PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن سیستم

notronsky
13-12-2015, 22:49
سلام من 3 ساله یه کامپیوتر دارم الان چن وقته وقتی روشنش میکنم یه صدای بوق از کیس میاد و صفحه ی کامپیوتر بالا نمیاد بعضی اوقات که اتفاقی روشن میشه بعد یه مدت کار کردن موس و کیبورد قفل میشه و صفحه وایمیسه و یهو ریستارت میشه بعد از ریستارت شدن دوباره صدای بوق میاد وصفحه بالا نمیاد میشه راهنمایی کنین که مشکلش از کجاس؟رم کامپیوتر رو عوض کردم برای مدتی بجز یک بار اصلا این حالت پیش نیومد اما الان بدتر شده

محمد7966
13-12-2015, 23:07
سلام من 3 ساله یه کامپیوتر دارم الان چن وقته وقتی روشنش میکنم یه صدای بوق از کیس میاد و صفحه ی کامپیوتر بالا نمیاد بعضی اوقات که اتفاقی روشن میشه بعد یه مدت کار کردن موس و کیبورد قفل میشه و صفحه وایمیسه و یهو ریستارت میشه بعد از ریستارت شدن دوباره صدای بوق میاد وصفحه بالا نمیاد میشه راهنمایی کنین که مشکلش از کجاس؟رم کامپیوتر رو عوض کردم برای مدتی بجز یک بار اصلا این حالت پیش نیومد اما الان بدتر شده

سلام ببینید بوق بایوس شما چه شکلی است این صفحه رو بخونید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

notronsky
14-12-2015, 15:13
خیلی ممنون از راهنماییتون کیس 4تا بوق میزنه به این صورت که اول یه بوق نسبتا بلند میزنه بعد 3تا بوق کوتاه پشت سره هم میزنه به پیچی که اشاره کردید رفتم و نوشته بود 4 بوق مال مشکل تایمره میشه راهنمایی کنید تایمر چیه؟خودم میتونم عوضش کنم یا نه؟حدود قیمتش بازم تشکر میکنم

محمد7966
14-12-2015, 15:39
خیلی ممنون از راهنماییتون کیس 4تا بوق میزنه به این صورت که اول یه بوق نسبتا بلند میزنه بعد 3تا بوق کوتاه پشت سره هم میزنه به پیچی که اشاره کردید رفتم و نوشته بود 4 بوق مال مشکل تایمره میشه راهنمایی کنید تایمر چیه؟خودم میتونم عوضش کنم یا نه؟حدود قیمتش بازم تشکر میکنم

شما اشنباه کردید شما میگید بوقا به این صورته که یک بوق بلند 3 تا بوق کوتاه که تو صفحه گفته مانند 3 تا بوقه
و مشکل از رم یعنی رمتون حاقظه کمی داره باید حافظه بیشتری بگیرید

64 کیلوبایت مورد نیاز برای شروع و راه‌اندازی سیستم در دسترس نیست که به RAM سیستم بر می‌گردد.

EXTREME
14-12-2015, 15:51
علت های مختلف داره یک بار با برداشتن باتری مین بایوس رو دیفالت کنید و باتری مین بررسی بشه اگر درست نشد باید با قطعه سالم سزستم بررسی بشه جای رم ها عوض بشه اسلات رو و گرافیک تمیز بشه و با یک رم و گرافیک دیگه سیستم چک بشه اگر درست نشد پاور و مین بررسی بشه

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

notronsky
14-12-2015, 18:27
بله کیس اول یه بوق بلند میزنه بعد 3تا بوق کوتاه تو پیچ نوشته این مشکل مث مشکل 3تابوق کوتاهه مشکل 3تا بوق کوتاهم مال رمه در صورتی من قبلا رم 4 داشتم اینجور بود رمو عوض کردم یه 4 دیگه گرفتم به تنهایی گذاشتم خوب بود و بجز یه بار دیگه این اتفاق نیوفتاد اما دوباره همینطوره هرچی رمو عوض میکنم یا دوتا 4 رو با هم میذارم خوب نمیشه

