PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای آزاد کردن فضاوی درایو ویندوز C

mehdi 78
29-10-2015, 17:42
سلام. چه شکل می تونم فضای C رو آزاد کنم. تمپ ها رو پاک کردم

milad.xp
29-10-2015, 20:09
باسلام
غیرفعال کردن hibernate:
ویژگی hibernate فایلی به نام hiberfil.sys رو تو درایو ویندوز ایجاد میکنه که حجمی برابر مقدار رم سیستمتون اشغال میکنه. با این کار حداقل یک گیگ تو فضا صرفه جویی می کنین.
برای این کار cmd رو تو حالت admin بالا بیارین و دستور powercfg.exe /hibernate off رو توش تایپ کنین و enter بزنین.

mehdi 78
29-10-2015, 21:04
باسلام
غیرفعال کردن hibernate:
ویژگی hibernate فایلی به نام hiberfil.sys رو تو درایو ویندوز ایجاد میکنه که حجمی برابر مقدار رم سیستمتون اشغال میکنه. با این کار حداقل یک گیگ تو فضا صرفه جویی می کنین.
برای این کار cmd رو تو حالت admin بالا بیارین و دستور powercfg.exe /hibernate off رو توش تایپ کنین و enter بزنین.
سلام
این فایل معمولا 3/4 حجم رم هست . منم قبلا غیر فعالش کردم و 6 گیگ خالی شد ( 8 گیگ رم دارم ) ولی بعد از قطع برق وقتی کامپیوتر رو روشن کردم از 10 گیگ خالی درایو سی ، 2 گیگ مونده بود. با پاک کردن temp و %temp% و prefetch تونستم فضای خالی رو به 4.7 گیگ برسونم ولی به 10 گیگ اول نمی رسم.
ممنون می شم راهنمایی کنید. پشتیبانی ماکروسافت هم نتونست کاری بکنه:n28:
می خوام به وین 10 آپگرید کنم ولی فضای خالی ندارم

milad.xp
30-10-2015, 12:22
سلام مجدد
معلومه شما خودت حرفه ای هستی. (مخصوصا با تماست با مایکروسافت خیلی حال کردم.)

شما نمایش فایلای hidden رو فعال کن و برو تو search ویندوز، جستجو برای فایلای hidden رو هم فعال کن، بعد بر اساس size جستجو رو تو درایو C شروع کن، ببینی کدوم فایلا حجمشون زیاده؟
(آخه بعد یه خاموش روشن کردن سیستم 8 گیگ حافظه پر شده و علتش باید بررسی بشه.)

نمیدونم که pagefile رو هم غیرفعال کردی یانه؟
اگه فایلای آپدیت ویندوز رو حذف کنی و یه سری برنامه سنگین و بازی هم (اگه داشته باشی) حذف کنی، شاید جواب بده.
اگه احتیاج شد، system restore رو هم غیرفعال کن (ولی شاید ریسک باشه.)

از من میشنوی یه هارد بگیر، البته میتونی موقتا یکسری فیلم یا عکس یا آهنگو بریزی رو DVD، و تو اون درایوی که فضا خالی میشه ویندوز نصب کنی.

خلاصه راه زیاده و بستگی داره به شما.
یاعلی

mehdi 78
31-10-2015, 16:19
سلام مجدد
معلومه شما خودت حرفه ای هستی. (مخصوصا با تماست با مایکروسافت خیلی حال کردم.)

شما نمایش فایلای hidden رو فعال کن و برو تو search ویندوز، جستجو برای فایلای hidden رو هم فعال کن، بعد بر اساس size جستجو رو تو درایو C شروع کن، ببینی کدوم فایلا حجمشون زیاده؟
(آخه بعد یه خاموش روشن کردن سیستم 8 گیگ حافظه پر شده و علتش باید بررسی بشه.)

نمیدونم که pagefile رو هم غیرفعال کردی یانه؟
اگه فایلای آپدیت ویندوز رو حذف کنی و یه سری برنامه سنگین و بازی هم (اگه داشته باشی) حذف کنی، شاید جواب بده.
اگه احتیاج شد، system restore رو هم غیرفعال کن (ولی شاید ریسک باشه.)

از من میشنوی یه هارد بگیر، البته میتونی موقتا یکسری فیلم یا عکس یا آهنگو بریزی رو DVD، و تو اون درایوی که فضا خالی میشه ویندوز نصب کنی.

