PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آزاد یا پیام نور؟

ODADO
06-02-2016, 18:42
سلام دوستان گرامی.

یکی از بستگان نزدیک من بعد از مدت زیادی که فاصله بین تحصیلش افتاده قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی رو داره و بین انتخابه این دو دانشگاه مردد هست.
من چون سابقه تحصیل در هیچ کدوم از این دانشگاهها رو ندارم،طبیعتا نمیتونم راهنمایی دقیقی نسبت به کسانی که این تجربه رو دارن داشته باشم،بهمین خاطر خواستم این سوال رو اینجا مطرح کنم تا از نظرات خوب شما مطلع بشم و بتونم اون ها رو منتقل کنم.

فقط لطف کنین علاوه بر اینکه به مزایا و معایب هرکدوم اشاره میکنین ،توضیحی هم در مورد اعتبار مدرک هر دو برای ادامه تحصیل چه در داخل کشور و چه در خارج هم ارایه بدین.

پیشاپیش ممنون.:n16:

Reza_994
06-02-2016, 18:45
بنده هم دقیقا همین سوال را دارم / منتها در کارشناسی ارشد رشته های it و شبکه

محمد7966
06-02-2016, 19:00
خب اعتبار آزاد ظاهرن بیشتر از پیام نور

ولی از پیام نور خیلی تعریف میکنن دلیلش هم اینه که پیام نوریا اگر خوب درس بخونن و به اصطلاح خود آموخته بشن بهتر کار یاد میگرن و سطح سوادشون میره بالا

ولی خب جامعه ما متاسفانه به این چیزا بها نمیدن و مدرک گرایی در پیش گرفته

logos
06-02-2016, 20:18
برای داخل کشور اعتبار ازاد از پیام نور بیشتره اما چیز خیلی مهمی نیستن تو کشورمون هر دو ..چئن برای کار کردن یا پارتی لازمه یا فن یا رزومه
برای خارج از ایران هم به جز چنتا از دانشگاه ازادا بقیه هیچفرقی ندارن و با پیام نور و دانشگاه سراسری شهرستان تفاوتی ندارن اون چنتا دانشگاه هم خیلی تاثیر زیادی ندارن تو ادمیژن گرفتن چون رنکشون اینقدر داغونه که خیلی فرقی نمیکنه !!!
در مورد این که دوستمون گفته پیام نوریه سطح سوادشون بالا میره و بهتر کار یلد میگیرن !!! بر چه اساس این حرفو میزنین ؟ اصلا میدونین پیام نور چه جوریه ؟ از نظر علمی خیلی پایینتر ا از ازاده !!!

کلا برای ادمیژن گرفتن از دانشگاه خارج بین دانشگاه های ازاد و پیام نور فرقی نیست جایی و انتخاب کنین که معدل بره بالا فقط !!! به جز دانشگاه های شریف تهران امیرکبیر بهشتی علم و صنعت و اندکی هم خواجه نصیر و اصفهان و شیراز و فردوسی مشهد بقیه دانشگاهها تاثیری ندارن و اعتبار خاصی ندارن

Reza_994
06-02-2016, 20:18
ار نظر استاد ها چجوریه ؟
برای ادامه تحصیل خارج میگن پیام نور بهتره ؟

محمد7966
06-02-2016, 20:29
برای داخل کشور اعتبار ازاد از پیام نور بیشتره اما چیز خیلی مهمی نیستن تو کشورمون هر دو ..چئن برای کار کردن یا پارتی لازمه یا فن یا رزومه
برای خارج از ایران هم به جز چنتا از دانشگاه ازادا بقیه هیچفرقی ندارن و با پیام نور و دانشگاه سراسری شهرستان تفاوتی ندارن اون چنتا دانشگاه هم خیلی تاثیر زیادی ندارن تو ادمیژن گرفتن چون رنکشون اینقدر داغونه که خیلی فرقی نمیکنه !!!
در مورد این که دوستمون گفته پیام نوریه سطح سوادشون بالا میره و بهتر کار یلد میگیرن !!! بر چه اساس این حرفو میزنین ؟ اصلا میدونین پیام نور چه جوریه ؟ از نظر علمی خیلی پایینتر ا از ازاده !!!

