PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید سیستمی مخصوص نرم افزار 3ds Max

mohammad.2mt
08-01-2016, 21:42
سلام دوستان
قصد خرید سیستمی برای نرم افزار 3ds Max دارم اما در مورد اینکه این نرم افزار بیشترین استفادش از کدام قطعه سیستم هست شک دارم.
در مورد رم مشکل خاصی نیست و قصدم اینه یه رم DDR4 با فرکانس 3000 مگاهرتز و حجم 16 گیگابایت بگیرم که فکر میکنم کافی باشه اما در مورد CPU و VGA مطمئن نیستم.
نمیدون ارزش داره به جای Core i5 یه مدل Core i7 بگیرم با اختلاف حدودا 400 تومن بشتر یا نه؟
در مورد گرافیک یه کم سخت تر هم میشه چون من اصلا نمیدونم کارت گرافیک برای این نرم افزار لازمه یا نه و دیدم چند جا سیستمی برای این نرم افزار بدون کارت گرافیک پیشنهاد دادن اما اگر تصمیم به گرفتن گرافیک هم بگیرم نمیدونم باید برم دنبال گرافیک های GTX یا Quadro؟
مطمئنن بودج من هم نامحدود نیست و با حدود یک تومن برای گرافیک یکی از پایینترین مدل های Quadro رو میتونم بگیرم اما با یک تومن میتونم GTX 960 بگیرم.
در هر صورت در صورت لازم نبودن خوشحال میشم حتی بتونم کارت گرافیک رو حذف کنم و یک میلیون صرفه جویی کنم.
ممنون میشم اگر کسی به صورت تخصصی با این نرم افزار کار کرده کمک کنه.

mortezaon
08-01-2016, 22:55
سلام
من تخصصم3d هست و تا حالا 12 سیستم برای شرکتم با کمک بچه ها بستم
اول بفرمایید تا چقدر می خواهید هزینه کنید؟
و از چه موتور رندری استفاده می کنید؟

mohammad.2mt
08-01-2016, 23:26
سلام
من تخصصم3d هست و تا حالا 12 سیستم برای شرکتم با کمک بچه ها بستم
اول بفرمایید تا چقدر می خواهید هزینه کنید؟
و از چه موتور رندری استفاده می کنید؟

از لحاظ هزینه چیزی که خودم حساب کردم با CPU i7 و گرافیک 960 یا 970 تقریبا حدود 4 تومن کیس در میاد فقط ولی اگر بتونم هزینه رو کم کنم خب خوب میشه.
این سیستم رو هم دارم واسه کسی جمع میکنم که میخواد تازه شروع به کار حرفه ای کنه و بره دنبالش ولی الان خیلی اطلاعات نداره که ممکنه در آینده از چه موتورهای رندری استفاده کنه ولی تا الان داشته از Vray استفاده میکرده و برای طراحی دکوراسیون و نما میخواهد کار کنه که توش از متریال های مختلفی استفاده میشه.
حالا اولین سوال من اینه که اصلا کارت گرافیک تاثیری تو سرعت رندرینگ داره؟
سوال دومم هم اینه که برای همچین کاری CPU i7 لازمه یا i5 هم کفایت میکنه؟ اگر کافی باشه و کارت گرافیک هم لازم نباشه تقریبا 1.5 از 4 تومن کم میشه که خب هزینه زیادی هست.

mortezaon
09-01-2016, 00:05
از لحاظ هزینه چیزی که خودم حساب کردم با CPU i7 و گرافیک 960 یا 970 تقریبا حدود 4 تومن کیس در میاد فقط ولی اگر بتونم هزینه رو کم کنم خب خوب میشه.
این سیستم رو هم دارم واسه کسی جمع میکنم که میخواد تازه شروع به کار حرفه ای کنه و بره دنبالش ولی الان خیلی اطلاعات نداره که ممکنه در آینده از چه موتورهای رندری استفاده کنه ولی تا الان داشته از Vray استفاده میکرده و برای طراحی دکوراسیون و نما میخواهد کار کنه که توش از متریال های مختلفی استفاده میشه.
حالا اولین سوال من اینه که اصلا کارت گرافیک تاثیری تو سرعت رندرینگ داره؟
سوال دومم هم اینه که برای همچین کاری CPU i7 لازمه یا i5 هم کفایت میکنه؟ اگر کافی باشه و کارت گرافیک هم لازم نباشه تقریبا 1.5 از 4 تومن کم میشه که خب هزینه زیادی هست.

