PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توضیح زیرساخت به منتقدان ظرفیت اینترنت

Life24
05-02-2016, 12:19
ایسنا نوشت: طی هفته‌های گذشته برخی شرکت‌های ارائه‌کننده اینترنت از کاهش ظرفیت پهنای باند خود و اختلالات متعدد در دریافت پهنای باند خبر داده اند. مدتی است در موارد متعدد شرکت‌های ارائه کننده اینترنت از اختلالاتی که در ارائه‌ی خدمات آنها ایجاد می شود گله مند بوده و شرکت ارتباطات زیرساخت را مقصر این موضوع می دانند.حتی برخی از آنها اینگونه اعلام کرده‌اند حدود 30 گیگا بایت از اینترنت این شرکت قطع شده است. حامدرضا اسماعیلی مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این اظهارات به ارائه توضیحاتی به ایسنا پرداخته و اعلام کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت همواره حدود 50 گیگ از شبکه خود را خالی نگه می‌دارد تا در صورت نیاز به پهنای باند بیشتر و یا ایجاد اختلال در یکی از مسیر‌های تامین پهنای باند ،اینترنت بتواند این ظرفیت را جایگزین کند. وی ادامه داد: اکنون نیز 330 گیگ ظرفیت پهنای باند کشور است که از این رقم حدود 250 تا 260 گیگ توسط شرکت‌های مختلف خریداری شده و زیر بار رفته است. وی ادامه داد:به عبارت دیگر اکنون ما حدود 70 تا 80 گیگ پهنای باند خالی داریم که حتی اگر به گفته برخی از شرکت‌ها 30 گیگ از پهنای باند ما هم قطع شود با جایگزین کردن این ظرفیت مشکلی ایجاد نخواهد شد.
مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه با تاکید بر این‌که در حال حاضر شرکت ارتباطات زیرساخت قطعی و مشکلی در زمینه‌ی پهنای باند ندارد، گفت: مساله‌ای که وجود دارد آنکه اغلب شرکت‌های ارائه‌کننده اینترنت بیش از ظرفیت پهنای باند خود مشترک جذب می‌کنند و همین موضوع موجب می‌شود برای رفع مشکل ضریب اشتراک خود را از حد مرسوم بالاتر ببرند که این موضوع موجب پایین‌ آمدن کیفیت شبکه آنها و کندی اینترنت می‌شود.
اسماعیلی ادامه داد: زمانی که به شبکه نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که تمام شرکت‌های PAP ظرفیت خود را به طور کامل واگذار کرده‌اند و بدین ترتیب تنها ساعات دو تا چهار صبح کمی سرعت بالا دارد.
وی ادامه داد: البته در گذشته شرایط به گونه‌ای بود که از ساعت یک تا هفت صبح نصف ظرفیت شرکت‌ها پر می‌شد، اما اکنون تنها در ساعات 2تا 4است که کمی شبکه شرکت‌ها سبک‌تر است و در بقیه ساعات ظرفیت پهنای باند آنها به طور کامل و حتی بیش از حد واگذار شده است.

saman02
05-02-2016, 12:32
چرت و پرتى بيش نيست. به فرض اينكه پهناى باند هم پر باشه، خوب يكى نيست بگه پس به نفع شماست كه بيشتر وارد كنين و بفروشين.

مشترى كه دارن واسه پهناى باند حتى با اين قيمت هاى فضايى. خودشون نميخوان بدن ملتو ...... فرض كردن.

MOHAMMAD2010
05-02-2016, 12:46
داره شعر میگه
این مشکلی که دو سه هفته هست پیش اومده اصلا دلیلش ظرفیت نیست !‌این مشکل یه اختلال هست که تقریبا همه isp ها هم گفتن اینو
اون بحث کمبود پهنای باند کشور کلا مسالش فرق میکنه
اینا خواستن همه چیزو با هم قاطی کنن به نفع خودشون بشه !

bigbang0661
05-02-2016, 13:04
تمام مشکل مربوط به این فیلترینگ احمقانست که زدن کلن پوکوندن

farsweb
05-02-2016, 13:43
اینها کاملا فرافکنی می کنن دوستان من
اینترنت پرسرعت و البته آزاد برای اینها تهدیده. خیلی وقته شروع کردن به یکسری کارها تا سر بزنگا غیر قابل استفادش کنن. در این ارتباط متاسفانه طیف وسیعی از نخبگان IT به اینها کمک کردن که واقعا جای تاسف داره

J@viD
05-02-2016, 13:55
توضیح دروغ زیرساخت به منتقدان درمورد دزدی از ظرفیت اینترنت.