محمد7966
14-12-2015, 18:29
بله کیس اول یه بوق بلند میزنه بعد 3تا بوق کوتاه تو پیچ نوشته این مشکل مث مشکل 3تابوق کوتاهه مشکل 3تا بوق کوتاهم مال رمه در صورتی من قبلا رم 4 داشتم اینجور بود رمو عوض کردم یه 4 دیگه گرفتم به تنهایی گذاشتم خوب بود و بجز یه بار دیگه این اتفاق نیوفتاد اما دوباره همینطوره هرچی رمو عوض میکنم یا دوتا 4 رو با هم میذارم خوب نمیشه

ظاهرا رمتون کمه برای سیستم اگر رم قبلیو دارید اونو هم اضافه کنید ببینید درست میشه

notronsky
14-12-2015, 22:26
عرض کردم اون رمو عوض کردم رم جدید گذاشتم بعد چن وقت دوباره این جور شد بعد رم قبلو هم اضافه کردم که بشه 8 اما بازم حل نشد

notronsky
14-12-2015, 22:31
تورو خدا یه راهنمایی بکنید دمتون گرممممم آخه اگه مال رم بود وقتی دوتا رم 4 رو با هم میذاشتم و جاشون رو عوض میکردم درس میشد

محمد7966
14-12-2015, 22:33
عرض کردم اون رمو عوض کردم رم جدید گذاشتم بعد چن وقت دوباره این جور شد بعد رم قبلو هم اضافه کردم که بشه 8 اما بازم حل نشد

نگاه کنید باطری مادر بردو در بیارید و دوباره بذارید
ممکنه تنظیمات مادربردو دستکاری شده باشه
اینکارو کنید ببینید چی میشه

محمد7966
14-12-2015, 22:34
راستی یه نکته ایو بگم و اون اینکه فایلی که به شما معرفی کردم مربوط به مادربرد خاصیه
شما تو اینترنت مدل مادربردتونو سرچ کنید شاید بوقای بایوس اون با بقیه فرق کنه

notronsky
17-12-2015, 16:07
خیلی ممنون از راهنماییتون باطریو عوض کردم با یه باطریه دیگه گرافیکم دراوردم تمیز کردم و دوباره گذاشتم الان سیستم بالا میاد و خوبه اما گاهی اوقات موس و صفحه قفل میشن و دیگه تکون نمیخورن و بعد چن ثانیه آزاد میشن این مشکل مال کجا میشه البته قبلا که اصلا روشن نمیشد و فقط گاهی اوقات روشن میشد هم این اتفاق میوفتاد و سیستم ریستارت میشد و دیگه بالا نمیومد!!!!!!

محمد7966
17-12-2015, 20:48
خیلی ممنون از راهنماییتون باطریو عوض کردم با یه باطریه دیگه گرافیکم دراوردم تمیز کردم و دوباره گذاشتم الان سیستم بالا میاد و خوبه اما گاهی اوقات موس و صفحه قفل میشن و دیگه تکون نمیخورن و بعد چن ثانیه آزاد میشن این مشکل مال کجا میشه البته قبلا که اصلا روشن نمیشد و فقط گاهی اوقات روشن میشد هم این اتفاق میوفتاد و سیستم ریستارت میشد و دیگه بالا نمیومد!!!!!!

فن سی پی یو رو هم تمیز کنید شاید فن سی پی سو خاک گرفته و خوب خنک نمی کنه
البته اگر برنامه های زیادی باز کنید احتمال اینکه سی پی یو و رم نکشه هست و اینطوری کامپیوتر هنگ میکنه

shahindelta
17-03-2016, 19:14
ویندوزتون چیه؟ شاید مشکل از ویندوز باشه...
من خودمم لب تاپی دارم که ویندوزش8 و به مدت 10 دقیقه بالا نمیاد بعد میاد...:n22:

immortan-joe
21-03-2016, 02:52
اگه سیستم خاموش میشه با دکمه کیس روشن نمیشه و با قطع و وصل کردن برق اصلی روشن میشه احتمال زیاد پاور هم مشکل داره حدس میزنم خازن های بزرگ بخش قدرت پاور هم مشکل داشته باشن یه تست بکن ضرر نداره