PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم شناسایی هارد در بایوس لب تاب

mz1360
13-12-2015, 12:02
درود

لب تاب Dell دارم هاردش 500 گیگ هیتاچی ساتا 3 هست یک دفعه هارد رو نشناخت (داخل خود بایوس هم نمیشناسه) بعد هاردرو به لب تاب دیگه هم وصل کردم باز شناسایی نمیشه چکار میتوانم کنم آیا با تعویض برد هاردرو میشه برگرداند .

mehrdad8086
14-12-2015, 09:35
دوست عزیز .....

یه همچیم مواردی رو نمیشه بدون بازدید نظری صادر کرد.بهتره توسط یه تعمیرکار بازدیدی بشه.ممکن هم هست با تعویض برد هارد شما شروع به کار کنه و ....:n09:

mz1360
14-12-2015, 09:46
دوست عزیز .....

یه همچیم مواردی رو نمیشه بدون بازدید نظری صادر کرد.بهتره توسط یه تعمیرکار بازدیدی بشه.ممکن هم هست با تعویض برد هارد شما شروع به کار کنه و ....:n09:

برد هارد رو از کجای تهران راحت میشه پیدا کرد

ata.royalfalcon
14-12-2015, 10:12
برد هارد رو از کجای تهران راحت میشه پیدا کرد

اگر اطلاعات مهمی دارید ارسال کنید به مراکز تخصصی تعمیرات هارد دیسک . تعویض برد به این راحتی ها نیست ، اگر واقعاً برد مشکلی داشته باشه و قابل تعمیر هم نباشه بعد از تعویض برد ، Firmware برد اصلی باید به برد دوم هم منتقل بشه . معمولاً سعی میکنند برد رو تعمیر کنند تا کار به اینجاها کشیده نشه . برد انواع هارد دیسکها رو همین مراکز تخصصی تعمیرات هارد دیسک موجود دارند .

اگر هم اطلاعات مهمی ندارید خرید یه هارد دیسک نو مقرون بصرفه تر هست .

mz1360
14-12-2015, 18:34
اگر اطلاعات مهمی دارید ارسال کنید به مراکز تخصصی تعمیرات هارد دیسک . تعویض برد به این راحتی ها نیست ، اگر واقعاً برد مشکلی داشته باشه و قابل تعمیر هم نباشه بعد از تعویض برد ، Firmware برد اصلی باید به برد دوم هم منتقل بشه . معمولاً سعی میکنند برد رو تعمیر کنند تا کار به اینجاها کشیده نشه . برد انواع هارد دیسکها رو همین مراکز تخصصی تعمیرات هارد دیسک موجود دارند .

اگر هم اطلاعات مهمی ندارید خرید یه هارد دیسک نو مقرون بصرفه تر هست .

سلام

مطالب مهمی دارم بخصوص عکس و فیلم نمیخوام بدم بیرون روی یک کامپیوتر دیگه وصل کردم به محض وصل کردن هارد تکون ولی نمیشناسه .با این حال چطوری میتونم خودم درست کنم.

mehrdad8086
16-12-2015, 16:52
سلام

مطالب مهمی دارم بخصوص عکس و فیلم نمیخوام بدم بیرون روی یک کامپیوتر دیگه وصل کردم به محض وصل کردن هارد تکون ولی نمیشناسه .با این حال چطوری میتونم خودم درست کنم.

همونطور که دوستان نظر دادن به مراکزی جهت اینکار مراجعه کنید.خواستید فقط تو خصوصی یکی 2 جا معرفی کنم.
هارد رو باز کردید و بیرون دستگاهه؟اگر بله لطفا عکسی از برد بزارید

mz1360
19-12-2015, 14:23
همونطور که دوستان نظر دادن به مراکزی جهت اینکار مراجعه کنید.خواستید فقط تو خصوصی یکی 2 جا معرفی کنم.
هارد رو باز کردید و بیرون دستگاهه؟اگر بله لطفا عکسی از برد بزارید

سلام

هارد داخل دستگاه هست اگه آدرس مراکز رو بفرمایی ممنون میشم

mz1360
19-12-2015, 14:29
سلام

1-دوستان یک سوال دارم اگه دیسک هارد من که هیتاچی 500گیگ هست رو جدا کنیم و داخل هاردی که 500 گیگ و سالم ولی هیتاچی نباشه بزاریم آیا کار خواهد کرد یا نه.