Life24
05-02-2016, 15:21
خوب اگر این طور هست چرا شرکت های ايننرنتي حق مشتری شون رو از زیر ساخت نمی گیرن پس?? شرکت ها هم خوب آب گل آلود.ماهی میگیرن

k1ozil
05-02-2016, 16:27
مشکل از جای دیگه اس مال زیرساخت و isp ها نیست :n27:
بعضی ها نمیخوان مردم....................

Electronic-Arts
05-02-2016, 16:33
مشکل از جای دیگه اس مال زیرساخت و isp ها نیست :n27:
بعضی ها نمیخوان مردم....................

اینم دلیلش نیست به دو دلیل
1-همین مردم بخاری ازشون بلند نمیشه
2-تمام دولت های خاورمیانه که همشون totalitarian dictatorship هستن اینترنت های بسیار عالی دارن مثل همین عربستان و امارات و حتی همین عراق که داعش و القاعده و جنگ و همه چی داره توش اتفاق میوفته
تازه یه چیز دیگه من یه دوستی دارم تو عراقه این همین world of tanks رو بازی میکنه و همیشه پینگش تو بازی و تیم اسپیک 160 170 بود یه روز دیدم پینگش شده 85 ازش پرسیدم پینگش تو بازی چنده گفت حدود 90 (سرور تو آلمان هست)
بله عراق هم همین ماه پیش پینگش رو 170 رسوند به 90 با اروپا

Life24
05-02-2016, 17:04
با این حال انصافا در 2 سال اخیر وضعیت پهنای باند بهبود پیدا کرده
یعنی نسبی بگیم.نسبت به قبل

bigbang0661
05-02-2016, 19:58
داداش همین دو سال رو با کشورای دیگه مثه افغانستان و عراق و امثالهم مقایسه کن میفهمی پیشرفت ما پشیزی هم ارزش نداره.. اونا از صفر رسیدن به صد تو این دوسال ولی ما هنوزم اینترنتمون با ضریب بالا به مشتری تحویل داده میشه.
نمیفهمم ما ایرانیا تا حرف از کشورای دیگه میزنیم سریع یکی میاد میگه: ((نا شکری نکنید تو این چند سال خیلی پیشرفت داشتیم))
تو این 30 سال اخیر پیشرفت ما رو با کشوری مثه امارات عرب نشین مقایسه کنید. الان ما کجاییم اونا کجان... افسوس

alireza20202003
05-02-2016, 20:38

خود متن داره میگه قبلا فقط ساعت 1 تا 7 ظرفیت پر میشد و سرعت کم ولی الان همیشه ظرفیت پر و سرعت کمه به جز 2 تا 4. حالا به نظرتون الان یعنی نسبت به قبل بهبود پیدا کرده ؟

MOHAMMAD2010
05-02-2016, 20:57

حتی اگه حرف شما درست هم باشه در عمل وضع نت کشور به نسبت 2 سال پیش خیلی خیلی بدتر شده ! ( دلیل اصلیش هم قیلترینگ هوشمند و ... هست )

The Dreadnaught
05-02-2016, 21:35
حتی اگه حرف شما درست هم باشه در عمل وضع نت کشور به نسبت 2 سال پیش خیلی خیلی بدتر شده ! ( دلیل اصلیش هم قیلترینگ هوشمند و ... هست )

دقیقا، به خصوص از عید امسال وضع افتضاح شده و به حد تهوع آوری رسیده

این اختلالات هیچ ربطی به کمبود پهنای باند نداره

Life24
05-02-2016, 21:37
خود متن داره میگه قبلا فقط ساعت 1 تا 7 ظرفیت پر میشد و سرعت کم ولی الان همیشه ظرفیت پر و سرعت کمه به جز 2 تا 4. حالا به نظرتون الان یعنی نسبت به قبل بهبود پیدا کرده ؟

