PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به هم ریختن رنگ ها در تلویزیون Samsung CRT

hamedfazelm
17-01-2016, 17:14
با سلام
دیروز داشتم کنار تلویزیون سامسونگ CRT دریل کاری می کردم. امروز که تلویزیون رو روشن کردم رنگ ها به هم ریخته
لطفا راهنمایی کنید. خودم یه چیزایی از تعمیرات الکترونیک سر در می یارم. آیا قابل تعمیر توسط خودم هست
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

matinpour
18-01-2016, 00:09
با سلام
دیروز داشتم کنار تلویزیون سامسونگ CRT دریل کاری می کردم. امروز که تلویزیون رو روشن کردم رنگ ها به هم ریخته
لطفا راهنمایی کنید. خودم یه چیزایی از تعمیرات الکترونیک سر در می یارم. آیا قابل تعمیر توسط خودم هست
ممنون

دوست عزیز
فکر می کنم ترانزیستورهای GRB یا همان ترانزیستور رنگ سازی آن ایراد پیدا کرده و باید تعویض شود. وجای آن هم باید روی کیت کوچکی در پشت لامپ تصویر باشد..

MXRX
18-01-2016, 00:47
این اشکال ربطی به قسمت RGB تلویزیون نداره اگر تلویزیون خاموش بوده و اینجوری شده بخاطر جریان مغناطیسی ایجاد شده توسط دریل بوده انگار یک آهنربای قدرتمند دور لامپ تصویر بچرخانید . به احتمال زیاد با فعال کردن دگازینگ رنگ از تنظیمات (در صورت وجود) مشکل حل میشه . یا چند بار خاموش کردن تلویزیون در فواصل بیست دقیقه تا نیم ساعت ( از برق کشیدن یا زدن دکمه Power ) اگر نشد با تعویض PTC درست میشه .
در ضمن اگر وارد نیستید پشت تلوزیون را باز نکنید ممکنه به خودتان یا بورد تلویزیون یا Gun لامپ تصویر صدمه بزنید .

shabnam1986
30-01-2016, 16:58
اسپیکر پی سی رو هم کنارش حرکت بدین احتمالا درست میشه