PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل همه تلویزیون های سامسونگ

kayvanit
22-01-2016, 20:33
درود

مدتیه که 50J5100 رو خریدم و کاملا هم راضی هستم ازش . اما تنها مشکلی که یکمی اذیت میکنه مشکل کم و
زیاد شدن یا به عبارتی تنظیم نور صفحه متناسب با محتوی نمایشیست ! این مورد در حالت MOVIE غیر فعاله اما در حالات دیگه همچنان فعال و نام قابلیتش هم CE DIMMING هست . حالا چطور میشه این قابلیتو غیر فعال کرد از طریق منوی مخفی ؟ حتی در قسمت ADVANCE با چهارتا صفر هم نبود !

با تشکر

استاد شیفو
22-01-2016, 21:53
درود

مدتیه که 50J5100 رو خریدم و کاملا هم راضی هستم ازش . اما تنها مشکلی که یکمی اذیت میکنه مشکل کم و
زیاد شدن یا به عبارتی تنظیم نور صفحه متناسب با محتوی نمایشیست ! این مورد در حالت MOVIE غیر فعاله اما در حالات دیگه همچنان فعال و نام قابلیتش هم CE DIMMING هست . حالا چطور میشه این قابلیتو غیر فعال کرد از طریق منوی مخفی ؟ حتی در قسمت ADVANCE با چهارتا صفر هم نبود !

با تشکر

اگر امکانش هست از این مشکل عکس بزارید . تا بهتر راهنماییتون کنیم .

kayvanit
22-01-2016, 23:15
اگر امکانش هست از این مشکل عکس بزارید . تا بهتر راهنماییتون کنیم .

نمیشه که عکس گرفت ! نیازی به گرفتن فیلم هم نیست ! ببینید وقتی صحنه مثلا فیلم تاریک میشه ، نور صفحه هم همراش کم میشه و برعکس ! این یه مشکل معروف توی همه مدل های سامی هست و توی انجمن های خارجی هم خیلی بهش پرداخته شده ، درواقع از طریق منوی مخفی میشه این قابلیتو غیرفعال کرد اما نمیدونم دقیقا کجاشه ! یه عده میگن گزینه Advance و بعدش چهار تا صفر که منوی غیر فعال کردنش میاد اما مثل اینکه مدل های سری 5 فرق میکنه ! حالا موندم این منوی لعنتیو از کجا پیدا کنم . . .

با تشکر

kayvanit
23-01-2016, 10:58
فک نمیکنم این فقط مشکل من باشه . این همه بازدید کننده هیچکدومشون تلویزیون سامسونگ ندارن ؟ همچین مشکلی رو بهش دقت نکردین ؟

matinpour
23-01-2016, 14:40
درود

با تشکر
دوست عزیز
برای رفع مشگلتان
به روشهای زیر شما می توانید آن را غیر فعال کنید.
1- منو--> تصویر ---> تنظینات پیشرفته ---> و کنتراست داینامیک را خاموش کنید.
2- به منوی سسیتم وارد شده و چهار صفر را زده و از قسمت پیشرفته
CE DIMMING را خاموش کنید.
3- در قسمت منو--> سیستم ---> صرفحه جویی انرژی وارد شده و تمامی آیتم ها را خاموش کنید.

kayvanit
23-01-2016, 19:06
دوست عزیز
برای رفع مشگلتان
به روشهای زیر شما می توانید آن را غیر فعال کنید.
1- منو--> تصویر ---> تنظینات پیشرفته ---> و کنتراست داینامیک را خاموش کنید.
2- به منوی سسیتم وارد شده و چهار صفر را زده و از قسمت پیشرفته
CE DIMMING را خاموش کنید.
3- در قسمت منو--> سیستم ---> صرفحه جویی انرژی وارد شده و تمامی آیتم ها را خاموش کنید.
یعنی این CE DIMMING فقط روی‌ حالات داینامیک فعاله ؟ نمیشه داینامیک باشه ولی CE DIMMING غیرفعال باشه ؟ یه سوال دیگه اینکه اگه کسی تنظیمات منوی مخفی رو به هم بزنه راهی برای ریست کردنش به حالت اولیه هست ؟

با تشکر

matinpour
23-01-2016, 22:18
یعنی این CE DIMMING فقط روی‌ حالات داینامیک فعاله ؟ نمیشه داینامیک باشه ولی CE DIMMING غیرفعال باشه ؟ یه سوال دیگه اینکه اگه کسی تنظیمات منوی مخفی رو به هم بزنه راهی برای ریست کردنش به حالت اولیه هست ؟

با تشکر
دوست عزیز
بستگی به این دارد که چه آیتمهای را دست بزنید چون گاهی با دستکاری آیتمی ممکن است سیستم شما بطور کامل از کار بی افتاد آن وقت دیگر حتی دسترسی به منوی مخفی هم ندارید. و باید آی سی ایپرام را ریست کنید که این پروسه هم درد سرهای خودش رادارد. ولی اگر در حالت نرمال باشد شما می توانید از داخل منوی مخفی این کار را انجام بدهید. که باز راه کار خودش را دارد.

kayvanit
23-01-2016, 22:33
دوست عزیز
بستگی به این دارد که چه آیتمهای را دست بزنید چون گاهی با دستکاری آیتمی ممکن است سیستم شما بطور کامل از کار بی افتاد آن وقت دیگر حتی دسترسی به منوی مخفی هم ندارید. و باید آی سی ایپرام را ریست کنید که این پروسه هم درد سرهای خودش رادارد. ولی اگر در حالت نرمال باشد شما می توانید از داخل منوی مخفی این کار را انجام بدهید. که باز راه کار خودش را دارد.

