PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید سیستم تا 5 میلیون

dverbame
03-12-2015, 21:44
سلام. ممنون میشم یه سیستم بهم معرفی کنید تا 5 میلیون . مقداری بالاتر هم بشه موردی نیست ...

در مورد مادربورد ... g1 گیگا رو پیشنهاد میدید یا برند ایسوس ؟ یا برند دیکه ؟

ترجیحا سی پی یو i7 و گرافیک روی 980 gtx بسته بشه .

در مورد پاور چون دیدم دوستان برای سیستم های i7 و ... پاور 750 گرین پیشنهاد میدن .

بنده در حال حاضر یک پاور 885 گرین 1 سال کار روی سیستم قبلیم هست .. میشه همین رو روی سیستم قرار داد و هزینه پاور رو کم کرد ؟

kaveh-gh
03-12-2015, 23:21
سلام پیشنهاد من(برای سیستم گیمینگ):
CPU:Intel Core i5-6600 800,000
MotherBoard:Gigabyte GA-H170-D3H 473,000
VGA:GIGABYTE GTX 980 G1 Gaming WF3X OC 2,329,000
RAM:Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2133Mhz CL15 DDR4 445,000
HDD:Seagate Barracuda 1TB 160,000
SSD:Samsung 850 EVO 120GB 240,000
CPU FAN: Noctua NF-F12 1500RPM PWM 80,000
PSU:-
CASE:Green X3 V2 Gaming 243,000
اگر با پاور تاحالا مشکل فنی نداشتید و راحت براتون کار کرده به نظرم نیاز نیست پاور رو عوض کنید چون از لحاظ توانی مشکلی نداره. مین برد هم h170 پیشنهاد دادم به دلیل ultra durable بودن. تا اینجا حدود 4,770,000 تومن قیمت کل شده. البته اینم باید دونست که شما تو چه رزولوشنی میخواید بازی ها رو اجرا کنید برای full HD و حتی 2k این کارت گرافیک کفایت میکنه ولی برای 4k بهتره برید سراغ کارت های amd. اگر هم به مادربرد اهمیت خاصی میدید میتونید GIGABYTE Z170X-Gaming 3 رو جایگزین مادربرد پیشنهاد شده تو لیست بالا کنید( چیپ های تقویت شده شبکه و صدا مخصوص خود گیمینگ)

dverbame
05-12-2015, 13:06
سلام پیشنهاد من(برای سیستم گیمینگ):
CPU:Intel Core i5-6600 800,000
MotherBoard:Gigabyte GA-H170-D3H 473,000
VGA:GIGABYTE GTX 980 G1 Gaming WF3X OC 2,329,000
RAM:Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2133Mhz CL15 DDR4 445,000
HDD:Seagate Barracuda 1TB 160,000
SSD:Samsung 850 EVO 120GB 240,000
CPU FAN: Noctua NF-F12 1500RPM PWM 80,000
PSU:-
CASE:Green X3 V2 Gaming 243,000
اگر با پاور تاحالا مشکل فنی نداشتید و راحت براتون کار کرده به نظرم نیاز نیست پاور رو عوض کنید چون از لحاظ توانی مشکلی نداره. مین برد هم h170 پیشنهاد دادم به دلیل ultra durable بودن. تا اینجا حدود 4,770,000 تومن قیمت کل شده. البته اینم باید دونست که شما تو چه رزولوشنی میخواید بازی ها رو اجرا کنید برای full HD و حتی 2k این کارت گرافیک کفایت میکنه ولی برای 4k بهتره برید سراغ کارت های amd. اگر هم به مادربرد اهمیت خاصی میدید میتونید GIGABYTE Z170X-Gaming 3 رو جایگزین مادربرد پیشنهاد شده تو لیست بالا کنید( چیپ های تقویت شده شبکه و صدا مخصوص خود گیمینگ)

ممنون از لطفتون ...

کاربریم فعلا لاقل 4k نیست.. حداقل تا 1 2 سال دیگه .

این گرافیک الان رمش 4 هست ؟ و با توجه به گفتتون یعنی مثلا یکی از r9 های amd رو پیشنهاد میدید ؟ اخه تو مقایسه ها خیلی ضعیف تر زده بودش در برابر 980 gtx

kaveh-gh
05-12-2015, 13:33
ممنون از لطفتون ...

کاربریم فعلا لاقل 4k نیست.. حداقل تا 1 2 سال دیگه .

