PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تاپ تا 1300000

nima_fk
17-11-2015, 16:53
با سلام
تو این رنج چه لپ تاپ هایی هست؟برای وبگردی کمی بازی

محمد7966
17-11-2015, 17:03
با سلام لبتاپ های زیادی هست شما سایت دیجی کالا برید و رنج قیمتتونو هم مشخص کنید می بینید که لبتاپهای زیادی براتون میاد اما اینو باید بدونید که بازیهای سنگین نمیشه نصب کرد در ضمن برای اینکه لبتاپ خوبی داشته باشید سعی کنید تو دیجی کالا لبتاب هایی با نمره بالا مثلا 9 به بالا انتخاب کنید
موفق باشید

nima_fk
17-11-2015, 17:09
ممنون از کمکتون دیجی یه خرده قیمتاش بالا هست تو شهر خودمونم قسطی هم میدن به نظرتون thinkpad e540 خوبه؟اصلا برند لنوو بهش اعتباری هست؟

محمد7966
17-11-2015, 17:15
خب مشکلی نداره نیازی نیس از دیجی کالا بخرید فقط ببنید تو رنج قیمتی که میخاید چه لبتابایی هست از طرفی تو دیجی معایب و مزایا لبتابا نوشته شده و مهمتر از همه نظرات مردم
اما من تو خوابگاه دوستانی داشتم که لبتاب لنوو داشتن و یه مشکلی که لبتابای لنوو داشت این بود که به اینترنت وایرلس خوابگاه وقتایی که اینترنت کند میشد،وصل نمیشدن البته همه اینطوری نبودن ولی بیشترشون این مشکلو داشتن.
موفق باشید

nima_fk
17-11-2015, 17:18
واقعا؟وصل نمیشن؟چه بد!
Aser چی خوبه؟

amir_t6262
17-11-2015, 17:22
خب مشکلی نداره نیازی نیس از دیجی کالا بخرید فقط ببنید تو رنج قیمتی که میخاید چه لبتابایی هست از طرفی تو دیجی معایب و مزایا لبتابا نوشته شده و مهمتر از همه نظرات مردم
اما من تو خوابگاه دوستانی داشتم که لبتاب لنوو داشتن و یه مشکلی که لبتابای لنوو داشت این بود که به اینترنت وایرلس وصل نمیشد البته همه اینطوری نبودن ولی بیشترشون این مشکلو داشتن
موفق باشید

این موضوع وصل نشدن به وایرلس دانشگاه را ما هم زمانی در دانشگاهمان با لپ تاپ های وایو سونی، خصوصا آنهایی که ویندوز اریجینال داشتند، داشتیم و به لپ تاپ مربوط نیست. بلکه تنظیمات وایرلس خوابگاهتان مشکل داره.
همان لپ تاپ هایی که میگویید را در محیط غیردانشگاه تست کنید، اگر مشکل داشت.

محمد7966
17-11-2015, 17:37
با سلام اتفاقا حرف شما درست است البته من حرفم را بعد تصحیح کردم گفتم بیشتر موقعی وصل نمیشدن که اینترنت کند میشده همین دوستای من که لبتابشون به اینترنت وصل نمیشد 5شنبه و جمعه ها که خوابگاه خلوت میشد و سرعت بالا میرفت وصل میشدن و خودشون هم گفتن که لبتابای ما جایی دیگه وصل میشه ولی میگفتن باز هم نباید سرعت کند باشه
موفق باشید

محمد7966
17-11-2015, 17:43
واقعا؟وصل نمیشن؟چه بد!
Aser چی خوبه؟

دوست من مارکها خیلی مهم نیست من حتی در خوابگاه لبتاب دوستم که سونی بود سوخت و لبتاب من که دل هست از سال 89 تا الان دارمش فقط باطریش بعد 2.5 سال خراب شد و شارژ نگه نمیداره اونم چیز مهمی نیست چون بیشتر لبتابا باطریشون خراب میشه به استثنتای لبتابای اپل
به شما توصیه میکنم در سایت دیجی لبتابا رو نگاه کنید و لبتابایی انتخاب کنید که نمره های بالا داشته باشن حداقل نمره 9 به بالا
موفق باشید

amir_t6262
17-11-2015, 18:14
دوست من مارکها خیلی مهم نیست من حتی در خوابگاه لبتاب دوستم که سونی بود سوخت و لبتاب من که دل هست از سال 89 تا الان دارمش فقط باطریش بعد 2.5 سال خراب شد و شارژ نگه نمیداره اونم چیز مهمی نیست چون بیشتر لبتابا باطریشون خراب میشه به استثنتای لبتابای اپل
به شما توصیه میکنم در سایت دیجی لبتابا رو نگاه کنید و لبتابایی انتخاب کنید که نمره های بالا داشته باشن حداقل نمره 9 به بالا
موفق باشید

نمره امثال سایت دیجیکالا بنظرم خیلی اهمیت ندارد.
چون افراد غیرمتخصص در سایتهایی مثل دیجیکالا خیلی زیادند که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند و خیلی هایشان همینطور نمره میدهند.

یک مثال جالب بزنم، الان برخی کامنت هایی که افراد در مورد انواع هارد و فلش و ... در سایت دیجیکالا هست را بخوانید.
این افراد کامنت داده بودند که ما فلش 16 گیگ خریدیم و اعتراض کرده بودند به دیجیکالا که فلش تقلبی به ما فروختی، چون حجمش را نگاه کردند و 14 گیگ بیشتر نبوده!

خب از این افراد خیلی نباید انتظار نظر یا امتیاز دقیق باشی.

------

در مورد لپ تاپ هم شما ببینید که آیا میخواهید لپ تاپ را حمل و نقل کنید یا خیر. اگر زیاد لپ تاپ را جابجا میکنید، توصیه میکنم که لپ تاپ 15 اینچ نخرید و بیشتر دنبال انواع 14 یا حتی 13 اینچ باشید.
بهرحال سبک بودن را مد نظر قرار دهید.

در مورد بازی هم با قیمت مد نظرتان خیلی دنبال بازی نباشید. چون با این قیمت لپ تاپ های ارزان قیمت که معمولا گرافیک ضعیفی دارند، میتوانید تهیه کنید که به درد بازی های آنچنانی نمیخورد.

من توصیه میکنم که اگر دنبال لپ تاپ 15 اینچ هستید، با این قیمت، دنبال سری G لپ تاپ lenovo باشید. مثلا
Lenovo Essential G5080
بعد دنبال مدل های Lenovo ThinkPad E باشید.

حتما سعی کنید لپ تاپ با cpu Core i تهیه کنید. رم را هم حداقل 6 و هارد را هم همان 500 کفایت میکند و بعدا میتوانید هارد اکسترنال تهیه کنید.

دیجیکالا هم بعضی اوقات پیشنهادات و تخفیف خوبی دارد که قیمت را نسبت به بازار ارزانتر میکند و یا خیلی نزدیک به بازار میکند.

nima_fk
17-11-2015, 22:09
تینک پد e540 i3 چی خوبه به نطرتون؟

nima_fk
17-11-2015, 22:48
در مورد گرافیک آیا جیفورس ها قویتر از رادئون amd هست؟

amir_t6262
17-11-2015, 23:24
در مورد گرافیک آیا جیفورس ها قویتر از رادئون amd هست؟

در مورد کارت های گرافیک، شما باید سریال کارت های گرافیک را هم بگویید. کارت گرافیک GeForce داریم که از Radeon قوی تر است و برخی ضعیف تر هستند. بستگی به کارتش دارد.

برای مقایسه کارتهای گرافیک میتوانی به سایت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سری بزنی.

محمد7966
18-11-2015, 02:51
تینک پد e540 i3 چی خوبه به نطرتون؟

رفتم سخت افزار لپ تاپو دیدم لپتاپ بدی نیست خوبه اما اگر برای بازی های سنگین میخاین جواب نمیده کشش نداره
موفق باشید

nima_fk
18-11-2015, 17:32
سی پی یو سلرون 2 تا 2.4 گیگا هرتز با جیفورس 820m یک گیگ میتونی بازی pes 2013 2014 رو بالا بیاره؟

