کند.آن هم به لطف درخشش مسی.:41:
رئال مادرید هم در زمین سارگوسا به تساوی 2بر 2 رسید.هر دو گل رئال را نیستلروی به ثمر رساند تا بیست و پنج گله شود.:21:

اصلا بازی رو دیدی؟ مرد حسابی موقعیت گلهای بارسارو شمردی؟

اون آخر بازی هم نمیدونم چی شد! مدافع ها واقعا بی خیال بودن! مثل اینکه خبر تساوی رئال باعث شده بود از قهرمانیشون مطمئن بشن!

مخصوصا دو مدافع پشت سر والدز که حتی به سمت توپ نرفتن!!!

امیدوارم بارسا قهرمان بشه!

Behroooz
10-06-2007, 12:27
با تساوی ریال و بارسا در لیگ اسپانیا تکلیف قهرمانی به هفته اخر رسید .

Honradez
10-06-2007, 12:31
دوستان خواهشا اين تاپيك رو به بحث درمورد اينكه كي قهرمان ميشه تبديل نكنين.

بله، درسته. رئال مادريد و بارسلونا هردو با تساوي 2-2 مقابل ساراگوسا و اسپانيول رده‌بندي هفته قبل را تكرار كردند. در حال حاضر هردو با امتياز مساوي در صدر هستن ولي چون رئال در ديدارهاي مستقيم مقابل بارسلونا نتيجه بهتري داشته (2-0 برده و 3-3 مساوي كرده)، بالاتر از بارسا محسوب ميشه. در هفته آينده كه آخرين هفته و تعيين كننده هست، رئال مادريد ميزبان مايوركا بوده و بارسلونا نيز در نيو‌كمپ با خيمناستك بازي خواهند كرد. سويا هم كه شانس كمتري دارد، ميزبان ويارئال است.

;)

ramyar.v
10-06-2007, 12:43
با تساوی ریال و بارسا در لیگ اسپانیا تکلیف قهرمانی به هفته اخر رسید .

با اینکه از هر دو تاشون بدم میاد
ولی کاشکی رئال قهرمان بشه
چون دلم به حالش میسوزه
و فکر هم بکنم که بشه
چون همه چیز دست خودشه

R10MessiEtoo
10-06-2007, 12:51
3 تا دلیل عمده داشت(چند تا دلیل غیر عمده هم داشت) که بارسا باخت (من عقیده دارم باخت)
1- تعویض گودیانسن. وقتی موتا اومد تو بازی احساس بدی پیدا کردم نیمکت این فصل بارسا نیمی از قدرت تیم اصلی رو هم نداشت تعویش موتا هیچ دلیلی نداشت. بارسلونا ثابت کرده هر وقت دفاع کرده باخته.
2- خودخواهی اتوئو. دقیقه 85 تو اون حرکت انفجاریش می تونست راحت با یه پاس به بیرون به مسی کار رو تموم کنه.
4- الگوئر: این قدر از این بازیکن بدم میاد تو گل دوم اسپانیول پویول و تورام آفساید گیری کردند اما این دیوونه آفسایدو پر کرده بود (حسش نیست اسمایل بذارم)

دلایل دیگه هم داشت بد شانسی ، بی دقتی مهاجمان ، سهل انگاری مدافعان، ویکتور والدس، محتاط بودن رایکارد، نداشتن نیمکت قوی و قوی بودن اسپانیول(کلا همیشه مقابل بارسا شاخ میشه)، و .......

Rock Magic
10-06-2007, 13:03

اون آخر بازی هم نمیدونم چی شد! مدافع ها واقعا بی خیال بودن! مثل اینکه خبر تساوی رئال باعث شده بود از قهرمانیشون مطمئن بشن!

عزیز من من دو تا بازی رو دیدم :20:
ولی رئال هم میتونست این بازی رو ببره ولی بد شانس بود .دوستانی که بازی رئال رو دیدن متوجه میشن.:10:

nw_nk
10-06-2007, 14:05
3 تا دلیل عمده داشت(چند تا دلیل غیر عمده هم داشت) که بارسا باخت (من عقیده دارم باخت)
1- تعویض گودیانسن. وقتی موتا اومد تو بازی احساس بدی پیدا کردم نیمکت این فصل بارسا نیمی از قدرت تیم اصلی رو هم نداشت تعویش موتا هیچ دلیلی نداشت. بارسلونا ثابت کرده هر وقت دفاع کرده باخته.
2- خودخواهی اتوئو. دقیقه 85 تو اون حرکت انفجاریش می تونست راحت با یه پاس به بیرون به مسی کار رو تموم کنه.
4- الگوئر: این قدر از این بازیکن بدم میاد تو گل دوم اسپانیول پویول و تورام آفساید گیری کردند اما این دیوونه آفسایدو پر کرده بود (حسش نیست اسمایل بذارم)

دلایل دیگه هم داشت بد شانسی ، بی دقتی مهاجمان ، سهل انگاری مدافعان، ویکتور والدس، محتاط بودن رایکارد، نداشتن نیمکت قوی و قوی بودن اسپانیول(کلا همیشه مقابل بارسا شاخ میشه)، و .......

واقعا حیف شد!

آخه دقیقه 89 ؟ :41:

احتیاط ریکارد - خودخواهی مهاجم - بازی بد الگر - بی دقتی مهاجمان - بی خیالی مدافعان و ..

جالبه که این اشتباها از سوی بازیکنان و مربی توی چند تا از بازیهای اخیر هم تکرار شد ولی باز هم ...

h128mk
10-06-2007, 14:14
کاشکی یکی جدول بازیها هم بزنه بفهمیم چند امتیاز دارن

SANR
10-06-2007, 14:34
توی teletex نوشته شده.

MORINIO
10-06-2007, 16:32

اولا که دیگه رئال رو اول بدونین
بعدش اینکه دو گل دقیقا در یک دقیقه (89) زده شد. زمانی که بارسا جلو بود رئال بازی رو باخته بود
در ضمن من بازی رئال رو دیدم در آخرای نیمه دوم عالی بازی کرد و حتی میتونست بازی رو ببره ولی به هر ترتیب بود
مساوی رو گرفت
در ضمن انگار وقتی بارسا گل تساوی رو در آخر نیمه اول زد نتیجه روی اسکوربورد ورزشگاه ساراگوسا ثبت شد و تماشاگرای این تیم خوشحال شدند
فکر کنم واقعا قضیه پاداش های مالی توسط سران بارسا جدی بوده:27:

nw_nk
10-06-2007, 20:18
اولا که دیگه رئال رو اول بدونین
بعدش اینکه دو گل دقیقا در یک دقیقه (89) زده شد. زمانی که بارسا جلو بود رئال بازی رو باخته بود
در ضمن من بازی رئال رو دیدم در آخرای نیمه دوم عالی بازی کرد و حتی میتونست بازی رو ببره ولی به هر ترتیب بود
مساوی رو گرفت
در ضمن انگار وقتی بارسا گل تساوی رو در آخر نیمه اول زد نتیجه روی اسکوربورد ورزشگاه ساراگوسا ثبت شد و تماشاگرای این تیم خوشحال شدند
فکر کنم واقعا قضیه پاداش های مالی توسط سران بارسا جدی بوده:27:

دیگه بدتر! پس بیخیالیشون از خبر باخت موقت رئال بود!

ولی هنوز احتمال قهرمانی بارسا هست! کمه ولی هست دیگه! :19:

Greatone
10-06-2007, 21:12
به امید قهرمانی بارسا .......... البطه تازگی ها بارسا شده مثل تیم ملی ایران حالا چرا:
تو یه بازی 4 تا از گتاخه میخره تو یه بازی 5 تا میزنه بعد میره با یه تیم دسته دویی مساوی میکنه میاد اینور تیم های
بزرگ رو میبره..... از لیور پول تو خنه ی خودش میبازه بعد میره تو جایی که هیشکی نمیتونه لیور پول رو ببیره
(انفیلد) میزنه لیور پولو 1 0 میبره خلاصه به نظ من مشکل از مربیه

انقدر حرصم میگیره وقتی الگر رو میاره تو ...........میخام tv رو بتکونم...

مجید فینا
10-06-2007, 23:59
رئال ساراگوسا دو .....................رئال مادرید دو

ویا رئال سه ...............................اتلتیکو بیلبائو یک

رئال سوسیه دادصفر.................. رایسینگ سانتاندر صفر

رئال مایورکا صفر.................... سویا صفر

لوانته چهار .............................والنسیا دو

رئال بتیس صفر....................... اوساسونا پنج

بارسلونادو .............................. اسپانیول دو

اتلتیکو مادرید دو...................... سلتاویگو سه

یکشنبه :

دیپورتیو لاکرونیا ....................رکره تیو

ختافه ...................................خمناستی

در جدول رده بندی تیمهای رئال مادرید وبارسلونا با هفتاد وسه امتیازدررده اول و دوم قرار دارند و تیمهای سویا و والنسیا با هفتاد و یک و شصت وپنج امتیاز دررده سوم وچهارم جای دارند .تیمهای سلتاویگو و خمناستیک به ترتیب با سی وچهار و بیست وپنج امتیاز در قعر جدول قراردارند .

برنامه هفته پایانی و سی وهشتم به شرح زیر است :

یکشنبه هفدهم ژوئن :

والنسیا ..........................رئال سوسیه داد
سویا ............................ویا رئال
راسینگ سانتاندر........... رئال بتیس
رکره تیو .....................رئال ساراگوسا
رئال مادرید .................رئال مایورکا
اوساسونا .....................اتلتیکو مادرید
خمناستیک.................. بارسلونا
اسپانیول..................... دیپورتیو لاکرونیا
سلتاویگو .....................ختافه
اتلتیکو بیلبائو............... لوانته

Greatone
11-06-2007, 00:17
بارسلون راحت خیمناستیک رو میزنه باید نشست به امید مساوی یا باخت رئال

مجید فینا
11-06-2007, 01:01
راحت نه...... بازسلونا اسمال اقتدار سالهای قبلی رو نداره یه بازی 4 تا میخوره یه بازی 6 تا میزنه

این بازی هم جلوی اون همه تماشاگر خودی گل دقیقه نود میخوره

اصلا بیخیال

S a f a 6 4
11-06-2007, 01:18
وقتی رونالدینیو تو بازی نیست بارسلون انسجام درست و حسابی نداره ,حیف ,حساس ترین بازی رونالدینیو بازی نکرد

M O H S E N
11-06-2007, 01:32
عزیز من من دو تا بازی رو دیدم :20:
ولی رئال هم میتونست این بازی رو ببره ولی بد شانس بود .دوستانی که بازی رئال رو دیدن متوجه میشن.:10:

ای شیطون........

تلویزیون که نشون نمیداد پس کجا نگاه کردی ؟ :21:

M O H S E N
11-06-2007, 01:33
در ضمن به نظر من هر دو گل نیستلروی در این بازی واقعا حرفه ای بود و به من یکی که ثایت شد یکی از بهترین گلزنان جهانه.

واقعا هرجا که بره و هر لیگی که بازی کنه آقای گل میشه. جدل رو هم الان میزارم براتون

nw_nk
11-06-2007, 01:38
ولی باور کنید همه مشکلات از اینه که بازیکنان بارسا بازی رو جدی نمیگیرن!

مهاجمان وقتی بارسا جلو باشه خودخواهانه و تکرو بازی می کنن (و همین باعث میشه اختلافشون به بیش از یک گل نرسه , آخر کار گل بخورن و بازی مساوی بشه)

مدافعان هم که کم دقتی میکنن و در بعضی موارد هم کم کاری (توی اکثر گلهایی که بارسا میخوره , مدافعان آرام میدون و اصلا پر تلاش ظاهر نمیشن)

...

هر موقع مجبور بشن جدی میگیرن و اون موقع هیچ کس جلودارشون نیست!

zonealarm
11-06-2007, 01:39
ای شیطون........

چرا

با تاخیر نشون داد

12:30

M O H S E N
11-06-2007, 01:41
بارسلون راحت خیمناستیک رو میزنه باید نشست به امید مساوی یا باخت رئال

نه دیگه . نداشتیم..........

فقط رعال.......

بازی
برد
مساوی
باخت
امتیاز.
گل زده.
گل خورده
تفاضل.

رئال مادرید

34
20
6
8
66
55
34
21

بارسلونا
33
19
8
6
65
63
29
34

سویل
34
19
7
8
64
59
32
27

والنسیا
33
18
5
10
59
47
32
15

زاراگوزا
33
15
10
8
55
47
32
15

اتلتیکو مادرید
33
14
9
10
51
36
28
8

رکرتیو هلوا
33
14
8
11
50
45
43
2

ختافه
33
13
10
10
49
32
24
8

رسینگ سانتاندر
33
12
13
8
49
39
39
0

ویا رئال
33
13
8
12
47
35
39
-4

اسپانیول
33
11
12
10
45
38
39
-1

مایورکا
33
13
6
14
45
38
42
-4

دیپورتیو لاکرونیا
33
11
10
12
43
24
33
-9

اوساسونا
33
10
7
16
37
38
42
-4

رئال بتیس
33
7
14
12
35
31
40
-9

لوانته
33
7
12
14
33
27
42
-15

اتلتیک بیلبائو
33
8
9
16
33
36
54
-18

سلتاویگو
33
7
9
17
30
31
50
-19

رئال سوسیداد
33
6
9
18
27
23
40
-17

خیمناستیک
33
6
6
21
24
30
58
-28

M O H S E N
11-06-2007, 01:46
چرا

با تاخیر نشون داد

من فکر کردم داشته با یه وسیله دیگه نگاه مکیده.

zonealarm
11-06-2007, 02:34
نکنه زبونم لال ما..... رو می گی!!!

Actros
11-06-2007, 03:38
با اینکه از هر دو تاشون بدم میاد
ولی کاشکی رئال قهرمان بشه
چون دلم به حالش میسوزه
و فکر هم بکنم که بشه
چون همه چیز دست خودشه

کاملا مخالفم
بارسا باید قهرمان بشه
....................
رامیار جان تیم خودمونو بچسب بایرن
ریبری رو هم خرید:5:

Actros
11-06-2007, 03:59
انصافا حق بارسا قهرمانیه
البته من بایرنی هستم

fery joon
11-06-2007, 04:33
کاملا مخالفم
بارسا باید قهرمان بشه
....................
رامیار جان تیم خودمونو بچسب بایرن
ریبری رو هم خرید:5:

اکتورز جان خودت میدونی خیلی خاطرتو میخوام :40: ولی یه چیز میگم ناراحت نشو

اگه یه تیم تو دنیا باشه که ازش متنفر باشم اون تیم بایر مونیخه

Rock Magic
11-06-2007, 11:57
چرا

با تاخیر نشون داد

درسته منم این تاپیک رو چند دقیقه بعد از پایان بازی زدم.:31:

MORINIO
11-06-2007, 12:16
ای شیطون........

تو خواب بودی اون موقع تلویزیون نشون داد:27:

R10MessiEtoo
11-06-2007, 12:43
مطبوعات اسپانيا پس از اين شب حساس طي مقالات متنوع از جهات گوناگون بازي هاي شب نخست را مورد تحليل قرار دادند، مارکا با تيتر «Lider de infarto» بارسلونا را مستحق شکست دانست و AS اسپانيا با تيتر «از آسمان به دوزخ» اين شب را شب نابودي بارسلونا ناميد، ال پائيس با حمله به روزنامه هايي که گل ناسالم ليونل مسي را دوباره با گل مارادونا مقايسه کرده اند، نوشت؛ «مارادونا در يک حرکت سياسي پيام ملت آرژانتين را به جهانيان رساند اما چگونه مي شود گل مسي را هم با دخالت دست خداوند توصيف کرد؟،»

روزنامه اسپورت کاتالونيا که به شدت از دست خط دفاعي بارسا عصباني بود، نوشت؛ «بارسلونا لاليگا را تباه کرد».اين روزنامه با تيتري عجيب در مورد رئال مادريد نوشت؛ «رئال مادريد نابود شد اما در صدر جدول باقي ماند،»در اين بين گزارش AS اسپانيا از وضعيت اين شب تب دار خواندني تر بود. اين روزنامه با انتخاب تيتر مرسي تامودو، مقاله اش را آغاز کرد و نوشت؛ مادريد سراسر جشن و شادي بود. هواداران رئال مادريد سر از پا نمي شناختند و تا نيمه هايي از شب به جشن و پايکوبي پرداختند. اين شادي با پيروزي ارزشمند کاستيانا نماينده معتبر مادريد در دسته دوم مضاعف شد.بازي حساس بارسلونا با اسپانيول در نوکمپ با توقف بارسا همراه شد، جدالي پرحاشيه که دست خداوند و درگيري لاپورتا با يک خبرنگار و فحاشي هواداران اسپانيول به داور مسابقه در ميان دو نيمه را شامل مي شد.

