PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ واسه نرم افزار برق-الکترونیک

amin khan
18-12-2015, 14:35
سلام
یه لپ تاپ میخوام واسه نصب و کار با نرم افزارهایی مثل Altium designer و ISE xilinx و code vision و متلب و پروتیوس و quartus و احیانا فتوشاپ و آفیس و اینترنت...
به نظر خودم یه لپ تاپ core i5 با رم 6 گیگ جواب کارامو میده( البته مطمئن نیستم ، چون قدرت لپ تاپ به هر حال کمتر از pc هست به هر حال اساتید کمک کنن چه گزینه ای مناسبه)
ولی میگم من که میخوام بگیرم اگه لپ تاپ خوش قیمت (تا 1800) که core i7 و رم 8 باشه اونو بگیرم حداقل تا چند سال از دور خارج نشه...
بازی هم نمیکنم ، به نظرم گرافیک هرچی کمتر باشه بهتره ، پول کمتری بابت اون میدم
ممنون

محمد7966
18-12-2015, 17:07
سلام
یه لپ تاپ میخوام واسه نصب و کار با نرم افزارهایی مثل Altium designer و ISE xilinx و code vision و متلب و پروتیوس و quartus و احیانا فتوشاپ و آفیس و اینترنت...
به نظر خودم یه لپ تاپ core i5 با رم 6 گیگ جواب کارامو میده( البته مطمئن نیستم ، چون قدرت لپ تاپ به هر حال کمتر از pc هست به هر حال اساتید کمک کنن چه گزینه ای مناسبه)
ولی میگم من که میخوام بگیرم اگه لپ تاپ خوش قیمت (تا 1800) که core i7 و رم 8 باشه اونو بگیرم حداقل تا چند سال از دور خارج نشه...
ممنون
سلام بنده لبتابم مال سال 89 مدل دل وسترو 1015 هست با سخت افزار رم 2گیگ،سی پی سو کور2دو 2گیگاهرتز گرافیک مجزا هم نداره از

هم آاتیوم دیزاینر،هم متلب،هم پروتئوس،هم کدویژن هم فتوشاب روش نصب کردم و اجرا شد
پس خیلی نگران نباشید با کور آی5 هم برنامه رو میتونید نصب کنید تا چند سال دیگه هم مشکلی ندارید

MVGroup
18-12-2015, 17:14
سلام
ممنون

سلام.
در مورد انتخاب قطعات من تجربه ای ندارم. ولی چندتا راهنمایی می خواستم بهتون بکنم:
- برنامه های مختلف ممکنه از بخش های مختلف سخت افزاری سیستمتون استفاده کنن. مثلاً یه برنامه از CPU بیش تر استفاده می کنه و اگه شما CPU بالاتری داشته باشید مدت زمان اجرای برنامه خیلی کم تر می شه. برنامه های دیگه ممکنه متفاوت باشن. مثلاً به RAM یا گرافیک بالا نیاز داشته باشن.
- یه چیز دیگه این که احتمالاً شما دانشجوی کاردانی یا کارشناسی هستید. تو این مقطع شما استفاده حرفه ای از برنامه ها ندارید (مگر برای پروژه پایانیتون). برای همین فکر نمی کنم تفاوت چندانی بین سیستم های بالاتر براتون باشه.
- در آخر این که معمولاً این طوره که شما سیستمی که می گیری، بعد از دو-سه سال سیستم ضعیف می شه. پس این که تصور می کنید می تونید سیستمی بگیرید که تا چند سال دیگه هم جواب بده، تصور درستی نیست.

alireza3dshadow
18-12-2015, 20:54
سلام
ممنون

سلام
اکثر core i7 بالای 2 تومن هستن
ارزونترین فعلی
Lenovo g50-80 سریBroadwell core i7 ارزونترینش 1/900 هست ولی اینا فابریک 4 گیگ رم دارن با 100 هزار تومن دیگه
4 گیگ دیگه اضافه کرد بهش پردازندش خیلی خوبه ولی کیفیت ساخت- صفحه نمایش کیبورد اصلا جالب نیست
همین کیفیت رو لپ تاپ های 800 هزارتمونی هم هست فقط قطعات قویتر شده
سری G و B خیلی داغونن شاید بگم از پلاستیک درجه چندم بازیافتی توش استفاده شده !!!
نمونه اش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

__________________________________________________ _______________________________
Acer Aspire v5-573G
core i7 5500u
ram: 8gig
vga:840m
قیمت حدود 2/100
__________________________________________________ ___________________________
core i5
سری Z از 2تومن و flex لنوو هست از 2/200 شروع میشن کیفیت ساخت و صفحه نمایش خیلی خوبه داره
پردازنده گرافیکی هم داره که شما نمی خوای

نمونش این: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
__________________________________________________ ________________________________
جدیدا سری Lenovo IdeaPad 305 اومده مدل core i5 کیفیتش ساختش از سری Z کمتره ولی صفحه نمایشش روکش مات هست قیمتش 1700 هست
ram: 4 !!!!!
vga: amd r5
نمونش این : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
__________________________________________________ ________________________________
گزینه های دیگه که همه core i5 هستن
1/900: hp Pavilion 15
ram :6
vga: 840m
__________________________________________________ ____________________________________
Acer Aspire E5-573G
قیمت حدود 2/100
core i5 5200u
ram : 6
vga: 940m
__________________________________________________ ______________________________