چون مشتریکن چند برابر شده
این همه اینترنت موبایل بود تا دیروز؟

- - - Updated - - -

خوبه باز فیلترینگ هوشمند باشه . قدیم که کل یک سایت رو تخته میکردند

- - - Updated - - -

داداش همین دو سال رو با کشورای دیگه مثه افغانستان و عراق و امثالهم مقایسه کن میفهمی پیشرفت ما پشیزی هم ارزش نداره.. اونا از صفر رسیدن به صد تو این دوسال ولی ما هنوزم اینترنتمون با ضریب بالا به مشتری تحویل داده میشه.
نمیفهمم ما ایرانیا تا حرف از کشورای دیگه میزنیم سریع یکی میاد میگه: ((نا شکری نکنید تو این چند سال خیلی پیشرفت داشتیم))
تو این 30 سال اخیر پیشرفت ما رو با کشوری مثه امارات عرب نشین مقایسه کنید. الان ما کجاییم اونا کجان... افسوس

من نسبت به 2 سال پیش میگم. نه نسبت به کشور های اطراف!

MOHAMMAD2010
05-02-2016, 23:20
خوبه باز فیلترینگ هوشمند باشه . قدیم که کل یک سایت رو تخته میکردند

والا همه حاضر بودن کل یه سایت تخته بشه ولی اینترنت کشور اینجوری به گ.ه کشیده نشه !

P‌C
06-02-2016, 13:37
90 درصد مشکلات فعلی اینترنت برمیگرده به فیلترینگ هوشمند لعنتی و ابلهانه و ضد انسانی(همون دیواره آتش بزرگ کشور کمونیستی چین) که دقیقا از روز نحس 1 فروردین امسال به نحو مبتدیانه ای به مرحله اجرا در اومده و حالا دارن با شل کن سفت کن های پیاپی روی اعصاب کاربران اینترنت میرن. گناه ما نسل سوخته چیه که باید این .... ها رو در این چند سال عمرمون تحمل کنیم؟
همه ارتباطات خارجی با اختلال شدید همراه هست. حتما آروم آروم میخوان اینترنت رو جمع کنن و همه از اینترانت استفاده کنن.

حیزون
06-02-2016, 15:36
من هم اتفاقا مثل این دوست عزیز آخری نمیدونم چجوری بهم الهام شد که ایران احتمالا سرویس قیلترینگشو از چین وارد کرده ، دلیلش هم فکر کنم دو تا سفر آخری بود که من به ترکیه و دوبی داشتم و اونجا بهم الهام شد یعنی تفهیم شد ، دوبی که رفتم ، دوستان ، هتل دو تا سرویس اینترنت داشت یکی مجانی یکی پولی ، مجانی شو که من انتخاب کردم 24 مگ سرعت دانلودش بود ، پینگش تا گوگل بود 5 ! البته من میدونم امارات گوگل خودشو داره ولی چقدر خوب بود ایران هم تحت تفاهمات برجام با گوگل هم چندتا قرارداد امضا میکرد مثلا یو تیوب خودشو داشت و خلاصه همه ی این مسائل از طرف گوگل فیلتر میشد ..

خلاصه مسیر اینترنت دبی از همون ایران و از طریق فجیره به فارس میگذره ولی هیچیش به ایران نمیرسه ، تو دبی پینگ بود 5 اینجا پینگ شهریار تا تهران هست 195 !

تنها کسانی هم که تو ایران برای بازی با اروپا پینگ زیر 100 دارند دوستان محترم آذربایجانی هستند که مثل اینکه استقلال اینترنتی دارند و همین سرویس های بالای 2 مگ که از اواخر سال 91 رایج شد از آذربایجان شروع شد و شرکتی به نام ماکس نت که سرویس های 8 مگ میداد و بعد شد های وب و بعد هم که ایرانسل سر کیسه رو شل کرد و فاتحه ی اینترنت ایران خونده شد

Electronic-Arts
06-02-2016, 17:43
همین امروز پینگ با تمام کاهش پینگ ها 10 هزار میلیارد ثانیه هست یا 260 280 با DELAY خود اینترنت هم که بدون کاهش پینگ از هر 100 تا پکت 10000 هزار تاش پکت لاست هست FFS !!!!!!!

italodance
13-02-2016, 11:52
کلا ما مشکل افزایش جمعیت داریم

حالا هی تبلیغ به تولید مثل و افزایش بشه....

bigbang0661
13-02-2016, 13:53
کلا ما مشکل افزایش جمعیت داریم

حالا هی تبلیغ به تولید مثل و افزایش بشه....
پست اسپم:
داداش با اون امضای پایین پست خیلی حال کردم. حرف دل منه. ایول