R10MessiEtoo
11-06-2007, 12:47
رايکارد؛ بايد سرمان را بالا بگيريم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فرانک رايکارد و بازيکنانش باز هم يک شب تلخ ديگر را سپري کردند. بارسا از اسپانيول جلو بود که در آخرين لحظات حريف گل تساوي را زد و بازي 2-2 شد. با اين تساوي و با مساوي 2-2 رئال مادريد در ساراگوسا دوباره بارسلونا از قهرماني دور شد تا رايکارد و تيمش بدون کمترين اميدي به فکر هفته پاياني لاليگا باشند. هر دو گل اسپانيول را رائول تامودو کاپيتان اين تيم زد تا دو گل مسي پاک شود. رايکارد بعد از اين بازي دقيقاً احساس يک شکست خورده را داشت؛ «شوک بدي بود. در آخر مسابقه همه چيز خراب شد. ما الان همه چيز را از دست داديم. بايد مسووليت اين شکست را بپذيريم و اين تساوي را به حساب باخت بگذاريم. اين تساوي يک فرصت از دست رفته است و کنار آمدن با آن خيلي سخت است. با وجود اين ما بايد به خودمان افتخار کنيم چون به سختکوشي خودمان ادامه داديم. البته هنوز از نظر رياضي ما شانس قهرماني داريم و امکان اينکه بتوانيم قهرمان بشويم، بنابراين نبايد نااميد شويم. شايد سخت باشد ولي غيرممکن نيست. حتي اگر ما يک بازي خيلي سخت را هم پشت سر گذاشته باشيم، اين اميدواري نبايد از دست برود. بايد سرمان را بالا بگيريم. هيچ وقت نشد که در مسابقه اي تلاش نکنيم و زحمت نکشيم. هيچ وقت هم نشد که فکر کنيم قهرمان شده ايم و کار را تمام شده حساب کنيم و ديگر تيم ها را دست کم بگيريم. تنها ناراحتي من الان از کل ليگ نيست بلکه از اين است که ما در بازي آخر آسان گرفتيم و اين اجازه را به اسپانيول داديم تا گل دوم را بزند. ما مي توانستيم بازي را از جريان بيندازيم و مسابقه را بکشيم ولي اين کار را نکرديم و بازي مساوي شد. اين هم مي تواند درسي براي ما باشد که در آينده به کارمان بخورد. تحليل من اين است که ما از نظر عصبي و ذهني آماده نبوديم و به همين علت گل خورديم. اگر آرامش داشتيم اين اشتباهات را مرتکب نمي شديم. اين چيزها شرم آور است و ما بايد کماکان به آن فکر کنيم تا ديگر تکرار نشود. من به عنوان سرمربي مسووليت اين ناکامي را مي پذيرم، هر چند که هنوز فاصله زيادي با رئال مادريد نداريم.» علاوه بر رايکارد يکي ديگر از مغموميني که بعد از مسابقه صحبت کرد ژاوي هرناندز بود؛ هافبکي که در اغلب دقايق مسابقه مشغول از کار انداختن ايوان دلاپنيا بازي ساز خوشفکر اسپانيول بود. ژاوي بعد از اين مسابقه چنين گفت؛ «آنچه در مسابقه با اسپانيول رخ داد، خلاصه اي از کل فصل جاري بود. ما به قدري در طول سال اشتباه کرديم و ديگران را دست کم گرفتيم که رئال مادريد در وسط فصل خودش را پيدا کرد و جان گرفت. هر هفته هم اين جرات را به آنها مي داديم که جلوتر بيايند و نهايتاً هم از ما پيشي بگيرند. بازي با اسپانيول هم در ادامه اين روند بود. در عرض يک دقيقه همه چيز عوض شد و ما قهرماني را به رئال تقديم کرديم.»

nw_nk
11-06-2007, 13:02
++++

عزیزم .. داغ دلمون رو تازه نکن!

بزار فراموشش کنیم! :19:

corey taylor
11-06-2007, 13:38
کاش قانون فوتبال اسپانیا اینجوری نبود که به بازی مسنقیمشون نگاه کنند

نو بازی مستقیمشون رئال به لطف 10 نفره شدن بارسلونا تونست مساوی بگیره

هر جور که حساب کنی اصلا حق رئال قهرمانی نیست:41: :41: :41:

Ahmad-Ra
11-06-2007, 15:23
اشتباه میکنی عزیز دل...

رئال تو نیم فصل دوم واقعا بهتر از بارسا بازی کرد.

تازه در بازی رفت با بارسا 2 بر صفر بارسا رو مغلوب کرد. و در بازی برگشت هم 3 بر 3 شدن. پس واقعا حق قهرمانی رئال هست.

لطفا کم لطفی نکنین. رئال یادتونه با چه مشکلاتی مواجهه شد ولی خودش رو بالا کشید واقعا به نظ ر من رئال حقشه بعد از مدتها ببره لیگ اسپانیا رو.......

Rock Magic
11-06-2007, 15:29
رئال تو این فصل تو هر بازی با بارسلونا بهتر بود.
بازی های رو در رو دو تیم رو یادتون هست

رئال در هر دو بازی بارسا رو له کرد.تو بازی دوم هم که اگه مسی نبود رئال سه هیچ برده بود.

nw_nk
11-06-2007, 15:57
رئال تو نیم فصل دوم واقعا بهتر از بارسا بازی کرد.

تازه در بازی رفت با بارسا 2 بر صفر بارسا رو مغلوب کرد. و در بازی برگشت هم 3 بر 3 شدن. پس واقعا حق قهرمانی رئال هست.

لطفا کم لطفی نکنین. رئال یادتونه با چه مشکلاتی مواجهه شد ولی خودش رو بالا کشید واقعا به نظ ر من رئال حقشه بعد از مدتها ببره لیگ اسپانیا رو.......

حرف از مشکلات نزنین که آدم سریع یاد بارسلون و مشکلات این فصلش میوفته!

رئال در هر دو بازی بارسا رو له کرد.تو بازی دوم هم که اگه مسی نبود رئال سه هیچ برده بود.

له کرد؟ ما که چیزی ندیدیم!

ali_chenger
11-06-2007, 16:09
با اینکه شانس بارسا کمه ولی بازم امید هست به امید قهرمانی بارسا:20:

corey taylor
11-06-2007, 16:14

چه جوری له کرده بود تا زمانی که بارسلونا 11 نفره بود رئال نفس نمیکشید

به خاطر یک اشتباه بچه گونه بارسلونا 10 نفره شد و رئال تونست مساوی بگیره

Ahmad-Ra
11-06-2007, 16:18

بدونین که مشکلات رئال به طور عمومی بود و همه دچارش شده بودن.

ولی مشکلات بارسا شخصی و تقصیر خودشون بود. درگیری ها و.... پس ربطی پیدا نمیکنه...!!!!!:5:

Ahmad-Ra
11-06-2007, 16:22
چه جوری له کرده بود تا زمانی که بارسلونا 11 نفره بود رئال نفس نمیکشید

به خاطر یک اشتباه بچه گونه بارسلونا 10 نفره شد و رئال تونست مساوی بگیره

شما فکر میکنی 1 نفر ادم میتونه تیم رو اونطوری که شما فکر میکنین به پیروزی برسونه...؟

در ضمن در دقیقه نود بود که بارسا با رئال مساوی کرد. در اصل رئال داشت 3 بر 2 میبرد..... رئال مساوی نگرفت.. بارسا مساوی گرفت.. مثل اینکه بازی ها رو نگاه نمیکنید که میگید : رئال تونست مساوی بگیره...!!!

بازی رفت رو چی میگید که 2 بر صفر رئال برد. لابد بازم اخراجی بوده یا... :13:

corey taylor
11-06-2007, 18:55
[QUOTE=Ahmadra;1181863]شما فکر میکنی 1 نفر ادم میتونه تیم رو اونطوری که شما فکر میکنین به پیروزی برسونه...؟

در ضمن در دقیقه نود بود که بارسا با رئال مساوی کرد. در اصل رئال داشت 3 بر 2 میبرد..... رئال مساوی نگرفت.. بارسا مساوی گرفت.. مثل اینکه بازی ها رو نگاه نمیکنید که میگید : رئال تونست مساوی بگیره...!!!

بازی رفت رو چی میگید که 2 بر صفر رئال برد. لابد بازم اخراجی بوده یا... :13:[/

اتفاقا انگار شما بازی ها رو نمیبینی رئال به لطف 10 نفره شدن بارسلون تونست جلو بیفته

ولی بازم نتونست بارسلونا رو ببره:27:

alireza999
12-06-2007, 01:23
من مطمئنم نه رئال قهرمان میشه نه بارسلون
نه سویا نه دیپوتیو نه والنسیا نه اینتر نه میلان نه یووه نه منچستر نه چلسی نه بولتون نه استقلال اهواز
راستی من زیاد مطمئن نیستما!!!

Actros
12-06-2007, 03:45
بارسا باید قهرمان بشه
...........................
بابا رئال که توسط بایرن خودم له شد

arash_zp
12-06-2007, 15:48
اتفاقا انگار شما بازی ها رو نمیبینی رئال به لطف 10 نفره شدن بارسلون تونست جلو بیفته

ولی بازم نتونست بارسلونا رو ببره:27:[/quote]
نكنه بارسا از قصد اخراجي داد تا به ريال لطف كنه. ها‌؟؟؟؟؟؟؟؟ :27:
بايرن هم شانس آورد اينو همه ميدونن شما الكي دلخوش نباش

Actros
13-06-2007, 00:52
بايرن هم شانس آورد اينو همه ميدونن شما الكي دلخوش نباش
میشه بگی چرا؟

namakdoon
14-06-2007, 11:17
بارسا باید قهرمان بشه
...........................
بابا رئال که توسط بایرن خودم له شد
فقط رئال مادرید :thumbsup: :thumbsup:

namakdoon
14-06-2007, 16:07

له کرد؟ ما که چیزی ندیدیم!
اون موقع خواب بودین:27:

nw_nk
14-06-2007, 18:55
اون موقع خواب بودین:27:

همچنین شما! :19:

MORINIO
14-06-2007, 19:16
فقط رئال مادرید :thumbsup: :thumbsup:

ایول اینو باهاتم
این بارسایی ها که می خوان با رشوه 600000 دلاری به مایورکا قهرمان لا لیگا بشند:27:
زورشون تو زمین فوتبال نمیرسه می خوان با پول اول شوند

فقط رئال[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

namakdoon
14-06-2007, 20:24
ایول اینو باهاتم
این بارسایی ها که می خوان با رشوه 600000 دلاری به مایورکا قهرمان لا لیگا بشند:27:
زورشون تو زمین فوتبال نمیرسه می خوان با پول اول شوند

فقط رئال[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اره
همشون عقده ای هستن
میخوان هرچی جام فتح کنن ولی یک دونه رو هم نمیتونن بگیرن:12: :26: :33: :47: :15: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :27: :27: :5: :46:

Babak
14-06-2007, 20:27
تاپیک به کل کل کشیده بشه ممکنه ناپدید بشه

nw_nk
14-06-2007, 21:32
تاپیک به کل کل کشیده بشه ممکنه ناپدید بشه

لطفا دوستان کمی رعایت کنند!

مخصوصا طرفداران رئال. این رو از روی علاقه به بارسا (رونالدینهو) نگفتم. این چند پست آخر کمی زیاده روی کردید.

چرا وسط گفتگو از کلماتی مثل عقده ای استفاده می کنید؟ می خواهید تاپیک به جنجال کشیده بشه؟

بعد انتظار دارید انجمن ورزشی هم بزنن.

فعلا بای

namakdoon
14-06-2007, 21:55

مخصوصا طرفداران رئال. این رو از روی علاقه به بارسا (رونالدینهو) نگفتم. این چند پست آخر کمی زیاده روی کردید.

چرا وسط گفتگو از کلماتی مثل عقده ای استفاده می کنید؟ می خواهید تاپیک به جنجال کشیده بشه؟

فعلا بای
چشم دیگه تکرار نمی شه :10:
Trust me:thumbsup:

MORINIO
16-06-2007, 18:56

فعلا بای

چشم دیگه تکرار نمیشه:5:
البته به شرطی که اونا هم رعایت کنند:27:

namakdoon
16-06-2007, 19:42
جام ملت ها کی شروع میشه؟
بیایید برای مقام ایران نظر سنجی کنیم
سوال:در جام ملت های اسیا ایران به چه مقامی نایل میاید؟
1)اول از اخر 2)دوم از اخر 3)سوم از اخر 4) مقامی نمیاره (بازیکنان در حین سفر به اون 4 کشور دچار اختلال می شن و می رن دبی!!!!!) 5)یادشون میره که برن بازی کنن

cyrus_ln
16-06-2007, 20:57
جام ملت ها کی شروع میشه؟
بیایید برای مقام ایران نظر سنجی کنیم
سوال:در جام ملت های اسیا ایران به چه مقامی نایل میاید؟
1)اول از اخر 2)دوم از اخر 3)سوم از اخر 4) مقامی نمیاره (بازیکنان در حین سفر به اون 4 کشور دچار اختلال می شن و می رن دبی!!!!!) 5)یادشون میره که برن بازی کنن

شماره 5.صد در صد
از شوخي گذشته ما كه دوست داريم ايران اول بشه.

Behroooz
16-06-2007, 21:02
خدایا به کمک بارسا بیا ....

امیدوارم ریال بازیشو به مایورکا ببازه ...

nw_nk
16-06-2007, 21:06

یا مساوی کنه!

R10MessiEtoo
16-06-2007, 21:17
من شخصا شک ندارم رئال قهرمانه. نه به خاطر تیمش بلکه به خاطر شخص کاپلو این جمله معروف در موردش رو شنیدید که "کاپلو با هر تیمی تو هر لیگی قهرمان میشه" کلا احترام خاصی براش قائلم.
بارسا اول بشه یا دوم ما دوستش داریم به خاطر تیمش ، به خاطر بازی های استثنایی ، به خاطر مسی رونالدینیو و ...

بهنازی
16-06-2007, 23:11
شک نکنید که رئال قهرمانه.فقط جای زیدان خیلی خالیه.

namakdoon
17-06-2007, 00:59

مطمعن هستم که ما قهرمان هستیم (ریال مادرید):8:

namakdoon
17-06-2007, 01:00
من شخصا شک ندارم رئال قهرمانه. نه به خاطر تیمش بلکه به خاطر شخص کاپلو این جمله معروف در موردش رو شنیدید که "کاپلو با هر تیمی تو هر لیگی قهرمان میشه" کلا احترام خاصی براش قائلم.
بارسا اول بشه یا دوم ما دوستش داریم به خاطر تیمش ، به خاطر بازی های استثنایی ، به خاطر مسی رونالدینیو و ...
موافق
:10:

namakdoon
17-06-2007, 01:01
شک نکنید که رئال قهرمانه.فقط جای زیدان خیلی خالیه.
جاش زیادی خالیه
یادش به خیر:46:

cyrus_ln
17-06-2007, 11:21
بروبچ آماده بشويد براي جشن قهرماني.رئال امشب قهرمان ميشه.

arash_zp
17-06-2007, 11:57
امشب 30 تایی میشیم

R10MessiEtoo
17-06-2007, 13:45
پرونده کامل لالیگا در لینک زیر اگه حوصلشو داشتید بخونید خیلی جالبه
h t t p://[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فاصله های اولش رو بردارید

nw_nk
17-06-2007, 14:07
مطمعن هستم که ما قهرمان هستیم (ریال مادرید):8:

ایول احساس! با رئال مادرید یکی شدی! :10:

MORINIO
17-06-2007, 15:05
امشب 30 تایی میشیم

آره ایول:46:

MORINIO
17-06-2007, 15:08
پرونده کامل لالیگا در لینک زیر اگه حوصلشو داشتید بخونید خیلی جالبه
h t t p://[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فاصله های اولش رو بردارید

آره جالب بود دستت درد نکنه

namakdoon
17-06-2007, 20:34
بروبچ آماده بشويد براي جشن قهرماني.رئال امشب قهرمان ميشه.:11: این گل تقدیم به دیویدعزیز که اخرین فصل حضورش را در ریال مادرید با قهرمانی به پایان برساند
:11: این گل تقدیم به رائول عزیز بهترین کاپیتان دنیا با پر افتخارترین تیم جهان امشب قهرمانی اش را جشن میگیرد
:11: و این گل تقدیم به تو طرفدار عزیز که با پشت سر گذاشتن این دوران تلخ پس از بر کناری دل بسکه با ظهور مردی بزرگ چون کاپلو همچنان به عهدت پایبند بودی :40:

MORINIO
17-06-2007, 21:48
:11: این گل تقدیم به دیویدعزیز که اخرین فصل حضورش را در ریال مادرید با قهرمانی به پایان برساند
:11: این گل تقدیم به رائول عزیز بهترین کاپیتان دنیا با پر افتخارترین تیم جهان امشب قهرمانی اش را جشن میگیرد
:11: و این گل تقدیم به تو طرفدار عزیز که با پشت سر گذاشتن این دوران تلخ پس از بر کناری دل بسکه با ظهور مردی بزرگ چون کاپلو همچنان به عهدت پایبند بودی :40:

به این گل ها یه گل دیگه اضافه میشه

:11: این گل هم برای روبرتو کارلوس خودمون که او هم آخرین بازیش تو رئال هست

R10MessiEtoo
17-06-2007, 22:05
یک گل هم به این نیستلروی بدید بدبخت چه گناهی کرده اگر نبود الان جای خیمناستیک دی تاراکونا!! بودید

namakdoon
17-06-2007, 22:27
یک گل هم برای Guti جیگرم که میتونه جای خالی دیوید رو پر کنه

namakdoon
17-06-2007, 22:30
یک گل هم به این نیستلروی بدید بدبخت چه گناهی کرده اگر نبود الان جای خیمناستیک دی تاراکونا!! بودید
خدا خیریش بده :27: :27: :46: :46: :20: :5:
می گم به همه گل بدیم راحت تریم چون این قدر باید بنویسیم که دیگه این تاپیک پر میشه:11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: ........................................

namakdoon
18-06-2007, 00:54
real madrid دوباره به بازی بر می گرده
realmadrid 3
مایرکا 1
tom cruis هم توی ورزشگاه هسته:10: :5: :8: :21: :40: :11:

namakdoon
18-06-2007, 01:26
شایسته ترین بودیم
مستحق این قهرمانی بودیم
درود بر دیارا
درود بر ریس به توان 2
و درود بر کاپلو
yessssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss sssssssss
:12: :7: :10: :8: :26: :33: :15: :14: :28: :16: :biggrin: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :7: :7: :7: :7: :12: :12:

h128mk
18-06-2007, 01:27
این رئال چقدر مرده خوره .
همه گلاش الکی خدایی .

:41::41::41::41::41:

namakdoon
18-06-2007, 01:29
این رئال چقدر مرده خوره .
همه گلاش الکی خدایی .

:41::41::41::41::41:
اره اره. می دونم می دونم :27: :21: :21: :27: :21: :27:

h128mk
18-06-2007, 01:30
اصلا حق رئال نبود قهرمانی .

h128mk
18-06-2007, 01:31
اره اره. می دونم می دونم :27: :21: :21: :27: :21: :27:

2 تا گل اخری و نگاه کن . یکی رو دروازه بان زد تو گل
یکی هم خورد به پای مدافع

اخه اینا هم شد گل .

namakdoon
18-06-2007, 01:36
گل سوم معرکه بود .
تعویض های کاپلو واز فنتستیک.!!!!!!

h128mk
18-06-2007, 01:39
اصلا این چه قانونیه . بازی رو دررو حساب میکنن .
هیچ جای دنیا اینطوری نیست

:41::41::41:

namakdoon
18-06-2007, 01:42
اصلا این چه قانونیه . بازی رو دررو حساب میکنن .
هیچ جای دنیا اینطوری نیست

:41::41::41:
قراری نیست که هر جای دنیا یه کاری کردن لالیگا هم بکنه. :27: :27: :27:
:40:REAL MADRID:40:
:40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40:

چاکر علی چنجر.....

ali_chenger
18-06-2007, 01:44
با اینکه خودم بارسایی هستم ولی قهرمانی ریال مادرید را به طرفداراش مخصوصا بچه های گل p30 world تبریک میگم:11:

S@eid
18-06-2007, 01:57
سلامتی رئال [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کیــــــــــــــــــــــف می کنیــــــــــــم ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nw_nk
18-06-2007, 01:58
چی شد؟ مایورکا یکدفعه بازی رو ول کرد! حدود 20 دقیقه دیگه مایورکا بازی نمیکرد! بازیکناش فقط میزدن زیر توپ و توپ رو زودتر به بازیکنان زئال میرسوندن تا اونها یک حمله دیگرو تدارک ببینن!