این گرافیک الان رمش 4 هست ؟ و با توجه به گفتتون یعنی مثلا یکی از r9 های amd رو پیشنهاد میدید ؟ اخه تو مقایسه ها خیلی ضعیف تر زده بودش در برابر 980 gtx

بله رمش 4 گیگه. کارت amd آینده نگر تره چون بعضی از بازی ها تو حالت فول اچ دی از 6 گیگ رم هم استفاده میکنند, ولی انتخاب اصلی شما GTX 980 هست در حال حاضر انتخاب خوبیه.

dverbame
05-12-2015, 16:58
بله رمش 4 گیگه. کارت amd آینده نگر تره چون بعضی از بازی ها تو حالت فول اچ دی از 6 گیگ رم هم استفاده میکنند, ولی انتخاب اصلی شما GTX 980 هست در حال حاضر انتخاب خوبیه.

خوب تو همین نسخه های gtx اگه کمی هزینه رو بیشتر کنیم و ti و رم 6 رو بخریم چی بنظرتون ؟

هدف اگرچه اینه که تمام بازی ها رو با حداکثر اجرا کنه . اما خوب اگر بشه یه چیزی گیر اورد که از نظر تفاوت هزینه خیلی به صرفه تر باشه میشه از برخی از موارد چشم پوشی کرد .

به طور مثال r9 قوی ترین هاش 1.5 میلیون قیمت داره .. اما 980 gtx ti چیزی نزدیک 3 تومن ...

اول تصمیم گرفتم r9 بگیرم.. جون 1 تومن تفاوت حداقل مقوله مهمی هست . اما تو تفاوت مثلا چیپ ها و ... که دیدم خیلی r9 ضعیف بود در برابرش ...

حالا با توجه به این گفته ها و حرف شما بنده کمی گیج شدم .. اینده نگری منظورتون چی هست ؟

kaveh-gh
05-12-2015, 19:17
خوب تو همین نسخه های gtx اگه کمی هزینه رو بیشتر کنیم و ti و رم 6 رو بخریم چی بنظرتون ؟

هدف اگرچه اینه که تمام بازی ها رو با حداکثر اجرا کنه . اما خوب اگر بشه یه چیزی گیر اورد که از نظر تفاوت هزینه خیلی به صرفه تر باشه میشه از برخی از موارد چشم پوشی کرد .

به طور مثال r9 قوی ترین هاش 1.5 میلیون قیمت داره .. اما 980 gtx ti چیزی نزدیک 3 تومن ...

اول تصمیم گرفتم r9 بگیرم.. جون 1 تومن تفاوت حداقل مقوله مهمی هست . اما تو تفاوت مثلا چیپ ها و ... که دیدم خیلی r9 ضعیف بود در برابرش ...

حالا با توجه به این گفته ها و حرف شما بنده کمی گیج شدم .. اینده نگری منظورتون چی هست ؟

تو مقایسه Radeon R9 390X و GeForce GTX 980 Ti تنها برتری که کارت amd داره توی رمش هست ولی از بقیه لحاظ GTX 980 ti بهتره و اگر شما میتونید بودجه رو افرایش بدید مسلما GTX 980 ti انتخاب بهتریه نسبت R9 390x (مخصوصا ازلحاظ قدرت گرافیکی)ولی خوب همونطور که میبینید قیمت خیلی بالایی داره ولی 390x اینطور نیست. منظور از آینده نگری این بود که در آینده ممکن بازی هایی بیاد که برای اجراش توی رزولوشن فول اچ دی یا 2k حداقل نیاز به 6 گیگ رم داشته باشه .

dverbame
05-12-2015, 20:16
تو مقایسه Radeon R9 390X و GeForce GTX 980 Ti تنها برتری که کارت amd داره توی رمش هست ولی از بقیه لحاظ GTX 980 ti بهتره و اگر شما میتونید بودجه رو افرایش بدید مسلما GTX 980 ti انتخاب بهتریه نسبت R9 390x (مخصوصا ازلحاظ قدرت گرافیکی)ولی خوب همونطور که میبینید قیمت خیلی بالایی داره ولی 390x اینطور نیست. منظور از آینده نگری این بود که در آینده ممکن بازی هایی بیاد که برای اجراش توی رزولوشن فول اچ دی یا 2k حداقل نیاز به 6 گیگ رم داشته باشه .

بنده عرض کردم .. مقداری بالا پایین موردی نیست...

اما خوب در مورد صرفه اقتصادی این هم یه مقوله مهم هست برای هر کسی ...

میشه بگید مثلا این r9 در حال حاضر در چه سطحی مثلا در عمل دربرابر 980ti کم میاره ؟

مثلا یه بازی یا نرم افزار خاص رو مثال بزنید که تست شده باشه ...

