PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خری هارد اکسترنال WD , seagate

amin666
17-10-2015, 23:40
سلام خدمت اساتید
بین مدلهای WD my passport ultra premium ,seagate back up plus , A data armor30 گیر کردم.
اولویتها مسلما در وهله اول اینکه با دوام باشه و مشکل ساز نباشه.یعنی یه دفعه نزنمش به لپتاپ ببینم بالا نمیاد و کل اطلاعاتم به فنا بره! بعدش هم سرعت خوب.سیگیت رو تو فرومهای دیگه خوندم از سرعتش حتی با usb3.0 ناراضی بودن و می گفتن خیلی کمه نسبت یه WD اگه گزینه دیگه ای هم هست که بهتره بگید
در مورد نرم افزار قفل WD هم کسی اطلاعی داره که چطوره؟ ایا حتما باید انکریپت بشه اطلاعات (چون اگه بشه در صورت مشکل قطعا اطلاعات پاک می شه و قاب بازیابی هم نیست یا خیلی سخته بازیابیش) یا می شه فقط به صورت password protection قفلش کرد؟ و ایا فقط کل هارد رو می شه قفل کرد یا مثلا می شه فقط یک فولدر رو قفل کرد؟ نرم افزارهای جانبی برای قفل گذاری در مقایسه با نرم افزار خود هارد چجوریه؟ ایا امن هستنتد و مشکلی ندارن و می شه ازشون راحت استفاده کرد؟ چون من یه بار در لپتاپ از یه نرمافزار کرک شده استفاده کردم و یک فولدر رو انکریپت کردم.بعد انتی ویروس کرک برنامه رو پاک کرد و اون فولدر انکریپت شده هم پاک شد و بیشتر اطلاعاتش هم بازیابی نشد دیگه
تشکر از پاسختون

VahidDG2007
18-10-2015, 01:10
یه بک آپ پلاس بگیر خودت و راحت کن مخصوصا که الان سری جدید سیگیت با لوگوی جدید اومده

من اکسپنشن قدیمی دارم که با پورت یو اس بی 3 لپ تاپ فامیل تست گرفتم از 120 شروع شد رسید به 70 مگابایت در ثانیه اما دفعه های بعد از 39 بالاتر نرفت که شاید به خاطر اشکالات ویندوز و درایو های یو اس بی 3 ویندوزش بوده باشه

در کل از من میشنوی سیگیت جدید بگیر....

من برای آرشیو فیلم و موزیک استفاده میکنم تا الان که خوب بوده 5 ماهی میشه اکسپنشن و استفاده میکنم سیگیت های قدیمیم Free Agent Go بوده که هر کدوم 6 7سالی میشه فایلام و نگه داشته

البته دوتا نکته:
سیگیت اکسپنش یا بک آپ پلاس با لوگوی قدیم (جدید و نمیدونم): هارد داخلی ساخت سامسونگ
سیگیت Free Agent Go: که برام خوب موند و کار کرد هارد داخلیش فکر کنم فوجیستو بود

mehr1362
18-10-2015, 02:32
توصیه من به شما :

به هیچ عنوان سمت سیگیت نرو ! من به خاطر جمع آوری دیتا بارها و بارها هارد خریدم و فروختم !
بهتر از وسترن نه دیدم و نه هست !
شما میتونی به تاپیک فروش هاردهای کارکرده در پرشین تولز و لیون مراجعه کنی و به چشم خودت تست های HDtune از سیگیت ها را نگاه کنی ! اکثرا ارور دار ، مشکل در خواندن و نوشتن ، گرفتن بدسکتور و ...