عکس العمل مدافع کتار دیرک هم خیلی جالب بود. حتی وقتی توپ بهش خورد , باز هم تکون نخورد! خشکش زده بود!

...

به امید موفقیت های آینده بارسا (رونالدینهو)

namakdoon
18-06-2007, 02:03
توجه کردین دیوید طی این چند سال برای رئال عالی بازی می کرد ولی برای تیم بد شانسی آورده بود

MORINIO
18-06-2007, 02:03
براوو قو های سپید مادرید
براوو کاپلو
براوو طرفداران رئال
تیم به این میگن که بازی باخته رو با برد عوض کنه
ای ول

MORINIO
18-06-2007, 02:07
توجه کردین دیوید طی این چند سال برای رئال عالی بازی می کرد ولی برای تیم بد شانسی آورده بود

آره راست میگی
ولی حیف که نیستلروی مصدوم شد و نتونست کفش طلای اروپا رو به دست بیاره
ولی این مهمه که اول شدیم:27:

namakdoon
18-06-2007, 02:10
آره راست میگی
ولی حیف که نیستلروی مصدوم شد و نتونست کفش طلای اروپا رو به دست بیاره
ولی این مهمه که اول شدیم:27:
اره ولی خداییش تعویض های کاپلو عالی بود میدونست کیو بیاره توی زمین. هیگوئین و ریس. از گوتی هم کلا خوشم میاد.

MORINIO
18-06-2007, 02:10
چی شد؟ مایورکا یکدفعه بازی رو ول کرد! حدود 20 دقیقه دیگه مایورکا بازی نمیکرد! بازیکناش فقط میزدن زیر توپ و توپ رو زودتر به بازیکنان زئال میرسوندن تا اونها یک حمله دیگرو تدارک ببینن!

عکس العمل مدافع کتار دیرک هم خیلی جالب بود. حتی وقتی توپ بهش خورد , باز هم تکون نخورد! خشکش زده بود!

...

به امید موفقیت های آینده بارسا (رونالدینهو)

برای این بود که کم آورده بودن
لاپورتا هم بهتره بره اون ششصد هزار دلاری رو که می خواست به مایورکا بده پس انداز کنه تا بازیکنای خوبی رو بخره:27:

namakdoon
18-06-2007, 02:14
برای این بود که کم آورده بودن
لاپورتا هم بهتره بره اون ششصد هزار دلاری رو که می خواست به مایورکا بده پس انداز کنه تا بازیکنای خوبی رو بخره:27:
:7: :12: :12: :12: :31: :31: :3: :3: :26: :26: :33: :16: :16: :16: :15: :14: :thumbsup: :thumbsup: سال های انتظار به پایان رسید. جام قهرمانان اماده باش رئال داره میاد. 4 5 سال سرکوب شدیم

Greatone
18-06-2007, 02:16
حیف شد ............

به طرفداران مارید تبریک میگم

win XP
18-06-2007, 02:17
سلام دوستان ... امشب چی شبی بود ... وقتی رئال گل دوم رو زد ... نیم نیم متر پریدم بالا ...

حال کردم انصافا خیلی حال داد ... اگه از اول رئال گل میزد و جلو بود اینقدر حال نمکردم

MORINIO
18-06-2007, 02:17
:7: :12: :12: :12: :31: :31: :3: :3: :26: :26: :33: :16: :16: :16: :15: :14: :thumbsup: :thumbsup: سال های انتظار به پایان رسید. جام قهرمانان اماده باش رئال داره میاد. 4 5 سال سرکوب شدیم

12 قهرمانی بیشتر از بارسا تو لیگ داریم:27:
رئال با این مشکلات تو این فصل تونست اول بشه باعث اون فقط کاپلو هست و بس

namakdoon
18-06-2007, 02:19
سلام دوستان ... امشب چی شبی بود ... وقتی رئال گل دوم رو زد ... نیم نیم متر پریدم بالا ...

حال کردم انصافا خیلی حال داد ... اگه از اول رئال گل میزد و جلو بود اینقدر حال نمکردم
به قوله عادل جان "یک قهرمانی دراماتیک برای یاران رئال":10:

MORINIO
18-06-2007, 02:19

به خدا من گفتم تا سومی رو نزنیم حال نمیده
همون موقع گل سوم زده شد و همسایه ها از خواب بیدار:27:

MORINIO
18-06-2007, 02:21
به قوله عادل جان "یک قهرمانی دراماتیک برای یاران رئال":10:

البته عادل بارسایی هست ولی نمیشه راحت فهمید طرفدار کدوم تیمه
بعد از اینکه رئال گل خورد تا زمانی که رئال گل رو زد با حر فاش اعصاب منو خورد میکرد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

namakdoon
18-06-2007, 02:23
به خدا من گفتم تا سومی رو نزنیم حال نمیده
همون موقع گل سوم زده شد و همسایه ها از خواب بیدار:27:
اره من همسایه های ما هم از خواب بیدار شدن(با فریاد تو):31:

win XP
18-06-2007, 02:53
دوستان دیدید
فدرر هم تو ورزشگاه بود ...

دلم میسوزه به حال بارسایی ها وقتی رئال بود یا وقتی رئال مساو کرد چقدر خر کیف بودن بنده خداها
تا رئال گل دوم رو زد بارسلونای بد دبخت یه گل خورد ...

تو سایت رئال برید عکس های قشنگی گذاشته

تایید پست های بالا

Actros
18-06-2007, 05:35
واقعا حیف شد
بارسا بدون جام!!!

Mohammad_Ahrari
18-06-2007, 07:55
من كه ديشب با بابام نشستم نگاه كردم...من ريالي بابام بارسلونايي...

واي گلو كه خورديم گفت رفتين ديگه و همينطور ميخنديد به من ولي وقتي زديم من تا 3 تا كوچه اونورتر رو بيدار كردم...بيچاره ها...

ولي عجب شبي بود...اي ول داشت...

namakdoon
18-06-2007, 08:00
من كه ديشب با بابام نشستم نگاه كردم...من ريالي بابام بارسلونايي...

واي گلو كه خورديم گفت رفتين ديگه و همينطور ميخنديد به من ولي وقتي زديم من تا 3 تا كوچه اونورتر رو بيدار كردم...بيچاره ها...

ولي عجب شبي بود...اي ول داشت...
:31: :31: :31: :31: :31: :31: :31:

ahmet kaya
18-06-2007, 08:21
سلام....منم به نوبه خودم تبریک میگم وخوشحالم از اینکه رئال تونست بالاخره یه جام بگیره...!!!دیشب یاد فینال لیگ قهرمانان پارسال افتادم که چگونه بارسلونا منو و بقیه آرسنالی ها رو نقره داغ کرد . باسه اولین بار تو عمر پر برکتم از رئال خوشم اومد....:10:

cyrus_ln
18-06-2007, 10:54
بالاخره رئال قهرمان شد.
به همه طرفدارهاي رئال تبريك ميگم من كه ديشب داشتم سكته ميزدم به هر حال بعد از 3 4 سال رئال قهرمان شد.

cyrus_ln
18-06-2007, 11:04
دوستان دیدید
فدرر هم تو ورزشگاه بود ...

ا

تام كروز هم بود ولي چون صدا و سيما كلا مشكل داره اين چيزا رو نشون نداد خدا ميدونه ديگه چه كسايي بودن.
مراسم اهداي جام رو هم كه نشون نداد.

namakdoon
18-06-2007, 11:24
تام كروز هم بود ولي چون صدا و سيما كلا مشكل داره اين چيزا رو نشون نداد خدا ميدونه ديگه چه كسايي بودن.
عجب حالی بود دیشب :10: :8: :5: :46: :31: :27:

namakdoon
18-06-2007, 11:25
پست 7826 :13:

corey taylor
19-06-2007, 13:31
مبارک رئال باشه:2: :2: :2:

arash_zp
19-06-2007, 15:17
واي خدا مردم و زنده شدم تا اين ريال يه جام گرفت وقتي گل زد از جيع من سقف خونه داشت ميومد پايين
تازه شانس آوردم همسايه ها از دستم شكايت نكردن وگرنه الان به جاي اينجا داشتم آب خنك ميخوردم

namakdoon
19-06-2007, 20:02
جام ملت ها کی شروع میشه؟
نظرتون درباره ی تیم ملی چیه؟ کاری به قبل نداشته باشین

""به همه ی مهمانان عزیز پیشنهاد می کنم که عضو بشن خیال خودشون و ما رو راحت کنن ""

MORINIO
20-06-2007, 01:49
جام ملت ها کی شروع میشه؟
نظرتون درباره ی تیم ملی چیه؟ کاری به قبل نداشته باشین

""به همه ی مهمانان عزیز پیشنهاد می کنم که عضو بشن خیال خودشون و ما رو راحت کنن ""

16 تیر شروع میشه و ایران20 ام بازی داره

Behroooz
20-06-2007, 20:50
فرانك ريكارد سر مربي بارسا باقي ماند .

arash_zp
21-06-2007, 01:40
اميدوارم كاپلو بمونه :42:
مطمينم شوستر رو بيارن تيم برميگرده به زمان كرش و كاماچو و......... :41:

namakdoon
21-06-2007, 01:45
اميدوارم كاپلو بمونه :42:
مطمينم شوستر رو بيارن تيم برميگرده به زمان كرش و كاماچو و......... :41:
کی گفته میره؟ اگه رفت من خودم برش می گردونم. نگران نباشین:46:

arash_zp
21-06-2007, 05:56
کی گفته میره؟ اگه رفت من خودم برش می گردونم. نگران نباشین:46:
اواوه آقاي كاپلو ببخشيد نشناختموتون :31:

namakdoon
21-06-2007, 09:30
اواوه آقاي كاپلو ببخشيد نشناختموتون :31:
چاکریم،مخلصیم:27: :46: :5: :10: :12: :7: :3: :3:

namakdoon
21-06-2007, 14:21
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این هم برای طرفداران رئال
REAL MADRID FANS

MORINIO
21-06-2007, 15:24
به نظر من شوستر هم بیاد خوبه
دیدید که چه جوری بارسا رو 4 بر صفر در هم شکست

R10MessiEtoo
21-06-2007, 15:45
مربي فصل بعد رئال من هستم
ولفگانگ توبين مترجم : علي بوذري
برند شوستر که بين سال هاي 1978 تا 1980 و همچنين بين سال هاي 1993 تا 1996 جمعاً 120 بار براي تيم هاي کلن و لورکوزن در بوندس ليگا بازي کرده است، موفق شد در سن 20 سالگي به عنوان کارگردان خط مياني همراه با تيم ملي آلمان به عنوان قهرماني جام ملت هاي اروپا در سال 1980 در ايتاليا دست يابد. او در همان سال به اسپانيا رفت و در آنجا تا سال 1993 به عنوان بازي ساز خلاق تيم هاي بارسلونا، رئال مادريد و آتلتيکو مادريد موفق شد سه بار قهرمان ليگ اسپانيا و شش بار قهرمان جام حذفي اسپانيا شود.
ستاره اسبق فوتبال جهان از سال 1997 در رده هاي پايين مانند ليگ دسته دو آلمان تيم هاي اف.ث. کلن و فورتونا کلن، در اوکراين شاختار دونتسک و در اسپانيا تيم هاي درجه دو ليگ دسته اول اين کشور مانند دپورتيوو ايکرکس، لوانته و از سال 2005 تيم ختافه را مربيگري کرد. او در ختافه پس از موفقيت هاي پي در پي در اين فصل و پيروزي حيرت انگيز 4 بر صفر در مرحله نيمه نهايي جام حذفي اسپانيا در برابر بارسلونا، در آستانه کسب اولين عنوان قهرماني خود به عنوان مربي قرار دارد. البته شوستر در اين فينال که شنبه آينده در استاديوم سانتياگو برنابئو شهر مادريد برگزار مي شود، در مقابل تيم سويا قهرمان جديد جام يوفا به عنوان تيمي که داراي شانس کمي براي تصاحب اين عنوان است وارد ميدان خواهد شد.
آقاي شوستر، شما براي اولين بار به عنوان مربي در يک فينال حضور داريد. بازي فينال جام حذفي اسپانيا در برابر تيم سويا براي شما و تيم ختافه چه ارزشي دارد؟

البته که تمام باشگاه روي اين فينال تمرکز کرده چرا که در تاريخ خود تا به حال در چنين جايگاهي نبوده. اين فينال پايان يک فصل رويايي براي باشگاهي است که در ابتداي فصل بقا در ليگ دسته اول را هدف خود اعلام کره بود، بخصوص اينکه در ابتداي فصل بازيکن هاي باارزش خود را نيز از دست داده بود. ولي ما در طول فصل همواره در بين ده تيم اول جدول قرار داشتيم و در نيم فصل اول حتي چند بار در بين سه تيم اول جدول بوديم. البته ارزش کار ما با توجه اين مساله که جام حذفي اسپانيا پس از سال ها تا مرحله نيمه نهايي به صورت رفت و برگشت برگزار شد، بيشتر مشخص مي شود. در چنين شرايطي ديگر نمي توان از شانس و اقبال صحبت کرد.

فينال اين مسابقات در استاديوم سنتي برنابئو برگزار مي شود. آيا برگزاري اين مسابقه در چنين استاديومي، هيجاني مشابه آنچه در فينال جام حذفي آلمان در برلين شاهدش هستيم به وجود خواهد آورد؟

البته. من به عنوان بازيکن در طول 13 سال بازي خود در اسپانيا اين افتخار را داشتم که 10 بار در فينال جام حذفي حضور داشته و هر دفعه شاهد اهميت فوق العاده اين رخداد بزرگ باشم. کشور هايي با فوتبال سطح بالايي وجود دارند که در آنها جام حذفي اهميت زيادي ندارد ولي در اسپانيا فينال جام حذفي مانند اين بازي در انگليس و آلمان رخداد بسيار بزرگي محسوب مي شود. شاه و ملکه اسپانيا براي ديدن اين بازي به استاديوم مي آيند و مراسم بسيار باشکوهي نيز در حاشيه اين مسابقه برگزار مي شود که نشان دهنده اهميت فوق العاده اين مسابقه است. فرناندو هيرو کاپيتان اسبق تيم رئال مادريد چند روز پيش به من گفت که اين شب، شب بخصوصي در فوتبال اسپانيا به حساب مي آيد.

باشگاه ختافه که در حومه شهر مادريد واقع شده در برابر سوياي مدعي شانس کمتري براي پيروزي در اين مسابقه دارد. ختافه به غير از مزيت ميزباني چه چيزي براي پيروزي در اختيار دارد؟

اين تجربه اي است که خود من به عنوان بازيکن نيز به آن دست يافتم و آن اينکه در يک بازي فينال تيم مدعي نيز مي تواند تيم بازنده باشد. اين مساله را اخيراً در فينال جام حذفي آلمان شاهد بوديم و ديديم که نورنبرگ در برلين موفق شد تيم مدعي اشتوتگارت را شکست دهد. به همين دليل هم اعتقاد دارم که ما مي توانيم در برابر سويا موفق شويم.

شما به عنوان بازيکن رئال مادريد، بارسلونا و آتلتيکو مادريد توانستيد تمامي جام هاي قهرماني اسپانيا را به دست آوريد. کسب اولين عنوان قهرماني به عنوان مربي براي شما چه اهميتي خواهد داشت؟

کسب اين عنوان خاطره اي فراموش نشدني در زندگي فوتبالي من خواهد بود. انسان هيچ گاه اولين بار را فراموش نمي کند. درست مانند کسب اولين عنوان قهرماني که با تيم ملي آلمان در سن 20 سالگي در جام ملت هاي اروپا در ايتاليا به دست آوردم. اولين عنوان قهرماني واقعاً اتفاق ويژه اي است. بخصوص با توجه به شرايط من به عنوان مربي اين يک اتفاق فوق العاده خواهد بود. کسب عنوان قهرماني به عنوان بازيکن در تيم هايي مانند رئال مادريد و بارسلونا کار ساده اي است ولي کسب عنوان قهرماني با تيم کوچکي مانند ختافه اتفاقي فراموش نشدني خواهد بود.

تيم ختافه در ليگ اسپانيا کمترين تعداد گل را دريافت کرد. آيا برند شوستر خلاق و هجومي تبديل به يک مربي محافظه کار و دفاعي شده است؟

به هيچ وجه، يکي از مشخصه هاي ليگ اسپانيا در مقايسه با ديگر ليگ هاي درجه يک اروپايي، تنوع تاکتيکي زياد اين ليگ است و من هم از اين مساله بسيار راضي هستم. اين درست است که ما گل هاي بسيار کمي دريافت کرده ايم ولي اين مساله برنامه ريزي نشده بود و من فکر مي کنم که اين برمي گردد به بازيکناني که در اختيار داشتم و مي بايست هم بر همين اساس کار مي کردم. پيش از شروع فصل سه بازيکن هجومي خود را که در فصل قبل جمعاً 20 گل به ثمر رسانده بودند از دست داديم و به جاي آنها چند بازيکن دفاعي و دروازه بان تيم ملي آرژانتين، يعني آبوندانزيري به تيم ما آمدند و آنها امتياز هاي زيادي براي ما به دست آوردند. ولي من کماکان بازي هجومي همراه با اندکي ريسک را ترجيح مي دهم. مانند بازي برگشت مرحله نيمه نهايي جام حذفي در برابر بارسلونا. پيروزي 4 بر صفر در برابر اين تيم زيباترين موفقيت من در دوران مربيگري ام بود.

در اين فصل ماه ها از شما به عنوان مربي جديد رئال مادريد صحبت شده. فکر مي کنيد اکنون که پايان فصل رسيده شما هنوز شانسي براي مربيگري در اين تيم داريد؟

وضعيت ورزشي حاکم بر باشگاه رئال مادريد پس از کسب عنوان قهرماني در آخرين روز بازي ها خيلي بهتر شده. پس من زياد به اين موضوع فکر نمي کنم و تنها مي گويم که براي برعهده گرفتن مربيگري رئال مادريد در فصل آينده آمادگي دارم. مدت ها است که خود را براي انجام اين کار آماده مي کنم و تيم رئال هم کمي در برنامه هاي آينده من لحاظ شده است. اگر چنانچه به خاطر کسب عنوان قهرماني رفتن من به رئال منتفي شود، خوب من هم ديگر به آن فکر نخواهم کرد. منتظر خواهم ماند تا ببينم در اين هفته و هفته آينده چه اتفاقي خواهد افتاد.

