PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید کارت گرافیک بین 970 GTX و R9 390

htotti2006
24-12-2015, 22:03
با سلام دوستان شبتون خبر

میخواستم در مورد خرید این دو کارت من رو راهنمایی کنید.
اول در مورد استفادم بگم که ساعت زیادی رو نمیخوام صرف گیم کنم ماکزیمم 2 ساعت در روزای کاری و در آخر هفته هم 5 ساعت.رزولیشن بالایی هم نمیخوام بازی کنم نهایتاً HD .ولی دوست دارم این 2 ساعتی که بازی میکنم نهایت لذت رو ببرم.
در کل دوست دارم گرافیکم به این زودیا کم نیاره.
مشخصات سیستمم:
CPU:CORE I5 6400
MB:ASUS Z170 PRO GAMING
RAM:8G DDR4 2666
POWER;GREEN 550 UK GOLD
الان مسئله ای که سرش گیر کردم اینه که میترسم اگه کرات R9 390 رو بردارم پاورم کم بیاره.نظر شما در مورد کارت گرافیک چیه؟و بنظرتن من با پاورم و کارت AMD به مشکل میخورم؟
البته تو چند تا سایت محاسبه مصرف برق سیستم رفتم و ظاهراً نباید مشکلی باشه کل مصرف سیستمم در حالت فول لود زیر 500 میشه البته بصورت نرم افزاری.
منتظر نظراتتون هستم.
با تشکر

محمد7966
24-12-2015, 22:07
با سلام دوستان شبتون خبر

اول در مورد استفادم بگم که ساعت زیادی رو نمیخوام صرف گیم کنم ماکزیمم 2 ساعت در روزای کاری و در آخر هفته هم 5 ساعت.رزولیشن بالایی هم نمیخوام بازی کنم نهایتاً HD .ولی دوست دارم این 2 ساعتی که بازی میکنم نهایت لذت رو ببرم.
مشخصات سیستمم:
POWER;GREEN 550 UK GOLD
الان مسئله ای که سرش گیر کردم اینه که میترسم اگه کرات R9 390 رو بردارم پاورم کم بیاره.نظر شما در مورد کارت گرافیک چیه؟و بنظرتن من با پاورم و کارت AMD به مشکل میخورم؟
البته تو چند تا سایت محاسبه مصرف برق سیستم رفتم و ظاهراً نباید مشکلی باشه کل مصرف سیستمم در حالت فول لود زیر 500 میشه البته بصورت نرم افزاری.
منتظر نظراتتون هستم.
با تشکر
سلام برای مقایسه این دو گرافیک به سایت زیر برید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

htotti2006
24-12-2015, 22:59

در مورد پاور نظرتون چیه؟

محمد7966
24-12-2015, 23:01
در مورد پاور نظرتون چیه؟

برید سایت زیر اطلاعات سیستم وارد کنید تا توان کافی رو به شما بگه

eXtreme Power Supply Calculator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

NEED FOR PC
24-12-2015, 23:17
با سلام دوستان شبتون خبر

مشخصات سیستمم:
POWER;GREEN 550 UK GOLD
منتظر نظراتتون هستم.
با تشکر

نظر من 970 هست
پاورتون برای 390 ضعیفه

:n35:

htotti2006
25-12-2015, 00:12
نظر من 970 هست
پاورتون برای 390 ضعیفه

:n35:

با چند تا از این سایتها توان مصرفی رو با کارت R9 390 تست کردم زیر 500 وات در اومد.یه سرچی هم تو سایتهای معتبر خارجی زدم دیدم نوشته اگه CPU اینتل باشه(از نوعهای کم مصرف)مشکلی بین پاور و کارت R9 390 نیستش.ضمناً بر اساس تست سایت گرین پاور من تا 605 وات جواب میده.

raya2
25-12-2015, 02:23
970 هم مصرفش کمتره هم قویتره. تمام.

htotti2006
25-12-2015, 10:25
970 هم مصرفش کمتره هم قویتره. تمام.
ولی بنچمارکها چیز دیگه ای نشون میده.با یه سرچ کوتاه متوجه میشین.

alireza3dshadow
25-12-2015, 18:12
ولی بنچمارکها چیز دیگه ای نشون میده.با یه سرچ کوتاه متوجه میشین.

amd اکثرا رو تمام گیم های جدید 2015 به مشکل اساسی خورده بدجورم خورده گول قیمت کمتر و 8گیگ رمش اینارو نخورید
قطعا gtx 970

kaveh-gh
25-12-2015, 20:50
پاورتون 100% کم میاره برای r9 390 و به سیستم فشار زیادی میاد. حداقل 600w لازم هست که شما بهتره پاور 650w بگیرید. برای تصمیم گیری, بهتره بنچمارک ها رو مشاهده کنید و ببینید بازی(بازی ها) که مد نظرتون هست با کدوم کارت گرافیک پرفورمنس بهتری داشته ولی r9 390 رو معمولا به خاطر رم 8گیگش پیشنهاد میکنند که تهیه شه و همچنین ارزون تر هم هست ولی مصرفش بالاست و توی بعضی بازی ها با کمی افت فریم و مشکلات از قبیل اون همراهه.

raya2
25-12-2015, 22:40
ولی بنچمارکها چیز دیگه ای نشون میده.با یه سرچ کوتاه متوجه میشین.این هم یه سرچ کوتاه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

htotti2006
28-12-2015, 20:31
این هم یه سرچ کوتاه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شما هم میتونید به این صفحه مراجعه کنید و اختلاف رو ببینید.

در کیفیت فول اچ دی تقریباً در یک سطح هستن ولی در ززولوشن های بالاتر برتریت با R9 390 هستش.

mehdi 78
29-12-2015, 01:06
با سلام دوستان شبتون خبر

مشخصات سیستمم:
POWER;GREEN 550 UK GOLD
منتظر نظراتتون هستم.
با تشکر
دوست عزیز
سلام
اول این که پاور شما احتمال زیاد کم بیاره.
بعد برای کارت باید بگم که 100% کارت 390 بهتره. AMD تو دایرکت اکس 12 خیلی بهتر ظاهر شده و به همین دلیل برای گیم های آینده خیلی کارت بهتر هست . کارت 970 روی کاغذ 4 گیگ هست ولی در اصل 3.5 گیگ حافظه gddr5 داره و 0.5 گیگ دیگه از نوع کم سرعت ارزون هست و وقتی گیمی بخواد بیشتر 3.5 گیگ مصرف کنه ، گندش در می اد و بازی کرش می کنه و یا فریم میاد پایین و ... .
درست شدنی هم نیست چون سخت افزاری هست. از هر برندی هم 970 بگیرید این مشکل رو داره!!
ولی از اون طرف کارت 390 قوی تر هست و واقعا 8 گیگ هست.. پتانسیل اورکلاک بالایی داره خصوصا در زمینه فرکانس GPU
برای همین 100% به شما 390 رو پیشنهاد می دم فقط می مونه یه چیزی : پاور . اول این که هیچ وقت پاور رو بیشتر از توانش زیر لود نبرید. دوم این که یه پاور خوب بخرید مثلا 650 یا 700 ک هم بشه اورکلاک کرد و هم خیالتون راحت باشه و با توجه به امکان اورکلاک در اسکای لیک های ضریب بسته که از چیپ z170 استفاده می کنن ، قطعا نیاز به یه psu بهتر دارید. پس شد r9 390 و یه پاور خوب

!!! باز هم می گم هیچ وقت یه پاور رو بیش از حد زیر لود نبرید . حتی اگه پاور مثلا 500 هست ، شما بیشتر از 490 نرید!! اگه پاور از برند های معروف مثل کورسیر یا کولرمستر بود ، یکم می شد اعتماد کرد (البته این برند های هم ممکنه زیر لود بیش از اندازه مشکل درست کنن ) ولی من به گرین زیاد اعتماد ندارم! نمی گم بد هستن .ولی به خوبی اون ها نیست.