وسترن ها در حد سامسونگ های قدیم هستند . الان یکی از سامسونگ ها را دارم روی سیستم با 1710 روز کارکرد و بدون حتی یک ارور .

amin666
18-10-2015, 03:03
تو خود دیجی کالا و همین فروم و بعضی جاهای دیگه نظرات متفاوت بود.بعضی ها می گفتن همین مدل WD خیلی خوبه.ولی بعضی ها می گفتن اگه از 30 سانتی متری بیفته فاتحه اش خونده س و با کوچکترین شوک یا ضربه ای همه اطلاعات پاک می شه و این حرفها.کلا نظرات در مورد seagate بهتر بود.البته به جز سرعتش که چند نفری گفتن سرعتش از WD بطور محسوسی کمتره.من خودم نظرم روی WD هست.ولی چون این هارد جزو تقریبا ارزون قیمتهاست یه خورده از کیفیتش می ترسم.وگرنه می دونم WD جزو برندهای درجه یک در زمینه هارد هست
سیگیت رو از چند سال پیش خبر دارم که سامسونگ بخش هارد درایوش رو کلا خریده و در واقع الان بخش هارد seagate مال سامسونگه.(البته درست یادم نیست ولی فکر کنم چند وقت پیش دوباره سامسونگ این بخش رو فروخت.مطمئن نیستم البته).سیگیت هم که خودش خیلی معروفه و قدیمها مکستور رو خرید

amin666
18-10-2015, 03:51
راستی یه موضوع دیگه.درسته که WD پورت SATA ساپورت نمی کنه؟؟ یعنی هیچ جور نمی شه قابش رو دراورد و به عنوان هارد اینترنال توی لپتاپ استفاده کرد؟ تو نت خوندم که فقط USB سورت می کنه.ولی seagate رو می شه به عنوان اینترنال هم استفاده کرد

mehr1362
18-10-2015, 04:30
دوست عزیزم
هر هاردی از فاصله 30 سانتی بخوره زمین احتمال خراب شدنش هست ! حالا هر مارکی که باشه .
با کوچکترین شوک یا ضربه !
در مورد ضربه که شما به هر هاردی ضربه بزنی خراب میشه !
در مورد شوک ، باید اول شوک را از دید این دوستان معنی کنیم که به چی میگن شوک !
-------------------
من هم هارد اینترنال زیاد داشتم و هم اکسترنال ، چون مدتی فروشنده دیتا بودم و هاردهای زیادی داشتم که هاردها را با دیتا فروختم و دوباره قصد دارم دیتا بفروشم . هم اینترنال زیاد داشتم و هم اکسترنال !
شما اگر میخوای بفهمی کدوم یکی ازین دو برند در کارکرد بهتر هستند توجه کن به قسمت Raw read هارد در HDTUNE
اگر تست های مختلف از هر دو برند را نگاه کنی متوجه میشی که در سیگیت ها خطاهای خواندن و نوشتن اصلا قابل مقایسه با وسترن ها نیست !
اینکه من میگم وسترن ها بهتر هستند براساس استفاده اصولی از هارد و کار نرمال هست !
اینکه نقل قول میکنید با فلان شدت ضربه ... مطمئن باشید هر هاردی با هر برندی در اثر ضربه اگر کامل خراب نشه حتما بدسکتور خواهد گرفت . هارد ظریف هست و چه اینترنال و اکسترنال نیاز به مراقب داره .
از نظر سرعت اگر میخواهید مقایسه کنید ، من نمیتونم بگم کدوم سرعت بهتری داره ، چون کار من آرشیو بوده و تست هم نزدم اما اگر می پرسید کدوم عمر بالاتری داره بدون هیچ شکی وسترن را پیشنهاد میکنم .
شات هاردی که الان بقل دستمه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به قسمت Raw Read error دقت کن ، حالا همین را با سیگیت ها مقایسه کن !
سیگیت ها ملیونی در خواندن و نوشتن خطا میدهند بعد از چند مدت استفاده .
الان این هارد خیلی کار نکرده ولی من وسترن اینترنال داشتم که 30 روز ماه با سیستم روشن وصل بودند !
چون کارم دانلود زدن بود ، چند تا وسترن 24 ساعته روی سیستمم وصل بودن که همگی را بدون یک ارور و با کارکرد بالای 20 هزار ساعت با دیتا فروختم . الان هم چند تا وسترن اینرتال دارم که همگی از سیستم قطع هستند .
من و دیگران نظرمون را میدیم بر حسب تجربه خودمون ، اینکه چی بخرید انتخاب شماست .
ولی از من میپرسید وسترن بخرید و مطمئن باشید از نظر دوام و کارکرد چند پله از سیگیت بهتر هست .

mehr1362
18-10-2015, 04:35
این نکته را هم بگم ، اگر با اندازه ی هارد و برقش مشکلی ندارید اکسترنال آداپتوری بخرید نه بدون آداپتور .
صد درصد بدون آداپتوری ها ( از هر برندی ) در قیاس با آداپتوری ها ظریف تر و احتمال خرابی بیشتری دارند .

mehr1362
18-10-2015, 04:42
این را هم نگاه کنید برای تجربه کردن بد نیست !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به ساعت کارکرد هارد نگاه کنید و به قسمت raw read هارد ، حالا از دوستان بخواهید از سیگیت هم شات بگذارند .
این از سامسونگ قدیمی هاست ، دقیقا همین وضع را من برای وسترن اینترنال و اکسترنال آداپتوری تضمین میکنم در صورت استفاده اصولی .

amin666
18-10-2015, 05:09
تشکر و سپاس از راهنمایی کاملتون دوست عزیز
راستی در مورد تبدیل اکسترنال به اینترنال اطلاعی دارید؟ چون چند ساعت پیش تو فرومهای خارجی خوندم WD کلا usb-based هست و sata ساپورت نمی کنه و نمی شه مثلا به عنوان هارد اینترنال لپتاپ استفاده بشه.ولی seagate رو ویدئوی آن اسمبلینگش رو دیدم usb controler ش راحت جدا می شه و به ps4 می خوره یا همینطور به لپتاپ. چون هم خودم ممکنه تصمیم بگیرم بعدا هارد داخلی لپتاپ رو با این عوض کنم (چون می ترسم هارد لپتاپ یهو مشکل دار بشه.دیگه نمی خوام یه هاردم اونور بگیرم!) و هم یکی از دوستام ps4 داره می خوام به اونم پیشنهاد بدم همین مدل رو بگیره اگه ازش راضی باشم.ممنون می شم اگه اطلاعی دارید در این زمینه هم راهنمایی کنید

ata.royalfalcon
18-10-2015, 08:02
شما اگر میخوای بفهمی کدوم یکی ازین دو برند در کارکرد بهتر هستند توجه کن به قسمت Raw read هارد در HDTUNE
اگر تست های مختلف از هر دو برند را نگاه کنی متوجه میشی که در سیگیت ها خطاهای خواندن و نوشتن اصلا قابل مقایسه با وسترن ها نیست !
اینکه من میگم وسترن ها بهتر هستند براساس استفاده اصولی از هارد و کار نرمال هست !
به قسمت Raw Read error دقت کن ، حالا همین را با سیگیت ها مقایسه کن !
سیگیت ها ملیونی در خواندن و نوشتن خطا میدهند بعد از چند مدت استفاده .

این را هم نگاه کنید برای تجربه کردن بد نیست !
به ساعت کارکرد هارد نگاه کنید و به قسمت raw read هارد ، حالا از دوستان بخواهید از سیگیت هم شات بگذارند .

سلام و ممنون از بابت راهنمایی :n16:

در مورد بعضی از SMART attribute هارد دیسکهای سیگیت مثل Seek Error Rate و Raw Read Error Rate و یا Hardware ECC Recovered که اعداد خیلی بالا و دائماً متغیری در ستون Data برنامه HD Tune دیده میشه ، اینها کاملاً عادی هست و نشاندهنده خطا ، Warning ، وجود اشکال و یا خرابی نیست . این بیشتر برمیگرده به محاسبه این Attribute ـها از یک روش غیر متعارف . سایت زیر هم به این موضوع اشاره کرده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
18-10-2015, 08:05
تشکر و سپاس از راهنمایی کاملتون دوست عزیز
راستی در مورد تبدیل اکسترنال به اینترنال اطلاعی دارید؟ چون چند ساعت پیش تو فرومهای خارجی خوندم WD کلا usb-based هست و sata ساپورت نمی کنه و نمی شه مثلا به عنوان هارد اینترنال لپتاپ استفاده بشه.ولی seagate رو ویدئوی آن اسمبلینگش رو دیدم usb controler ش راحت جدا می شه و به ps4 می خوره یا همینطور به لپتاپ. چون هم خودم ممکنه تصمیم بگیرم بعدا هارد داخلی لپتاپ رو با این عوض کنم (چون می ترسم هارد لپتاپ یهو مشکل دار بشه.دیگه نمی خوام یه هاردم اونور بگیرم!) و هم یکی از دوستام ps4 داره می خوام به اونم پیشنهاد بدم همین مدل رو بگیره اگه ازش راضی باشم.ممنون می شم اگه اطلاعی دارید در این زمینه هم راهنمایی کنید

مدلهای پرتابل وسترن دیجیتال مثل my passport ultra یا element بصورت usb native هستند . یعنی کانکتور SATA ندارند و در نتیجه نمیتونید به PS4 یا لپتاپ متصل کنید .

ضمناً باز کردن باکس باعث ابطال گارانتی میشه . مگر اینکه خیلی دقت کنید تا هیچگونه اثر و ردی باقی نمونه .

mehr1362
18-10-2015, 15:03
سلام و ممنون از بابت راهنمایی :n16:

در مورد بعضی از SMART attribute هارد دیسکهای سیگیت مثل Seek Error Rate و Raw Read Error Rate و یا Hardware ECC Recovered که اعداد خیلی بالا و دائماً متغیری در ستون Data برنامه HD Tune دیده میشه ، اینها کاملاً عادی هست و نشاندهنده خطا ، Warning ، وجود اشکال و یا خرابی نیست . این بیشتر برمیگرده به محاسبه این Attribute ـها از یک روش غیر متعارف . سایت زیر هم به این موضوع اشاره کرده .

سلام ، عطا جان ممنون برای توضیحاتت
خود شما که تجربه بالایی داری نظرت بین این دو برند در حالت کلی چی هست ؟
خودم شخصا شات هایی که در فروم های دیگر که هارد کارکرده میفروشند را دیدم ، اکثرا سیگیت ها ساعت کارکرد آنچنانی نداشتند ولی معیوب شدند ، اما در مقابل به جرات میگم برای وسترن ها خیلی خیلی کم چنین چیزی را دیدم .
نظر خود شما چی هست ؟ آیا اتفاقی بوده یا ... ؟

amin666
18-10-2015, 16:05
دوستان نظرتون در مورد مدل element چیه؟ قیمت 2TB ش وسوسه کننده اس.دیجی کالا زده 300 تومن.passport 330 ایناست.به نظرتون درایو داخلی متفاوته و ممکنه از متریال با کیفیت پایینتری استفاده شده باشه یا فقط به خاطر نرم افزار بک آپ و قفل و ... پاسپورت گرونتره؟ یعنی می شه از مدل element همون کیفیت پاسپورت رو انتظار داشت؟

چند نکته هم در مورد seagate my back up plus که تو سایتهای خارجی دیدم یکی اینه که خودش درایور NTFS برای mac داره (یعنی لازم نیست هارد رو فرمت کنید و مک با فرمت NTFS می شناسه هارد رو).البته من دوروبرم کسی سیستم مک نداره.ولی اونایی که دارن براشون می تونه خیلی خوب باشه.چون به راحتی هم با ویندوز سازگاره و هم با همون فرمت روی مک شناسایی می شه که این قابلیت رو WD نداره.دومیش داشتن کانکتور SATA ست.سوم وزن و ضخامت به مراتب کمتر و البته صدا و لرزش کمتر موقع کار نسبت به WD هست.شکایت هم ندیدم ازش.فقط سرعتش تو تستها یه خورده پایینتر از WD هست(مثلا 110 در مقابل 100).نمی دونم سایتهای داخلی چرا انقدر ز سرعت سیگیت ناراضی بودن.من تست ویدیوییش رو هم دیدم.زیر 80-90 نمیومد
فقط بحث durability یا همون دوام هست که تو هارد اکسترنال مهمترین فاکتوره . خب هر دو معروفن.ولی WD شاید اعتماد بهش بیشتر باشه.راستی درایو داخل سیگیت هم سامسونگه
در کل به جز بحث سرعت و اعتماد به برند مشخصات و ویزگیهای سیگیت می چربه به WD. ولی این 2TB مدل element وسترن خیلی وسوسه کننده است! به نظرتون بگیرمش؟ چون بعضیها استدلال می کردن چون این یکسال گارانتی داره و پاسپورت سه سال ممکنه هارد درایو داخلی کیفیتش پایینتر باشه.ولی شاید هم نرم افزار رو برداشتن و گارانتی رو کم کردن تا قیمت نهایی رو بیارن پایین.خیلی دو به شک شدم!

