PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای غیر طبیعی سمند

ghoghnous55
05-02-2016, 17:40
سلام دوستان. من به تازگی یه سمند lx تکسوز مدل 88 خریدم. بیشتر مواقعی که از حالت سکون می خوام راه بیفتم یه صدای قیژ به گوش میرسه. تعمیرگاه که بردم گفت از دیسک و صفحه است. می گفت دیسک وصفحه ات جنسش خشکه صدا میده ولی مشکلی نداره و کار میکنه. حالا سوالای من اینه:
1- آیا غیر تعویض راه دیگه ای واسه رفع این صدا که روی مخمه موجود نداره؟
2- اگه بنا به تعویض باشه چه مارکی بگیرم که مثل این نشه؟
3- روغن موتور چی خوبه؟
4- از وقتی واسکازین عوض کردم صبح ها که ماشین سرده دنده خیلی سفت جا میخوره ولی بعد یه مدت روون میشه. آیا طبیعیه یا واسکازینش حوب نبوده؟

پیشاپیش از لطفتون ممنونم.

amir z
05-02-2016, 19:36
سلام
دوست عزیز صدا چیزی نیست که ما بتونیم دقیق بگیم از چیه. باید با دقت تست بشه
دیسک و صفحه مارک های زیادی هست که الان دایکن از همه مطمئن تره
روغن هم گزینه های زیادی داری ولی تو ایرانی ها پارس و ایرانول کیفیت بهتری دارن. فقط به استاندارد پیشنهادی کارخونه باید دقت بشه که برای موتور xu7 فکر کنم تو دفترچه ماشین API SL/SJ با ویسکوزینه 20W50 پیشنهاد شده که پارس پایا و ایرانول 16000 و... میشه استفاده کرد
واسکازین به احتمال 99 درصد 140 ریختی که اینطوری شده. از واسکازین 75W90 یا 75W85 یا این حدود استفاده بشه مشکلت حل میشه

ghoghnous55
05-02-2016, 20:05
خیلی ممنون از راهنمایی تون. البته واسکازین رو چون توی تعمیرگاه و نه تعویض روغنی عوض کردن من نمیدونم چی ریختن ولی احتمالا همین که گفتین باید باشه. بازم از محبت شما سپاسگزارم.

amir z
05-02-2016, 20:12
خیلی ممنون از راهنمایی تون. البته واسکازین رو چون توی تعمیرگاه و نه تعویض روغنی عوض کردن من نمیدونم چی ریختن ولی احتمالا همین که گفتین باید باشه. بازم از محبت شما سپاسگزارم.

خواهش میکنم دوست عزیز
پس 100 درصد 140 ریختن. اکثر تعمیرکار ها 140 میریزن. 140 صبح ها و ایام سرد خیلی اذیت میکنه و گیربکس رو هم نابود میکنه به مرور. البته این ویسکوزیته 140 یه نکته مثبت داره که زوزه گیربکس های بیکیفیت ایرانی رو کم میکنه واسه همین استفاده میکنن ولی در کل اشتباهه