PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فضای Unallocated هارد

SajjadKAZ2003
19-12-2015, 17:49
سلام

من یه هارد 500 گیگ داشتم که به دوربین مداربسته وصل بود برای ذخیر سازی ویدئوها
بعد از مدتی، الان جداش کردم و به کامپیوتر وصلش کردم ولی اصلا پارتیشنی وجود نداره، و در قسمت Disk Management هم به صورت زیر نشون داده میشه

عکس:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا با توجه به اینکه فضای هارد رو Unallocated نشون میده، امکان داره ویدئویی در هارد وجود داشته باشه یا نه؟

پ.ن: البته نمیدونم همون موقعی هم که به دوربین مداربسته وصل شده آیا اصلا پارتیشنی داشته یا خیر، چون این هارد اصلا مال خودم نیست!

ممنون

ata.royalfalcon
19-12-2015, 18:21
سلام

من یه هارد 500 گیگ داشتم که به دوربین مداربسته وصل بود برای ذخیر سازی ویدئوها
بعد از مدتی، الان جداش کردم و به کامپیوتر وصلش کردم ولی اصلا پارتیشنی وجود نداره، و در قسمت Disk Management هم به صورت زیر نشون داده میشه

عکس:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا با توجه به اینکه فضای هارد رو Unallocated نشون میده، امکان داره ویدئویی در هارد وجود داشته باشه یا نه؟

پ.ن: البته نمیدونم همون موقعی هم که به دوربین مداربسته وصل شده آیا اصلا پارتیشنی داشته یا خیر، چون این هارد اصلا مال خودم نیست!

ممنون

سلام .

به احتمال زیاد اطلاعات این هارد دیسک توسط سیستم دوربین مداربسته کد شده هست . برای اینکه بتونید به اطلاعات دسترسی داشته باشید باید دوباره به همان سیستم دوربین مدار بسته متصل کنید تا دیکد و اطلاعات در دسترس باشه .

دقیقاً مثل هارد دیسکهای اکسترنال وسترن دیجیتال دسکتاپی که وقتی از باکس خارج و از طریق SATA به سیستم متصل میشوند Unallocated میشوند حتی اگر قبلاً دارای اطلاعات بوده.

یه حالت دیگه ای هم هست ، اگر پارتیشن وجود داشت ولی فایل سیستمی نداشت میشد گفت با فایل سیستمی فرمت شده که ویندوز پشتیبانی نمیکنه مثلاً ext3 یا ext4 که لینوکسی هست . ولی طبق عکسی که گذاشتید هیچ پارتیشنی نداره و unallocated هست پس بنظر من همون حالت اول محتملتر هست .

کاپیتان12345
06-10-2017, 20:49
سلام من هم یک هارد اکسترنال مثل همین مشکل دارم کسی میدونه باید چطور درستش کنم.