اولا برای vray اصلا کارت گرافیک نیاز نیست
چون cpu base هست و فقط و فقط cpu مهمه
یه کارت گرافیک معمولی مثل gforce 630 کافیه
طبق تحقیقات و تجربه عملی خودم
خوش قیمت ترین سیستم از نظرم
cpu Intel Core i7-5820K Haswell 6-Core 3.3GHz 1450 T
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
MB: Gigabyte GA-X99-UD5 WiFi: 1,162,000 T
Samsung 850 Evo SSD Drive 330 T

این پردازنده با این قیمت کاراییش عالیه
12 رشته‌ای و 6 هسته
زمان رندر رو خیلی کاهش میده
مادربرد GA-X99-UD5 WIFI گیگابایت (Gigabyte) به چیپ‌ست X99 اینتل مجهز شده‌است که می‌توان تا 64 گیگابایت حافظه را در آن نصب کرد
این سه قلم جزو واجباته بقیه قطعات در الویت کمتری هستن

mohammad.2mt
09-01-2016, 00:41
این ترکیب چطوره؟

مادربرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+Z170-A/

CPU
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%D9%86%D8%AA%D9%84+i7+6700+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8% A7%DB%8C+%D9%84%DB%8C%DA%A9/

من ترجیحم اینه نسل آخر رو بگیرم تو CPU چون هم گرمای کمتری تولید میکنه هم مادربردش برای نسل بعدی هم قابل ارتقا هست و هم رم DDR4 ساپورت میکنه.
تاثیر رم چقدره روی نرم افزار؟ هم از لحاظ حجم هم فرکانس؟

و سوال دیگه اینکه موتورهای رندر دیگه ای که کارت گرافیک لازم هستن برای کارهای خاصی استفاده میشن یا برای همین کارها که اشاره کردم هم میشه ازشون استفاده کرد و کلا چه برتری ای نسبت Vray دارند؟ ارزش این که با اون موتورهای رندر کار کنی و هزینه اضافی برای کارت گرافیک هم بکنی دارند؟

alireza3dshadow
09-01-2016, 01:05
این ترکیب چطوره؟

مادربرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+Z170-A/

CPU
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%D9%86%D8%AA%D9%84+i7+6700+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8% A7%DB%8C+%D9%84%DB%8C%DA%A9/

من ترجیحم اینه نسل آخر رو بگیرم تو CPU چون هم گرمای کمتری تولید میکنه هم مادربردش برای نسل بعدی هم قابل ارتقا هست و هم رم DDR4 ساپورت میکنه.
تاثیر رم چقدره روی نرم افزار؟ هم از لحاظ حجم هم فرکانس؟

این برای lga 1151 هست که شما میگی
اون وقت شما چه طوری میتونی به lga 2011 یا ورژن های بعدی ارتقاع بدی؟؟؟
گرما یا مصرف انرژی تو این رده معنی نداره شما از کولر استفاده خواهی کرد !

mortezaon
09-01-2016, 01:17
بهترین سوکت با این قیمت سوکت c2011 هست
به این تصویر دقت کنید
تصویر رندر گرفتن وی ری
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون تصاویر مربعی که می بینید به تعداد رشته ها ربط داره
پردازه پیشنهادی من 12 رشته‌ای و 6 هسته
12 رشته داره ولی پردازنده شما 8 رشته
پس هنگام رندر پردازنده پیشنهادی من با 12 مربع رندر میگیره و ماله شما با 8 مربع
تفاوتش با اوم مادربوردی که ذکر کردم فاحشه
درمورد موتور های رندر دیگه :
موتور های حرفه ای و بهتری هم هستن بستگی داره به مدل کار
مثلا برای انمیشن باشه یا برای تیزهای تبلیغاتی
ولی وی ری جا افتاده توکل دنیا ، مثل ماشینی می مونه که تمام لوازمش همه جا موجوده ( آبجکت و ...)
در مورد رم 8 گیگ هم جزو حد اقل هاست
رم هرچقدر بیشتر اشیا بیشتری می تونید تو 3d بذارید
مثلا با 4 گیگ رم تو یه صحنه جنگل 20 تا درخت
با 8 گیگ 40 تا
هرچقدر باس رم بالاتر تو پردازش هم مهمتر عمل میکنه
سیستم پیشنهادی شما را چند ماه قبل بستم
ولی این سیستم خودم یه چیز دیگست
اگه با قیمتش مشکل دارید سیستمی که خودتون پیشنهاد کردین تو اون رنج قیمتی خوبه