من توی منوی مخفی همچنان این گزینه CE DIMMING رو پیدا نکردم ! اون جایی که گفتید برای سری 5 فکر کنم صدق نمیکنه و اگه راه دیگه ای هست ممنون میشم بگید . . . علاوه بر سوال اول ریست کردن تغییرات منوی مخفی چطور انجام میشه ؟ با اینکار ساعت کار پنل هم صفر میشه ؟:n09: نشد که اینجوری دیگه فایده نداره ! منظورم کلاهبرداری های متعدد در ادامه این کار هست . . .

با تشکر

matinpour
24-01-2016, 11:41
من توی منوی مخفی همچنان این گزینه CE DIMMING رو پیدا نکردم ! اون جایی که گفتید برای سری 5 فکر کنم صدق نمیکنه و اگه راه دیگه ای هست ممنون میشم بگید . . . علاوه بر سوال اول ریست کردن تغییرات منوی مخفی چطور انجام میشه ؟ با اینکار ساعت کار پنل هم صفر میشه ؟:n09: نشد که اینجوری دیگه فایده نداره ! منظورم کلاهبرداری های متعدد در ادامه این کار هست . . .

با تشکر
دوست عزیز
بله با ریست کردن ساعت کار کرد پنل صفر می شود. و روش آن را در این تایپیک با رنگ قرمز توضیح کامل دادم.
کالیبراسیون و رفع عیب آن در تلویزیون سامسونگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kayvanit
24-01-2016, 21:26
دوست عزیز
بله با ریست کردن ساعت کار کرد پنل صفر می شود. و روش آن را در این تایپیک با رنگ قرمز توضیح کامل دادم.
کالیبراسیون و رفع عیب آن در تلویزیون سامسونگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ببخشید دوست عزیز ولی چرا شما کامل پاسخ نمیدید ؟! من توی یک پست دو - سه تا سوال میپرسم و شما فقط سوال آخری رو معمولا جواب میدید !
فرض کنیم که من منوی مخفی رو دستکاری کردم که بالا نمی آد ! حالا چطور باید آی سی اپیرام رو پروگرام کنم ؟ دستگاه یا فایل یا نرم افزار یا به طور کلی شیوه انجام این کار چطوریه ؟
همچنین هیچکدوم از این روشا که گفتید جواب نداد که نداد ! من توی منوی مخفی روی ADVANCE چهارتا صفر میزنم ولی فقط یک گزینه به انتهای همون لیست اضافه میشه که روش میزنم CE DIMMING نداره . . . فک کنم منوی مخفی این مدلای سری 5 فرق میکنه . . .

باتشکر

matinpour
24-01-2016, 23:41
ببخشید دوست عزیز ولی چرا شما کامل پاسخ نمیدید ؟! من توی یک پست دو - سه تا سوال میپرسم و شما فقط سوال آخری رو معمولا جواب میدید !
فرض کنیم که من منوی مخفی رو دستکاری کردم که بالا نمی آد ! حالا چطور باید آی سی اپیرام رو پروگرام کنم ؟ دستگاه یا فایل یا نرم افزار یا به طور کلی شیوه انجام این کار چطوریه ؟
همچنین هیچکدوم از این روشا که گفتید جواب نداد که نداد ! من توی منوی مخفی روی ADVANCE چهارتا صفر میزنم ولی فقط یک گزینه به انتهای همون لیست اضافه میشه که روش میزنم CE DIMMING نداره . . . فک کنم منوی مخفی این مدلای سری 5 فرق میکنه . . .

باتشکر
دوست عزیز
برای اینکه شما به این امور وارد نیستید و ممکن است به سیستمتان آسیب جدی بزنید و سری تلویزیون شما چون از سری 6 پایین تر است و به همین دلیل محدودیت زیادی دارد و شما نمی توانید آن آیتم را ببینید. و خودتان را اینقدر به دردسر نیاندازید.

orhanabin
12-02-2016, 14:09
دوست عزيز من هم اين مشكل رو با تلوزيون سامسونگ مدل 48g5850 داشتم بردم نمايندگي گفت مشل نداره و مشكل از وروديهاي خارجي مثل رسيور با كابل اچ دي ام آي هستش از منوي سرويس تو بخش adc رفتم به بخش hdmi clibrate منو رو فعال كردم و پيغام sucsse داد و از منو اومدم بيرون ضمنا اگر از رسيور استفاده ميكني ميزان تنظيم روشنايي رسيور رو بزار رو ديفالت