البته عجيب هم نيست که رئال پس از کسب عنوان قهرماني مربي خود را اخراج کند. براي مثال يوپ هاينکس پس از کسب عنوان قهرماني ليگ قهرمانان اروپا در سال 1998 و وينسنته دل بوسکه پس از کسب عنوان قهرماني ليگ اسپانيا در سال 2003 هم اخراج شده بودند.

به همين دليل هم هست که مي گويم براي اين کار آماده ام.

آيا اين آمادگي را براي مربيگري بارسلونا هم داريد؟ چرا که پس از ناکامي اين تيم در کسب عنوان قهرماني ليگ اسپانيا، از فرانک رايکارد انتقاد زيادي مي شود؟،

باشگاه هايي هستند که اگر به طرف تو بيايند نمي تواني به عنوان مربي به آنها نه بگويي و البته که باشگاه بارسلونا از اين دسته تيم ها به حساب مي آيد و يک مربي چنانچه با پيشنهادي از اين باشگاه مواجه شود زياد اجازه فکر کردن ندارد.

و شما هم با برد 4 بر صفر در برابر کاتالان ها به بهترين شکل توانايي خودتان را به عنوان مربي به رخ آنها کشيديد. ولي چرا در حال حاضر نزد باشگاه سابق خودتان زياد محبوب نيستيد؟

به هر حال برد 4 بر صفر ما براي آنها بسيار دردآور بود. دو هفته بعد از آن هم در ليگ آنها را بسيار آزار داديم و چيزي نمانده بود که يک بار ديگر شگفتي بيافرينيم. رونالدينيو هم در آن بازي از زمين اخراج شد و نتوانست تيمش را در بازي هاي حساس آخر ليگ همراهي کند. همه اينها براي بارسلونا زياد خوشايند نبود، ولي خب اين مسائل ارتباطي با من ندارد و اصولاً چنين اتفاقات مقطعي رابطه خوب من با اين تيم را خراب نخواهد کرد.

پس اگر بخواهيم واقع بين باشيم، شما فصل آينده در چه تيمي مربيگري خواهيد کرد؟

آنچه مشخص است اين است که من امروز مربي تيم ختافه هستم و با اين تيم يک سال ديگر قرارداد دارم. به عنوان فيناليست جام حذفي، سال آينده در جام يوفا حضور خواهيم داشت و حضور در اين مسابقات بسيار جالب خواهد بود چرا که خود من نيز براي آن تلاش زيادي کرده ام. تنها چيزي که در حال حاضر مشخص است حضور من در تيم ختافه است و ديگر مسائل در حال حاضر چيزي به غير از شايعه نيست.

با اينکه اين خبر هنوز رسمي نيست، ولي به احتمال فراوان يک فوتباليست آلماني در سال آينده در رئال مادريد حضور خواهد داشت. نظر شما در خصوص آمدن کريستوف متزلدر بازيکن تيم ملي فوتبال آلمان به رئال مادريد که احتمالاً در اين هفته قطعي خواهد شد چيست؟

ابتدا بايد بگويم که او بازيکن آزاد به حساب مي آيد و علاوه بر آن تيم رئال مادريد نياز زيادي به يک دفاع مرکزي دارد. با اينکه متزلدر مجبور مي شود در مادريد تلاش زيادي کند ولي اين براي او انگيزه اي مي شود که بتواند خود را به ترکيب اصلي تيم رئال تحميل کند. من اطمينان دارم که او توان اين کار را دارد.

شما از بازيکنان تيم ملي آلمان چه بازيکناني را به رئال مادريد يا بارسلونا مي آورديد؟

در فصل گذشته و پس از خداحافظي زيدان تمام تلاشم را کردم که ميشائل بالاک را به رئال مادريد بياورم. به نظر من سبک بازي او بيشتر به بازي رئال مادريد مي خورد تا چلسي.

به هر حال بالاک قرارداد بسته است. ديگر چه بازيکني را پيشنهاد مي کنيد؟

رئال مادريد در حال حاضر به ستاره هايي مانند کاکا و کريستيانو رونالدو فکر مي کند. در نتيجه آسان نخواهد بود که به غير از بالاک بازيکن آلماني هم طرازي را پيدا کني. براي مثال برند اشنايدر شايد به درد اين تيم بخورد. در زماني که من در کلن مربي بودم خيلي تلاش کردم که او را به کلن بياورم. متاسفانه در آن زمان اينتراخت فرانکفورت از من سريع تر عمل کرد و او را از چنگ ما در آورد. از آن زمان به بعد او پيشرفت قابل توجهي داشته است. براي مثال بازي فوق العاده او در فينال جام جهاني 2002 در برابر تيم ملي برزيل. رئال مادريد در حال حاضر نياز به چنين بازيکني که بتواند فوتبال با کيفيت بالا ارائه کند و در عين حال توانايي بازيخواني و دادن پاس هاي مرگبار را داشته باشد، دارد.

آينده ميان مدت خود براي مربيگري را در کجا مي بينيد؟ در اسپانيا يا در آلمان؟

خيلي خوب مي توانم تصور کنم که در آينده مشخص مجدداً در آلمان کار کنم. در طول سه هفته گذشته هم دو پيشنهاد از تيم هاي بوندس ليگايي داشتم ولي نام اين تيم ها را عنوان نخواهم کرد.

آيا بايرن مونيخ با بازيکناني مانند ريبري و توني در آينده مجدداً در سطح تيم هاي باشگاهي درجه يک اروپا مانند تيم هاي اسپانيايي، ايتاليايي و انگليسي بازي مي کند؟

ابتدا بايرن بايد يک فصل تلخ را بدون حضور در ليگ قهرمانان اروپا که در ده سال گذشته به حضور در آن عادت کرده بود را تجربه کند. ولي شايد بازي در جام يوفا با فشار کمتر براي آنها زياد هم بد نباشد. به هر حال موقعيت آنها براي فصل جديد مشخص است؛ آنها مي خواهند و بايد قهرمان شوند و در جام يوفا هم از مدعيان به حساب مي آيند. بعد از يک سال که بازيکنان جديد با يکديگر هماهنگ شدند، با تقويت تيم خود مي توانند با حضور در ليگ قهرمانان اروپا با تيم هاي بزرگ مجدداً رقابت کنند.

منبع؛ سايت فدراسيون فوتبال آلمان

R10MessiEtoo
21-06-2007, 15:47
آرسن ونگر به جاي رايکارد

Goal ؛ آرسن ونگر به احتمال بسيار زياد به بارسلونا مي آيد و جاي فرانک رايکارد را خواهد گرفت. اين خبري است که روزنامه سان انگليس منتشرش کرده است. بنا بر اين گزارش، فرانک رايکارد به دليل ناکامي در فصل اخير از سمت خود استعفا مي دهد تا يک مربي جديد که توانايي مديريت ستاره ها را دارد روي کار بيايد. خيلي ها معتقدند رايکارد به خاطر جدايي هنک تن کاته کمک مربي سابق خود توانايي کار کردن با ستاره هاي بزرگ بارسا را از دست داد و به همين علت قدرت بارسلونا طي فصل اخير از دست رفت. حالا هم صحبت از برکناري اوست، هرچند که خوان لاپورتا هنوز از او حمايت مي کند. در اين ميان دو نفر بخت اصلي براي جانشيني رايکارد هستند. يکي فابيو کاپلو که در آستانه متارکه با رئال است و ديگري آرسن ونگر که شايد همراه تيري آنري راه کاتالونيا را در پيش بگيرد. اتفاقاً نمايندگان بارسا چندي پيش در فرانسه نيز مذاکراتي با ونگر و نماينده آنري داشته اند. مربي فرانسوي البته آخرين سال قرارداد خود با آرسنال را مي گذراند و براي جدايي از باشگاه لندني کار دشواري پيش روي ندارد.
(البته به روزنامه Sun خیلی نمیشه اعتماد کرد ولی ای خدا کاشکی بیاد)

R10MessiEtoo
21-06-2007, 15:55
ساکي؛ فوتبال کاپلو چيز خاصي نداشت
Goal؛ آريگو ساکي مي گويد فوتبال فابيو کاپلو چيز خاصي براي عرضه نداشته است و رئال به لطف ضعف سايرين توانسته است به قهرماني برسد. ساکي که خود روزگاري مدير فني رئال بوده و نتوانسته به توفيقي دست يابد، درباره قهرماني اخير اين تيم مي گويد؛ «شيوه بازي امسال رئال چيز خاصي براي عرضه نداشت. لاليگا فصلي متوسط را تجربه کرد و از اوج فاصله بسيار زيادي داشت. مثلاً بارسا بعد از دو فصل فوق العاده دچار بي انگيزگي و اختلافات دروني شد و اين اجازه را به رئال داد تا جلوتر برود. ضمن اينکه نبايد انکار کرد که کاپلو شخصيت بالايي دارد و همه ايده هايش را به راحتي با ديگران مطرح مي کند به همين دليل است که مي تواند در کارش موفق شود.»

R10MessiEtoo
21-06-2007, 16:00
کاپلو؛ کالدرون حتي بهم تبريک هم نگفته
Goal؛ فابيو کاپلو بعد از قهرماني اعتراف کرد که رامون کالدرون هرگز در طول فصل از او حمايت نکرده و هميشه به دنبال سرمربي جديد بوده است. کاپلو که در صورت اخراج شانزده ميليون يورو غرامت مي گيرد از ماندن در مادريد حرف مي زند ولي گويا بي علاقه نيست اخراج شود تا مديريت فعلي در فصل بعد تحت فشار رواني شديدي نيز قرار بگيرد. «من گفته ام که مي خواهم بمانم. ديگر ماندن من به رئيس مربوط مي شود نه من. الان توپ در زمين اوست و بايد ببينم که مي خواهد چه کند.» کاپلو که يکي از گزينه هاي احتمالي مربيگري بارسلونا براي فصل بعد نيز هست، مي گويد قبل از قهرماني مدت زيادي کالدرون را نديده بود و حتي بعد از قهرماني نيز پيام تبريکي از سوي او دريافت نکرده است.

R10MessiEtoo
21-06-2007, 16:04
کرويف؛ ذهن بارسا بايد تغيير کند

به اعتقاد يوهان کرويف رئال مادريد به اين دليل قهرمان لاليگا شد که بارسلونا به آنها اجازه داد تا به اين مهم دست يابند. اسطوره هلندي ضمن انتقاد از عملکرد نااميدکننده بارسلونا در اين فصل مدعي شد بارسا اگر بخواهد دوباره عناوين قهرماني را کسب کند بايد خودش را براي تغييرات گسترده آماده کند. به اعتقاد کرويف از دست دادن فرصت هاي بسيار زمينه قهرماني را براي رئال فراهم آورد و اکنون براي فصل آينده بايد از پايه شروع کند. مربي سابق بارسلونا مي گويد؛ «مادريد به خاطر عنوان قهرماني اش بايد از بارسلونا متشکر باشد زيرا آنها بودند که بارها و بارها بدون دليل امتياز از دست دادند. به اعتقاد خيلي ها رئال در نيمه دوم فصل عملکرد خوبي داشته است اما حقيقت اين است که آنها فقط در چند بازي آخرشان خوب بازي کردند و نتيجه لازم را هم گرفتند. اين مساله مادريد را در وضعيت بدي قرار داده بود البته وضعيت بارسا بدتر از رئال بود. بارسلونا در فصل گذشته موفقيت هاي بسياري کسب کرده بود و خوب بازي کردن در چنين شرايطي هميشه مشکل است. البته برگزاري جام جهاني هم بر مشکلات بارسا افزوده بود. اکنون آنها بايد با تمام قوا و انگيزه بالا در تمرينات پيش از فصل ظاهر شوند.» پس از آنکه بارسلونا در فصل گذشته قهرماني در لاليگا و ليگ قهرمانان را به دست آورد مسوولان اين تيم تصميم گرفتند شکل و ساختار بارساي قهرمان اروپا را حفظ کنند بنابراين تغييرات اندکي در اين تيم داده شد. اما کرويف معتقد است بارسا براي بازگشت به روزهاي اوج اش بايد تغيير کند. يوهان کرويف در ادامه صحبت هايش افزود؛ «اکنون ديگر عنوان قهرماني اي وجود ندارد که با آن بخواهند ضعف هاي تيم را بپوشانند و نتيجه نهايي بايد درسي براي همه آنها شود. افکار همه در اين باشگاه بايد تغيير کند چه آنهايي که بازي مي کنند و چه آنهايي که تصميم گيري مي کنند. در طول فصل گذشته اتفاقات بسياري براي بارسا رخ داد. جلوي بعضي از آنها را نمي شد گرفت اما وقتي اتفاقات بسياري که برخي از آنها هم جدي است رخ مي دهد نتيجه هرگز خوب نخواهد شد. نوگرايي در اين تيم لازم است به نظر من اگر تمامي مشکلات را مثل خلئي ببينيم که در تيم ايجاد شده و همه آنها را در بدو ايجادشان حل کنيم آنگاه تصميمات بهتري مي توان براي تيم اتخاذ کرد. مسوولان بارسا هميشه بر اين باور بوده اند که فقط بايد مشکلاتي را حل کرد که به چشم مي آيند. اما آنها ديگر در اين فصل جامي ندارند که با آن شکاف هاي موجود در تيم شان را بپوشانند. شما براي قهرماني به جديت، شور و اشتياق و انگيزه نياز داريد و اين همان چيزي بود که بارسلونا فاقد آن بود. به نظر من رئال مادريد و بارسلونا يک شباهت با هم دارند و آن اين است که هر دو به تغييرات اساسي نياز دارند. آنها کوهي از مشکلات دارند که پيش از شروع فصل جديد بايد حل شان کنند. هيچ کس نمي تواند بگويد که اين تيم ها نيازمند تغيير نيستند. شما با تيمي که پس از مدت ها قهرمان ليگ شده چه مي توانيد بکنيد. اصولاً در چنين مواقعي تيم قهرمان رقابت هاي فصل بعد را با همان مربي و بازيکنان شروع مي کند. زيرا هيچ کس جرات اين را ندارد به آنها در خروجي باشگاه را نشان دهد و از اين جهت براي رقابت هاي فصل آينده بارسلونا جلوتر از رئال مادريد خواهد بود. چرا که بارسلونا راحت تر مي تواند تغييرات را در تيمش آغاز کند.»
(به شدت قبولش دارم)

R10MessiEtoo
21-06-2007, 16:07
زامبروتا:آرزو داشتم کاپلو در رئال موفق نشود
اکنون نااميدي فوق العاده اي بر تيم حاکم شده است و من هم از اين قاعده مستثني نيستم. در چند روز پاياني احساس خوبي داشتم و کاملاً هم آماده بودم و دوست داشتم قهرمان شوم. بنابراين در حال حاضر براي انتقام گرفتن از رئال مادريد بسيار باانگيزه هستم.
من احترام فراواني براي کاپلو قائلم. او فردي بسيار آرام است و من فکر مي کنم همه بازيکنان ارتباط خوبي با او دارند چه از لحاظ انساني و چه از لحاظ حرفه اي. رايکارد هم هميشه سعي مي کند نيازها و خواسته هاي بازيکنانش را برآورده سازد. البته نبايد فراموش کنيم که رايکارد تعداد زيادي بازيکن بزرگ در اختيار دارد و راضي نگه داشتن همه آنها در هر شرايطي کار بسيار دشواري است. فرانک مرد بزرگي است و کاپلو هم همين گونه است. من براي دو فصل از راهنمايي هاي کاپلو بهره بردم و هرگز هم با او مشکلي نداشته ام. او خيلي حرفه اي است البته آرزو مي کردم او اينقدر در رئال موفق نباشد. بايد بگويم حضور در اسپانيا يک ماجراجويي فوق العاده چه داخل و چه خارج از ميدان برايم بود.
حضور در يک کشور خارجي به شما کمک مي کند مرد شويد. فکر مي کنم فصل آينده در اينجا بتوانم بيشتر رشد کنم. در حال حاضر از حضورم در بارسلونا راضي هستم و فکر مي کنم در اينجا بمانم. دوست دارم در بارسلونا بمانم و در فصل آينده عناوين قهرماني را با اين تيم کسب کنم. اميدوارم در فصل آينده يا در لاليگا يا در ليگ قهرمانان از رئال مادريد انتقام بگيريم. در اينجا بايد به همه باشگاه هاي ايتاليايي بگويم که من در حال حاضر با هيچ باشگاهي در ايتاليا وارد مذاکره نشده ام. اما شما هرگز نمي دانيد در آينده چه اتفاقي خواهد افتاد. براي مثال سال گذشته در همين زمان هيچ کس تصور نمي کرد که من راهي بارسلونا شوم.

R10MessiEtoo
21-06-2007, 16:11
استيلى: براى مذاكرات نهايى مى آيم!
حميد استيلى كه براى گذراندن دوره مربيگرى به هلند سفر كرده در گفت و گو با خبرگزارى فوتبال تأكيد كرد انجام مذاكرات نهايى براى پذيرفتن هدايت پرسپوليس به بعد از اين سفر موكول شده هرچند پيش از اين مذاكراتى با اعضاى هيأت مديره باشگاه داشته است!شواهد نشان مى دهد همانطور كه قابل پيش بينى بود استيلى نزديك ترين گزينه به نيمكت پرسپوليس است هرچند خودش مطمئن نيست كه با عنوان سرمربى در اين تيم فعاليت كند.