mohammad.2mt
09-01-2016, 01:21
این برای lga 1151 هست که شما میگی
اون وقت شما چه طوری میتونی به lga 2011 یا ورژن های بعدی ارتقاع بدی؟؟؟
گرما یا مصرف انرژی تو این رده معنی نداره شما از کولر استفاده خواهی کرد !

تا اونجا که میدونم نسل بعدی که میشه نسل 7 که هنوز نیومده با سوکت نسل 6 سازگاره و با یه آپدیت بایوس میتونی نسل 7 ببندی رو این مادربرد و خب رم ارتقا یافته و داشتن یه سری امکانات دیگه که شاید ربطی به 3ds Max نداشته باشه ولی به درد میخوره هم به نظرم مهمه مثل داشتن USB 3.1 و خروجی Display Port و خب همین که رم DDR4 ساپورت میکنه هم خودش واسه آپگرید مزی به حساب میاد چون در آینده ای نه چندان دور دیگه رم DDR3 راحت و ارزون پیدا نمیشه.

یه چیز دیگه هم که نسل 6 داره و به تازگی شنیدم اینه که میتونی با یه روشی CPU های معمولی که ضریب مولتی پایر باز ندارند رو اورکلاک کنی و با یه هزینه کمتر عملکرد سری K رو به دست بیاری.

mohammad.2mt
09-01-2016, 01:27
بهترین سوکت با این قیمت سوکت c2011 هست
به این تصویر دقت کنید
تصویر رندر گرفتن وی ری

اون تصاویر مربعی که می بینید به تعداد رشته ها ربط داره
پردازه پیشنهادی من 12 رشته‌ای و 6 هسته
12 رشته داره ولی پردازنده شما 8 رشته
پس هنگام رندر پردازنده پیشنهادی من با 12 مربع رندر میگیره و ماله شما با 8 مربع
تفاوتش با اوم مادربوردی که ذکر کردم فاحشه
درمورد موتور های رندر دیگه :
موتور های حرفه ای و بهتری هم هستن بستگی داره به مدل کار
مثلا برای انمیشن باشه یا برای تیزهای تبلیغاتی
ولی وی ری جا افتاده توکل دنیا ، مثل ماشینی می مونه که تمام لوازمش همه جا موجوده ( آبجکت و ...)
در مورد رم 8 گیگ هم جزو حد اقل هاست
رم هرچقدر بیشتر اشیا بیشتری می تونید تو 3d بذارید
مثلا با 4 گیگ رم تو یه صحنه جنگل 20 تا درخت
با 8 گیگ 40 تا
هرچقدر باس رم بالاتر تو پردازش هم مهمتر عمل میکنه
سیستم پیشنهادی شما را چند ماه قبل بستم
ولی این سیستم خودم یه چیز دیگست
اگه با قیمتش مشکل دارید سیستمی که خودتون پیشنهاد کردین تو اون رنج قیمتی خوبه

پس اگر کسی با Vray کار میکنه در اینده نیازی به موتورهای دیگه پیدا نمیکنه؟ چون میخوام مطمئن باشم احتیاجی به کارت گرافیک نداره.
کارت گرافیک هم که آنبورد خود CPU فکر کنم کفایت کنه طبق گفته شما.
در مورد رم هم قصدم اینه رم 16 بگیرم با فرکانس 3000 مگاهرتز که البته اگر CPU مورد نظر شما رو بگیرم باید DDR3 باشه با حداکثر فرکانس 1866.
با توجه به توضیحاتی که تو پست بالا دادم به نظر شما انقدر اختلاف زیاد هست بین CPU من و شما که این همه حسن رو بیخیال شم؟

mohammad.2mt
09-01-2016, 01:40
البته الان یه نگاه کردم ظاهرا مادربرد شما هم ساپورت رم DDR4 داره و من فکر کردم نداره.
در هر صورت اختلاف کارایی این ها چون من باهاشون کار نکردم قابل درک نیست. شما کار کردی بهتر قابل درکه براتون ولی سیستم شما یه مقدار هزینش بالا میره مگر اینکه بشه مادربردی با حدود قیمتی مادربرد من پیدا کرد که CPU شما رو ساپورت کنه که من چیزی ندیدم.

