PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : واشر پلاستیکی برای بستن پیچ های مادربرد ؟!!

shahin666
05-02-2016, 00:25
سلام یه سوال داشتم در مورد بستن پیچ های روی مادربرد یه سری واشر پلاستیکی قرمز رنگ هست که بین پیچ میبندن و بعد اون رو روی مادربرد میبندن من چندتا از اون واشرها رو گم کردم، رفتم پاساژ ایرانیان طبقه پایین یه مغازه دار بهم گفت نیازی نیست اتفاقا بهتر هست که پیچ با مادربرد اتصال داشته باشه و اون رو میندن که مادربرد آسیب نبینه پیچ نچرخه از این حرفا ولی من شنیده بودم که نباید اتصال داشته باشه حالا وافعا کدوم درسته ؟!! الان من چندتا از پیچ ها رو با اون واشرها بستم و چند تا هم واشر نداره ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

kenzu
05-02-2016, 01:16
نیازی نیست فقط پیچهای کیس رو زیر مادربرد ببند

ata.royalfalcon
05-02-2016, 13:47
سلام یه سوال داشتم در مورد بستن پیچ های روی مادربرد یه سری واشر پلاستیکی قرمز رنگ هست که بین پیچ میبندن و بعد اون رو روی مادربرد میبندن من چندتا از اون واشرها رو گم کردم، رفتم پاساژ ایرانیان طبقه پایین یه مغازه دار بهم گفت نیازی نیست اتفاقا بهتر هست که پیچ با مادربرد اتصال داشته باشه و اون رو میندن که مادربرد آسیب نبینه پیچ نچرخه از این حرفا ولی من شنیده بودم که نباید اتصال داشته باشه حالا وافعا کدوم درسته ؟!! الان من چندتا از پیچ ها رو با اون واشرها بستم و چند تا هم واشر نداره ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

با سلام .

اگر دقت کرده باشید اطراف بعضی از سوراخهای پیچ مادربرد لحیم شده (metalized hole) هستند یعنی هم زیر مادربرد و هم روی آن . یکسری سوراخهای دیگه ای هم هست که لحیم شده نیستند و با سوراخهای سینی کیس هم هماهنگی ندارند و برای پیچ کردن مادربرد به سینی کیس هم ایجاد نشده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شما حتی اگر روی مادربرد هم از واشر استفاده کنید سوراخ پشت مادربرد بازهم لحیم شده هست و با پایه برنجی (Standoff) که روی سینی مادربرد کیس بسته میشه اتصال مستقیم داره (در عکس زیر با دایره های زرد مشخص کردم) . البته standoff از جنس پلاستیکی هم موجوده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

metalized hole برای اتصال مستقیم مادربرد با کیس جهت اتصال به سیستم ارت ساخته شده که البته در ایران ساختمانهای خیلی کمی هست که سیستم واقعی ارت داشته باشند . اگر ساختمان شما سیستم ارت داره (بطور واقعی) پس حتماً بدون واشر پیچ کنید .

من خودم مادربرد رو با واشر به کیس پیچ کردم چون اولاً ساختمان ما سیستم ارت نداره (حتی لوله های آب هم پلاستیکی هست) و دوم اینکه نمیخواستم لحیم سوراخ های مادربرد خراش برداره (البته نباید محکم پیچ کرد) . برق دادن کیس شاید به عدم استفاده از واشر هم مربوط باشه (پشت و رو سوراخ مادربرد) . جنس این واشر ها هم معمولاً کاغذی هست نه پلاستیکی ، خودتون هم میتونید با استفاده از کاغذهای ضخیم درست کنید .