گفته مى شود شما گزينه مديرعامل جديد براى هدايت پرسپوليس هستيد.
< هنوز صحبت قطعى با كاشانى در مورد سرمربيگرى تيم نداشته ام.
مذاكرات نهايى چه موقع صورت مى گيرد؟
< يكشنبه يا دوشنبه هفته آينده به ايران بازمى گردم. مطمئناً به محض بازگشت، با مديرعامل باشگاه صحبت خواهم كرد تا همه چيز در اين جلسه مشخص شود.
يعنى هيأت مديره در اين خصوص نقشى نخواهد داشت؟
< اصلاً اين طور نيست. مطمئناً مديرعامل نظر خودش را در هيأت مديره مطرح خواهد كرد و نظر مديرعامل مطمئناً با تصويب هيأت مديره عملى خواهد شد.
برخى معتقدند سرمربيگرى براى استيلى در تيمى مانند پرسپوليس زود است.
< شايد خيلى هاى بخواهند چنين چيزى بگويند اما براى من هدايت پرسپوليس زود نيست. اگر مى دانستم از عهده اين كار برنمى آيم، در مورد آن صحبت نمى كردم. مطمئناً از عهده اين كار برمى آ يم. البته حضور من به عنوان سرمربى هنوز قطعى نشده است.
براى سرمربيگرى نياز به مدرك A آسياست، شما اين مدرك را داريد؟
< ۲ سال پيش اين مدرك را گرفته ام، هرچند كه شايد برخى دوست نداشتند من در حال حاضر اين مدرك را داشته باشم و بتوانم سرمربى شوم.
گفته مى شد با جبارى در هلند براى حضورش در پرسپوليس صحبت كرديد؟
< صحبتى در مورد پرسپوليس با جبارى نكردم. جبارى در فدراسيون پزشكى ورزشى هلند بود و من نيز در كمپ تيم هاى ملى هلند مشغول پشت سر گذاشتن كلاس مربيگرى هستم. بنابراين ديدار من با او كه در يك محل بوديم، چيز چندان عجيبى محسوب نمى شود.
موضوع سرمربيگرى استيلى چه زمانى قطعيت مى يابد؟
<ببينيد، صحبت هايى با من قبلاً صورت گرفته بود اما همه آنها به بعد از بازگشتم از هلند موكول شد. مطمئناً مديرعامل و هيأت مديره در اين خصوص تصميم قطعى را مى گيرند.
(به نظر شما اگر داور اون پنالتی دقیقه 87 رو نمی گرفت الان اینا کجا بودند؟)

R10MessiEtoo
21-06-2007, 16:18
رايكارد، اتوئو و رونى مى مانند

رويترز- با وجود آنكه بارسلونا نتوانست از عنوان قهرمانى اش در لاليگا دفاع كند ولى خوان لاپورتا رييس باشگاه اعلام كرده كه فرانك رايكارد فصل آينده نيز بارسا را مربيگرى خواهد كرد. لاپورتا در يك كنفرانس مطبوعاتى گفت: به مربى و كادر فنى تيم اعتماد كامل داريم و رايكارد در فصل آتى هم مربى ما خواهد بود. او بسيار با انگيزه نشان مى دهد و مى خواهد هر طور شده در سال آينده قهرمانى را از رئال پس بگيرد. لاپورتا ضمن انتقاد از نحوه عملكرد برخى از بازيكنان بارسا و اينكه آنها در مسابقات آنطور كه بايد و شايد ظاهر نمى شوند، بيان كرد: از اين پس در قوانين انضباطى سختگيرى بيشترى به خرج مى دهيم و در صورتى كه افراد خاطى نتوانند خودشان را اصلاح كنند آنها را كنار مى گذاريم. وى در مورد برنامه هاى بارسا براى فصل آتى اظهار داشت: به منظور تقويت بيشتر تيم بايد يك دفاع چپ، يك هافبك تدافعى، شايد ۲ هافبك جديد و نيز يك يا ۲ مهاجم تازه استخدام كنيم.
لاپورتا با تكذيب شايعه فروش ساموئل اتوئو كامرونى و رونالدينيو برزيلى متذكر شد: هيچ يك از اين ۲ بازيكن را نمى فروشيم. رايكارد هم در اين مورد با من هم عقيده است و خود بازيكنان هم به من گفته اند كه دلشان مى خواهد در تيم بمانند. بارسلونا فصل تازه به پايان رسيده را با كسب جايگاه دوم لاليگا به اتمام رساند.

R10MessiEtoo
21-06-2007, 16:32
رئال به دنبال روبن ‌
به دنبال به بن بست رسيدن مذاكره آرين روبن با مقامات چلسي براي تمديد قرارداد با آنها به نظر مي‌رسد مسوِولان رئال مادريد براي به خدمت‌گيري اين‌هافبك هلندي اقدام كنند‌. رامون كالدرون، رئيس باشگاه رئال آشكارا اعلام كرده كه آماده امضاي قرارداد همكاري با روبن در بازار نقل و انتقالات تابستاني است تا همانطور كه 12 ماه پيش براي پيروزي در انتخابات رياست اين باشگاه قول داده بود اين ستاره كناري ورزشگاه استمفوردبريج را به برنابئو بياورد‌. روبن براي دومين بار طي هفته گذشته حاضر به قبول قرارداد پيشنهادي چلسي نشده و احتمال پيوستن وي به كهكشاني‌ها بسيار زياد است‌.

R10MessiEtoo
22-06-2007, 23:37
بارسا و بازگشت به اصل...
پیام قدسی
ساختار دفاعی بارسا که به قول همکار عزیز مهدی طاهر خانی حکم یک جفت کفش واکس نخورده و زشت را برای یک مرد شیک پوش دارد در نهایت باعث شد جامهای مختلف یکی پس از دیگری از دست بروند.
تیم رویایی که گفته می شد می تواند در یک فصل شش جام را فتح کند تنها به سوپرکاپ اسپانیا رسید. ناکامی های بارسا از سوپرکاپ اروپا آغاز شد جایی که با سه گل مغلوب سویا شدند. پس از آن در لیگ قهرمانان اروپا با اشتباهات واقعا بچه گانه دو عنصر دفاعی خود یعنی والدز و مارکز در برابر لیورپول مغلوب شدند. سپس در جام حذفی با چهار گل به ختافه باختند تا برد پنج بر دو دیدار رفت بی اثر شود و در نهایت در هفته های پایانی لالیگا دو بار در دقیقه نود در برابر بتیس و اسپانیول (دو تیم از نیمه پایین جدول) گل خوردند تا چهار امتیاز حیاتی را از دست بدهند و قهرمانی را به رئال تقدیم کنند.
وقتی مردان دفاعی بارسا را با فصل قبل تر مقایسه می کنیم تصور می کنیم باید با حضور زامبروتا و تورام آنها در این منطقه قدرتمندتر می شدند، اما در عمل عکس این قضیه رخ داد. البته بارسا در میانه میدان جنگنده ترین مهره خود یعنی مارک فن بومل را از دست داد و به اعتقاد نگارنده این فصل بیش از هر چیز از کمبود بازیکن درگیر شونده در منطقه میانی زمین ضربه خورد.
بارسلونا در فصل 2006-2005 که قهرمان لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا شد آمار دفاعی بسیار خوبی از خود به جا گذاشت. به عنوان مثال آنها در 13 بازی لیگ قهرمانان اروپا فقط 5 گل خوردند. اوج کار آنها وقتی بود که در بازیهای دشوار مراحل حذفی در 7 بازی فقط سه گل خوردند که یکی از آنها هم با یک پنالتی مشکوک بدست آمد(بازی برگشت مقابل چلسی). در آن برهه زمانی رافا بنیتس سرمربی لیورپول در مورد بارسا که در کارهای هجومی همه را به تحسین وا داشته بود گفت: رسیدن آنها به فینال لیگ قهرمانان اروپا نه به دلیل کارهای هجومی بلکه به خاطر ساختار دفاعی کم نقصشان بود. اما اگر به پیش از سال 2005 برگردیم به خاطر می آوریم سالیان دراز بارسلونا با مشکلات دفاعی دست و پنجه نرم می کرده که این موضوع خصوصا در دوره های مربیگری لوییس فن گال به اوج خود رسیده بود.
واقعیت این است که بارسا نه در این فصل که در فصل 2006-2005 غیر منتظره کار کرده بود. در طی این سالها فقط در آن فصل بود که آنها توانستند در کارهای دفاعی موفق باشند. وقتی به اهمیت حرف بنیتس پی می بریم که می بینیم بارسای این فصل در کارهای هجومی مانند فصل قبل موفق است اما ضعفهای دفاعی منجر به سقوط این تیم در جامهای مختلف شد.

(مقاله از سایت پارس فوتبال)

R10MessiEtoo
22-06-2007, 23:38
منچستر براي فصل آينده؛

زلاتان ابراهيموويچ، مهاجم سوئدي اينتر براي پيوستن به منچستريونايتد با سران اين باشگاه وارد گفت‌وگو شده است.
پس از رئال مادريد، شياطين سرخ در پي مهاجم 25 ساله‌ي اينتر است.
به نوشته‌ي رسانه‌هاي انگليسي منچستريونايتد علاقه‌مند خريد زلاتان ابراهيموويچ است. زلاتان در فصل اخير سري A پس از عملكرد فوق‌العاده‌اي كه از خود بروز داد، درخواست حقوق بالايي از سران تيم ميلاني داشته است.
او گفته است در صورت برآوره نشدن خواسته‌اش اينتر را ترك خواهد كرد.
قهرمان اخير ليگ برتر تاكنون "ناني" و "آندرسون" دو مهاجم بسيار ارزشمند را به خدمت گرفته است. با اين حال اين دو بازيكن مهاجمان كلاسيك به شمار نمي‌آيند.
سرالكس فرگوسن، سرمربي و مدير فني شياطين سرخ مهاجم سوئدي را براي اين منظور مد نظر دارد.
فرگوسن در اين باره گفت:« ما همچنان در پي بهبود خودمان هستيم و براي همين هم به تقويت نيازمنديم. گيگز و اسكولز مي‌توانند با تجربه‌ي خود براي دو سال ديگر هم براي ما بازي كنند. پس مي‌توانيم در خط حمله متمركز شويم.»
در صورت آماده نشدن لوئيس ساهاي آسيب ديده تا آغاز فصل آينده، سرمربي اسكاتلندي حتما مهاجمي را به اولدترافورد خواهد برد.
«فابيو كوآگليارلا»، مهاجم ايتاليايي هم ديگر گزينه سران اولدترافورد است.

hossein500300
23-06-2007, 02:24
اگه کسی لطف کنه و بتونه بازی ایران و استراليا را لينکش را برای من بذاره و
يا گلهای این بازی را لينکش را بذاره ممنون ميشم

namakdoon
23-06-2007, 02:26
اره اگه کسی بذتره من هم ممنون میشم:46:

Shahrdar
23-06-2007, 02:27
آقا حسين مثله اينکه دوزاريت دير ميافته اين ماله ساله 98 بوداا!!!!

R10MessiEtoo
23-06-2007, 12:34
استيلى ۸ بازيكن راكنار مى گذارد

باقرى و معدنچى در ليست فروش پرسپوليس

وقتى پروژه حذف محمدحسن انصارى فرد حين دعوت صميمانه از او براى حضور دوباره درجلسات هيأت مديره آخرين مرحله خود را پشت سر مى گذاشت، هيچ كس حتى تصورش را هم نمى كرد كه تمام گمانه زنى ها درخصوص مدل پرسپوليس ۸۷-۸۶ فقط به يك نقطه ختم شود؛ رفاقت استيلى با كاشانى.
اتفاقات باشگاه پرسپوليس آنقدر سريع پيش مى رود كه گويا گمانه زنى ها يك گام عقب تر مانده اند. كوچك ترين پيامى كه از هلند به تهران مى رسد در فرآيندى رسانه اى به جريان و اتفاقى قطعى تبديل مى شود و اين البته سرانجام پرسپوليسى است كه به گفته حبيب كاشانى در شرايط فعلى ۱۲ امتياز از ديگر حريفان جلوتر است. جمله اى كه صمد مرفاوى يك بار آن را بر زبان آورد و هزاران بار از سر پشيمانى لب گزيد.
حق با مديرعامل جديد باشگاه پرسپوليس است. اين تيم سريع حركت مى كند. آنقدر سريع كه گويا قبل از تعيين سرمربى وضعيت بازيكنان هم مشخص شده و باز آنقدر سريع كه قبل از تكذيب هاى پى درپى حسن بيادى، خبرگزارى ها تأييدهاى حميد استيلى را روى خروجى سايت خود قرار مى دهند. احتمالاً هنوز اين عضو هيأت مديره باشگاه پرسپوليس خود را آنچنان كه بايد با «جريان سريع» وفق نداده كه در مصاحبه اى گمانه زنى هاى موجود را حاشيه هاى مخرب خوانده و گفته است: «موفقيت باشگاه پرسپوليس در گرو كم كردن حاشيه هاى مخرب است.»
بيادى به دنبال مهيا ساختن فضايى خالى از حاشيه حتى يك بار ديگر از انصارى فرد براى قرار گرفتن و ادامه كار با هيأت مديره دعوت به همكارى نموده. دعوتى كه اهالى ورزش را ياد مناظره غيرمستقيم كاشانى- انصارى فرد در برنامه نود مى اندازد. همان دعوتى كه البته پاسخ مثبت به آن از سوى مديرعامل جوان بزرگ ترين اشتباه انصارى فرد هم به حساب مى آمد.
حميد استيلى كه چند روز پيش درمصاحبه اى گفت: «به تهران مى آيم و سرمربى پرسپوليس مى شوم.» هر روز در چندين نوبت با حبيب كاشانى تماس مى گيرد. او قبل از گرفتن هرگونه حكمى آنقدر براى بازگشت به پرسپوليس بى قرارى از خود نشان داده كه به گفته يك منبع آگاه حتى نام بازيكنان مازاد پرسپوليس را هم فاش كرده است.
او در گفت وگو با يكى از بازيكنان پرسپوليس از برنامه سال آينده حرف هاى تازه اى را مطرح نموده كه نخواستن كريم باقرى و مهرزاد معدنچى، مهم ترين بخش اين تماس را تشكيل مى دهد.
استيلى كه براى گذراندن يك دوره مربيگرى در هلند به سر مى برد در اين تماس محرمانه تأكيد كرده كه در خطوط دفاع، هافبك و حمله گزينه هايش را انتخاب كرده. گزينه هايى كه مسؤوليت مذاكره با آنها بر عهده حبيب كاشانى است. او در خط دفاع به محمد نصرتى و سيد جلال حسينى فكر مى كند. آخرين خبرها حاكى از آن است كه مديرعامل جديد در مذاكرات اوليه خود با محمد نصرتى به نتايج مثبتى دست يافته. مدافع ملى پوش كه فصل مسكوتى را در پاس گذراند درحالى خط دفاع سرخ ها را سبز خواهد كرد كه ميثم منيعى همبازى محمد نصرتى در پاس نيز به شدت مورد توجه مربى جوان سرخ ها است. هرچند كه چپ پاى قهارى كه اين روزها تيم ملى از حضور او در جناح چپ بى بهره مانده، تاكنون به تماس پرسپوليسى ها پاسخ روشنى نداده. چه او از سوى باشگاه رقيب هم با پيشنهادى بسيار بالا روبرو شده اما درخصوص سيدجلال حسينى، مدافع ايده آل سايپا در ليگ ششم هم اظهارات چندان گنگ به نظر نمى رسد. تكليف اين مدافع نيز معلوم شده و به احتمال فراوان در تيم دايى ماندنى است. استيلى در تماس محرمانه خود نام هاى ديگرى را هم بر زبان آورده. مازيار زارع و عادل كلاه كج نيز در ليست خريدهاى پرسپوليس قرار گرفته اند. ۲ هافبكى كه به خصوص در بازيهاى آسيايى دوحه قطر قابليت هاى فنى خود را ثابت كردند تا جايى كه هافبك ملوان پيراهن شماره ۹ -شماره پيراهن مرحوم سيروس قايقران- را پس از سال ها بر تن كرد و البته كلاه كج نيز در فولاد خوزستان به تيم خودت برمى گردى؛ يك همه كاره تبديل شد.
حامد كاويانپور. اين همان گزينه اى است كه از ۲ ماه پيش در تماس هاى استيلى به او گفته است: سال آينده به تيم خودت برمى گردى، يك خط جلوتر از هافبك اما نقطه اى است كه دنيزلى يك فصل تمام از نبود بازيكنى تخصصى در آن پست رنج مى برد. جذب گزينه اى چون محسن خليلى اما مربى اخراجى فصل گذشته پرسپوليس را به آرامش خواهد رساند. آرامشى كه گفته مى شود براى حصول آن پرسپوليس مبلغى در حدود ۲۵۰ ميليون تومان بايد بپردازد. مذاكرات كاشانى با مهاجم سايپا اما به پايان رسيده و حضور اين بازيكن در پرسپوليس سال آينده تقريباً قطعى است.
كمك سابق هان و دنيزلى در واكنش به بازيكنان مازاد پرسپوليس به نام هايى اشاره كرده كه در نوع خود جالب توجه است: «مهرزاد معدنچى، كريم باقرى، طارق جبان، زياد شعبو، داود سيدعباسى، زارعى و فراز فاطمى گويا مورد توجه حميد استيلى نيستند. به اين نام ها مى توان به دروازه بان مورد علاقه مصطفى دنيزلى هم اشاره كرد؛ «فرشيد كريمى».
دامنه اتفاقات و تصميم گيرى هايى كه بسيار سريع رخ مى دهد به موضوع تعيين سقف قرارداد بازيكنان پرسپوليس در فصل جديد هم كشيده شده است. مطالبات و بدهى هاى سنگين باعث شده تا مسؤولان اين تيم براى فصل آينده از لحاظ مالى با احتياط بيشترى با بازيكنان قرارداد امضا كنند. اين درحالى است كه منابع آگاه خبر مى دهند سقف قرارداد بازيكنان پرسپوليس در فصل آينده ۱۵۰ ميليون تومان خواهد بود، مبلغى كه البته ۳۰ درصد آن پس از عقد قرارداد به بازيكنان مورد نظر پرسپوليس پرداخت خواهد شد اما با وجود اعلام رقم مورد نظر مسؤولان اين باشگاه بعيد به نظر مى رسد كه بازيكنان بزرگ خارجى و داخلى حاضر شوند با چنين رقمى به اين تيم ملحق شوند. هرچند كه احتمال ديگرى هم وجود دارد كه به واقعيت نزديك تر است؛ «۱۵۰ ميليون تومان مبلغى كاملاً صورى است».
گزينه اى كه به سبب رفاقت با مديرعامل جديد باشگاه پرسپوليس بسيارى از رسانه ها او را ديگر «آقاى سرمربى» خطاب مى كنند فاصله ميان بودن و نبودن را هنوز به شكل حرفه اى درك نكرده است. استيلى درحالى درباره بود و نبود برخى بازيكنان از هلند پيغام هايى كاملاً محرمانه مى فرستد كه هنوز حضور خود او به عنوان سرمربى فصل آينده در شكل و شمايل حكمى رسمى قطعى نشده است. طنز تلخى كه امروز پرسپوليس در رويارويى با آن حرفى براى گفتن ندارد. چه همه گمانه زنى ها و پيش بينى ها درخصوص اتفاقات سال آينده به تصميمات مشترك استيلى، كاشانى ختم شده. ديگر برخلاف چند روز قبل خبرى از محمد مايلى كهن، مجيد جلالى، حميد درخشان و ... نيست. گزينه هايى كه خيلى زود از اين بازى خارج شدند تا استيلى با اطمينان خاطر از هلند سرمربيگرى خود را اعلام كند و بگويد: «سرمربيگرى برايم زود نيست.»
سمتى كه طيفى از پرسپوليسى ها آن را برخلاف استيلى براى او اتفاقاً زود مى دانند و تأكيد مى كنند كه وى نبايد سابقه درخشان خود در پرسپوليس را با قبول اين سمت سخت از بين ببرد.
افرادى چون عابدزاده دوستانه به استيلى هشدار داده اند كه سرمربيگرى پرسپوليس در مقطع كنونى كار او نيست. يك منبع آگاه حتى از مخالفت على پروين در رابطه با سرمربى شدن استيلى خبر مى دهد و مى گويد: «استيلى بايد خود را مهياى مصاحبه هاى تند پروين كند.» مصاحبه هايى كه بگوويچ را طى چند هفته از پا انداخت. احتمالاً حميد استيلى پس از روبرو شدن با مخالفت بعضى از قديمى هاى پرسپوليس بى اعتنا به هشدارها در مسير جاه طلبى خود حركت خواهد كرد اما گمانه ديگرى هم در اين بين مطرح است. گفته مى شود حميد استيلى در نخستين گام عنوان سرمربيگرى را قبول نمى كند. يك منبع آگاه در اين باره گفت: «آنها قصد دارند مايلى كهن را سرمربى كنند و بعد در صورت كوچك ترين لغزشى استيلى را جايگزين او كنند تا همه چيز طبق روال از پيش تعيين شده پيش برود.»
براى پرسپوليسى كه اين روزها گمانه ها را به سرعت درمى نوردد، تنها يك علامت است كه خودنمايى مى كند؛ «؟»

R10MessiEtoo
23-06-2007, 12:56
رقابت براى استخدام يك پرتغالى
۲ غول فوتبال باشگاهى انگليس يعنى منچستريونايتد و چلسى درصدد استخدام زى كاسترو برآمده اند و در اين راه با يكديگر رقابت دارند.
به جز اين ۲ تيم چند باشگاه ديگر انگليسى نيز خواهان اين بازيكن ۲۴ ساله و پرتغالى هستند ولى اتلتيكو مادريد اعلام كرده قصد ندارد مدافع پرتوان خود را به يك باشگاه ديگر واگذار كند.
ميگوئل آنخل حيل مديركل اتلتيكو در اين باره مى گويد: حاضرم هر كارى براى حفظ زى كاسترو انجام بدهم و اعتقاد دارم كه او در فصل بعد به اوج شكوفايى مى رسد.
از سوى ديگر زى كاسترو شخصاً دوست دارد بازى در ليگ برتر را تجربه كند و اميدوار است كه بدين ترتيب راهى ميادين بزرگتر شود.

