PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تلاش گوگل برای بهبود جستجوی اخبار در اينترنت

Ronaldiniho
04-05-2005, 17:37
شرکت گوگل در نظر دارد جستجوی اخبار در اينترنت را بهبود بخشد
اين شرکت پروانه ای را تقاضا کرده است که به آن اجازه خواهد داد خبرها را نه فقط براساس ميزان ارتباط آنها با کلمه مورد جستجو، بلکه همچنين براساس کيفيت فهرست کند.

به گزارش مجله "نيو ساينتيست" اين پروانه سيستمی ايجاد خواهد کرد که سابقه و اعتبار منابع مختلف خبری را مقايسه می کند.

اين پايگاه داده ها رشته ای از متغيرها از جمله طول خبر، شمار کارمندان منبع توليد کننده خبر و شمار بازديدکنندگان از وب سايت آن را ملاک قرار می دهد.

جستجوی بخش اخبار گوگل درحال حاضر هزاران خبر را براساس ميزان ارتباط آنها با واژه مورد جستجو فهرست بندی می کند.

تازه ترين خبرها در صدر فهرست ظاهر می شوند.

اين سيستم باعث می شود خبری که توسط منابع قابل اعتماد مثل بی بی سی يا سی ان ان تهيه شده بعد از خبری که توسط يک منبع ناشناخته تر نوشته شده اما به لحاظ زمانی تازه تر است، ظاهر شود.

جستجو در اينترنت به کارزاری به شدت رقابتی بدل شده و شرکت های گوگل، "اسک جيوز"، "ام اس ان" و ياهو، جملگی برای جلب مخاطبان بيشتر رقابت می کنند.

جوليان اسميت، تحليلگر شرکت "ژوپيتر ريسرچ" می گويد: "گوگل در زمينه بهبود نتيجه جستجو بی وقفه درحال پيشرفت است و هرچيزی که تجربه کاربر را بهبود بخشد خوب است."

به گفته وی با اين حال ممکن است مسائلی در زمينه چگونگی تصميم گيری درباره ميزان کيفيت منبع خبر وجود داشته باشد، چرا که کيفيت در مقايسه با معيارهايی مثل تاريخ و ميزان ارتباط خبر، امری بسيار ذهنی و سليقه ای است.

Spy
04-05-2005, 20:24
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :mrgreen: :evil:

Ronaldiniho
04-05-2005, 20:34
اس پاي جان ببخشيد من خودم يكي از كساني هستم كه به تايپيك هاي تكراري اعتراض ميكنم
باور كن نديدم وگر نه عمرا ميزدم بازم از همه عزيزان معذرت ميخوام