الان یه سوال دیگه هم به ذهنم رسید. شنیدم بعضی ها برای 3ds Max از CPUهای Xeon استفاده میکنن که قیمت های خیلی بالایی داره.
آیا اختلاف کارایی انقدر زیاده که همچین هزینه ای به صرفه در بیاد؟
چون من خودم تو سیستم های گیم آشناییت دارم میدون یه سیستم 10 تومنی دو برابر یه سیستم 5 تومنی فریم بر ثانیه نمیده ولی بعضی ها دوست دارن بهترین رو داشته باشن وگرنه خیلی منطقی نیست اون هزینه رو کردن.

mortezaon
09-01-2016, 10:37
البته الان یه نگاه کردم ظاهرا مادربرد شما هم ساپورت رم DDR4 داره و من فکر کردم نداره.
در هر صورت اختلاف کارایی این ها چون من باهاشون کار نکردم قابل درک نیست. شما کار کردی بهتر قابل درکه براتون ولی سیستم شما یه مقدار هزینش بالا میره مگر اینکه بشه مادربردی با حدود قیمتی مادربرد من پیدا کرد که CPU شما رو ساپورت کنه که من چیزی ندیدم.

الان یه سوال دیگه هم به ذهنم رسید. شنیدم بعضی ها برای 3ds Max از CPUهای Xeon استفاده میکنن که قیمت های خیلی بالایی داره.
آیا اختلاف کارایی انقدر زیاده که همچین هزینه ای به صرفه در بیاد؟
چون من خودم تو سیستم های گیم آشناییت دارم میدون یه سیستم 10 تومنی دو برابر یه سیستم 5 تومنی فریم بر ثانیه نمیده ولی بعضی ها دوست دارن بهترین رو داشته باشن وگرنه خیلی منطقی نیست اون هزینه رو کردن.

CPUهای Xeon تو بازار از 800 تومن شروع میشه :
CPU: Intel Xeon E5-2620 V3: 1,380,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1275 V3: 1,340,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1270 V3: 1,330,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1245 V3: 1,040,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1230 V3: 930,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1225 V3: 910,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1220 V3: 800,000
طبق گفته های قبلیم هر چی تعداد CPU بیشتر ، تایم رندر کتر
اما این CPU هایی که بالا لیست قیمتشون رو گذاشتم تعداد هسته های کمی دارن
برای تعداد هسته های بیشتر در Xeon باید بالای 3 میلیون هزینه کنید

mohammad.2mt
09-01-2016, 11:01
CPUهای Xeon تو بازار از 800 تومن شروع میشه :
CPU: Intel Xeon E5-2620 V3: 1,380,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1275 V3: 1,340,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1270 V3: 1,330,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1245 V3: 1,040,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1230 V3: 930,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1225 V3: 910,000 -
CPU: Intel Xeon E3-1220 V3: 800,000
طبق گفته های قبلیم هر چی تعداد CPU بیشتر ، تایم رندر کتر
اما این CPU هایی که بالا لیست قیمتشون رو گذاشتم تعداد هسته های کمی دارن
برای تعداد هسته های بیشتر در Xeon باید بالای 3 میلیون هزینه کنید