R10MessiEtoo
23-06-2007, 12:57
واكنش كاپلو به انتقاد ساكى:
او هنوزبيدار نشده
فابيو كاپلو به انتقاد آريگو ساكى در اين باره كه تنها برابر حريفان نه چندان مهم پيروز مى شود پاسخ داد.
۲ مربى پيشين ميلان نسبت به فوتبال ديدگاه متفاوتى دارند.
كاپلو به تازگى رئال مادريد را در حالى كه كسى انتظارش را نداشت در لاليگا به قهرمانى رساند.
ساكى يكى از اندك كسانى است كه شاهكار جديد هموطنش را زير سؤال برده است.
كاپلو در اين باره به Sky گفت: حرف هاى او براى من رضايت بخش است. به ويژه به اين دليل كه آنها را مربى به زبان آورده كه ۲ بار در اسپانيا درها به رويش بسته شدند.
او به اتلتيكو مادريد پيوست و آنها اخراجش كردند، پس از آن راهى رئال مادريد شد و آنجا هم او را به خانه فرستادند. حدس مى زنم ساكى با خوردن اين ۲ ضربه هنوز از خواب بيدار نشده است.

R10MessiEtoo
23-06-2007, 12:58
هشدار ونگر به مسؤولان آرسنال

آرسن ونگر سرمربى فرانسوى باشگاه آرسنال به مسؤولان اين تيم براى بهبود شرايط و خريد بازيكنان مورد نياز ۶ ماه مهلت داده است.
منابع خبرى روز پنجشنبه گزارش دادند، ونگر از مسؤولان آرسنال خواسته تا حداكثر تا پايان دسامبر سال جارى ميلادى كه با نيم فصل ليگ برتر ۲۰۰۸ - ۲۰۰۷ انگليس مصادف است، بودجه كافى براى خريد بازيكنان جديد را فراهم كنند.
ونگر هشدار داد اگر خواسته هاى وى براى تقويت تيم تا نيم فصل آينده ليگ برتر عملى نشود، بى درنگ از سرمربيگرى آرسنال استعفا خواهد كرد زيرا در شرايط كنونى قادر به برآورده كردن خواسته مديران و هواداران تيمش براى موفقيت در ليگ برتر انگليس و جام باشگاه هاى اروپا نيست.
سرمربى فرانسوى آرسنال هنوز يك سال ديگر با اين تيم قرارداد دارد اما گزارش هاى متعدد روزهاى اخير حاكى از علاقه فراوان مسؤولان بارسلوناى اسپانيا براى بستن قرارداد با وى به جاى فرانك رايكارد هلندى است.
پس از مدت ها اتكا به بازيكنان خارجى، ونگر در سال هاى اخير تلاش زيادى براى پرورش نسل جوان بازيكنان انگليسى به خرج داده، ولى معتقد است كه شاگردان نوخاسته وى هنوز توان مقابله با رقباى مقتدرى چون منچستر يونايتد، چلسى و ليورپول را ندارند و در فصل آينده نياز دارند تا در كنار بازيكنان باتجربه و حرفه اى تر بازى كنند.
يكى از مشكلات جدى كه ونگر در حال حاضر در آرسنال با آن مواجه است خروج شمارى از مديران قديمى ارشد اجرايى اين تيم است كه به صورت سنتى حامى بى سر و صدا و وفادار برنامه هاى وى به شمار مى رفتند

R10MessiEtoo
23-06-2007, 13:00
ضد و نقيض ها همچنان ادامه دارد

يكى از ميان شوستر و كاپلو

DPA- مطبوعات اسپانيايى با انتشار خبر توافق پنهانى برند شوستر، مربى ختافه و رئال مادريد براى هدايت اين تيم در سال آينده، خشم شديد مسؤولان باشگاه ختافه را برانگيختند، آنان هشدار دادند در صورت وجود سندى در اين زمينه، از رئال مادريد به دادگاه شكايت خواهند كرد.
برند شوستر سرمربى آلمانى ختافه حضور خود را در فصل آينده رئال مادريد رد نكرد. البته با توجه به حساسيت اين موضوع شوستر بسيار ملاحظه كارانه عمل مى كند. او در مصاحبه اى اعلام كرد تنها چيزى كه فكر او را در حال حاضر به خود مشغول كرده جام حذفى اسپانيا است و ديگر هيچ.
او همچنين در مصاحبه اى با شبكه راديويى SER گفت: رئال مادريد احتياجى به يك مربى جديد ندارد. ظاهراً اين گفته مربى آلمانى نشان مى دهد هنوز قراردادى ميان او و رئال بسته نشده.
در اين مصاحبه يكى از گزارشگران راديو از او پرسيد: آيا فكر مى كنيد با توجه به تاكتيك هايى كه كاپلو در تيم پياده كرده و تيم را به اين مرحله رسانده مى توانيد وضعيت اين تيم را تغيير داده و روش تازه و نو را بنيانگذارى كنيد؟
-وقتى توانستم در تيم هايى چون لوانته، خرس و بعد از آنها ختافه تغيير ايجاد كنم و سطح بازى اين تيم ها را بالا ببرم در رئال هم قطعاً مى توانم.
وى همچنين مى گويد مشكلى در به كارگيرى فلسفه فوتبالى خود در رئال ندارد. هرچند معتقد است به سختى مى توان يك تيم را در يك سال شكل داد و براى چنين كارى، به وقت بيشترى نياز است. سرمربى آلمانى با اشاره به برخى از بازيكنان رئال مادريد معتقد است بايد پذيرفت رائول كاپيتان تيم يك مهاجم است و همچون بوتراگنيو مهاجم سابق رئال، خارج از منطقه دروازه حريف بازدهى مناسبى ندارد. متسلدر هم كه به تازگى به اين تيم پيوسته در گذشته مصدوميت داشت كه اميدوارم مصدوميت او برطرف شده باشد، در اين صورت او بازيكن خط ميانى مهمى است.
وى از خداحافظى ديويد بكام ابراز تأسف كرد و گفت: متأسفم كه بكام به لس آنجلس مى رود چون در آنجا حوصله اش سر مى رود، در صورت ماندنش در رئال مى توانست سال هاى بسيار خوبى را پيش رو داشته باشد و با نبودش قطعاً از كيفيت رئال كاسته مى شود.
در اين ميان كاپلو كه اين روزها جايگاه خود را متزلزل مى بيند، مى گويد: اگر بخواهيد نظر شخصى من را بدانيد، بسيار مايلم در رئال بمانم و بتوانم به همراه اين تيم در ليگ قهرمانان اروپا شركت كنم و پيروز شوم.
او همچنين مى گويد كسب قهرمانى در ليگاى اسپانيا از مشكل ترين و سخت ترين اتفاقات او بوده.

R10MessiEtoo
23-06-2007, 13:07
ليورپول ركورد نقل و انتقالات را مى شكند؟

Goal - ليورپول قصد دارد با پرداخت ۲۵ ميليون يورو براى به خدمت گرفتن فرناندو تورس مهاجم اتلتيكو مادريد، ركورد نقل و انتقالات باشگاه را بشكند. طبق گزارش شبكه خبرى سان، رافائل بنيتس، سرمربى ليورپول و ريك پرى، رييس اختصاصى باشگاه معتقدند با افزايش قيمت پيشنهادى به باشگاه اسپانيايى، امكان متقاعد كردن تورس براى پيوستن به سرخ ها وجود دارد. در عين حال به نظر نمى رسد تورس علاقه اى براى رفتن به آنفيلد داشته باشد؛ وى چند ماه قبل بازوبند كاپيتانى اتلتيكو را به دست خود بسته بود و جمله «تو هرگز تنها راه نخواهى رفت» روى آن نشان مى داد تا چه اندازه نسبت به باشگاه فعلى اش وفادار است.
حالا چشم تمام هواداران ليورپول به آنفيلد است تا ببينند ۲ مالك بزرگ امريكايى باشگاه يعنى جرج ژيلت و تام هيكس، چگونه سرمايه شان را صرف راضى كردن ملى پوش اسپانيايى مى كنند! اگر اين ۲ همچنان براى به خدمت گرفتن نام هاى بزرگى مثل تورس ولخرجى كنند، به معناى آن است كه تابستان امسال رقيبان ليورپول بايد بيشتر مراقب باشند.
تورس ركورد خوبى در گلزنى دارد. ۸۲ گل در ۲۱۲ بازى براى اتلتيكو به ثمر رسانده و در ۴۲ بازى ملى نيز ۱۴ گل براى اسپانيا وارد دروازه كرده است.

R10MessiEtoo
23-06-2007, 13:10
رقابت فولام و چلسى بر سر يك «كره اى»
Goal- لى چون سو، بازيكن سرشناس كره جنوبى، از پيشنهاد چلسى براى پيوستن به اين تيم استقبال كرد. طبق اخبارى كه پيشتر منتشر شد، چلسى براى به خدمت گرفتن اين بازيكن ۲۵ ساله، اعلام آمادگى كرده. لى به خبرنگاران كره اى مى گويد: بعد از شكست در ليگ برتر به اين نتيجه رسيدم كه بازى در ليگ هاى اروپايى بسيار مشكل است. هرچند اعتماد به نفس ام را پس از بازى در جام جهانى و شركت در مسابقات بين المللى دوباره به دست آوردم. وقتى به اسپانيا رفتم يك آماتور بودم اما اگر شانس دوباره اى براى بازگشت به لاليگا داشته باشم با اين قصد بازى مى كنم كه به كره برنگردم. چند سال قبل، اعلام كردم كه مايلم براى چلسى به ميدان بروم و اين مطلب در اينترنت خيلى بزرگ شد. حالا هم اعلام مى كنم دوست دارم كارم را در انگليس ادامه بدهم. از اينكه مى شنوم چلسى به من علاقه مند است خوشحالم. فولام نيز خواهان حضور سو در انگليس است. شايد حقيقت اين باشد كه چلسى و فولام براى جلب رضايت بيشتر اسپانسرهاى مالى كره اى خود يعنى سامسونگ و ال جى، براى داشتن لى چون سو رقابت مى كنند. به نظر مى رسد مليت اين بازيكن اهميت بيشترى نسبت به كيفيت فوتبال اش دارد.

R10MessiEtoo
23-06-2007, 13:14
نقل و انتقالات کالچیو

اينتر دست به كارشد

در آرزوى آنرى

اين روزها، روزهاى فعاليت و تلاش براى ايتاليايى هاست. براى جذب نام هاى بزرگ و پرطرفدار رقابت هر روز داغتر مى شود و هر تيمى سعى مى كند در زودترين زمان ممكن مهره موردنظر خود را جلب كند و از رقيبان پيشى بگيرد. فابيو كواليارلا را ديگر بايد قطعاً بازيكن اودنيزه دانست سران اين باشگاه بالاخره بر سر مبلغ ۳/۷ ميليون يورو با سمپدوريا به تفاهم رسيدند. اينتر كه هنوز هم بر سر جريان سواتزو از ميلان دلخور است تصميم گرفته با يك خريد بزرگ رقيب ديرينه را از ميدان به در كند. فعلاً بزرگترين هدف مردان رييس موراتى تيرى آنرى ستاره بلاتكليف آرسنال است. كريستين چيوو دوباره از اينتر دور شده و به نظر مى رسد در راه بارسا است در حالى كه روزلا سنسى همچنان اميدوار است ستاره تيم اش را حفظ كند. نگاهى مى اندازيم به روند هر يك از اين مذاكرات.
اينتر و آنرى
ماركو برانكا مرد بازار اينترى ها چند روزى است به لندن سفر كرده و مذاكره با توپچى ها را با جديت دنبال مى كند. سران اينتر مى خواهند هر چه سريعتر ستاره فرانسوى را به ايتاليا بياورند و مانع از پيشرفت مذاكرات بارسلونا براى اين شكار بزرگ شوند. اينتر براى اولين گام پيشنهاد ۱۵ ميليون يورو به همراه آدريانو را مطرح كرده البته بارسلونا در روند مذاكرات از نراتزورى جلوتر است و هنوز معلوم نيست ستاره فرانسوى رهسپار كدام يك از اين ۲ تيم خواهد شد اما آنچه مسلم است اينكه تيرى آنرى ديگر براى آرسنال بازى نمى كند.
ماجراى چيوو ادامه دارد
كريستين چيوو فصل آينده هم مى تواند براى رم بازى كند. جالوروسى احتياجى به او براى خريد بازيكنان ديگر ندارد. روزلا سنسى مدير رم با اين صحبت ها اميد كمى براى اينتر و بارسلونا باقى مى گذارد اما در حقيقت به نظر مى رسد اين روش سنسى تاكتيكى است براى بالا بردن قيمت چرا كه رم رسماً خبر خريد خوان از باير لوركوزن را به قيمت ۳/۶ ميليون يورو تأييد كرد. مدافع برزيلى در برنامه هاى جالوروسى كنار مكسز بازى مى كند و جانشين احتمالى چيوو خواهد بود. خوان ملى پوش برزيلى از اين قرارداد سالانه ۳ ميليون يورو درآمد دارد و چيوو كه تا سال آينده قراردادش با رم تمام مى شود قصد ندارد اين قرارداد را تمديد كند. روزنامه موندو اسپورت درباره اين انتقال نوشت: چيوو مى خواهد به بارسا بيايد. رم مى خواهد او را به بارسا بفروشد. مديران ۲ باشگاه و مدير برنامه هاى بازيكن پاى ميز مذاكره هستند و به نظر مى رسد در چند روز آينده قرارداد نهايى امضا مى شود.
در اين ميان رم ترجيح مى دهد اينتر رقيب اصلى اين فصل با بازيكنى همچون چيوو تقويت نشود اما ماسيمو موراتى هم همچنان با بالا بردن قيمت سعى در جذب رضايت تيم هموطن دارد. پيشنهادهايى كه رقابت با آن حتى در توان تيم ثروتمندى همچون بارسلونا هم نيست شايد خواست بازيكن آخرين راه حل براى اين گره كور باشد.
اودينزه: كواليارلا بازيكن ما است
هواداران ما آسوده باشند. كواليارلا سال آينده براى ما بازى مى كند ما مطمئنيم كه بين ۲ پيشنهاد موجود براى او پيشنهاد ما بهتر است. مدير اودينزه با اين صحبت ها از قرارداد ستاره نوظهور ايتاليايى با اين تيم ظرف چند روز آينده خبر مى دهد و مدير سمپدوريا نيز در صحبت هايش اين گفته ها را تكذيب نمى كند. اگر قرار است او به تيم ديگرى برود بهتر است به جايى برود كه آينده اى درخشان در انتظارش باشد.
يووه: تياگو و آلميرون قطعى است
هنوز هيچ قراردادى امضا نشده اما كارها انجام شد و همه چيز تقريباً قطعى است تياگو و آلميرون به تورين آمده اند و تست پزشكى باشگاه شركت كردند. اين ۲ بازيكن كاملاً يووه حرف مى زنند و تياگو در بدو ورود مى گويد: من براى قهرمانى اينجا هستم و آلميرون مى گويد: آمدن به اينجا يك رؤيا بود كه به حقيقت پيوست. ---- از فروش اين ۲ بازيكن ۱۵ ميليون يورو به جيب مى زند كه يووه ۷ ميليون از اين پول را قبلاً با فروش پارو و ولپاتو به دست آورده از سوى ديگر به نظر مى رسد سران بيانكونرى از جذب گابريل ميليتينو چشم پوشى كرده اند چرا كه ساراگوسا براى اين بازيكن مبلغ ۲۵ ميليون يورو را درخواست كرده چيزى كه يووه حتى به آن فكر هم نمى كند اما يوونتوسى ها به دنبال جايگزينى ديگر هستند. باز هم يك آرژانتينى به نام گاراى بازيكن ۲۰ ساله ريسينگ سانتاندر كه قبلاً به همراه ليونل مسى در جام جهانى زير ۲۰ ساله ها قهرمان شده. گاراى در ازاى ۱۲ ميليون يورو يووه اى مى شود.
ساير انتقالات
براى رم فعلاً فقط جذب وچينيك قطعى است. رمى ها تصميم گرفته اند با وجود مصدوميت سال پيش اين بازيكن را به خدمت بگيرند. شعبانى نوندا از ديگر گزينه هايى است كه رم بايد درباره او تصميم بگيرد. نوندا اين فصل به صورت قرضى براى بلكبرن بازى كرد.
منبع: كوريره

R10MessiEtoo
23-06-2007, 13:15
پويول و حاشيه نشينى ۳ ماهه

رويترز- كارلس پويول كاپيتان بارسلونا كه چند روز پيش حين يك ديدار دوستانه در آفريقاى جنوبى با ماملودى سان داونز پايش آسيب ديد، بازيهاى اول فصل آتى لاليگا را از دست خواهد داد.
سخنگوى بارسا در اين باره اعلام كرد: زانوى چپ پويول آسيب نسبتاً جدى ديده و معاينات پزشكى اين مصدوميت را تأييد كرده اند. به گفته پزشكان بارسلونا اين مدافع ۲۸ ساله بايد به زودى تحت عمل جراحى قرار بگيرد تا بتواند در اسرع وقت به اوج سلامتى برسد.
انتظار مى رود دوران نقاهت پويول حدود ۳ ماه طول بكشد و بدين ترتيب او در تمرينات پيش فصل شركت نخواهد كرد. پويول هفته پيش به رغم تمامى تلاش خود و يارانش امكان تجديد قهرمانى در لاليگا را از دست داد و به رتبه دومى تنزل كرد. با اين وجود اين مدافع سرسخت در سال هاى اخير به يكى از نمادهاى بارز اين تيم كاتالونيايى تبديل شده و محبوبيت زيادى در نوكمپ دارد.

(دیگه لازم شد 3 تا 4 تا مدافع بخرند)

R10MessiEtoo
23-06-2007, 13:27
ته وز، يك قدم به رئال نزديك شد
تلگراف - كارلوس ته وز ، پس از ملاقات خصوصى كيا جورابچيان با مسؤولان رئال مادريد، يك قدم ديگر به رئال نزديك شد.
روزنامه آس اسپانيا فاش كرد كه پس از مذاكرات جورابچيان با پردراگ مياتوويچ، مدير ورزشى رئال، احتمال امضاى قرارداد اين بازيكن ۲۳ ساله با كهكشانى ها افزايش يافته. ته وز به شدت خواهان ترك وستهام است، هر چند حضور وى براى اين تيم انگليسى بسيار مفيد است و نقش وى در پيروزى هاى وستهام انكار ناپذير است. او دوست دارد فصل بعد در تيمى بازى كند كه فرصت حضور در رقابت هاى ليگ قهرمانان اروپا را برايش فراهم سازد.
رئال براى به خدمت گرفتن اين بازيكن آرژانتينى رقابت سختى را با اينتر در پيش دارد اما اين طور كه به نظر مى رسد با اين مذاكرات، شانس تيم اسپانيايى بيشتر است.

R10MessiEtoo
23-06-2007, 13:41
يونگ؛ با پروين و مهاجراني تيمي مي سازيم که همه حسرت آن را بخورند :16: :16:

سرمربي هلندي تيم فوتبال دسته اولي استيل آذين گفت؛ من به همراه پروين و مهاجراني تيمي را مي سازم که همه حسرت داشتنش را بخورند. تئودور يونگ خاطرنشان کرد؛ پس از 2 تجربه عضويت در کادر فني تيم هاي ليگ برتري اين افتخار نصيبم شد با اسطوره هاي دهه 50 و 60 فوتبال ايران که در جام جهاني 1978 عملکرد قابل قبولي را برجاي گذاشتند کار کنم و قطعاً استيل آذين فراتر از يک تيم دسته اولي خواهد بود و سال آينده ليگ برتري مي شود.وي اضافه کرد؛ در حال حاضر 30 بازيکن با سابقه که در ليگ برتر و رقابت هاي دسته اول به ميدان رفته اند را مد نظر قرار داده ام تا پروين به عنوان مالک باشگاه با آنها مذاکره کند و به محض اعلام تاريخ برگزاري رقابت هاي دسته اول برنامه هايم را تحويل خواهم داد.يونگ از عدم پرداخت مطالباتش توسط باشگاه استقلال اظهار گله مندي کرد و يادآور شد؛ متأسفانه فتح الله زاده حرفش با عملش يکي نيست و در خصوص پرداخت مطالباتم خلف وعده کرد.

R10MessiEtoo
23-06-2007, 13:45
ناگهان هيچ اتفاقي نمي افتد

بخش مهمي از حرف هاي علي دايي در برنامه نود، سوال او درباره دلايل پخش نشدن گفت وگوي او و عادل فردوسي پور در ايام جام جهاني بود. مصاحبه اي طولاني و احساسات برانگيز که مي توانست آبي بر آتش تند طرفداران فوتبال که به شدت عليه کاپيتان تيم ملي تحريک شده بودند، باشد. دايي در زمان اين مصاحبه - که بخش هايي از آن در روزنامه شرق به چاپ رسيده است- در موضع ضعف قرار داشت و بنابراين بر خلاف اکثر اوقات به گونه اي صحبت کرده بود که احتمالاً ترحم ايراني جماعت را به خود جلب مي کرد. اما مسوولان صدا و سيما و شبکه سه در اقدامي غيرقابل توجيه اين مصاحبه را ضبط و بايگاني کردند.
خرداد سال گذشته، روزهاي تب تند جام جهاني بود. تورنمنتي که با مشارکت ايران در آن اهميتي باورنکردني يافت. اين نفوذ غيرقابل پيش بيني تا آن جا پيش رفت که شکست قابل پيش بيني ايران مقابل مکزيک، تمام مسائل مهم مملکت را تحت تاثير خود قرار داد. جنون فوتبال به آنجا رسيد که ساعتي بعد عباراتي غالباً توهين آميز درباره مقصران اين باخت محتواي اکثريت پيام هاي کوتاه را تسخير کرد. خب، طبيعتاً در ايران مسوولان بسياري وجود دارند که شرايطي مثل اين را غيرطبيعي مي دانند و وارد عمل مي شوند.يکي از مهمانان برنامه ويژه جام جهاني شبکه سه سيما از روزي تعريف مي کند که دکتر محمد زادمهر سرپرست فعلي تيم سايپا و بازيکن سابق تيم هاي ملي و پرسپوليس براي تحليل يک مسابقه وارد استوديو شد. زادمهر که پيش از انتخاب محمد دادکان به سمت رياست فدراسيون دوستي نزديکي با او داشت - البته اين رابطه بعدها ادامه نيافت - چهره اي منطقي و آرام است که هرگز و در سخت ترين شرايط نيز پرنسيب خود را از دست نمي دهد چه رسد به آن روز که شکست ايران مقابل مکزيک در نظر او يک اتفاق طبيعي مي نمود. القصه زادمهر در تحليل شکست تيم ملي نه تنها حرف خصمانه اي عليه کادر فني نزد که از آن تمجيد کرد. يکي از مهمانان ديگر برنامه مي گويد؛ لحظه اي بعد تلفن پخش به صدا در آمد و جمله اي بين تهيه کننده برنامه و فرد پشت خط رد و بدل شد. يک جمله دستوري صريح که باعث شد تحليل زادمهر نيمه کاره بماند و او ناگهان با خداحافظي مجريان برنامه رو به رو شد. اين کات ناگهاني در شرايطي اتفاق افتاد که تلويزيون در يک دستور العمل نانوشته، علاقه مند به پخش حرف هايي بود که انگشت اتهام را به سوي سرمربي وقت تيم ملي نشانه رفت. يک مربي خارجي که بعد از جام جهاني به کشورش بازگشت و دردسرها را با خود برد. اما اين سياست ابعاد ديگري هم داشت؛ مثلاً آن چه درباره گفت وگوي علي دايي و عادل فردوسي پور اتفاق افتاد و به صلاحديد مسوولان - که وکيل يک ملت اند، - پخش نشد.

برنامه دوشنبه شب نود را از اين جهت به ذهن مي سپاريم که يک مجري مشهور تلويزيون، در موقعيتي قرار گرفت که مجبور شد بي خيال دفاع از سياست هاي سازمان صدا و سيما شود و حتي ناگهان در ميان جملاتش بگويد؛ پخش نشدن مصاحبه شما بنا بر سياست هاي مسوولان رده بالاي سازمان بود، اما شايد «کار درستي نبود،»جريان آزاد اطلاعات حتي در فوتبال نيز يک روياست. هميشه جمعي وجود دارند که با نيات خير کليد دار کلماتي اند که از ديد آنها ابعادي راز آميز دارد؛ گرچه در تمام اين سال ها ثابت شده جنجال هاي بزرگ ورزشي در ايران ماهيتي کاملاً متفاوت با مسائل سياسي دارند. در همين مورد اخير بازتاب هاي آرام دفاعيه کاپيتان سابق تيم ملي، با يک سال تاخير ثابت کرد که آنها مثل هميشه اشتباه کرده اند و در پخش نکردن مصاحبه قبلي اشتباه کرده اند. به قول يک نويسنده قديمي ناگهان هيچ اتفاقي نيفتاد.
مقاله از روزنامه شرق

R10MessiEtoo
23-06-2007, 13:50
ماجراي افشين قطبي و پرسپوليس ادامه دارد

تاييد فارسي تکذيب انگليسي

آرش راهبر
جان دوردن سردبير بخش آسيايي سايت خبري گل (Goal) با کمک يکي از دوستان ايراني اش موفق شده افشين قطبي را پيدا کند و درباره آينده از او بپرسد. ماحصل گفت وگوي جان دوردن با قطبي البته تفاوت زيادي با فضايي دارد که در تهران درباره کمک مربي تيم ملي کره جنوبي شکل گرفته. افشين قطبي در سايت گل منکر هرگونه مذاکره با پرسپوليس شده در حالي که گفت وگوي يکي از شبکه هاي تلويزيوني فارسي زبان در خارج از کشور با او با صحبت هايي کاملاً برعکس همراه شده است.
فقط کره«مربي 43ساله ايراني کره جنوبي آن طور که در رسانه هاي ايران آمده به عنوان سرمربي پرسپوليس فاتح هفت دوره ليگ سراسري ايران مشغول به کار خواهد شد.» اين آغاز خبر جان دوردن است اما خيلي سريع حرف هاي قطبي اين موضوع را زير سوال مي برد. «هيچ ملاقات يا تماس رسمي از سوي پرسپوليس با من انجام نشده و من نمي دانم اين اخبار از کجا آمده است.» قطبي در ادامه تاکيد مي کند که فعلاً فقط به تيم ملي کره جنوبي فکر مي کند. «در اين لحظه من صددرصد روي تيم ملي کره جنوبي متمرکز شده ام و مي خواهم با تمام توان به آماده شدن اين تيم و به دست آوردن موفقيت کمک کنم. ما تا پايان جام سخت تلاش خواهيم کرد.» جان دوردن سپس اشاره اي به حضور حبيب کاشاني به عنوان مديرعامل جديد پرسپوليس مي کند و اينکه مديرعامل جديد قطبي را ملاقات کرده است. قطبي در ادامه به دوردن گفته است؛ «پرسپوليس يکي از تيم هاي بزرگ پايتخت ايران است و سابقه طولاني و بازيکنان بااستعدادي هم دارد. اما فعلاً تمام تمرکز من بر روي تيم ملي کره جنوبي است.»
فقط پرسپوليس
عصر پنجشنبه به وقت تهران يعني يک روز قبل از انتشار خبر جان دوردن، افشين قطبي روي خط تلفن يکي از شبکه هاي تلويزيوني فارسي زبان حاضر مي شود. هرچند زبان فارسي او خيلي خوب نيست و سه خط در ميان حرف هايش انگليسي است اما لب کلام را بينندگان به راحتي مي فهمند. مجري درباره جام ملت هاي آسيا مي پرسد و افشين قطبي هم در جواب مي گويد؛ «در جام ملت هاي آسيا پنج تيم مدعي اصلي هستند؛ ايران، کره جنوبي، ژاپن، عربستان و استراليا. اگر به صورت واقع بينانه به اين پنج تيم نگاه کنيم بايد بگوييم که استراليا از همه بيشتر شانس دارد، آنها از نظر بدني از بقيه آسيايي ها بهتر هستند. اين آمادگي جسماني در مواقع حساس به کمک آنها خواهد آمد.»

افشين قطبي در ادامه درباره کره جنوبي صحبت مي کند و مي گويد؛ «ما سه چهارتا از بازيکنان کليدي مان را همراه نداريم اما نااميد هم نيستيم.» قطبي درباره قراردادش با فدراسيون کره به اطلاع بينندگان مي رساند که مهلت قراردادش تا پايان المپيک پکن است اما اگر پيشنهاد بهتري به دستش برسد مي تواند اين تيم را ترک کند، مثلاً پيشنهادي از پرسپوليس؟، از اينجا به بعد است که قطبي به سمت پرسپوليس مي پيچد؛ «در فرودگاه دبي نيم ساعتي با آقاي کاشاني و استيلي صحبت کردم. فعلاً جام ملت ها براي من مهمتر است و نمي خواهم آن را از دست بدهم اما بعد از آن مي توانم با پرسپوليس شروع کنم.»

اما تکليف پرسپوليس در اين فاصله چه مي شود؟ قطبي مي گويد به پرسپوليس خيلي علاقه دارد و پتانسيل بالايي در اين تيم مي بيند. جمله رويايي اش هم اين است؛ «دوست دارم از پرسپوليس به تيم ملي ايران برسم.» بنابراين قطبي معتقد است که در فاصله برگزاري جام ملت هاي آسيا بايد يک مربي کار تمرين دادن را پيگيري و کارهاي تاکتيکي را برنامه ريزي کند. خب اين شخص چه کسي مي تواند باشد؟ قطبي در اين باره به مجري شبکه تلويزيوني مي گويد؛ «استيلي فرد مناسبي است. او بازيکن بزرگي بوده و من بعضي از بازي هايش را ديده ام. اگر به پرسپوليس بيايم حتماً از او به عنوان دستيار اول استفاده مي کنم.» البته اگر استيلي آن موقع مدير سازمان فوتبال يا مدير فني نشده باشد، قطبي دوباره به سمت جام ملت ها مي رود و درباره حريفان ايران مي گويد؛ «مالزي که ضعيف ترين تيم گروه است. چين هم هميشه در برابر ايران ضعف رواني دارد اما بايد مراقب ازبکستان بود. آنها خيلي قوي هستند.» قطبي که همچنان از سئول روي خط تلفن شبکه فارسي زبان است درباره احتمال رويارويي ايران و کره جنوبي مي گويد؛ «اگر اين دو تيم در يک چهارم نهايي به هم نخورند در فينال شانس رويارويي با هم را خواهند داشت.» اگر ايران و کره جنوبي در فينال به هم برسند و اگر مذاکرات پرسپوليس با قطبي به نتيجه برسد و اگر... آن وقت افشين قطبي فرداي فينال سوار هواپيماي تيم ملي به ايران بازخواهد گشت. شايد هم صحبت هاي قطبي با جان دوردن آن هم با زبان انگليسي درست باشد و افشين تا پايان تابستان سال آينده در کره بماند. فعلاً که بازار شايعه داغ است.

R10MessiEtoo
23-06-2007, 13:55

گل باقری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

گل عزیزی:

سایر گلهای خاطره انگیز تیم ملی:

M A R S H A L L
23-06-2007, 20:32
نقل و انتقالات کالچیو

اينتر دست به كارشد

در آرزوى آنرى

اين روزها، روزهاى فعاليت و تلاش براى ايتاليايى هاست. براى جذب نام هاى بزرگ و پرطرفدار رقابت هر روز داغتر مى شود و هر تيمى سعى مى كند در زودترين زمان ممكن مهره موردنظر خود را جلب كند و از رقيبان پيشى بگيرد. فابيو كواليارلا را ديگر بايد قطعاً بازيكن اودنيزه دانست سران اين باشگاه بالاخره بر سر مبلغ ۳/۷ ميليون يورو با سمپدوريا به تفاهم رسيدند. اينتر كه هنوز هم بر سر جريان سواتزو از ميلان دلخور است تصميم گرفته با يك خريد بزرگ رقيب ديرينه را از ميدان به در كند. فعلاً بزرگترين هدف مردان رييس موراتى تيرى آنرى ستاره بلاتكليف آرسنال است. كريستين چيوو دوباره از اينتر دور شده و به نظر مى رسد در راه بارسا است در حالى كه روزلا سنسى همچنان اميدوار است ستاره تيم اش را حفظ كند. نگاهى مى اندازيم به روند هر يك از اين مذاكرات.
اينتر و آنرى
ماركو برانكا مرد بازار اينترى ها چند روزى است به لندن سفر كرده و مذاكره با توپچى ها را با جديت دنبال مى كند. سران اينتر مى خواهند هر چه سريعتر ستاره فرانسوى را به ايتاليا بياورند و مانع از پيشرفت مذاكرات بارسلونا براى اين شكار بزرگ شوند. اينتر براى اولين گام پيشنهاد ۱۵ ميليون يورو به همراه آدريانو را مطرح كرده البته بارسلونا در روند مذاكرات از نراتزورى جلوتر است و هنوز معلوم نيست ستاره فرانسوى رهسپار كدام يك از اين ۲ تيم خواهد شد اما آنچه مسلم است اينكه تيرى آنرى ديگر براى آرسنال بازى نمى كند.
ماجراى چيوو ادامه دارد
كريستين چيوو فصل آينده هم مى تواند براى رم بازى كند. جالوروسى احتياجى به او براى خريد بازيكنان ديگر ندارد. روزلا سنسى مدير رم با اين صحبت ها اميد كمى براى اينتر و بارسلونا باقى مى گذارد اما در حقيقت به نظر مى رسد اين روش سنسى تاكتيكى است براى بالا بردن قيمت چرا كه رم رسماً خبر خريد خوان از باير لوركوزن را به قيمت ۳/۶ ميليون يورو تأييد كرد. مدافع برزيلى در برنامه هاى جالوروسى كنار مكسز بازى مى كند و جانشين احتمالى چيوو خواهد بود. خوان ملى پوش برزيلى از اين قرارداد سالانه ۳ ميليون يورو درآمد دارد و چيوو كه تا سال آينده قراردادش با رم تمام مى شود قصد ندارد اين قرارداد را تمديد كند. روزنامه موندو اسپورت درباره اين انتقال نوشت: چيوو مى خواهد به بارسا بيايد. رم مى خواهد او را به بارسا بفروشد. مديران ۲ باشگاه و مدير برنامه هاى بازيكن پاى ميز مذاكره هستند و به نظر مى رسد در چند روز آينده قرارداد نهايى امضا مى شود.
در اين ميان رم ترجيح مى دهد اينتر رقيب اصلى اين فصل با بازيكنى همچون چيوو تقويت نشود اما ماسيمو موراتى هم همچنان با بالا بردن قيمت سعى در جذب رضايت تيم هموطن دارد. پيشنهادهايى كه رقابت با آن حتى در توان تيم ثروتمندى همچون بارسلونا هم نيست شايد خواست بازيكن آخرين راه حل براى اين گره كور باشد.
اودينزه: كواليارلا بازيكن ما است
هواداران ما آسوده باشند. كواليارلا سال آينده براى ما بازى مى كند ما مطمئنيم كه بين ۲ پيشنهاد موجود براى او پيشنهاد ما بهتر است. مدير اودينزه با اين صحبت ها از قرارداد ستاره نوظهور ايتاليايى با اين تيم ظرف چند روز آينده خبر مى دهد و مدير سمپدوريا نيز در صحبت هايش اين گفته ها را تكذيب نمى كند. اگر قرار است او به تيم ديگرى برود بهتر است به جايى برود كه آينده اى درخشان در انتظارش باشد.
يووه: تياگو و آلميرون قطعى است
هنوز هيچ قراردادى امضا نشده اما كارها انجام شد و همه چيز تقريباً قطعى است تياگو و آلميرون به تورين آمده اند و تست پزشكى باشگاه شركت كردند. اين ۲ بازيكن كاملاً يووه حرف مى زنند و تياگو در بدو ورود مى گويد: من براى قهرمانى اينجا هستم و آلميرون مى گويد: آمدن به اينجا يك رؤيا بود كه به حقيقت پيوست. ---- از فروش اين ۲ بازيكن ۱۵ ميليون يورو به جيب مى زند كه يووه ۷ ميليون از اين پول را قبلاً با فروش پارو و ولپاتو به دست آورده از سوى ديگر به نظر مى رسد سران بيانكونرى از جذب گابريل ميليتينو چشم پوشى كرده اند چرا كه ساراگوسا براى اين بازيكن مبلغ ۲۵ ميليون يورو را درخواست كرده چيزى كه يووه حتى به آن فكر هم نمى كند اما يوونتوسى ها به دنبال جايگزينى ديگر هستند. باز هم يك آرژانتينى به نام گاراى بازيكن ۲۰ ساله ريسينگ سانتاندر كه قبلاً به همراه ليونل مسى در جام جهانى زير ۲۰ ساله ها قهرمان شده. گاراى در ازاى ۱۲ ميليون يورو يووه اى مى شود.
ساير انتقالات
براى رم فعلاً فقط جذب وچينيك قطعى است. رمى ها تصميم گرفته اند با وجود مصدوميت سال پيش اين بازيكن را به خدمت بگيرند. شعبانى نوندا از ديگر گزينه هايى است كه رم بايد درباره او تصميم بگيرد. نوندا اين فصل به صورت قرضى براى بلكبرن بازى كرد.
منبع: كوريره