-------------

یه سوال دیگه هم داشتم .. پردازنده هایی که اخرش k داره چه فرقی با معمولیش داره ؟

مثلا 6600k و 6600

و این که اگه بخواد پردازنده i7 همین 6600 باشه ... همین خنک کننده کفایت میکنه ؟

---------------

در مورد مین که فرمودید ultra durable داره ... مگه g1 gaming های گیگا ندارن این قابلیت رو ؟

مد نظر خودم 7 بود .. شما 3 رو گفتید ...

امير موسر
05-12-2015, 20:31
میشه بگید مثلا این r9 در حال حاضر در چه سطحی مثلا در عمل دربرابر 980ti کم میاره ؟

در واقع میشه گفت 980TI میخورتش !!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تعدای از بنچها لاور ایز بتر هستن !!

مثلا 6600k و 6600

اونایی که K دارن ضریب باز هستن و قابلیت اور کلاک دارن البته مادربرد هم باید این قابلیتو داشته باشه !

kaveh-gh
05-12-2015, 20:43
بنده عرض کردم .. مقداری بالا پایین موردی نیست...

اما خوب در مورد صرفه اقتصادی این هم یه مقوله مهم هست برای هر کسی ...

مثلا یه بازی یا نرم افزار خاص رو مثال بزنید که تست شده باشه ...

-------------

مثلا 6600k و 6600

و این که اگه بخواد پردازنده i7 همین 6600 باشه ... همین خنک کننده کفایت میکنه ؟

---------------

در مورد مین که فرمودید ultra durable داره ... مگه g1 gaming های گیگا ندارن این قابلیت رو ؟

مد نظر خودم 7 بود .. شما 3 رو گفتید ...

نیاز به CPU Cooler نیست و همین فنی که گفتم براش کافیه, خب مسلما gaming 7 خیلی گرونتر میشه از بودجه شما میزنه بالاتر!

dverbame
05-12-2015, 21:23
نیاز به CPU Cooler نیست و همین فنی که گفتم براش کافیه, خب مسلما gaming 7 خیلی گرونتر میشه از بودجه شما میزنه بالاتر!

میشه به سوالات دیگه من هم پاسخ بدید ؟

ممنون

kaveh-gh
05-12-2015, 23:15
میشه به سوالات دیگه من هم پاسخ بدید ؟

ممنون

امیر جان پاسخ دادند یک سری از سوال هاتون رو که کاملا فرمایش های ایشون درسته. در مورد سوال آخر منظورم از ultra durable فقط برای مدل پیشنهاد شده نبود, یعنی کلا گیگابایت همچین برد هایی داره
برای مقایسه دقیق تر دوکارت گرافیک هم میتویند به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])برید
مثلا برای بازی G-T-A V میتونید پرفورمنس این دو کارت رو مشاهده کنید که به وضوح GTX 980ti عمکرد بهتری داشته=> link ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dverbame
06-12-2015, 00:26
در واقع میشه گفت 980TI میخورتش !!

تعدای از بنچها لاور ایز بتر هستن !!

اونایی که K دارن ضریب باز هستن و قابلیت اور کلاک دارن البته مادربرد هم باید این قابلیتو داشته باشه !

اولا عذرخواهم . من پاسخ این دوست عزیز رو ندیدم اون موقع

دوم :

این اورکلاکینگ چقدر تاثیر داره مثلا برای پردازنده i7 ... اینقدری هست که ارزش 300 تومن بالاتر رو داشته باشه حداقل ... ( فکر نمیکنم پردازنده ها حالا حالا ها نیاز به اورکلاکینگ داشته باشن ... ( به جز موارد خاص مثل رندرینگ فوق حرفه ای ) )

درست میگم ؟

امير موسر
06-12-2015, 11:21
برای گیم کفایت میکنه !

dverbame
08-12-2015, 01:09
دوستان ممنون از لطف و نظراتتون .

یه موردی فقط میمونه . بنده یه مانیتور tft دارم که مال سامسونگ هست ... sync master t1900 ... رزولوشن فعلا پاسخگوی نیاز من هست . از طرفی طی مقایسه هایی که با پنل های بازار انجام دادم .. به مراتب بهتر بوده و تصمیم بر نگه داشتن همین مانیتور دارم .

با توجه به نداشتن فناوری های روز ... مشکلی در استفاده و مچ شدن نخواهد داشت با گرافیک 980 gtx یا مجبور به تغییر این قطعه هستم.

تا حد امکان تاکید بر نگه داشتن هست. چون از نظر کیفیت تصویر و خستگی چشم .. روزی 20 ساعت رو جواب میده و هیچ اذیتی واقعا تا به امروز برام نداشته . از نظر کنتراست و پاسخ گویی هم در حد مانیتورهای امروزی هست ... 2 میلی ثانیه ...

امير موسر
08-12-2015, 08:22
دوستان ممنون از لطف و نظراتتون .