این که تعداد هسته بالاتر کارایی بیشتر داره که خب مشخصه
من یه سوال دارم فقط
سیستم پیشتنهادی من 550 تومن مادربرد داره و 1150 هم CPU که میشه 1700.
سیستم شما 1400 CPU داره و 1 میلیون هم حداقل یک مادربرد و فن هم نداره باید براش فن هم بگیری و گرافیک هم نداره که اونم یه چیز حداقلی لازم داره که با فن حداقل 300 تومن در میاد که در مجموع میشه 2700.
اینجور که من تو بنچ مارک ها دیدم از نظر کارایی تو گیمینگ و عملکرد تک هسته ای 6700 خیلی بهتر عمل میکنه فقط تو رندرینگ 5820 عملکرد بهتری داره که خب کار اصلی منم همینه ولی تقریبا دارم دو برابر هزیه میکنم ولی تو بنچ مارک ها تقریبا 10-20% عملکرد بهتر داره.
حالا نمیدونم من دنبال بنچ مارک های درستی رفتم یا نه.

alireza3dshadow
09-01-2016, 12:28
تا اونجا که میدونم نسل بعدی که میشه نسل 7 که هنوز نیومده با سوکت نسل 6 سازگاره و با یه آپدیت بایوس میتونی نسل 7 ببندی رو این مادربرد و خب رم ارتقا یافته و داشتن یه سری امکانات دیگه که شاید ربطی به 3ds Max نداشته باشه ولی به درد میخوره هم به نظرم مهمه مثل داشتن USB 3.1 و خروجی Display Port و خب همین که رم DDR4 ساپورت میکنه هم خودش واسه آپگرید مزی به حساب میاد چون در آینده ای نه چندان دور دیگه رم DDR3 راحت و ارزون پیدا نمیشه.

یه چیز دیگه هم که نسل 6 داره و به تازگی شنیدم اینه که میتونی با یه روشی CPU های معمولی که ضریب مولتی پایر باز ندارند رو اورکلاک کنی و با یه هزینه کمتر عملکرد سری K رو به دست بیاری.

خوب میدونم عزیز منظورم اینه که سی پی یو lga 2011 بگیری !!
شما برای اینکار بهتره 5820k بگیری تا 6700 بعدا بتونی ضریبشو باز کنی اوورکلاک کنیش !!

مزایای 5820k که مخصوص کار شماست

Faster multi-core speed. +21%

Faster OC multi-core speed. +29%

Much higher core count. +50%

Much higher thread count. +50%

Much faster multi-core int speed. +34%

Faster multi-core fp speed. +20%

اینا در برابر 6700k هست به شرطی بتونی cpu اوور کنی

خوب نسل 6 سوکت lga 2011 که نیامده اون بیاد 6700 دیگه تو بنچمارک ها رتبه اش میاد پایین

mohammad.2mt
09-01-2016, 13:01
خوب میدونم عزیز منظورم اینه که سی پی یو lga 2011 بگیری !!
شما برای اینکار بهتره 5820k بگیری تا 6700 بعدا بتونی ضریبشو باز کنی اوورکلاک کنیش !!

مزایای 5820k که مخصوص کار شماست

Faster multi-core speed. +21%

Faster OC multi-core speed. +29%

Much higher core count. +50%

Much higher thread count. +50%

Much faster multi-core int speed. +34%

Faster multi-core fp speed. +20%

اینا در برابر 6700k هست به شرطی بتونی cpu اوور کنی

خوب نسل 6 سوکت lga 2011 که نیامده اون بیاد 6700 دیگه تو بنچمارک ها رتبه اش میاد پایین

چیزی که تو این بنچمارک داره نشون میده تقریبا عملکردشون در یه سطح هست حداکثر 5% 5820 کارایی بالاتری داره.

alireza3dshadow
09-01-2016, 14:02
چیزی که تو این بنچمارک داره نشون میده تقریبا عملکردشون در یه سطح هست حداکثر 5% 5820 کارایی بالاتری داره.

ولی بازم هر چی باشه تعداد Threads
و core اثر گذاره !!

mohammad.2mt
09-01-2016, 15:48
ولی بازم هر چی باشه تعداد Threads
و core اثر گذاره !!

100% تاثیر داره ولی 5820 CPU دو نسل قبل تر با تکنولوژی ساخت 22 نانومتری هست که اونم تاثیر داره.
شما این بنچمارک رو تایید میکنید؟
اگر تایید میکنید دیگه هر چی باید رو نتیجه تاثیر میگذاشته گذاشته دیگه و نتیجش 5% کارایی بالاتر هم نیست به تسبت 70-80% هزینه بیشتر.