PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاب مناسب برای رشته ریاضی (نرم افزار مطلب)

majid_306
29-01-2016, 12:58
با سلام،
لطفا مشخصات مناسب یک لپ تاب خوب از قبیل cpu، ram و گرافیک برای کارهای معمولی مربوط به رشته ریاضی همچون نرم افزار مطلب بفرمایید.
الان کیفیت ساخت کدوم برند بهتره؟ ایسوس خوبه؟ اچ پی یک زمانی مشکل چیپست گرافیک داشتند الان چطوره؟
اگر برند و مدل خاصی هم مدنظرتون باشه ممنون میشم ذکر کنید.
قیمت زیاد مهم نیست.

amir_t6262
29-01-2016, 14:58
چقدر میخواهید هزینه کنید؟ درسته میگویید مهم نیست ولی بالاخره یک سقفی مشخص کنید.

میخواهید زیاد جابجایش کنید؟ صفحه نمایش چند اینچ؟

اگر زیاد نمیخواهید هزینه کنید لنوو و ایسوس.

هزینه بیشتر و سبک هم مایکروسافت سرفیس و اپل.

majid_306
29-01-2016, 17:09
سقف 4 - 4.5
جابجایی زیاد نیست
صفحه نمایش 13 تا 15
به نظرم لپ تاپ مایکروسافت با توجه به کانفیگش زیادی گرونه.
ایسوس، دل، اچ پی یا msi کدوم کیفیت ساخت و کارایی بهتری داره؟
کانفیگ مورد نیاز رو نفرمودین! cpu رو i5 کافیه یا i7 بردارم؟

محمد7966
29-01-2016, 17:18
سقف 4 - 4.5
جابجایی زیاد نیست
صفحه نمایش 13 تا 15

سلام
شما فقط دغدغه اینو دارید که نرم افزار متلب فقط اجرا کنه؟

من لبتابم تولید 2009 میلادی است مدل وسترو دل 1015 با رم 2 گیگ و سی پی یو دو هسته ای 2 گیگا هرتز

همین امسال هم متلب 2013 رو روش نصب کردم

به نظرم نیازی نیست تا 4 میلیون هزینه کنید اگر فقط میخاین نرم افزار متلب روش اجرا کنید

majid_306
29-01-2016, 17:29
سلام
شما فقط دغدغه اینو دارید که نرم افزار متلب فقط اجرا کنه؟

من لبتابم تولید 2009 میلادی است مدل وسترو دل 1015 با رم 2 گیگ و سی پی یو دو هسته ای 2 گیگا هرتز

همین امسال هم متلب 2013 رو روش نصب کردم

به نظرم نیازی نیست تا 4 میلیون هزینه کنید اگر فقط میخاین نرم افزار متلب روش اجرا کنید

برا خودم نمیخوام، از فردی که لپ تاب رو قراره برای اون بخرم پرسیدم برای چی میخوای؟ گفت: کارهای ریاضی، نرم افزار متلب و کارهای روزمره دانشگاهی (تدریس در رشته ریاضی)
منتها چون تو اینترنت نتونستم مشخصات سیستم مورد نیاز برای اجرای بهینه این نرم افزار رو پیدا کنم، این طوری سئوالم رو مطرح کردم وگرنه من با نرم افزار متلب و سنگین یا سبک بودن اون آشنایی ندارم.
شما راهنمایی بفرمایید

محمد7966
29-01-2016, 17:43
برا خودم نمیخوام، از فردی که لپ تاب رو قراره برای اون بخرم پرسیدم برای چی میخوای؟ گفت: کارهای ریاضی، نرم افزار متلب و کارهای روزمره دانشگاهی (تدریس در رشته ریاضی)
منتها چون تو اینترنت نتونستم مشخصات سیستم مورد نیاز برای اجرای بهینه این نرم افزار رو پیدا کنم، این طوری سئوالم رو مطرح کردم وگرنه من با نرم افزار متلب و سنگین یا سبک بودن اون آشنایی ندارم.
شما راهنمایی بفرمایید

اینو از سایتی برداشتم

پردازنده: 2 گیگا هرتز
رم: 2 گیگابایت
کارت گرافیک: 64 مگابایت
فضای هارد دیسک: 4 گیگابایت

شما با هزینه کمتر هم میتونید نرم افزار متلبو اجرا کنید

خیلی علاقه ندارم برند معرفی کنم توصیه می کنم چند نمونه از فروشگاهای اینترنتی رو ببینید و برید به سایتای خارجی زیر نمره و عملکردشونو ببینید

خیلی هم به نظرم حساسیت به خرج ندید

CPU Benchmarks - Compare Products on AnandTech ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

PassMark Software - CPU Benchmark Charts ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینا دو سایت خارجی اند که ازشیر مرغ تا جون آدمیزاد رو نمره دادند و بررسی تخصصی می کنند

amir_t6262
29-01-2016, 18:10
سقف 4 - 4.5
جابجایی زیاد نیست
صفحه نمایش 13 تا 15

کمی تخصصی تر به موضوع نگاه کنید. ببینید چه چیزهایی مهم هستند و واقعا چه استفاده هایی از لپ تاپ میبرند.
با این بودجه مدنظر شما، میتوان یک مدل سبک وزن و خوب که راحت بتوانید حمل و نقل کنید بخرید و یا اینکه یک لپ تاپ 17 اینچی بخرید که دایم در خانه باشد و بعنوان pc ازش استفاده کنید.
و یا یک لپ تاپ گیم بخرید.

سبک بودن، کیفیت صفحه نمایش، صفحه نمایش لمسی، جدید و به روز بودن، اینها را مد نظر داشته باشید.

بین برندهایی که گفتی، من ایسوس را پیشنهاد میکنم. و البته از لنوو هم غافل نشو.

سری های جدید دل کیفیتش خوبه وگرنه قدیمی هایش خوب نیست. msi و HP را مگر در مدل های خاص توصیه نمیکنم.

teraktor2003
29-01-2016, 20:30
بحث اجرای متلب یه چیزه که با پایین ترین کانفیگ سخت افزاری حال حاضر هم اجرا میشه...اما اگه دیتاست های خجیم دارید و کارهای بزرگ ممکنه سرور دانشگا هم کار شما رو راه نندازه! این یه بحث خیلی کلی ه...
برای کار شما فک میکنم حداقل core i5 3M و 6 گیگ رم نیاز داشته باشین...اینو حداقل قرار بدین و انتخاب کنین...برای کد نویسی صفحه کوچیک 13 اینچی و حتی15 اذیت می کنه مگر اینکه واقعا حمل و نقلش شمارو اذیت کنه...
برای نوع دستگاه من اغلب به دوستان لنوو پیشنهاد می دم واقعا دستگاه مقاومیه...مدل هم باید بگردید ان چیزی که میخواین رو چک و پیدا کنین.