PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید فوری یک لپتاپ لنووو مدل Lenovo IdeaPad Z5075 دارم لطفا سریعا پاسخ بدید ...

banii
06-11-2015, 21:52
دوستان سلام ...
متاسفانه تاپیک رو گذاشتم دقیقه 90 باز کنم ...
یک لپتاپ از برند لنوو میخوام بخرم نهایت تا 1.8 م
لطفا به من بگید C - Lenovo IdeaPad Z5075 با همین مدل منتها به جای C ، حرف D چه فرقی داره که 100 تومن گرونتره ؟
من که کانفیگش رو هرچی نگاه میکنم یکیه !!

بطور کل این لپتاپ رو توصیه میکنید یا خیر ؟!

banii
06-11-2015, 21:59
صحیح ... نگاه کردم گویا مدل cpu شون که هر دو هم amd هستند تفاوت دارند مدل گرانتر Quad Core و مدل ارزانتر Dual Core
خب حالا به تفکیک در مورد cpu ها توضیح لازم دارم که در نرم افزارها اتوکد و فوتوشاپ و در بازیها PES چطور در این سی پی یو ها اجرا میشوند ؟ تقریبا نیاز نرم افزاری و بازی ای دیگری وجود ندارد ... باقی همه مصارف عمومی همچون دیدن فیلم و موزیک و نت و .... است ...

amir_t6262
06-11-2015, 22:16
نمیدونم این C و D را که گفتی، منظورت مدلهای سایت دیجیکالا است یا دیگر سایتها.
چون در بازار معمولا اینطوری نامگذاری نمیکنند و شما مدل لپ تاپ و کانفیگش را میگویی، نه اینکه مدل C و یا مدل D. چون ممکن است این مدل لپ تاپ با کانفیگ های بسیار متفاوتی عرضه شوند.

بگذریم.
یکی از عوامل تفاوت قیمت، حتی در کانفیگ های یکسان میتواند مربوط به اعتبار شرکت گارانتی کننده باشد. مثلا گارانتی های سازگار معمولا از سایر گارانتی ها گرانتر است، چون اعتبارش بالاتر است. یا مثلا در لپ تاپ های ایسوس، گارانتی هماهنگ معتبرترین گارانتی است که شامل اشتراک سه گارانتی میشود.

از این موضوع گارانتی هم که بگذریم، اگر ملاک شما، سایت دیجیکالاست، مدلهای لپ تاپ مد نظر شما یکی با
CPU AMD FX-7500
و دیگری با
AMD A6-7000
عرضه شدند.
که مقایسه آنها را میتوانی در لینک زیر ببینی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و بطور کلی FX7500 قویتر است.

موضوع مهم دیگر در AMD CPU به گرافیک داخلی CPU برمیگرده که در این دو مورد یکی Radeon™ R4 است و دیگری Radeon™ R7

البته مطمئن نیستم که علاوه بر گرافیک داخلی cpu، آیا این لپ تاپ ها کارت گرافیک مجزا دارند یا نه.
اینطور که در دیجیکالا نوشته، یکی کارت گرافیک Radeon R7 M255 و دیگری Radeon R6-225 را دارد که مقایسه مشخصی در سایتها در مورد این دو پیدا نکردم.

alireza3dshadow
07-11-2015, 01:19
دوستان سلام ...
متاسفانه تاپیک رو گذاشتم دقیقه 90 باز کنم ...
یک لپتاپ از برند لنوو میخوام بخرم نهایت تا 1.8 م

بطور کل این لپتاپ رو توصیه میکنید یا خیر ؟!

Lenovo ThinkPad E540

Intel Core i5 4300M و GT-740M قیمتش 1/700
سی پی یو از رده ی بالاترش 5500U که یک نسل هم ازش جلوتره تقریبا نگیم بهتره کمتر نیست !!!
العان همین corei7 5500u رو لپ تاپ های 3.5 میلیونی هست !!!!!
تو این بودجه خیلی گشتم همین هست فقط

لپ تاپ های میان رده سال 2015 اصلا بدرد نمیخورن :n27:

banii
07-11-2015, 11:30
amir_t6262
متشکر ... خیلی خوب و کامل بود توضیحاتتون ...
اما در مورد نیاز های نرم افزار و بازی که در موردشون توضیح داده بودم چیزی نگفتید ...

این مدلهای تینک پد ظاهرا" مقدار رم و هاردشون کمتره (4 / 500) نسبت به اون مدلهایی که عرض کردم (8 / 1)

amir_t6262
07-11-2015, 15:49
@amir_t6262 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
متشکر ... خیلی خوب و کامل بود توضیحاتتون ...
اما در مورد نیاز های نرم افزار و بازی که در موردشون توضیح داده بودم چیزی نگفتید ...

این مدلهای تینک پد ظاهرا" مقدار رم و هاردشون کمتره (4 / 500) نسبت به اون مدلهایی که عرض کردم (8 / 1)

من خودم مدل قدیمی تر این لپ تاپ را دارم. یعنی lenovo z510 با cpu corei5 و 6 گیگ رم.
در مورد cpu های AMD روی لپ تاپ، خودم تجربه ندارم که چطور هستند.

شما میتوانی یک مقایسه بین همان cpu های amd با cpu های intel داشته باشی و تفاوتشان را ببینی.

در هر صورت، بنظرم لپ تاپ با AMD بارزانتر از intel است. الان یعنی شما لپ تاپ سری Z لنوو که از نظر ساخت و تجهیزات و ... بالاتر از سری E است را داری با قیمت یک سری E میگیری. در حالی که رم و هارد بالاتر هم دارد. الان شما z5070 که بغیر از cpu در بقیه موارد تقریبا مشابه همین مدل مدنظر شماست را ببینید که با CPU Corei7 حدود 2600 قیمت دارد.

سری E لنوو لپ تاپ های سخت جان تری هستند نسبت به سری Z. سری Z مخصوص multimedia است. مزایای این سری بلندگوهای JBL و ضخامت کمتر و ظاهر قشنگ تر است.