هانري كه به بارسلون منتقل شد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Behroooz
23-06-2007, 23:30
بله . هانري به بارسا رفت . 24 ميليون يورو .....

ramyar.v
23-06-2007, 23:43

هنوز قطعی نشده

M A R S H A L L
23-06-2007, 23:53

من شنيده بودم 32 ميليون يورو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راميار جان چرا قطعي شده.

fery joon
24-06-2007, 02:07
عجب تیمی میشه بارسلون :18: البته اگه بقیه ستاره هاشو نفروشه :20:

دکو رو که تو لیست فروش گذاشتن ولی حساب کنین رونالدینیو و مسی و هانری و اتوئو و.....وای چه تیمی :8: :31:

XirowN
24-06-2007, 02:44
بارسلون هم مثل رئال میشه اینهمه ستاره ولی هیچ کاری نمیکنه غیر از این فصل اخر

Actros
24-06-2007, 03:55
فقط تیم من یعنی بایرن بازیکن نمیخره:41:

ramyar.v
24-06-2007, 03:59
فقط تیم من یعنی بایرن بازیکن نمیخره:41:

بابا تیم ما (بایرن) که غوغا کرده
تونی
ریبری
زی روبرتو
مارسل یانسن
التینتاپ
بقیشم یادم رفت
فکر کنم بایرن سال دیگه وحشتناک سرعتی و قشنگ بازی کنه
چون همه ی این بازیکن جدیداش سرعتی و تکنیکی هستن:21:

R10MessiEtoo
24-06-2007, 10:41
بيش از چهار ميليون پوند در سال براي تيري

تيري آنري، ستاره آرسنال، از فصل آينده با پيراهن بارسلونا در ميادين فوتبال حاضر خواهد شد. در شرايطي که بارسلونا با عقد قرارداد 2/16 ميليون پوندي با آنري به توافق رسيده انتظار مي رود اين مهاجم در روز دوشنبه رسماً به عنوان بازيکن بارسا معرفي شود. البته گزارشات حاکي از آن است که احتمالاً مبلغ قرارداد آنري تا 2/20 ميليون پوند هم افزايش يابد. اما اين مبالغ به هيچ وجه باعث شگفتي طرفداران آرسنال نشده، آنچه باعث تعجب آنها شده بازيکني است که قرار است جاي آنري را در خط حمله تيم محبوب شان بگيرد.

در عين حال آرسن ونگر مربي آرسنال در نظر دارد با مبلغ 10 ميليون پوند نيکلاس آنلکا را جانشين آنري در تيمش کند. آرسنال تمايل داشت به عنوان بخشي از قرارداد آنري، ساموئل اتوئو را به خدمت بگيرد، اما اين اتفاق نيفتاد. آن طور که از شواهد امر برمي آيد، آنري با عقد قراردادي چهار ساله و بدون ماليات با ارزش سالانه 2/4 ميليون پوند با بارسلونا به توافق رسيده که اين مبلغ 25 درصد بيش از مبلغي است که وي از آرسنال مي گرفته است. هر چند کاپيتان آرسنال در اين اواخر در اوج نبود اما رفتن او در شرايطي که آرسنال هنوز از شوک استعفاي ديويد دين خارج نشده ضربه اي بزرگ براي توپچي ها است. در اين بين آينده آرسن ونگر هم در هاله اي از ابهام قرار گرفته، با وجود اين وي تا تابستان آينده استاديوم امارات را ترک نخواهد کرد. هفته گذشته بود که آرسنال توليد پيراهن هاي با نام آنري را متوقف کرد. اما به نظر مي رسد تصميم نهايي براي فروش آنري در روز پنجشنبه پس از ملاقات ونگر و اين مهاجم فرانسوي اتخاذ شده است.

ونگر هفته گذشته با فران سوريانو مدير مالي بارسلونا در پاريس ملاقات کرده بود.

تابستان گذشته آنري در يک قدمي پيوستن به بارسلونا قرار داشت اما پس از فينال ليگ قهرمانان در پاريس تصميم گرفت در آرسنال بماند و قرادادش را به مدت چهار سال با اين تيم تمديد کرد. اما پس از آن بود که آنري به مخالفت با سياست هاي باشگاه پرداخت. او از سياست هاي آرسنال به خاطر عدم خريد بازيکنان بزرگ و سرمايه گذاري صرف بر روي بازيکنان جوان به شدت انتقاد مي کرد.ونگر هم به شدت از اين انتقادات عصباني مي شد. اين دو در دسامبر گذشته اختلاف شديدي با هم پيدا کردند، به طوري که در فصل گذشته آنري دوبار از ترکيب اصلي تيم کنار گذاشته شد. آخرين حضور آنري در آرسنال به ديدار مقابل آيندهوون در مرحله اول حذفي ليگ قهرمانان بازمي گردد. آنري در آن ديدار به عنوان بازيکن جانشين وارد زمين شد. کاري که ونگر با آنري کرد پيش از او با بازيکناني چون پاتريک ويرا، امانوئول پتي و مارک اورمارس کرده بود. اين مربي فرانسوي زماني که احساس مي کند ستاره هايش همگام با او حرکت نمي کنند يا رو به افول مي گذارند پيش از آنکه ارزش شان کم شود آنها را به فروش مي رساند.

آرسنال و بارسلونا براي نهايي کردن برخي از جزئيات جمعه شب در لندن پاي ميز مذاکره نشستند. بارسلونا تعهد داده در صورت قهرماني در ليگ قهرمانان 1/2 ميليون پوند اضافه به آرسنال پرداخت خواهد کرد و در صورتي که بارسا نتواند کل مبلغ قرارداد را در تابستان امسال به آرسنال پرداخت کند تا زماني که موفق به اين کار شود بايد سالانه 700 هزار پوند به تيم لندني بپردازد.زماني که تيري آنري در آگوست 1999 در ازاي 8 ميليون پوند از يوونتوس به آرسنال پيوست کمتر کسي آينده اي درخشان را براي اين مهاجم فرانسوي تصور مي کرد. او از حضورش از يوونتوس خاطره اي خوش نداشت و از عدم روحيه تيمي در باشگاه ايتاليايي اش مي ناليد. زماني که آنري به آرسنال آمد کمتر کسي در انگلستان او را مي شناخت. اکنون 8 سال از آن زمان گذشته و آنري همانند يک اسطوره انگلستان را ترک خواهد کرد. آرسن ونگر بازيکناني را که به خدمت مي گيرد خيلي خوب مي شناسد و مي داند از آنها چه مي خواهد. ونگر در ابتدا به آنچه که از آنري مي خواست دست نيافت اما صبر کرد و اين بازيکن هم پاسخ اعتماد مربي اش را داد. آنري پس از آن به جزئي جدايي ناپذير از آرسنال تبديل شد و آنقدر گل زد که به ماشين گل زني آرسنال تبديل شد. البته آنري يک بازيکن دمدمي است و برخي اوقات اين مساله بازي هايش را تحت تاثير قرار مي داد. اما زماني که آنري در اوج بود هيچ کس نمي توانست جلوي او را بگيرد.در آوريل 2004 با چهار گلي که مقابل ليدزيونايتد به ثمر رساند آمار گل زني اش براي آرسنال از مرز 150 گل گذشت. 9 روز پس از اين اتفاق بعد از آنکه آرسنال قهرمان ليگ برتر شد، آنري توسط اتحاديه بازيکنان حرفه اي براي دومين سال متوالي به عنوان بهترين بازيکن سال انگلستان انتخاب شد. در اکتبر 2005 هم توانست به رکورد يان رايت اسطوره آرسنال دست يابد. در ديدار مقابل اسپارتاپراگ بود که وي به عنوان بازيکن جانشين وارد ميدان شد و با گلي که به ثمر رساند به رکورد 185 گل يان رايت دست يافت. او در همان بازي باز هم گل زد تا رکوردي تازه را در باشگاه آرسنال ثبت کند. پس از جدايي پاتريک ويرا، آنري در ماه مه سال گذشته کاپيتان آرسنال شد و به اميد داشتن روزهاي بهتر، قراردادش را با توپچي ها تمديد کرد. اما از سه ماه پيش بود که آنري دريافت براي رسيدن به آرزوهايش بايد به تيمي ديگر فکر کند. مصدوميت شديد اين مهاجم در رقابت هاي فصل پيش او را نيمکت نشين کرد تا آرسنال هم بدون کسب عنوان قهرماني به کارش پايان دهد. جدايي ديويد دين نايب رئيس و دوست صميمي آنري هم بر عصبانيت او افزود. تمامي اين مسائل در کنار هم باعث شد که تيري آنري پس از 369 حضور براي آرسنال و 226 گلي که براي اين تيم به ثمر رساند چمدان هايش را به مقصد بارسلونا ببندد. آنري در طول اين هشت سال با گل زني هايش به آرسنال کمک کرد تا دو بار قهرمان ليگ برتر و سه بار قهرمان جام حذفي شود و براي اولين بار هم به فينال ليگ قهرمانان برسد. در شرايطي که آنري بي صبرانه منتظر بازي کردن در کنار رونالدينيو است طرفداران آرسنال نگران آينده تيم محبوب شان هستند. بيشتر طرفداران پروپاقرص آرسنال از آنري به عنوان بهترين بازيکن تاريخ باشگاه شان ياد مي کنند. تام پمبرتون يکي از هواداران آرسنال که براي 24 سال تمامي ديدارهاي تيمش را ديده مي گويد؛ «ما بازيکنان بزرگي چون ليام برادي، پاتريک ويرا و دنيس برگ کمپ داشته ايم اما آنري تنها بازيکني بوده که در زمان حضورش در آرسنال به عنوان بهترين بازيکن جهان شناخته مي شده. با وجود اين امسال بسياري از هواداران آرسنال فهميدند که او ديگر قلبش با تيم نيست. بنابراين ديگر لازم نبود که آنري را برخلاف تمايلاتش در تيم نگه داريم. من واقعاً از اين مساله ناراحت هستم اما ما در ميانه راه يک پروژه تغيير چهار ساله هستيم. بخش هايي از باشگاه نياز به تغيير دارد بنابراين اميدوار هستيم پول فروش آنري به ما کمک کند.» ماريا الني که براي 12 سال طرفدار آرسنال است هم مي گويد؛ «احساس بدي دارم. فکر مي کنم تابستان آينده هم آرسن ونگر به بارسلونا بپيوندد. اکنون مقامات آرسنال بايد به ما اين اطمينان را بدهند که اين اتفاق نخواهد افتاد. از اينکه ديگر آنري را با لباس آرسنال نخواهم ديد بسيار ناراحت هستم. اما در عين حال دليل تصميم او را درک مي کنم. اين آخرين شانس آنري براي پيوستن به باشگاه بزرگي چون بارسلونا بود. اما با رفتن او احتمالاً بازيکنان ديگري هم خواهند رفت.» آرسنال و بارسلونا هر دو در هر حال تغيير و تحول هستند و اکنون بايد ديد آيا آنري در بارسلونا هم خواهد توانست مانند آرسنال به يک اسطوره تبديل شود.

مينا شرفي روزنامه شرق

R10MessiEtoo
24-06-2007, 10:52
یکی دیگه از محبوبترین بازیکنان من هم اومد تو محبوبترین تیم من.( باید برم تو فکر عوض کردن آواتور و یوزرم:27: البته اگر اتوئو به سرش نزنه!) فقط از یک چیز ناراحت شدم اونم اینکه آرسنال ضعیف میشه آرسنال رو به خاطر نوع بازیش خیلی دوست دارم و حالا که هانری رفته این تیم خیلی ضعیف میشه کما اینکه فابرگاس (یکی دیگه از بازیکنای محبوب من) هم گفته بود اگر هانری بره من هم نخواهم ماند و احتمال اینکه به رئال بره زیاده :41: خب با این وضع آرسن ونگر هم نخواهد ماند و به این ترتیب یکی از بزرگترین تیمهای جزیره نابود میشه و این خیلی بده مسئولان آرسنال باید یک فکری برای این تیم بکنند

R10MessiEtoo
24-06-2007, 12:21
چند تا خبر کوتاه از فوتبال ایران:

حضور كمالوند در صورت بقاي ملاحي
خبرگزاري فوتبال ايران- سرمربي فصل قبل شيرين‌فراز كانديداي اصلي حضور در تراكتورسازي است.
به گزارش خبرگزاري فوتبال ايران؛ سردار كريم ملاحي طي يكي، دو روز آينده با حضور در تبريز و گفت‌وگو با مديرعامل كارخانه تراكتورسازي وضعيت حضور خود و بسياري از مسائل فصل آينده اين تيم را مشخص خواهد ساخت.
چنانچه حضور ملاحي به عنوان مديرعامل تيم تراكتور براي فصل آتي قطعي شود، فراز كمالوند، گزينه اصلي ملاحي براي هدايت فصل آتي تراكتور محسوب مي‌شود.

رضاييان:به حضور در ليگ‌برتر اميدواريم
خريد امتياز استقلال‌اهواز شايعه است
خبرگزاري فوتبال ايران- مديرعامل فولاداهواز در گفت‌وگو با خبرگزاري فوتبال به طرز مشكوكي صحبت از موردي مي‌كند كه شرايط حضور اين تيم را در ليگ‌برتر فراهم خواهد ساخت.
مسعود رضاييان در اين خصوص اظهار داشت: به هر حال مسئولان كميته مبارزه با دوپينگ در اصفهان حضور يافتند و از بازيكنان فولاد و راه‌آهن آزمايش دوپينگ به عمل آوردند.
به دليل مسائلي هنوز هم به بازگشت به ليگ‌برتر اميدواريم كه نتيجه آزمايش دوپينگ يكي از آنهاست.
مديرعامل فولاد در خاتمه با بي‌اساس خواندن خريد امتياز استقلال اهواز خاطرنشان ساخت: چند ماه متوالي به دليل مشكلات بسيار، دنبال شخص يا اشخاصي بوديم كه امتياز فولاد را به آنها واگذار نماييم؛ حالا چرا بايد دنبال خريد امتياز استقلال اهواز باشيم؟
به هيچ‌وجه دنبال خريد امتياز استقلال‌اهواز نيستيم چون جدا از اين مورد، مسائل ديگري وجود دارد كه از طريق آن به ليگ‌برتر باز خواهيم گشت.

مثلث ايراني الظفره تكميل مي شود
پس از نوري يك هافبك و يك مهاجم ايراني

خبرگزاري فوتبال ايران – باشگاه الظفره امارات كه به همراه حتا از ليگ دسته دوم به دسته اول صعود كرد مي خواهد با تمام توان در جام اتصالات حاضر شود و در همين راستا جذب سه بازيكن ايراني را براي تكميل سهميه بازيكنان خارجي در برنامه قرار داده است.
به گزارش خبرگزاري فوتبال الظفره تاكنون موفق به جذب دو بازيكن العين شده و انتقال محمد نوري نيز به اين باشگاه قطعي شده هرچند مشكل خدمت سربازي نوري همچنان وجود دارد و گفته مي شود دو طرف به دنبال راه حلي براي برطرف ساختن اين مشكل هستند. در همين راستا باشگاه الظفره اعلام كرد مذاكرات با يك هافبك دفاعي و يك مهاجم ايراني ادامه دارد.

سرپرست فولاد:ايناسيو سال بعد هم در فولاد مي‌ماند

خبرگزاري فوتبال ايران- پوركياني، سرپرست فولاد هرگونه خبري درخصوص تغيير كادرفني اين تيم را بي‌اساس خواند.
سرپرست فولاد در گفت‌وگو با خبرگزاري فوتبال ايران با تاييد مطلب فوق اظهار داشت: قبل از شروع مسابقات پلي‌آف، با ايناسيو براي هدايت فولاد به توافق رسيده بوديم. اگوستو ايناسيو سال بعد نيز سرمربي خواهد بود و قرار است شخص ديگري جايگزين ايشان