PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من چگونه لیسانس لعنتی ام را بگیرم ؟؟

baradar ehsan
03-02-2016, 00:22
با سلام.

من ترم 6 مهندسی پزشکی هستم و در 5 ترم 59 واحد گذرانده ام و در حال حاضر برای ترم 6 20 واحد برداشته ام ....
کلی دروس باقیمانده دارم ... (در اصل در 5 ترم گذشته باید حدود 90 واحد تخصصی و عمومی پاس میکرده ام اما 59 تا فقط ...)

از مدتها پیش این مساله ذهنم را درگیر کرده است که خیال خودم را راحت کنم و برای 10 ترم خودمو آماده کنم یعنی 10ترمه تموم کنم یا با 2تا تابستون هم شاید بشه سر و ته شو بست و عوضش یک سال عقب نیافتاد !
به نظر شما چیکار کنم ؟ از این دو راهی که گفتم به نظرتون کدومش عملی بنظر میرسه ؟
البته یک پلان c هم وجود داره و اون 9 ترم + 1 تابستان + 1 ترم مرخصی است ... !!! که به نظرم این هم منطقی و آبرومندانه به نظر میرسه !

kenzu
03-02-2016, 01:53
این بیرون خبری نیست که میترسی 1 سال عقب بیفتی .:n02: با خیال راحت ادامه بده هر چقدر طول کشید

baradar ehsan
03-02-2016, 02:07
این بیرون خبری نیست که میترسی 1 سال عقب بیفتی .:n02: با خیال راحت ادامه بده هر چقدر طول کشید

بله خوبه واقعا که سرت به درس و دانشگاه رفتن گرم باشه ... بخصوص برای آدمهای افسرده و درب و داغونی مثل من ! :)
اما مساله ی پول شهریه و عمر انسان هم اینجا پیش میاد که هر دو رو نباید از دست داد ...

baradar ehsan
03-02-2016, 15:06
به من بدبخت در حد 72 تن شهید کربلا هم داره ظلم میشه ...:n03: آخه دردمو به کی بگم ؟! :n28:
الان این ترم پیش برای درس آزمایشگاهی که معیار نمره استاد فعالیت گروهی بود ... توی گروهی که دوتا یارو اسگل هیچ کاری نمیکردند نمره ی 13 گرفتند که حرومشون باشه ... اونوقت من بد بخت که ببخشید دهنم سرویس شد و بخش اعظم کارای گروهی رو انجام میدادم 14 گرفتم !! نگید تقصیر خودته میخواسته انجام ندی ... من مجبور بودم ... وقتی استادا اینقدر بیشعورند که تمام ملاکشون فعالیت گروهه و به فرد هیچ توجهی نمیکنند خب میخواسته منم مثل اونا انجام ندم ؟ همه مون میافتادیم ...

یک قضیه دیگه ... یوزر پس یکی از همون اسگلا رو داشتم نمراتش رو چک میکردم ... به تمام اعتراضاتش پاسخ مثبت داده بودند و نمراتش رو به بالاتر ارتقا داده بودند حتی نمره ی 7.5 ش رو به 10 رسونده بود استاد بی همه چیزش ... اما هیچ یک از اعتراضات من به جایی نرسید ... کلا هر چی استاد بی رحم و خونخوار گیر من میافته نمیدونم چرا ! :n28:

Iloveu-ALL
03-02-2016, 16:09
بنظرم ترم تابستونی بگیر ! ... دو ماه هم طول نمی کشه... کلا 6 واحد بیشتر نیست فشار کمه تقریبا یک سوم ترم های معمولی
بگیر چون معلوم نیست ، بازم خدا نکرده ممکنه اینطوری عقب بیفتی
دیگه باید حواست رو جمع کنی ... درس هات رو کم کم بخون اما با تعداد بیشتر و پیوسته
و اگه این کار رو کنی حتما مزد سختی که کشیدی رو میگیری ...
بهترین راه فرار ، تموم کردن دانشگاه هست:n25:

Alireza SM
04-02-2016, 00:03
روی تابستون اصلا حساب باز نکن هر درسی رو توی تابستون ارائه نمیکنن اگه هم ارائه کنن دروس تخصصی رشته های کم دانشجو خیلی اوقات به حدنصاب نمیرسه.

محمد7966
04-02-2016, 00:11
چرا یه دانشگاهی من میشناسم درسای نخصصی خوبی ارائه میده

دانشگاه ملایر

الان چند سال پشت سر هم ترم تابستونیش درسای تخصصی ارائه میده به حد نصاب هم میرسه

برای شما هم احتمالا درسای مشترک بین رشته برق و رشته خودتون هم ارائه بشه

Captain_America
04-02-2016, 15:24
شما خیلی عقب هستید، اگر رشته شما کاردانی داره و خدمت هم باید برید حتما انصراف بدید کاردانی گیرید بروید خدمت،بعد اگر برگشتید ادامه بدید. فکر اضاف دفترچه ای هایی که خواهید خورد هم باشید.

baradar ehsan
05-02-2016, 00:12
شما خیلی عقب هستید، اگر رشته شما کاردانی داره و خدمت هم باید برید حتما انصراف بدید کاردانی گیرید بروید خدمت،بعد اگر برگشتید ادامه بدید. فکر اضاف دفترچه ای هایی که خواهید خورد هم باشید.

نه خیر اینطور هم نیست ....
فوقش 10 ترمه تموم میکنم که تا 10 ترم و حتی 12 هم ظاهرا هم مشگل سربازی بوجود نمیاد ...
ضمن اینکه من ترم 1 ، 8 واحد و ترم 2 ، 5 واحد را حذف کردم و دلیل اصلی عقب ماندنم این حذف ها بود نه افتادن ...
در مجموع 5 ترم گذشته 9 واحدافتادم که همچین چیز شاخی نیست و اگر تنها مشگل ام همین بود (یعنی حذف اون 13 واحد در کار نبود) خیلی راحت جبران میکردم ...

V i r u s e r
05-02-2016, 02:36
10 ترمه تموم میشه خیالی نیست. منم مثل شمام منتها 49 تا پاس کردم.
نگران عقب افتادنم نباش. بعضیا یکی دو سال پشت کنکور می مونن حالا شما یه سال بعد کنکور می مونی. بالاخره هرکسی یه مشکلی براش پیش میاد

baradar ehsan
01-06-2016, 18:00
10 ترمه تموم میشه خیالی نیست. منم مثل شمام منتها 49 تا پاس کردم.
نگران عقب افتادنم نباش. بعضیا یکی دو سال پشت کنکور می مونن حالا شما یه سال بعد کنکور می مونی. بالاخره هرکسی یه مشکلی براش پیش میاد

سلام دوست عزیز... این حرف رو جدی گفتید یا برای دلخوشی من؟ 49 تا واقعا؟ 5 ترم؟ :n04:

من خودم اصلا روم نمیشه بگم توی 5 ترم 59 واحد پاس کردم (کلا از این عدد 59 هم قبلا هم بدم میومد عدد نحسیه برام ....)
یک چندتایی میگذارم روش و مثلا میگم 64 واحد پاس کردم و بعد سریع با این واکنش روبرو میشم که چه کم و چجوری میخوای پس تموم کنی و .... :n03:

(البته به نظر خودم که با 10 ترم تمام میشه / اما به شرطی هم که دیگه افتادنی در کار نباشه در 5 ترم باقیمانده...)

در مورد ادامه ی تاپیک هم بگم که الان که پست اول رو میخوندم ... از اون 20 واحد این ترم هم امیدوارم در مورد 2 یا 4 واحدش فقط معجزه نجاتم بده .... بقیه هم به جز 8 و نهایتا 11 تاش بقیه شون قبولیم 50/50 است ... !!

راستی فعلا هم که دانشگاهمون ترم تابستون کلاسی نگذاشته!!! :n27:

حالا بعد از اعلام نتایج امتحانات هم میام ... خدا کنه با رضایت و خنده و پیروزی اون موقع نتایج رو اعلام کنم ...

baradar ehsan
15-07-2016, 23:35
خوشبتانه 18 واحد پاس کردم و مشروط هم نشدم؛ 1 درس 2 واحدی افتادم که اگر اونم نمی افتادم خیلی خوب میشد.حیف!:n29:

سوال:

مشروطی اظافه خدمت به همراه داره؟ میشه در این باره توضیح بدید. من قبلا ترم 2 و 4 مشروط شده بودم. :n03:

محمد7966
15-07-2016, 23:53
خوشبتانه 18 واحد پاس کردم و مشروط هم نشدم؛ 1 درس 2 واحدی افتادم که اگر اونم نمی افتادم خیلی خوب میشد.حیف!:n29:

سوال:

مشروطی اظافه خدمت به همراه داره؟ میشه در این باره توضیح بدید. من قبلا ترم 2 و 4 مشروط شده بودم. :n03:

نه تا پارسال که من دانشگاه بودم مشروطی ارتباطی به خدمت سربازی نداشت

الان هم بعید میدونم قانون تغییر کرده باشه و همون هست

شما فقط موظفید بعد از اینکه دانشگاه آخرین روز فارغ التحصلی رو براتون بزنه،یک سال وقت داری خودتو به نظام وظیفه معرفی کنی و گرنه اضافه خدمت میخوری

iranch
16-07-2016, 12:21

سوال:

مشروطی اصلا ربطی به اضافه خدمت نداره
حالا یکی - دو ترم دیر تر میای بیرون. اعصاب خوردی نداره .. :n09:

SADEGH 7
16-07-2016, 13:59
حتی نمره ی 7.5 ش رو به 10 رسونده بود استاد بی همه چیزش ... اما هیچ یک از اعتراضات من به جایی نرسید ... کلا هر چی استاد بی رحم و خونخوار گیر من میافته نمیدونم چرا ! :n28:

با توجه به طرز تفکر و گفتار شما، هر استادی ترجیح می ده بی رحم و خونخوار باشه تا بی همه چیز. :n39:

اما در مورد موضوع تاپیک، اصلا مهم نیست شما کی درستو تموم می کنی. مهم اینه که وقتی درست تموم می شه چی داری؟
اگه بعد از پایان تحصیلاتت صرفا یه مدرک داشته باشی، مطمئن باش تو کار پیدا کردن به مشکل می خوری. اما در صورتی که در حین تحصیلات، فعالیت های مرتبط با رشتت رو انجام بدی، هنوز درست تموم نشده از خیلیا که مدرک دارن جلوتری.
بنابراین بهترین کار اینه که در حین تحصیلات، صرفا دنبال نمره و تفریحات دانشگاه نباشی و در کنارش کار (مرتبط) هم انجام بدی.
موفق باشی:n40:

javad2015
18-07-2016, 15:22
کاری که نداره اصلا ترم یک و دو .... اینا یه چیز الکی برا گذروندن عمره.
برادر خود من تا 22 سالگی درست درس نمیخوند و فقط 70 واحد ئاس کرده بود تو 3 سال.بعد یهویی جو گیر شد هر روز میخوند از اواسط تیر تا اخر شهریور به اندازه 25 واحد خوند ..کلا درسا رو یه ئشت میخوند اصلا کاری به واحدایی که داشنگاه میداد نداشت.در عرض 5 ماه 60 واحد رو کامل خوند و فقط مونده بود امتحاناش......بعدشم شروع کرد کتابای فوق رو خوند و مثلا 45 روز قبل از ماه امتحانا اون درسایی رو که باید امتحان میداد مرور میکرد.

baradar ehsan
18-07-2016, 18:32
با توجه به طرز تفکر و گفتار شما، هر استادی ترجیح می ده بی رحم و خونخوار باشه تا بی همه چیز. :n39:

نه شما اینقدر ظاهربین نباش و از روی یک پست در فروم در مورد شخصیت و فکر و حرف زدن مردم قضاوت نکن.

ضروری و عاقلانه نمیبینم برای اثبات حرفام اسکرین شات هم از اعتراض خودم و هم از اعتراض همون نمونه موردی بگذارم اما اگر چنین میکردم مشاهده میکردید که چقدر فرق بین شخصیت و ادب و نوع لحن در بیان اعتراض دو دانشجو است وقتی که طرف ظاهرا هیچ گونه بویی از ادب و احترام نبرده و حتی با استادش با ضمیر "مفرد" حرف میزند. اتفاقا من هرچه در این جامعه دقیق شده ام متوجه گشتم که هرچقدر محترم تر و متشخص باشی بیشتر حقت ضایع میشه و بهت ظلم میکنند. اما افراد لات و لمپن از اقبال و مراد بیشتری بهره مند میگردند.
حتی اگر اسکرین شات از جواب به ظاهر استاد هم بگذارم و مثلا ببینید حتی غلط املایی های ضایع در متن جوابش دیده میشه و اصلا چجوری حرف زدنش... گمان میکنم بیشتر به حرفهای من پی میبرید.
من توی همچین وضعیتی گیر افتادم:).

همه ی گفته های من حقیقت داشت و هیچ گونه غلو یا دروغی در کار نبود.
نمیدونم کی منو نفرین کرده که اینقدر بدشانس و محروم ام توی همه چیز!! این ترم هم نمره هامو خیلی کم دادند ... دوتا درس معارف داشتم که روی بالابردن معدل روشون حساب میکردم اما همونا از همه نمره هام کمتر شد ... چیکار کنم من وقتی اعتراض مینویسم اون آخوند نکبت حتی 0.5 نمره هم برای دلخوشیم اضافه نمیکنه ... اما به چشم دارم میبینم که بقیه میگن موقع قطعی شدن نمره ها بدون اعتراض هم نمره هامون تغییر میکنه ... یا یک درس دیگه داشتم استادش از اولین جلسه تاکید زیاد به حضور و غیاب کرد و بچه های ترم بالایی هم همینو میگفتن ... تنها کسایی که همه جلسه ها حضور داشتند من بودم و یک دوست دیگه ... اما آخر سر نمره ی مربوط به حضور غیابو تقریبا به اغلب افراد داد ... اصلا سر امتحانشو بگو ... وارد جلسه که شدم دیدم صدای همه در اومده که عاغا این چه امتحانیه این سوالا از کجا اومده... همه شون مث ... گیر کرده بودند... من که چون جزوه ام کامل بود و شب پیش هم با وسواس زیاد خونده بودم همه سوالا رو مثل آب خوردن ج دادم اما از برگه 12.5 داده بود به من اما نمیدونم چجوری اونایی که اونقدر ادا و اصول درمیاوردند و معلوم هم بود هیچی نمیدونند از من بیشتر گرفته بودند...

SADEGH 7
19-07-2016, 12:09
نه شما اینقدر ظاهربین نباش و از روی یک پست در فروم در مورد شخصیت و فکر و حرف زدن مردم قضاوت نکن.

در مورد بخش بولد، بهتره در مورد کلمه ظاهر بین کمی تحقیق کنین.
در مورد قضاوت کردن، من نگفتم طرز تفکر و گفتار شما خوبه یا بده. به عبارت دیگه قضاوتی صورت نگرفته، صرفا گفتم با توجه به طرز تفکر و گفتار شما، که مسلما طرز صحبت کردن هر شخص نشون دهنده چیزی هست که تو مغزش وجود داره.
نکته سوم: بنده در مورد شخصیت شما چیزی نگفتم.
نکته چهارم: شما به استادی که بهت نمره نداده گفتی بی رحم و خونخوار و به استادی که به دیگری نمره داده گفتی بی همه چیز. خوب اگه کسی که نمره نمی ده خوبه، بی رحم و خونخوار برای چی؟ اگه کسی که نمره می ده خوبه، بی همه چیز واسه چی؟

نکته پنجم: امیدوارم این توضیحاتی که من دادم نقل قول نشه.
موفق باشی.:n40: