PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینجا ایرانـــــه!

hamed29
25-12-2015, 14:31
سلام

حتماً براتون پیش اومده وقتی به یه رفتار اشتباه اعتراض و انتقاد می کنید با این عبارت روبرو بشید: سخت نگیر؛ اینجا ایرانه!
انگار قبول کردیم که هیچ تلاشی منجر به نتیجه نمیشه.
عجیب اینکه نه تنها خودمون کاری نمیکنیم، کسی هم که قصد داره کار درست رو انجام بده سرزنش میکنیم!
پس وقتی مشکلی وجود داره کی باید حلش کنه؟ آدم فضایی ها یا خارجی ها؟

دیگه مثالهای زیر برای خیلی ها عادی شده:
معلمی که به دانش آموز به چشم یک طوطی دست آموز نگاه میکنه
سربازی که سر پست با خیال راحت میخوابه
مهندسی که چشمش رو روی اشتباهات و تخلفات میـبنده
کاسبی که جنس 500 تومنی رو 2 ، 3 برابر قیمت میفروشه
و شاید ده ها مورد دیگه.

آیا با موارد مشابه روبرو شدید؟
به نظر شما ریشه ی این آسیب چیه؟

A/|\IR
26-12-2015, 12:08
سلام

وقتی همه ی ما وقتی تو گروه یا جامعه ی خاصی قرار میگیریم میبنیم که وقتی اعتراض میکنیم سرکوب میشه یا انقدر فساد یا رفتار غلط گسترده و فراگیر شده که اعتراض به تنهایی و یا گروهی محدود اصلا تاثیر گذار نیست همچین شرایطی به وجود میاد
در مورد مثال هایی که ذکر کردین مثل مهندس و کاسب یا سرباز هم به همین شکلِ مثلا کاسب نگاهی به اطراف و شرایط موجود فراد بالاتر از خودش میکنه و میبینه هر کسی داره به نحوی تقلب میکنه و همه در پی کسب منفعت هستن خودش هم تقلب میکنه و همینطور در صنف های دیگه هم چرخه به موارد پایین تر هم میرسه!
و یا سرباز وقتی فضای اطراف و بالاسری های خودش رو میبینه دلیلی نمیبینه که درست رفتار کنه با خودش میگه درست رفتار کنم خودم ضرر میکنم و سو استفاده ها از من بیشتر میشه
اگه خانومی از یکی از کشور های خارجی بیاد و به یک بانو ی ایرانی بگه چرا روسری سرت میکنی؟ و خانم ایرانی در جوابش بگه اینجا ایرانه اونوقت واقعا حرفی میشه زد یا خرده ای گرفت؟!
شاید بگین این موضوع یه قانونی ولی کار های دیگه چی ولی باید دقت کنیم که این رفتار های ناپسند انقدر فراگیر شده که به صورت قانون های نوشته نشده در اومده-

برای مقابله با این رفتار ها هم باید قشر خیلی زیاد و وسیع ـی همراه با پشتبانه خوب اعتراض کنن یا یکم فضا عوض بشه و اکثریت مردم خودشون رو اصلاح کنن تا اثر کنه و شرایط عوض بشه وگرنه با همین شرایط چیزی نمیشه گفت باید بگیم اینجا ایرانه!