PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت موتور ساعت توسط استپرموتور

سهراب مموتی
06-12-2015, 03:52
سلام. من ساعت های تزئینی تولید می کنم که برای راه اندازیشون به استپر موتور نیاز دارم. براس درایو استپر نمی تونم از میکروکنترولرهای آماده استفاده کنم چون هم گرون هستند و هم حجیم. لطفا درباره ی طراحی مدار دراسو استپرموتور راهنمایی کنید. هزینه ی طراحی مدار را هم پرداخت می کنم. با تشکر

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

SNOW PATROL
06-12-2015, 12:50
درود لطفن مشخصن بفرمایید قصد انجام چه کاری رو دارید ؟
قصد ساخت درایور استپ موتور رو دارید ؟ این ها که قیمتی ندارند اکثرن زیر ده هزار تومان هستند

سهراب مموتی
06-12-2015, 13:41
سلام. بنده ساعتی طراحی کردم که محور مربوط به ثانیه باید هر دو دقیقه یک دور بچرخه. از موتورهای معمولی ساعت نتونستم استفاده کنم چون وزن محور زیاده و توان این موتورها پایینه. یه استپر مناسب هم پیدا کردم. این استپر 0.9 درجه س. چیزی که میخوام یه استپر موتور و درایوه که وقتی به برق وصلش می کنم شروع به حرکت کنه و در هر دو دقیقه یک دور بچرخه.

سهراب مموتی
06-12-2015, 13:50
درود لطفن مشخصن بفرمایید قصد انجام چه کاری رو دارید ؟
قصد ساخت درایور استپ موتور رو دارید ؟ این ها که قیمتی ندارند اکثرن زیر ده هزار تومان هستند
البته استپرموتورها ارزون هستند. این استپر موتور هم که پیدا کردم هفت تومنه. ولی درایوهاشون گرونه. من یه نمونه کهر توی یه سایت انگلیسی پیدا کردم مه با دوتا آی سی و چند تا دیود و قطعه الکترونیکی یه درایو برای استپر درست کرده بود. البته ازش چیزی سر در نیاوردم. در برق تخصصی ندارم.

SNOW PATROL
06-12-2015, 20:14
مشخصات مصرفی استپرتون شامل ولتاژ و جریان مکسیمم رو بفرمایید...