یه موردی فقط میمونه . بنده یه مانیتور tft دارم که مال سامسونگ هست ... sync master t1900 ... رزولوشن فعلا پاسخگوی نیاز من هست . از طرفی طی مقایسه هایی که با پنل های بازار انجام دادم .. به مراتب بهتر بوده و تصمیم بر نگه داشتن همین مانیتور دارم .

با توجه به نداشتن فناوری های روز ... مشکلی در استفاده و مچ شدن نخواهد داشت با گرافیک 980 gtx یا مجبور به تغییر این قطعه هستم.

تا حد امکان تاکید بر نگه داشتن هست. چون از نظر کیفیت تصویر و خستگی چشم .. روزی 20 ساعت رو جواب میده و هیچ اذیتی واقعا تا به امروز برام نداشته . از نظر کنتراست و پاسخ گویی هم در حد مانیتورهای امروزی هست ... 2 میلی ثانیه ...

مانیتور خوبیه و مشکلی ایجاد نمیکنه ! فقط حیفه با این سیستم قدرمتمند بازی هارو روی رزولوشن فول اچدی بازی نکنی ! اگر بودجه خوبی داشته باشی مانیتورای مناسبی تو بازار هستن !

dverbame
08-12-2015, 11:11
مانیتور خوبیه و مشکلی ایجاد نمیکنه ! فقط حیفه با این سیستم قدرمتمند بازی هارو روی رزولوشن فول اچدی بازی نکنی ! اگر بودجه خوبی داشته باشی مانیتورای مناسبی تو بازار هستن !

بحث یه موردی هست.

4 ماه پیش یه مانیتور hd از شرکت lg که اسمشم مثلا led بود خریدم .به 400000 تومان. 22 اینچ بود. به محض این که کنار این مانیتور قرار دادم .. . به حدی میتونم بگم کیفیت در برابر این مانیتور بد بود .. به حد بد بود که حتی 1 ساعت کامل پاش دووم نیاوردم و به ضرر پسش دادم ....

واقعا میترسم مجدد برای مانیتور هزینه کنم .

از طرفی 6 ساله واقعا راضیم نگه داشته و میگم که همین مقوله ای که دارم میگم کمی من رو ترسونده .

امير موسر
08-12-2015, 12:40
بحث یه موردی هست.

4 ماه پیش یه مانیتور hd از شرکت lg که اسمشم مثلا led بود خریدم .به 400000 تومان. 22 اینچ بود. به محض این که کنار این مانیتور قرار دادم .. . به حدی میتونم بگم کیفیت در برابر این مانیتور بد بود .. به حد بد بود که حتی 1 ساعت کامل پاش دووم نیاوردم و به ضرر پسش دادم ....

واقعا میترسم مجدد برای مانیتور هزینه کنم .

از طرفی 6 ساله واقعا راضیم نگه داشته و میگم که همین مقوله ای که دارم میگم کمی من رو ترسونده .

در هر حال تصمیم با خودتونه .

dverbame
08-12-2015, 20:45
با تشکر از دوستان .

تا به این جا مین بورد رو 100 %

MB: Gigabyte GA-Z170X-Gaming 7: 991,000

انتخاب کردم.

و سی پی یو هم میخوام i7 بزارم .با توجه به این مقولات میشه بنده رو در زمینه رم راهنمایی کنید .

دقت کنید که سیستم فقط به صرف گیم بسته نمیشه . قرار مثلا وسط گیم سنگین بازی پایین بیاد و یه فعالیت سنگین انجام بشه . نه رندر سنگین اما یه پروسس سنگین همزمان .

-----------
میشه تفاوت این 4 رو رو بگید اول از همه :

GSkill Trident Z

GSkill Ripjaws V

GSkill Ripjaws 4

GSkill Trident X

--------------------

برای مثال بنده بین این دو نوع موندم و نمیدونم کدوم مچ تره با این مین و پردازنده

RAM: GSkill Trident Z 2×8GB=16GB DDR4 3200MHz CL16: 580,000

RAM: GSkill Ripjaws V 2×8GB=16GB DDR4 3000MHz CL15 Red: 570,000

ممنون

داستان این cl15 و cl16 چیه ؟

kaveh-gh
08-12-2015, 23:11
با تشکر از دوستان .

تا به این جا مین بورد رو 100 %

MB: Gigabyte GA-Z170X-Gaming 7: 991,000

انتخاب کردم.

و سی پی یو هم میخوام i7 بزارم .با توجه به این مقولات میشه بنده رو در زمینه رم راهنمایی کنید .

