PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت شرکتها چه تفاوتی با هم دارن؟

sanam.b
28-10-2015, 11:52
با سلام به همه دوستان

من تجربه کار تو چند شرکت اینترنتی رو داشتم و این سوال خیلی ذهنم رو مشغول کرده : اینترنت شرکتها چه تفاوتی با هم دارن؟

مثلا

یوزر شماره 1 از ماکس نت راضی نیست میگه گیگیم زود تموم میشه میره آسیا تک و از اون خیلی هم راضیه و هیچ مشکلی هم نداره

در عوض یوزر شماره دو با آسیا تک مشکل داره میگه گیگام زود تموم میشه , میره ماکس نت و از اونجا خیلی راضیه و هیچ مشکلی نداره

نوع مودم هر دو یوزر هم tplink بود

چه چیزی این وسط هست که باعث میشه یکی از این شرکت راضی باشه دیگری از شرکت دیگه؟

Gregar
28-10-2015, 14:23
با سلام به همه دوستان

من تجربه کار تو چند شرکت اینترنتی رو داشتم و این سوال خیلی ذهنم رو مشغول کرده : اینترنت شرکتها چه تفاوتی با هم دارن؟

مثلا

یوزر شماره 1 از ماکس نت راضی نیست میگه گیگیم زود تموم میشه میره آسیا تک و از اون خیلی هم راضیه و هیچ مشکلی هم نداره

در عوض یوزر شماره دو با آسیا تک مشکل داره میگه گیگام زود تموم میشه , میره ماکس نت و از اونجا خیلی راضیه و هیچ مشکلی نداره

ممکنه سلیقه باشه . ممکنه تلقین باشه که طرف فکر میکنه الان که رفته یه isp دیگه اوضاعش بهتر شده . یا ممکنه واقعا اون isp از حجمش میخورده و حالا فرق میکنه و همینطور باز واسه اون یکی دیگه هم برعکس باشه .
ولی چیزی که هستش اینه که اینترنت شرکتها واسه هر یوزری فرق میکنه . نه حالا صرفا به خاطر حجم خوری . بلکه کیفیتش منظورمه . برای مثال دو نفر که از ADSL مخابرات هر دو یه سرویس استفاده میکنن ممکنه بسته به منطقه شون و ضریب اشتراکشون کیفیت نتشون فرق کنه .
یا میبینی همین الان خیلی ها تو اینترنت مخابرات حجم خوری دیدن ولی من تا حالا ندیدم . البته این حجم خوری ها ممکنه به خاطر اشتباه کاربر هم باشه .

tajrobenik
31-10-2015, 11:19
با سلام به همه دوستان

مثلا

سلیقه - منطقه - تنظیمات کاربر - تنظیمات ارائه دهنده اینترنت - پشتیانی نمایندگی شرکت نسبت به منطقه - زمان استفاده از اینترنت و ...