2- اگه هارد هیتاچی 320 گیگ باشه و من دیسک هارد خودم که 500 گیگ داخلش بزارم کار خواهد کرد.

ata.royalfalcon
19-12-2015, 16:03
سلام

1-دوستان یک سوال دارم اگه دیسک هارد من که هیتاچی 500گیگ هست رو جدا کنیم و داخل هاردی که 500 گیگ و سالم ولی هیتاچی نباشه بزاریم آیا کار خواهد کرد یا نه.

2- اگه هارد هیتاچی 320 گیگ باشه و من دیسک هارد خودم که 500 گیگ داخلش بزارم کار خواهد کرد.

1. بله کار میکنه . فقط دقت کنید که باید پارتیشن بندی ، فرمت و ویندوز نصب کنید اگر هارد دیسک جدید و آکبند هست .
2. بله کار میکنه . همانطوریکه قبلاً هم در این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) گفته بودم ضخامت هارد دیسک بیشتر مهمه . ضخامت هارد دیسک فعلی رو بررسی کنید (احتمالاً 9.5 میلیمتر هست) و هارد دیسک جدیدی که میخرید همین اندازه باشه .

mz1360
20-12-2015, 09:32
1. بله کار میکنه . فقط دقت کنید که باید پارتیشن بندی ، فرمت و ویندوز نصب کنید اگر هارد دیسک جدید و آکبند هست .
2. بله کار میکنه . همانطوریکه قبلاً هم در این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) گفته بودم ضخامت هارد دیسک بیشتر مهمه . ضخامت هارد دیسک فعلی رو بررسی کنید (احتمالاً 9.5 میلیمتر هست) و هارد دیسک جدیدی که میخرید همین اندازه باشه .

1-شرمندم در مورد سوال اولم شاید نتونستم موضوع را درست مطرح کنم .......یکبار دیگه میخوام برام اگه ممکن توضیح دهید برد هارد لب تاب من که هیتاچی 500 هست خراب شده و لب تاب من این هارد را در بایوس نمیشناسه من یک هارد لب تاب توشیبا 320 گیگ دارم میخواستم برای اینکه اطلاعاتم را بخوام برگردانم میشه از هارد خرابم دیسکش را جدا کنم و داخل هارد توشیبا سالم بزارم کار میکنه که بتونم اطاعاتم را برگردانم.

2- آیا میشه بجای هارد لب تابم که 500 ساتا سه هست از هارد SSD استفاده کنم.لب تاب من 5110 DELL

ata.royalfalcon
20-12-2015, 10:17
1-شرمندم در مورد سوال اولم شاید نتونستم موضوع را درست مطرح کنم .......یکبار دیگه میخوام برام اگه ممکن توضیح دهید بردهارد لب تاب من که هیتاچی 500 هست خراب شده و لب تاب من این هارد را در بایوس نمیشناسه من یک هارد لب تاب توشیبا 320 گیگ دارم میخواستم برای اینکه اطلاعاتم را بخوام برگردانم میشه از هارد خرابم دیسکش را جدا کنم و داخل هارد توشیبا سالم بزارم کار میکنه که بتونم اطاعاتم را برگردانم.

2- آیا میشه بجای هارد لب تابم که 500 ساتا سه هست از هارد SSD استفاده کنم.لب تاب من 5110 DELL

1. چنین کاری امکانپذیر نیست . دو هارد دیسک باید کاملاً مشابه باشند و در واقع روی برد هارد دیسک یه شماره اختصاصی هست که باید یکی باشند . تعویض برد بدون رعایت بعضی از نکات میتونه باعث خرابی بیشتر بشه . توصیه میکنم بفرستید مراکز تخصصی .
2. بله میتونید SSD بخرید و بجای هارد دیسک لپتاپ نصب کنید .

mehrdad8086
02-01-2016, 13:21
1-خیر .برد هارد شما بایستی دقیقا از همون برند و مشخصات و فریمور باشه.پس برد رو که نمیشه.....دیسک رو هم به این راحتی نمیشه جابجا کرد و امکانش نیست.

2-اصولا میشه ......