PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: دریافت اطلاعات از تکست فایل و قرار دادن آن در کمبوباکس

mjzaret
18-11-2015, 21:11
سلام

من تازه شروع به برنامه نویسی دلفی کردم.

الان یه فایل تکست به صورت زیر دارم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا می‌خوام این اطلاعات درون کمبو باکس قرار بدم.

با کد زیر این کار رو انجام دادم.

اما من می‌خوام برای کمبو باکس برای پر شدن شرط بزارم.

می‌خوام چند رادیو باتن بزارم که با انتخاب هر یک شرط خاصی برای پر شدن کمبو باکس به وجود باید.

مثلا زمانی که من رادیو باتن Javad رو انتخاب کردم در کمبوباکس فقط اون خطهایی قرار بگیره که حاوی Javad هست.

خود Javad رو نیاز ندارم وجود داشته باشه و فقط قسمت دوم که نام خانوادگی هست در کمبوباکس لیست بشه.

دوستان راهنمایی کنند

شاد باشید :n12:

mjzaret
21-11-2015, 15:45
یعنی تو این انجمن کسی نیست در مورد دلفی اطلاعاتی داشته باشه و راهنماییم کنه؟

شاد باشید :n12:

mjzaret
03-12-2015, 12:30
ظاهراً کسی در این قسمت از انجمن فعالیت نداره.
بریم دنبال یه انجمن دیگه که بشه ازش استفاده کرد.
شاد باشید:n12:

n00b
03-12-2015, 19:44
سلام.../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برنامتون رو به شکل زیر ویرایش کردم// فقط امیدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم!../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک دانلود پروژه!...//// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تابع AnsiMidStr یه قسمت از رشته رو به شما میده// آرگومان اول رشته آرگومان دوم اندیس شروع و آرگومان سوم طول قسمتی از رشته که باید جدا بشه رو مشخص می کنه/// اندیس رشته از 1 شروع میشه بر خلاف زبان هایی که مثل C که اندیس از 0 شروع میشه/// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تابع Length هم یک رشته به عنوان آرگومان می گیره و طولش رو به شما میده..//// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من زیاد دلفی کار نکردم// اگه برنامه ی بالا ناشیانه نوشته شده منو ببخشید!...//// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]