PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 2 سوال;(مشکل با سیو نشدن تنظیمات تاریخ و حجم پارتیشنهای هارد) درویندوز 7

Amir_na
11-01-2016, 15:07
سلام خسته نباشید! هارد من 3 تا پارتیشن داره،مدتیه که هر وقت PC مو روشن میکنم حجم پارتیشنام مدام جابه جا میشه!! یعنی یک دفعه درایو C پر نشون داده میشه ! به همون نسبت بقیه درایواهام خالی و بالعکس!! این چی میتونه باشه؟

و وم اینکه با اینکه باتریه مادربوردم رو تازه تعویض کردم باز هم بعد از قطع کامل برق و روشن کردن مجدد اون تنظیمات ساعت و تاریخ بهم میریزه! ممنون میشم کمک کنید! با تشکر!:n12:

محمد7966
11-01-2016, 15:17
سلام خسته نباشید! هارد من 3 تا پارتیشن داره،مدتیه که هر وقت PC مو روشن میکنم حجم پارتیشنام مدام جابه جا میشه!! یعنی یک دفعه درایو C پر نشون داده میشه ! به همون نسبت بقیه درایواهام خالی و بالعکس!! این چی میتونه باشه؟

و وم اینکه با اینکه باتریه مادربوردم رو تازه تعویض کردم باز هم بعد از قطع کامل برق و روشن کردن مجدد اون تنظیمات ساعت و تاریخ بهم میریزه! ممنون میشم کمک کنید! با تشکر!:n12:

در مورد اینکه چرا تاریخ و ساعت سیو نمیشه من تجربه خودمو بگم
من یه زمانی مادربرد آشغال داشتم به اسم شاتل 1 ساله نشد خازناش باد کرد و همین مشکل رو داشت هیچ وقت ساعت و تاریخ رو ذخیره نمی کرد اصلا هیچ ارتباطی به باتری هم نداشت
یه بار هم مغازه دار گفت بعید میدونم باتزی مادربرد خالی بشه چون یه جورایی هم شارژ میشه من هم تا حالا ندیدم باتری واقعا خالی بشه البته اینکه ندیدم معنی نمیده که باری هیچ وقت خالی نشه

اما در مورد مشکل اول ویندوز عوض کردید؟ویندوز عوض کنید باز همینه
یه راهی هم بگم شما برید توتنظیمات مادر برد و ریست فکتوری کنید

Amir_na
11-01-2016, 15:29
مرسی محمد جان!در مورد مادربورد باید بگم مادربرد من ای سوزه ما ممکنه این اتفاقم براش بیوافته!

ویندوز عوض نکردم! با ریست فکتوری چه اتفاقی میافته؟!

محمد7966
11-01-2016, 15:35
مرسی محمد جان!در مورد مادربورد باید بگم مادربرد من ای سوزه ما ممکنه این اتفاقم براش بیوافته!

ویندوز عوض نکردم! با ریست فکتوری چه اتفاقی میافته؟!

شاید تنظیمات مادربرد بهم خورده
در ضمن شما تنظیمات مادربرد هم میتونید تاریخ و زمانو تنظیم کنید ببینید اونجا اگر تنظیم کنید و 1 بار خاموش کنید باز زمان و تاریخ ثابت میمونه یا نه
دوباره تغییر میکنه
اگر تغییر نکرد پس ویندوز مشکل داره
فعلا برید تو تنظیمات مادربرد زمان و تاریخو تنظیم کنید و بعد f10 بزنید تا سیو بشه