نتیجه گیری: من نمیتونم بگم شما لپ تاپی بخری که کارت گرافیک نداشته باشه چون بالاخره داره !!
بخوای نخوای همون پول رو ازت میگیره و همچنین نمیصرفه به خاطر 200-300 هزار تومن یه جنسی بخره که کیفیت ساختش پایین باشه و هم کانفیگش ضعیف تر باشه!!
پیشنهادم من اینه لنوو سری Z50 یا Flex
یا یکدوم از Acer ها

پی نوشت : جای خالی لینک ها DigiKala بذار

amin khan
19-12-2015, 00:16
سلام بنده لبتابم مال سال 89 مدل دل وسترو 1015 هست با سخت افزار رم 2گیگ،سی پی سو کور2دو 2گیگاهرتز گرافیک مجزا هم نداره از

هم آاتیوم دیزاینر،هم متلب،هم پروتئوس،هم کدویژن هم فتوشاب روش نصب کردم و اجرا شد
پس خیلی نگران نباشید با کور آی5 هم برنامه رو میتونید نصب کنید تا چند سال دیگه هم مشکلی ندارید
بله ، من خودم سیستم هایی دیدم که از سیستم شما ضعیف تر بودن و این نرم افزار ها روش نصب شده
اما نصب شدن یه بحثه و اینکه مداوم باهاش کار داشته باشی و واسه هر گزینه ای که میزنی 5 دقیقه الاف نشی هم یه چیزه
میخوام موقع کار کردن یه حالت روون داشته باشه ، وگرنه همه این نرم افزارها رو روی pc که تقریبا مث لپ تاپ شماست دارم و کار میکنم ، اما یه مقدار اذیت میکنه
به نظرتون core i5 لپ تاپ با کامپیوتر چقدر فرقشه؟

- برنامه های مختلف ممکنه از بخش های مختلف سخت افزاری سیستمتون استفاده کنن. مثلاً یه برنامه از CPU بیش تر استفاده می کنه و اگه شما CPU بالاتری داشته باشید مدت زمان اجرای برنامه خیلی کم تر می شه. برنامه های دیگه ممکنه متفاوت باشن. مثلاً به RAM یا گرافیک بالا نیاز داشته باشن.
- یه چیز دیگه این که احتمالاً شما دانشجوی کاردانی یا کارشناسی هستید. تو این مقطع شما استفاده حرفه ای از برنامه ها ندارید (مگر برای پروژه پایانیتون). برای همین فکر نمی کنم تفاوت چندانی بین سیستم های بالاتر براتون باشه.
- در آخر این که معمولاً این طوره که شما سیستمی که می گیری، بعد از دو-سه سال سیستم ضعیف می شه. پس این که تصور می کنید می تونید سیستمی بگیرید که تا چند سال دیگه هم جواب بده، تصور درستی نیست.
والله درسم که خیلی وقته تموم شده ، یه مقدار کارام از کارای دانشجویی سنگینتره...
منظورتون از اینکه "سیستمی که می گیری ، بعد از دو-سه سال سیستم ضعیف می شه" چیه؟
یعنی مدلهای جدید به بازار میاد یا اینکه سیستم من استهلاک داره و نسبت به روز اولش ضعیف میشه؟چون وسایل دیجیتال که به اون صورت قسمت مکانیکی ندارن که مستهلک بشه(بجز هارد و فن)؟

نتیجه گیری: من نمیتونم بگم شما لپ تاپی بخری که کارت گرافیک نداشته باشه چون بالاخره داره !!
بخوای نخوای همون پول رو ازت میگیره و همچنین نمیصرفه به خاطر 200-300 هزار تومن یه جنسی بخره که کیفیت ساختش پایین باشه و هم کانفیگش ضعیف تر باشه!!
پیشنهادم من اینه لنوو سری Z50 یا Flex
یا یکدوم از Acer ها
والله توی دیجی کالا زیاد گشتم
ولی خب از روی عدد و رقم های این سایت ها نمیشه خیلی نتیجه گیری درستی داشت
لنوو محصولاتش چطوره؟ هیچوقت حس خوبی نسبت بهش نداشتم
اون مدل Acer Aspire v5-573G که معرفی کردین ظاهرا از همش بهتره ، کیفیت ساختش چطوره؟ تو بازار هست هنوز؟
یه مدل به نام Dell Inspiron N7520-B هم تو این سایت دیدم ( اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) ، نظرت در مورد اون چیه؟ تو بازار هست هنوز؟
تقریبا مشخصات Lenovo Ideapad Z5170 - A با چیزی که میخوام فکر میکنم همخونی داره مثلا بلندگو jbl ، کیفیت ساخت نسبتا خوب ، رم و سی پی یو مناسب ، فقط به خاطر گرافیک بالا قیمتش هم بالاست ، الان مدلی مد نظر دارین که مثل این مدل باشه فقط ارزونتر؟