دقت کنید که سیستم فقط به صرف گیم بسته نمیشه . قرار مثلا وسط گیم سنگین بازی پایین بیاد و یه فعالیت سنگین انجام بشه . نه رندر سنگین اما یه پروسس سنگین همزمان .

-----------
میشه تفاوت این 4 رو رو بگید اول از همه :

GSkill Trident Z

GSkill Ripjaws V

GSkill Ripjaws 4

GSkill Trident X

--------------------

برای مثال بنده بین این دو نوع موندم و نمیدونم کدوم مچ تره با این مین و پردازنده

RAM: GSkill Trident Z 2×8GB=16GB DDR4 3200MHz CL16: 580,000

RAM: GSkill Ripjaws V 2×8GB=16GB DDR4 3000MHz CL15 Red: 570,000

ممنون

داستان این cl15 و cl16 چیه ؟

CL=CAS Delay زمان تاخیر رم رو نشون میده به طور کلی هر چی کمتر باشه عددش, رم سریعتر هست به اصطلاح
رم هایی هم که گفتین از لحاظ مشخصات یکی هستند تقریبا سری Trident Z برای کار های Workshop و رندرینگ هست بیشتر و از Ripsaws برای گیمینگ و اورکلاک استفاده میشه ( زیباتر و تنوع رنگی بیشتری داره )

dverbame
09-12-2015, 00:31
ممنون . مورد اخر فکر کنم این باشه : در مورد کولر سی پی یو .

1. مگه پردازنده های جدید مثل قدیمی ها با خودشون فن سی پی یو ندارن که همه جا یه کولر هم میزنن تنگ سی پی یو ...

2. این مورد که میگن کولر ها باعث خم شدن سی پی یو میشه درسته ؟

3. با توجه به فنی که شما برای سی پی یو پیشنهاد دادید .. من تو اون رنج یه موردی پیدا کردم که به نظر بهتر میاد

100,000 :CPU Cooler: Deepcool Ice Edge 400 FS

نظرتون راجب این چیه ؟

dverbame
09-12-2015, 19:54
بالا بیاد . ممنون میشم این مورد اخر رو هم دوستان راهنمایی کنند

kaveh-gh
12-12-2015, 20:38
ممنون . مورد اخر فکر کنم این باشه : در مورد کولر سی پی یو .

1. مگه پردازنده های جدید مثل قدیمی ها با خودشون فن سی پی یو ندارن که همه جا یه کولر هم میزنن تنگ سی پی یو ...

2. این مورد که میگن کولر ها باعث خم شدن سی پی یو میشه درسته ؟

3. با توجه به فنی که شما برای سی پی یو پیشنهاد دادید .. من تو اون رنج یه موردی پیدا کردم که به نظر بهتر میاد

100,000 :CPU Cooler: Deepcool Ice Edge 400 FS

نظرتون راجب این چیه ؟

1. خیر چه برای اورکلاک چه بدون اورکلاک کردن شما باید فن سی پی یو جدا بگیرید توی باکسشون نیست.
2.خیلی کم پیش میاد اصلا من همچین موردی ندیدم
3.این فن هم خوبه و سریعتره میتونید انتخاب کنید (در مورد نویز صداش اطلاعی ندارم)

dverbame
12-12-2015, 20:46
1. خیر چه برای اورکلاک چه بدون اورکلاک کردن شما باید فن سی پی یو جدا بگیرید توی باکسشون نیست.
2.خیلی کم پیش میاد اصلا من همچین موردی ندیدم
3.این فن هم خوبه و سریعتره میتونید انتخاب کنید (در مورد نویز صداش اطلاعی ندارم)

ممنون از لطفتون .. جمع بندی نهایی بنده این شد .. نظرتون چیه ؟ ( البته قیمت کمی بیشتر درامد . اشکالی نداره . -ارزشش رو داره به جاش )

MB : gigabyte ga-z170x-gaming 7
CPU: intel core i7 -6700
:CPU Cooler: Deepcool Ice Edge 400 FS
RAM: gskill ripjaws v 2*8=16 ddr4 3000mhz cl15 red
ssd : samsung evo850 120 gig
HDD: western digital caviar black 1tb
Case : green x3 v2 Gaming
VGA :evga gtx980 ti - super clocked -acx v 2 -back plat|6gig

power : green 885

پاور رو که گفتم 1 سال کارکرد هست . اما نو خودم خریدمش و روی سیستمی بوده که سی پی یو 4 هسته ای و گرافیک 460 gtx روش بوده ..فکر نمیکنم خیلی مشکل داشته باشه .

سیستم رو چه جوری میبینید ؟ خوبه ؟ یا تغییر قطعه ای رو پیشنهاد میدید ؟

kaveh-gh
13-12-2015, 19:39
ممنون از لطفتون .. جمع بندی نهایی بنده این شد .. نظرتون چیه ؟ ( البته قیمت کمی بیشتر درامد . اشکالی نداره . -ارزشش رو داره به جاش )

MB : gigabyte ga-z170x-gaming 7
CPU: intel core i7 -6700
:CPU Cooler: Deepcool Ice Edge 400 FS
RAM: gskill ripjaws v 2*8=16 ddr4 3000mhz cl15 red
ssd : samsung evo850 120 gig
HDD: western digital caviar black 1tb
Case : green x3 v2 Gaming
VGA :evga gtx980 ti - super clocked -acx v 2 -back plat|6gig

power : green 885

پاور رو که گفتم 1 سال کارکرد هست . اما نو خودم خریدمش و روی سیستمی بوده که سی پی یو 4 هسته ای و گرافیک 460 gtx روش بوده ..فکر نمیکنم خیلی مشکل داشته باشه .

سیستم رو چه جوری میبینید ؟ خوبه ؟ یا تغییر قطعه ای رو پیشنهاد میدید ؟

سیستم خوبیه ولی اول از همه رم با فرکانس پایین تر بردارید, کاربرد زیادی نداره توی گیمینگ. 2400MHz خوبه. مادربرد هم دیگه انتخاب کردید ولی ارزون تر هم میشه گیر آورد کارت گرافیک هم من گیگابایت پیشنهاد داده بودم ولی این یک موردی که خودتون گفنید هم خوبه . تصمیم نهایی با شماست.

dverbame
13-12-2015, 20:40
سیستم خوبیه ولی اول از همه رم با فرکانس پایین تر بردارید, کاربرد زیادی نداره توی گیمینگ. 2400MHz خوبه. مادربرد هم دیگه انتخاب کردید ولی ارزون تر هم میشه گیر آورد کارت گرافیک هم من گیگابایت پیشنهاد داده بودم ولی این یک موردی که خودتون گفنید هم خوبه . تصمیم نهایی با شماست.

ممنون اقا کاوه که پاسخ میدید .

چرا فرکانس بالاتر نگیرم ؟ مشکلی ایجاد میکنه ؟ اخه تفاوت قیمتی که ندارن .

در مورد گرافیک والا با 6 گیگ رم و ti بودنش این از گیگا ارزون تر بود . گیگا با همین مشخصات و همین حدود قیمت داره ؟

امير موسر
13-12-2015, 22:48
شما چرا این همه پول برد میخوای بدی ؟ بنطرم H170 GAMING PRO از ایسوس مناسب تر باشه ، اور کلاک هم که نمیکنی ، رم هم 2400 بگیر ، البته روی H170 رو 2133 ست میشه که اگر کاربرد شما گیمه تاثیری نمیزاره رو عملکرد سیستم . بجاش میتونی یه پاور فوق العاده با کیفیت مثل سری RMI کورسیر بگیری .
برای کارت گرافیک هم به EVGA شک نکن ، از نظر کیفیت بالاتر از گیگا نباشه پایین تر نیست ، اگر از گیگا ارزونتره 100 درصد همینو بگیر .

Sent from my SM-P601 using Tapatalk

dverbame
14-12-2015, 09:42
شما چرا این همه پول برد میخوای بدی ؟ بنطرم H170 GAMING PRO از ایسوس مناسب تر باشه ، اور کلاک هم که نمیکنی ، رم هم 2400 بگیر ، البته روی H170 رو 2133 ست میشه که اگر کاربرد شما گیمه تاثیری نمیزاره رو عملکرد سیستم . بجاش میتونی یه پاور فوق العاده با کیفیت مثل سری RMI کورسیر بگیری .
برای کارت گرافیک هم به EVGA شک نکن ، از نظر کیفیت بالاتر از گیگا نباشه پایین تر نیست ، اگر از گیگا ارزونتره 100 درصد همینو بگیر .

امیر جان والا من از نظر مین قبلا هم یه مین مشابه این داشتم با چیپ های پایپش .. تجربه خیلی خوبی دارم ازشون . برای همین مدلی که شما میفرمایید زیاد مد نظرم نیست .

از نظر پاور .. یعنی پاور گرین بدرد نمیخوره ؟

من رو این اصل میگم پاورم کفایت میکنه . چون دیدم اکثر سیستم های i7 رو با پاور 750 میبندن و اگر هم ما 1 سال کارکرد پاور رو در نظر بگیریم . در بدترین حالت افت ولتاژش تازه الان رسیده به 750 و ضعیف نیست برای این سیستم.

در مورد گرافیک هم خدمتتون عرض کنم ارزون تر نیست . اما اونی که دوستمون گفتم اولا ti نیست ثانیا رمش 4 گیگ هست . این رمش 6 گیگ هست و ti هم هست و اگر یه مقایسه داشته باشیم خیلی ها از 980 gtx معمولی ناراضی بودن که انویدیا اومد ti رو ورژن تکمیلی داد.

ممنون از پاسخ هاتون دوستان

در مورد فرکانس رم هم اگر کسی راهنمایی کنه ممنون میشم.

امير موسر
14-12-2015, 19:43
از نظر پاور .. یعنی پاور گرین بدرد نمیخوره ؟

من رو این اصل میگم پاورم کفایت میکنه . چون دیدم اکثر سیستم های i7 رو با پاور 750 میبندن و اگر هم ما 1 سال کارکرد پاور رو در نظر بگیریم . در بدترین حالت افت ولتاژش تازه الان رسیده به 750 و ضعیف نیست برای این سیستم.

پاور رو از نظر توانش نگفتم ! فقط کیفیت بالاش مد نظرم بود ! گرین هم خوبه !

dverbame
14-12-2015, 21:56
پاور رو از نظر توانش نگفتم ! فقط کیفیت بالاش مد نظرم بود ! گرین هم خوبه !

خوب به نظرتون این پاور امکان داره مشکلی ایجاد کنه ؟ اگه 30 درصد احتمال داره .. بهتره عوض بشه .. چون به ریسک نابودی قطعات با این هزینه نمی ارزه

اقا کاوه شما هم میشه راجب رم بنده رو راهنمایی نهایی بفرمایید ؟

امير موسر
14-12-2015, 21:58
مدل دقیق پاور گرین که انتخاب کردی چیه ؟

dverbame
14-12-2015, 22:38
مدل دقیق پاور گرین که انتخاب کردی چیه ؟

امیر جان گرین رو انتخاب نکردم .. پاوری هست که خودم 1 سال پیش شاید 15 ماه پیش خریدم و نو خریدم و کاملا سالمه .

green 885

خودش زده gp 885b روش ...

اینک عکس از پاور . اگر نیازه از سوکت ها و ... عکس بزارم .. ؟

امير موسر
14-12-2015, 22:47
پاور خوبیه ، ولی باز پاور کورسیر استاندارد بالاتری داره و فوق العاده کم صداست .
همینو نگه دار ، من فکر کردم میخوای بخری .

dverbame
14-12-2015, 22:57
پاور خوبیه ، ولی باز پاور کورسیر استاندارد بالاتری داره و فوق العاده کم صداست .
همینو نگه دار ، من فکر کردم میخوای بخری .

نه عزیز بحث سر کم کردن هزینه بود . از نظر توان که فکر نمیکنید کم بیاره ؟

در مورد رم ها که اقا کاوه گفتند فرکانس رو کم کنم .. نظرتون چیه ؟ شما دلیل حرفشون رو میدونید ؟

امير موسر
15-12-2015, 13:39
نه عزیز بحث سر کم کردن هزینه بود . از نظر توان که فکر نمیکنید کم بیاره ؟

در مورد رم ها که اقا کاوه گفتند فرکانس رو کم کنم .. نظرتون چیه ؟ شما دلیل حرفشون رو میدونید ؟

خودشون توضیح دادن که ! تاثیری نداره آنچنان تو افزایش سرعت سیستمتون ! اور هم که نمیکنی !
میخوای کمتر بشه هزینه رمو فرکانس پایینتر بردار ! CORSAIR VENGEANCE هم میتونی برداری 2400 داره با تایمینگ 14 که در کل بهتر از مدل مد نظر خودته !
پاورتون هم بلاخره بعد از این مدت یه افتی انداخته ولی برای سیستم شما 700 وات به بالا مناسبه !

dverbame
15-12-2015, 16:14
امیر جان مرسی.
من سی پی یو مد نظر رو دیشب داشتم یه بررسی میکردم . با رم 3000 اصلا سازگار هست ؟ چون جز مموری هاش نبود.
بعد این رمی که میگید چقدر تفاوت قیمت داره مگه ؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

امير موسر
15-12-2015, 17:17
مدل 2400 کرسیر و ریپجاوز وی یک قیمت دارن با مشخصات یکسان فقط مدل کرسیر تایمینگ پایینتری داره که ارزش خریده بیشتری داره !
رم 3000 بندازی مشکلی نداری ولی تا اونجایی که محدودیت ایجاد کنه قطعاتت میاد پایین فرکانس رم !

dverbame
15-12-2015, 17:52
ممنونم از پاسخ گوییتون . خوب همین جی اسکیل هم تایمینگ 14 و حتی 11 هم داشت .اونا چه فرقی دارن ؟
من اکثر سیستم هایی که دیدیم همین ریپجاوز روشون هست... یعتی کیفیت مدل دیگه بهتره ؟
میشه برام یه توضیحی بدید راجب این تایمینگ. یا لینکی که توضیحاتی داشته باشه.