کلا برای ادمیژن گرفتن از دانشگاه خارج بین دانشگاه های ازاد و پیام نور فرقی نیست جایی و انتخاب کنین که معدل بره بالا فقط !!! به جز دانشگاه های شریف تهران امیرکبیر بهشتی علم و صنعت و اندکی هم خواجه نصیر و اصفهان و شیراز و فردوسی مشهد بقیه دانشگاهها تاثیری ندارن و اعتبار خاصی ندارن

مشکل سیستم اموزشی ما اینه که عادت کردیم جزوه نویس باشیم

من هم نگفتم پیام نورها باسواند
گفتم شرط داره شرطش هم اینه که خودشون واقعا برن سراغ درس و خود اموخته بشن

یعنی مانند دانشگاه های دیگه که استاد میاد جزوه میگه و دانشجو مینویسه نباشند

خودشون دنبال مطالب برن و بخونند دانشجو به معنای واقعی باشند که البته اگر اینطور باشد همه سطح سواد و یادگیریشون میره بالا

اختصاص به پیام نور و بقیه نداره

ولی خود پیام نوریا هم ظاهرا اینطوری نیستند و دنبال مطلب نمیرن

پس فرقی نمیکنه

کتاباشون هم بد نیست

ما کتاب کنترل خطی دکتر خاکی صدیق انتشارات پیام نور رو استادمون پیشنهاد داده بود بخونیم و از نظر توضیح عالی هست

Alireza SM
07-02-2016, 21:31
اگر مسایل مالی و شهریه براتون مهم نیست قطعا آزاد بهتره. البته هر آزادی هم ارزش نداره

logos
07-02-2016, 22:47
هدف اگه خارج رفتنه فقط معدل مهمه پس جایی برید که مطمن باشید معدل بالا میتونید بیارید ! حالا یا با هزینه یا با صحبت با استاد یا اشنا یا دانشگاهی که سطح علمی پایینی داره ! از نظر استاد یه سری از ازاد ها بهترن اما بقیشون و پیام نور ها هیچ فری ندارن با هم کلا سطح علمی از نظر من توشون تعریف نداره و استادا از نظر سواد اصلا در حد نیستن که حتی بخواید درجه بندیشون کنید

در مورد اینکه درس بخونن موفق میشن که خب ربطی به دانشگاه نداشت و البته اگه تو دانشگاه بهتر باشی با درس خوندن بیشتر بهتر میتونی موفق بشی !!!

و اینکه بخوای همه درسارو یاد بگیری !! اینا شعاره ! هدت باید معلوم باشه ! صد در صد نمره مهمتر از یادگیریه تو دانشگاه به خصوص اگه هدف رفتن باشه و اپلای کردن ! فقط باید تو درس هایی که میخوای خوب باشی بقیه درسا فقط نمرش مهمه
بعدا هم کسی نمی گه تو بلدی یا تقلب کردی یا پول دادی به استاد نمره گرفتی !

محمد7966
08-02-2016, 00:45
هدف اگه خارج رفتنه فقط معدل مهمه پس جایی برید که مطمن باشید معدل بالا میتونید بیارید ! حالا یا با هزینه یا با صحبت با استاد یا اشنا یا دانشگاهی که سطح علمی پایینی داره ! از نظر استاد یه سری از ازاد ها بهترن اما بقیشون و پیام نور ها هیچ فری ندارن با هم کلا سطح علمی از نظر من توشون تعریف نداره و استادا از نظر سواد اصلا در حد نیستن که حتی بخواید درجه بندیشون کنید

در مورد اینکه درس بخونن موفق میشن که خب ربطی به دانشگاه نداشت و البته اگه تو دانشگاه بهتر باشی با درس خوندن بیشتر بهتر میتونی موفق بشی !!!

و اینکه بخوای همه درسارو یاد بگیری !! اینا شعاره ! هدت باید معلوم باشه ! صد در صد نمره مهمتر از یادگیریه تو دانشگاه به خصوص اگه هدف رفتن باشه و اپلای کردن ! فقط باید تو درس هایی که میخوای خوب باشی بقیه درسا فقط نمرش مهمه
بعدا هم کسی نمی گه تو بلدی یا تقلب کردی یا پول دادی به استاد نمره گرفتی !

متاسفانه یکی از دلایل عقب ماندگی وضعیت علمی ایران همینهایی است که گفتید البته تقصیر نداریم فرهنگ ممکلت اینطوری ما رو بار اورده

محمد7966
08-02-2016, 01:42
ار نظر استاد ها چجوریه ؟
برای ادامه تحصیل خارج میگن پیام نور بهتره ؟

فرقی نمیکنه الان استاد بیکار اینقدر داریم که هر دوجا درس میدن

از نظر خارج تو نت سرچ کنید رنکینگ دانشگاه ها

من چند سال پیش سرچ مردم الان یادم نیست ولی آزاد و پیام نور رو به صورت یک واحد در نظر میگیرن یعنی اینطور نیست که آزاد تهران جنوب رو براش یه رنکینگ درنظر بگیرن برای آزاد نجف آباد هم یه رنکینگ کلا همه آزادای کشور رو یه واحد در نظر میگیرن