محمد7966
19-12-2015, 00:31
در مورد تفاوت cpu لبتاب و پی سی خب باید بگم فرق میکنند سایت علم فردا خوب توضیح داده تازه من خیلی هم کار نکردم با این نرم افزارها با اینکه رشتم برق بوده ولی علاقه به رشته و نرم افزارهاش نداشتم و اینو هم بگم رم 2گیگ لبتابم هم برای اینکارا کمه با این رم 2گیگ تو فایرفاکس هم کم میارم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اینو بگم شما هر لبتابی بگیرید بعد از چند سال دیگه عمرش تموم میشه خود لبتاب دل من بعد از 2.5 سال باطریش خراب شد و دیگه شارژ نگه نمیداشت
لبتابای توشیبا هم خوبن دیدم تا چندین سال دووم میارن البته اگر آشنایی دارید که از دبی بیاره براتون یکی از فامیلمون براش از کشورهای عربی اوردن هنوز که هنوز داره کار میکنه

alireza3dshadow
19-12-2015, 02:45
والله توی دیجی کالا زیاد گشتم
ولی خب از روی عدد و رقم های این سایت ها نمیشه خیلی نتیجه گیری درستی داشت
لنوو محصولاتش چطوره؟ هیچوقت حس خوبی نسبت بهش نداشتم
اون مدل Acer Aspire v5-573G که معرفی کردین ظاهرا از همش بهتره ، کیفیت ساختش چطوره؟ تو بازار هست هنوز؟
یه مدل به نام Dell Inspiron N7520-B هم تو این سایت دیدم ( اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) ، نظرت در مورد اون چیه؟ تو بازار هست هنوز؟
تقریبا مشخصات Lenovo Ideapad Z5170 - A با چیزی که میخوام فکر میکنم همخونی داره مثلا بلندگو jbl ، کیفیت ساخت نسبتا خوب ، رم و سی پی یو مناسب ، فقط به خاطر گرافیک بالا قیمتش هم بالاست ، الان مدلی مد نظر دارین که مثل این مدل باشه فقط ارزونتر؟

اون مدل dell ماله چندین سال پیشه کلا چند وقتی هست برند دل واردات درست حسابی نداره همه شده لنوو و ایسوس !!
لنوو یه زمانی خوب بود !! العان قیمت ها به شدت رفته بالا به طوریکه با قیمت دلاریش تو خارج حساب کنی رو بعضی مدل ها تا 1 میلیون بیشتر میفروشن همین شده که بعضی مدل های لنوو که کیفیت خوبی ندارن قیمتشون با مدل با کیفیت تر برند های دیگه مقایسه میشه عملا خریدشون هیچ توجیه ندارد

Lenovo Ideapad Z5170 هست که همه انتظارهای شمارو برآورده میکنه ولی به بودجه شما نمیخوره
یکی از بهترین لپ تاپ زیر 3 میلیون همین مدل هست در بازار
__________________________________________________ ________________________
این
Acer Aspire v5-573G که گفتم خیلی سبکه و باریکه و خوش ساخته چون dvd writer حذف کرده
کانفیگش هم خوبه
اینجا میتونی نمونه اش ببینی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولله خودم گزینه مد نظرم قرار بود بخرم
Acer Aspire E5-573G نمونه full hd با صفحه ips مدل core i7 که 2/500 قیمتش هست
(حالا چرا بود؟ چون حدود 1 ماه دیگه میرم دبی از اونجا لپ تاپ مد نظرم میخرم ارزونتر و جدیدتر):n20:

__________________________________________________ ______________
بنظرم دیگه مدل دیگه ای نیست بخوای در نظر داشته باشی ایسوس که ماشاله هم گرونترن و هم تو رده قیمت مساوی از لنوو و ایسر کانفیگشون ضعیف تره !!!
پیشنهادم اینه بودجه رو زیاد تر کنید

MVGroup
19-12-2015, 05:08
...
والله درسم که خیلی وقته تموم شده ، یه مقدار کارام از کارای دانشجویی سنگینتره...
منظورتون از اینکه "سیستمی که می گیری ، بعد از دو-سه سال سیستم ضعیف می شه" چیه؟
یعنی مدلهای جدید به بازار میاد یا اینکه سیستم من استهلاک داره و نسبت به روز اولش ضعیف میشه؟چون وسایل دیجیتال که به اون صورت قسمت مکانیکی ندارن که مستهلک بشه(بجز هارد و فن)؟
...
من خودم لپ تاپ ندارم. ولی زمانی که خوابگاه بودم با چندین لپ تاپ کار کردم. همون طور که بالاتر یکی از دوستان هم گفتن، لپ تاپ هایی که یکی-دو سال از استفاده اشون می گذشت مشکل باطری داشتن. علاوه بر این، لپ تاپ ها دیگه اون توانایی روز اول رو نداشتن. من چند مورد که از مارک های مختلف هم بودن باهاشون کار کردم اینجوری بودن.