امير موسر
15-12-2015, 18:40
ممنونم از پاسخ گوییتون . خوب همین جی اسکیل هم تایمینگ 14 و حتی 11 هم داشت .اونا چه فرقی دارن ؟
من اکثر سیستم هایی که دیدیم همین ریپجاوز روشون هست... یعتی کیفیت مدل دیگه بهتره ؟
میشه برام یه توضیحی بدید راجب این تایمینگ. یا لینکی که توضیحاتی داشته باشه.

در مورد ریز مسائل رم بخوای صحبت کنی نیاز به تخصص بالایی هست که بنده ندارم ! ولی در حالت کلی تایمینگ رم یعنی مدت زمانی که طول میکشه رم به دستور CPU جواب بده !
شما سرچ کنی کلی مطلب در موردش پیدا میکنی !
مثلا شما رم 2400 با تایمینگ 12 بگیری زمان پاسخ دهیش برابری میکنه با رم 3000 با تایمینگ 15 ! خوب اینجا در واقع تفاوتی بین این دو رم نیست ولی وقتی فرکانس رمات یکیه تایمینگ پایینتر زمان پاسخ دهی کمتری داره که مسلما بهتره !
رم های ریپ جاوز رم های خوبی هستن من نگفتم مشکلی دارن ولی شما با همون قیمت رم بهتر وقتی میتونی بگیری با تایمینگ پایین تر !

dverbame
15-12-2015, 19:55
باز هم ممنونم . خوب مثلا یه سری رم های با تایمینگ حتی زیر 10 دیدم .. مثلا خوبه اونا خریده بشه ؟
برای گیمینگ و رندر معمولی چه فرکانسی پیشنهاد میدید شما و تایمینگ چی ؟
ممنون از لطفتون .

راستی من یه مقوله ای گفتم تو سی پی یو خوندم... احیانا سی پی یو که محدودیتی ایجاد نمیکنه در مورد مثلا فرکانس 3000 ؟

مین بورد که ظاهرا 3000 رو به بالا هم جواب میده ..

امير موسر
15-12-2015, 21:04
دوست عزیز زیاد خودتو درگیر این جزئیات نکن ، تو بازار رم DDR4 با تایمینگ زیر 12 من ندیدم . اگر باشه که بعید میدون با همون فرمول بالا باید انتخاب کنی که در هر حال شما خودتو درگیر نکن ، من پیشنخادم همون 2400 با تایمینگ 14 هست با توجه به قیمت و کاربرد شما .
چرا پردازنده هم محدودیت ایجاد میکنه مادربردتون هم محدودیت ایجاد میکنه بیشتر از 2133 ست نمیشه مادامی که شما اورکلاک نکنی .
دی،ه بیخیال شو سیستمتو ببند انقدر سوال میپرسی نسل جدید پردازنده و ... هم از راه میرسن .

dverbame
15-12-2015, 21:34
دوست عزیز زیاد خودتو درگیر این جزئیات نکن ، تو بازار رم DDR4 با تایمینگ زیر 12 من ندیدم . اگر باشه که بعید میدون با همون فرمول بالا باید انتخاب کنی که در هر حال شما خودتو درگیر نکن ، من پیشنخادم همون 2400 با تایمینگ 14 هست با توجه به قیمت و کاربرد شما .
چرا پردازنده هم محدودیت ایجاد میکنه مادربردتون هم محدودیت ایجاد میکنه بیشتر از 2133 ست نمیشه مادامی که شما اورکلاک نکنی .
دی،ه بیخیال شو سیستمتو ببند انقدر سوال میپرسی نسل جدید پردازنده و ... هم از راه میرسن .

ممنونم دوست عزیز. حق با شماست .

فقط اخرین سوال من منظورم این بود که یعنی میشه 3000 هم ببندم یا سازگاری نداره . فقط همین ...

حالا اون که باز تو استفاده کمی محدود میشه که مقوله دیگه ای هست .

ممنون از لطفتون باز هم

امير موسر
15-12-2015, 21:58
هیچ ربطی به سازگاری نداره ولی شما داری پول بیشتر میده برای سرعت بیشتری که در واقع استفاده نمیکنی و در آخر رمات با سرعت پایینتر کار میکنن ! در واقع پول بیشتر دادی ولی کارایی کمتری نسبت به رم 2400 با تایمینگ 14 میگیری !!
در آخر هم تصمیم با خودتتونه !