خلاصه راه زیاده و بستگی داره به شما.
یاعلی
سلام
می خوام به وین 10 آپگرید کنم . درایو C هم حجم نداره. D جا داره . نیاز به هارد جدید نیست. :n02:
حافظه مجازی یا همون pagefile رو بهش دست نزدم . ولی اگه به D منتقلش کنم ، 8 گیگ جا باز میشه ولی فعلا میخوام بدونم اون 10 گیگ چی شده؟ الان 5.25 گیگش نیست! بعد این که برای رسیدن به 10 گیگ ، هایبرنیت رو هم غیر فعال کرده بودم/ حالا نه تنها هایبرنیت ندارم ، بلکه 6 گیگ هم غیبش زده بعد قطع برق:n34:
اون طوری که ویندوز می گه ، سیستم ری استور الان 1.46 گرفته پس اگه درست باشه ، عیب از این نیست. چون می خوام آپگرید کنم به 10 ، غیر فعال کردنش ریسک هست / با برنامه windirstat هم آنالیز کردم. یه چیز هایی پیدا کردم ولی نمی دونم مال ویندوز هست یا نه. می ترسم حذف کنم

"معلومه شما خودت حرفه ای هستی. (مخصوصا با تماست با مایکروسافت خیلی حال کردم.)"
کار خاصی نیست. وارد اکانت مایکروسافتتون بشید . به سایت مایکروسافت برید و از اون جا می تونید با تیم پشتیبانیشون حرف بزنید( متن نه تلفن و صدا) با نرم افزار لاگ می این هم میتونن به سیستم شما دسترسی داشته باشن/

نرم افزار های حجیم و بازی ها هم رو D هستن. آپدیت های ویندوز هم برای آپگرید نیاز دارم. مطمئنم که از آپدیت ها نیست.
پیشنهادی ندارید؟
ممنون

milad.xp
01-11-2015, 18:44
سلام
تنها چیزی که به ذهنم میرسه defrag کردن درایوتون هست.
ببینین تأثیری داره؟

از بابت راهنماییتون درباره تماس با مایکروسافتم ممنون.
یادمه من یه بار که با پشتیبانی مایکروسافت تماس گرفته بودم، اشتباها وارد بخش پشتیبانی معلولین (مثل کم بیناها) شده بودم. ولی خب جوابمو داد.یاعلی

mehdi 78
01-11-2015, 22:14
فایده نداشت
پشتیبانی مایکرو گفت با دیسک کلین اپ امتحان کن
این سری که امتحان کردم ، وقتی داشت اسکن میکرد C رو ، فضای C به 6 گیگابایت رسید:n38::n13: چطوری؟؟؟؟ فعلا که 6 گیگ مونده. باید ببینم چه میتونم بکنم.
نتیجه رو می گم. راستی پشتیبان مایکروسافت بهم هالووین رو هم تبریک گفت:n10::n09::n19::n39:

milad.xp
02-11-2015, 13:11
سلام
به عنوان تیری در تاریکی هاردو با HDD Regenerator اسکن کن که از نبود بد سکتور و سلامت هارد مطمئن باشی.یاعلی

aghazadeh_hastam
02-11-2015, 14:15
تو پوشه ویندوز پوشه SoftwareDistribution رو shift+delete کن بک اپ اپدیتهای ویندوز توشه

mehdi 78
02-11-2015, 23:17
سلام
به عنوان تیری در تاریکی هاردو با HDD Regenerator اسکن کن که از نبود بد سکتور و سلامت هارد مطمئن باشی.یاعلی
هارد که سالمه
الان خودش خودش از 6 شد 5.4 گیگ:n34: دوست دارم این طوری :n25: بزنم تو صورت خودم که برای C خیلی کم فضا در نظر گرفتم

mehdi 78
02-11-2015, 23:25
تو پوشه ویندوز پوشه SoftwareDistribution رو shift+delete کن بک اپ اپدیتهای ویندوز توشه
همون طور که گفتم سیستم ری استور رو میخوام و سیستم ری استور هم 1.46 گرفته!! پس فایده نداره !
یه جای دیگه کار می لنگه:n28::n28::n28::n28::n28:
یک سری فولدر هستن مال ویندوز تو C. فردا پس فردا اسمشون رو می نویسم / می ترسم پاکشون کنم. ولی احتمالا دل رو بزنم به دریا و از روی تک تک سکتور های هاردم محوشون کنم:n10:(البته از نظر تکنیکی پاک نمی شن و فقط آدرس این فایل ها پاک می شه )

aghazadeh_hastam
02-11-2015, 23:43
نرم افزار tuneup utilities رو هم نصب کن با ابزار tuneup disk space explorer میتونی فایلهای حجیم رو تو درایو مورد نظر پیدا کنی

mehdi 78
06-11-2015, 13:59
دست همه درد نکنه
با کمک مایکروسافت به 10 آپگرید کردم. الان با وین 10 اومدم:n19::n02::n10::n09::n20: