PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم شناسایی شبکه وایرلس

shabnam1986
12-11-2015, 23:02
نوت بوک شبکه وای فای رو شناسایی نمیکنه میشه کمکم کنین؟

milad.xp
13-11-2015, 12:36
سلام
علت اول:
معمولا علت این مشکل نصب نبودن درایور به روز و یا مناسب هست.
حقیقتش اینه که بعضی شرکت ها یه مدل لپ تاپ رو با چند برند چیپست (قطعه ی الکترونیکی) وایرلس توزیع می کنن.
مثلا ممکنه یه مدل خاص از لپ تاپ acer با کانفیگ مشخص، دو جور چیپست وایرلس داشته باشه.
اگه دارنده ی لپ تاپ به سایت acer مراجعه کنه و مدل لپ تاپ رو وارد کنه و شروع به دانلود درایور کنه، اما درایور اشتباه رو بگیره، خب مسلما وای فایش کار نمی کنه.(حتی من سریال نامبر لپ تاپ رو هم که دادم بازم نتونست چیپست رو شناسایی کنه.) لذا مهمه که ابتدا برند چیپست وایرلس رو پیدا کنیم.(من این کار رو با Driver Easy انجام میدم،البته فقط برای شناسایی برند وایرلس ازش استفاده می کنم، ولی توصیه نمی کنم که با همین نرم افزار درایور رو دانلود کنین چون دقتش پایینه.)
---------------------------------------------
علت دوم:
ممکنه همه چیز ( و از جمله درایور وایرلس) رو به راه باشه، اما ویندوز با وایرلس مشکل داشته باشه.
(البته در این حالت کار سخت میشه ولی به یاری خدا میشه حلش کرد...)
!: البته ممکنه علل دیگه ای هم داشته باشه که من باهاشون مواجه نشده باشم.
راهکار:
پس از توضیحات نسبتاً طولانی بالا، شما ابتدا با نرم افزار WirelessNetView ببینین که سیستمتون چه شبکه هایی رو شناسایی میکنه؟
(اگه آداپتور وایرلس مشکل داشته باشه، پایین این نرم افزار پیغام خطا ظاهر میشه که کمک کننده هست.)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ان شاء الله نتیجه رو اعلام کنین.
یاعلی

shabnam1986
13-11-2015, 13:24
مساله اینجاس که تو ویندوز 8 کار میکنه و با سی دی خود msi نصب میکنم
ولی تو xp کار نمیکنه اما با دانگل وای فای کار میکنه
در صورتی ک وقتی ایکس پی اورجینال روش نصب بود کار میکرد

shabnam1986
13-11-2015, 13:28
با درایور پک 15.7 هم نصب کردم ولی کار نکرد

milad.xp
13-11-2015, 20:11
مساله اینجاس که تو ویندوز 8 کار میکنه و با سی دی خود msi نصب میکنم
ولی تو xp کار نمیکنه اما با دانگل وای فای کار میکنه
در صورتی ک وقتی ایکس پی اورجینال روش نصب بود کار میکرد

...در صورتی ک وقتی ایکس پی اورجینال روش نصب بود کار میکرد

میشه این احتمال رو داد که ویندوزتون دست خورده هست و یکسری فایل رو نداره و اتفاقا برای شما مشکل ساز شده.

توصیه می کنم مدل آداپتور وایرلس رو پیدا کنین و خودتون به سایت سازنده برید و اونجا خودتون درایور مورد نظر رو پیدا کنین.
البته شاید این طوری هم جواب نده، ولی به امتحانش می ارزه.

shabnam1986
14-11-2015, 16:29
نشد مرحله بعدی چیه؟

milad.xp
14-11-2015, 21:04
خب ببینین شما تو پست سوم گفتین که با ویندوز 8 کار میکنه ولی با xp مشکل داره، بعد تو پست قبلی هم گفتین که درایور ویندوز xp رو از سایت سازنده دانلود کردین و نتیجه نگرفتین.
پس دیگه راه حلی نمیمونه، البته خیلی احتمالش هست که سایر دوستان بتونن کمکتون کنن، ولی دانش من در همین حد بود.
انشاءالله که مشکلتون برطرف بشه.یاعلی