محمد7966
18-11-2015, 17:48
ystem: XP , Vista and Windows 7
CPU : Intel Core 2 Duo 1.8 GHz or equivalent AMD processor
RAM : 1 GB or more
Graphic Card : Nvidia Geforce 6300 or ATI Radeon x1200 or Intel HD graphics 3000
SOUND: Any sound card which supports DirectX 9.0
DIRECT X : Direct X 9.0 or more
RESOLUTION : 800×۶۰۰ or more سیستم پیشنهادی:
System: Windows XP SP3, Vista SP2, 7
CPU : Intel Core2 Duo 2.0GHz or equivalent processor
RAM : 2 GB or more
Graphic Card : NVIDIA GeForce 7900 or AMD/ATI Radeon HD2400 or better
SOUND: Any sound card which supports DirectX 9.0
DIRECT X : Direct X 9.0 or more
RESOLUTION : 1280×720 or more
این برای pes 2013 میبینید که جواب نمیده شاید بازی بالا بیاد ولی کنده ولی گفتم شاید شاید هم اصلا سیستم بازیو اجرا نکرد

nima_fk
18-11-2015, 18:03
رده بندی برندای لپ تاپو میزازین؟لنوو خوبه ولی من بهش مطمئن نیستم msi .acer.hp.dell اینا چی خوبن؟

amir_t6262
18-11-2015, 19:27
رده بندی برندای لپ تاپو میزازین؟لنوو خوبه ولی من بهش مطمئن نیستم msi .acer.hp.dell اینا چی خوبن؟

این رده بندی جهانی لپ تاپ ها در سال 2015 است که توسط سایت LaptopMag اعلام شده.

ستون دوم از سمت چپ که Tech Support است عملا در ایران کارآیی ندارد و امتیازش را باید در ایران حذف کرد. Software هم باید حذف کنی.
همچنین نکته مهمی که باید در نظر بگیری این است که کدام مدل لپ تاپ در کدام کشورها عرضه شده است.
مثلا برخی مدل های سونی وایو زمانی در ایران به فروش میرسید که در هیچ کدام از سایتهای سونی، اطلاعاتی در موردش وجود نداشت! یعنی عملا لپ تاپ تقلبی بود.

یکی از دلایل افت لنوو در سال 2015 مربوط به حفره امنیتی Superfish بود که عملا در ایران، چون لپ تاپ ها بدون سیستم عامل عرضه میشوند، هیچ ربطی به ایران ندارد و اینکه امتیازش در امسال پایین آمده، برای کاربر ایرانی تفاوتی ایجاد نمیکند و به معنی کیفیت پایین محصول نیست.

دلیل رتبه 7 ایسوس هم مربوط به خدمات پس از فروش است که باز در ایران بی معنی است!

amir_t6262
18-11-2015, 19:32
این هم رده بندی این سایت از لپ تاپ ها طی چند سال اخیر.

همانطور که میبینید، لنوو بغیر از امسال همیشه در رده دوم بوده است. ( امسال هم که گفتم به چه دلیل رده اش افت کرده )

nima_fk
18-11-2015, 22:12
تا یک و پونصد لپ تاپی هست که رمش شیش باشه؟

nima_fk
19-11-2015, 00:14
acer aspira e1-571 چطور خوبه؟

محمد7966
19-11-2015, 06:04
این مدلی که گفتی خوبه چنتا هم تو انیترنت سرچ کردم اونا هم بدک نیستن تو اینترنت دربارشون تحقیق کن دوست داشتی بخر من لبتاب دل دارم بدیش اینه که خیلی داغ میکنه البته سالهای اول خوبه ولی هرچی بگذره دیگه کشش نداره چون لبتابم بدنه پلاستیکی داره به خاطر گرمای زیادش هر ازگاهی تیکه های پلاستیکی کوچیکی ازش میاد بیرون از بسکه داغ شده البته الان لبتابمو از اوایل سال 89 تا الان دارم یکی هم لتاب توشیبا به نظرم توشیبا خیلی بهتر برات سالهای سال کار میکنه بدون اینکه آخ بگه
لبتابای بدنه فلزی هم هست که اونا هم خوبن داغ نمیکنن
برات مدلا رو اینجا مینویسم و قیمتاشون هم از سایت میهن مارکت دراوردم برای لبتاب دل رنج قیمت از 1میلیون تا 1میلیون هشتصد نمیدونم چرا اینقدر اختلاف هست مشکوک میزنه
توشیبا هم 1 میلیون و چهار صد هزار
اینم هم مدلا
Dell Inspiron 3542-INS-0626 i5 4gb
TOSHIBA C40-AT15B1 Satellite i3 4G 500Gb

nima_fk
19-11-2015, 18:02
دوستان لپ تاپایی که باتریشون بیرون نمیاد رو میشه به برق شهری وصل کرد؟همه س لپ تاپا قابل رایت دی وی دیو دارن؟

محمد7966
19-11-2015, 18:25
دوستان لپ تاپایی که باتریشون بیرون نمیاد رو میشه به برق شهری وصل کرد؟همه س لپ تاپا قابل رایت دی وی دیو دارن؟

چرا نمیشه
بله

nima_fk
19-11-2015, 18:43
باتری خراب نمیشه؟چون قبلنا میگفتن باس باتری رو دراورد بعد به برق وصل کرد؟

محمد7966
19-11-2015, 18:54
باتری خراب نمیشه؟چون قبلنا میگفتن باس باتری رو دراورد بعد به برق وصل کرد؟
اینو برای این میگن که مثلا هر وقت به پریز وصل بودید باطریو دربیارید که از عمرش کم نشه چون هر باطری یه عمری داره بعد 2و3 نهایت 5سال دیگه شارژ نگه نمیداره و باید برید باطری نو بخرید
ولی این نوع باطریا بدیش اینه که اگر خراب شد نمیشه دراورد و یه دونه نو گذاشت باید برای همیشه تو لبتاب بمونه البته این حرفو من از بقیه شنیدم شاید بفرستید نمایندگی اینکارو بتونه انجام بده
موفق باشید

nima_fk
19-11-2015, 19:01
کلا باتری چه لپ تاپایی قابل دراوردن هستند؟

nima_fk
19-11-2015, 19:12
این مدلی که گفتی خوبه چنتا هم تو انیترنت سرچ کردم اونا هم بدک نیستن تو اینترنت دربارشون تحقیق کن دوست داشتی بخر من لبتاب دل دارم بدیش اینه که خیلی داغ میکنه البته سالهای اول خوبه ولی هرچی بگذره دیگه کشش نداره چون لبتابم بدنه پلاستیکی داره به خاطر گرمای زیادش هر ازگاهی تیکه های پلاستیکی کوچیکی ازش میاد بیرون از بسکه داغ شده البته الان لبتابمو از اوایل سال 89 تا الان دارم یکی هم لتاب توشیبا به نظرم توشیبا خیلی بهتر برات سالهای سال کار میکنه بدون اینکه آخ بگه
لبتابای بدنه فلزی هم هست که اونا هم خوبن داغ نمیکنن
برات مدلا رو اینجا مینویسم و قیمتاشون هم از سایت میهن مارکت دراوردم برای لبتاب دل رنج قیمت از 1میلیون تا 1میلیون هشتصد نمیدونم چرا اینقدر اختلاف هست مشکوک میزنه
توشیبا هم 1 میلیون و چهار صد هزار
اینم هم مدلا
Dell Inspiron 3542-INS-0626 i5 4gb
TOSHIBA C40-AT15B1 Satellite i3 4G 500Gb
این مدل توشیبا نوشته ستلایت یعنی چی؟کلا برند توشیبا قابل اطمینانه؟

محمد7966
19-11-2015, 20:34
کلا باتری چه لپ تاپایی قابل دراوردن هستند؟

دوست من این دو مقاله رو بخون خوبه برای باطری

محمد7966
19-11-2015, 20:40
این مدل توشیبا نوشته ستلایت یعنی چی؟کلا برند توشیبا قابل اطمینانه؟

این مدلش شک نکن لبتاب که آخ نمیگه شاید نسبت به اون دل و ایسر سخت افزار پایینی داره برای بازی ولی برات سالهای سال کار میکنه فامیلی داریم که الان 7 سال داره
بعدش شما بعد مدتی از بازی کردن سیر میشی ولی برای وبگردی و کارهای دیگه نیاز به لبتاپ داری پس بهتره همین توشیبا بخری البته فامیل ما لبتابو از کشورهای عربی خریده بود

nima_fk
20-11-2015, 02:49
توی گشت وگذاری که تو نت کردم مدل e540 لنوو رو بیشتر پسند کردم چون هم سی پی یو خوبی داره هم گرافیک خوبی فقط به مارک لنوو شک دارم.رنگشم یه خرده ضایعست عکساشو ببینین نظری بدین ممنون

alireza3dshadow
20-11-2015, 03:07
این مدلش شک نکن لبتاب که آخ نمیگه شاید نسبت به اون دل و ایسر سخت افزار پایینی داره برای بازی ولی برات سالهای سال کار میکنه فامیلی داریم که الان 7 سال داره
بعدش شما بعد مدتی از بازی کردن سیر میشی ولی برای وبگردی و کارهای دیگه نیاز به لبتاپ داری پس بهتره همین توشیبا بخری البته فامیل ما لبتابو از کشورهای عربی خریده بود

منم تقریبا 7 سال پیش یک لپ تاپ توشیبا از دبی خریدم هنوزم که هنوزه مثل بنز کار میکنه
یک خوبی که داره اینکه باتری خراب شد رفتم یک 12 سل خریدم براش البته یکم سنگین کرد وزن رو ولی تا 7-8 ساعت وب گردی شارژ داره کلا برند سگ جونی هست اگر گیر بیاد تو ایران !!

محمد7966
20-11-2015, 07:34
توی گشت وگذاری که تو نت کردم مدل e540 لنوو رو بیشتر پسند کردم چون هم سی پی یو خوبی داره هم گرافیک خوبی فقط به مارک لنوو شک دارم.رنگشم یه خرده ضایعست عکساشو ببینین نظری بدین ممنون

دوست من سال 90 یه دونه لنوو تینک پد خریده بود البته اون core i7 بود و خودش هم گفت که زمختن
کاری به شکل نداشته باشید شکل و ظاهر زیاد مهم نیست مهم سخت افزاری که لبتاب داشته باشه من رفتم تو سایت دیجی کالا همین مدلو نگاه کردم قیمتش هم نگاه کردم چند نظرو هم خوندم کسی ازش بد نگفته بود
قبلا هم به شما گفته بودم میتونید بخرید لبتاب بدی نیست اما
برای اطمینا بیشتر برید سایت دیجی کالا همه نظراتو بخونید چون اگر کسی تعریف کرده ازش مطمئنا بعضیا هم ازش بد گفتن
من نتونستم همه نظراتو بخونم ولی چندتایی که خوندم هم تعریف کرده بودن هم بد گفته بودن که چیز عجیبی نیست برای همه وسایل الکترونیکی هم تعریف هست هم انتقاد

nima_fk
20-11-2015, 18:45
دوست من سال 90 یه دونه لنوو تینک پد خریده بود البته اون core i7 بود و خودش هم گفت که زمختن
کاری به شکل نداشته باشید شکل و ظاهر زیاد مهم نیست مهم سخت افزاری که لبتاب داشته باشه من رفتم تو سایت دیجی کالا همین مدلو نگاه کردم قیمتش هم نگاه کردم چند نظرو هم خوندم کسی ازش بد نگفته بود
قبلا هم به شما گفته بودم میتونید بخرید لبتاب بدی نیست اما
برای اطمینا بیشتر برید سایت دیجی کالا همه نظراتو بخونید چون اگر کسی تعریف کرده ازش مطمئنا بعضیا هم ازش بد گفتن
من نتونستم همه نظراتو بخونم ولی چندتایی که خوندم هم تعریف کرده بودن هم بد گفته بودن که چیز عجیبی نیست برای همه وسایل الکترونیکی هم تعریف هست هم انتقاد
زمخت از چه لحاظ؟

محمد7966
20-11-2015, 18:57
از نظر شکل،شکل و ظاهر قشنگی ندارند ولی سخت افزار خیلی مهمتره از شکل و ظاهر

nima_fk
20-11-2015, 19:10
تا یک و چهارصد پونصد از دیگه برندا چیزی هست سخت افزارش شبیه به e540 باشه؟

محمد7966
20-11-2015, 20:16
این یه مدل از hp که شبیه لنوو هست ولی اگر برید سایت دی جی کالا این دوتا رو باهم مقایسه کنید ظاهرا باز مدل لنوو از نظر سخت افزاری بهتره
cpu اچ پی هم نسبت به لنوو هم کمی ضعیفتر به نظر میرسه فرکانسش کمتره در ضمن سری نوع u هم هست
HP Pavilion 15-p148ne

amir_t6262
21-11-2015, 09:46
تا یک و پونصد لپ تاپی هست که رمش شیش باشه؟

رم را میتوانید ارتقا دهید. اگر اشتباه نکنم با حدود 100 هزار تومان، میتوانید 4 گیگ رم را ارتقا دهید.

مثلا اگر لپ تاپ 2 تا جای رم داشته باشد و یکی از آنها خالی باشد، ( یعنی فقط یک رم 4 گیگ روی لپ تاپ باشد) شما میتوانی رم را ارتقا دهی و یک رم 4 گیگ جدید نصب کنی که خود مغازه دارها معمولا این کار را میکنند.

اگر 2 تا رم 2 گیگ هم گذاشته باشند که میتوانی یکی از رم های 2 را با 4 عوض کنی و تفاوت قیمت رم 2 و 4 را پرداخت کنی.