PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترس از سوزن های عصب کشی در دندان پزشکی

befermatooo
26-10-2015, 08:38
سلام

من رفتم دندانپزشکی برای عصب کشی دندان

هنگام عصب کشی متوجه شدم سوزن های مخصوصی که داخل عصب فرو میکنند تا عصب رو قطع کنند را دور نمیندازن و میزارن داخل یک محلول تا ضدعفونی بشه و بعد از ضد عفونی داخل یک محلول برای افراد دیگه استفاده میکنند .

به منشی گفتم گفت اینا یک بار مصرف نیست ( واسه من سوال شدن مگه میشه ! ) و منشی گفت نه یک بار مصرف نیست و نمیتونم داخل اتوکلا بزاریم خراب میشه . میگفت فقط اون دستگاهی که برای برش دندان هست رو داخل اتوکلاو میزارن !

به نظرتون آیا با ضدعفونی که اونا میگن ویروس از بین میره ؟ و اینکه من بعد از 2 روز تعطیلی رفتم اونجا و اولین نفر بودم . آیا خیالم جمع باشه ؟

ممنون میشم منو ازنگرانی در بیارین و اینکه آیا اون سوزن ها یک بار مصرف نیستند ؟ به ظاهر یک بار مصرف می اومدند !

masooyan
26-10-2015, 09:11
معمولا ازسایدکس برای ضدعفونی و استریل کردن این وسایل استفاده میشه جای نگرانی نداره.

befermatooo
28-10-2015, 08:17
معمولا ازسایدکس برای ضدعفونی و استریل کردن این وسایل استفاده میشه جای نگرانی نداره.

سلام دوست عزیز

یه سوال اینکه آیا این وسیله ( سوزن های ریزی که داخل عصب فرو میکنند تا از بین بره ) یک بار مصرف نیستند ؟ آیا همه جا این وسیله رو استریل میکنن ؟

منشی مطل میگفت این سوزن ها یک بار مصرف نیستند و ما اونا رو ضدعفونی میکنیم :n27:

masooyan
28-10-2015, 09:08
قاعدتا بایستی یکبار مصرف باشند،ولی خب اگه درست استریل بشند هم مشکلی ایجاد نمیکنه.

befermatooo
28-10-2015, 10:39
قاعدتا بایستی یکبار مصرف باشند،ولی خب اگه درست استریل بشند هم مشکلی ایجاد نمیکنه.

از کجا باید پیگیری کرد این موضوع رو ؟

کجا میتونم اطلاع کاملتری از این موضوع بدست بیارم ؟

دچار استرس شدم شدیدا

masooyan
28-10-2015, 16:30
از کجا باید پیگیری کرد این موضوع رو ؟

کجا میتونم اطلاع کاملتری از این موضوع بدست بیارم ؟

دچار استرس شدم شدیدا

ببینید اگه سوزنی که ازش صحبت میکنید استریل بوده دیگه مشکلی نیستش و اصلا جای نگرانی نداره.اطلاعات کاملتر هم فکر میکنم کاربر hassantajdari بهتر میتونن راهنمایی تون کنن.
hassantajdari

Alireza SM
30-10-2015, 05:54
نه معمولا دندانپزشک ها خوب رعایت میکنن با اینکه دانش دندانپزشکان ایرانی در مورد عفونت و ضدعفونی کردن و ... پایین هست ولی این مورد دقیقا طبق پروتکل ها رعایت میشه و جای نگرانی نیست.

befermatooo
08-11-2015, 13:31
ممنون از راهنمایی شما .

به وبسایت " دندانه " ایمیل زدم و همین مطب رو بهش گفتم و اینطور جواب دادند :

;

دوست عزیز سلام

سوزن های مورد اشاره شما «فایل اندودنتیکس» نام دارند. فایل به معنای سوهان است چون حین درمان ریشه و به منظور پاک سازی داخل کانال‌ها، با این ابزار داخل کانال را سوهان می‌کشند

فایلهای اندو یک بار مصرف نیستند اما الزاما باید پس از استفاده، ضد عفونی و «با دستگاه اتوکلاو استریل شوند» در غیر این صورت آن واحد درمانی در کار خود قصور انجام می‌دهد و چه بهتر که دیگر به چنین مطبی مراجعه نکنید

;

اما منشی مطب میگفت ما فقط اینا رو با محلول ضدعفونی میکنیم و داخل اتوکلاو قرار نمیدیم ! یعنی همون ضدعفونی کافی نیست ؟

hassantajdari
28-11-2015, 22:49
راه استریل فایل ها اندو از طریق دستگاه اتوکلاو میباشد
با مایع های ضدعفونی کننده این عمل بطور کامل انجام نمیگردد
به دندانپزشک تان بگویید