ata.royalfalcon
19-10-2015, 07:46
دوستان نظرتون در مورد مدل element چیه؟ قیمت 2TB ش وسوسه کننده اس.دیجی کالا زده 300 تومن.passport 330 ایناست.به نظرتون درایو داخلی متفاوته و ممکنه از متریال با کیفیت پایینتری استفاده شده باشه یا فقط به خاطر نرم افزار بک آپ و قفل و ... پاسپورت گرونتره؟ یعنی می شه از مدل element همون کیفیت پاسپورت رو انتظار داشت؟

چند نکته هم در مورد seagate my back up plus که تو سایتهای خارجی دیدم یکی اینه که خودش درایور NTFS برای mac داره (یعنی لازم نیست هارد رو فرمت کنید و مک با فرمت NTFS می شناسه هارد رو).البته من دوروبرم کسی سیستم مک نداره.ولی اونایی که دارن براشون می تونه خیلی خوب باشه.چون به راحتی هم با ویندوز سازگاره و هم با همون فرمت روی مک شناسایی می شه که این قابلیت رو WD نداره.دومیش داشتن کانکتور SATA ست.سوم وزن و ضخامت به مراتب کمتر و البته صدا و لرزش کمتر موقع کار نسبت به WD هست.شکایت هم ندیدم ازش.فقط سرعتش تو تستها یه خورده پایینتر از WD هست(مثلا 110 در مقابل 100).نمی دونم سایتهای داخلی چرا انقدر ز سرعت سیگیت ناراضی بودن.من تست ویدیوییش رو هم دیدم.زیر 80-90 نمیومد
فقط بحث durability یا همون دوام هست که تو هارد اکسترنال مهمترین فاکتوره . خب هر دو معروفن.ولی WD شاید اعتماد بهش بیشتر باشه.راستی درایو داخل سیگیت هم سامسونگه
در کل به جز بحث سرعت و اعتماد به برند مشخصات و ویزگیهای سیگیت می چربه به WD. ولی این 2TB مدل element وسترن خیلی وسوسه کننده است! به نظرتون بگیرمش؟ چون بعضیها استدلال می کردن چون این یکسال گارانتی داره و پاسپورت سه سال ممکنه هارد درایو داخلی کیفیتش پایینتر باشه.ولی شاید هم نرم افزار رو برداشتن و گارانتی رو کم کردن تا قیمت نهایی رو بیارن پایین.خیلی دو به شک شدم!

به نظرتون درایو داخلی متفاوته و ممکنه از متریال با کیفیت پایینتری استفاده شده باشه یا فقط به خاطر نرم افزار بک آپ و قفل و ... پاسپورت گرونتره؟ یعنی می شه از مدل element همون کیفیت پاسپورت رو انتظار داشت؟

مشخصات فنی هارد دیسکهای استفاده شده در هر دو مدل یکسان هست و از نظر کیفیت هم نباید تفاوتی وجود داشته باشه . در واقع سازنده یه مدل هارد دیسک رو بعنوان پایه انتخاب و با اضافه و کم کردن امکانات و حتی کم و زیاد کردن مدت زمان گارانتی مدلهای متنوعی تولید میکنه . در واقع برای سازنده منطقی و بصرفه نیست که برای هر مدل هارد دیسک متفاوتی بسازه .

به راحتی هم با ویندوز سازگاره و هم با همون فرمت روی مک شناسایی می شه که این قابلیت رو WD نداره.

میتونید درایور رو از سایتهای دیگه مثلاً پاراگون دانلود کنید .

amin666
19-10-2015, 23:09
احتمالا مدل my passport ultra رو بگیرم چند روز دیگه.به نظرم به خاطر 6-7 تومن نمی ارزه بخوام elements رو بگیرم.چون جنس بدنه اش هم فرق می کنه و حتی بسته بندیش passport هم شکیلتره و خودش هم خوشکلتره که بیشتر حس جنس پریمیوم رو القا می کنه.حنی با اینکه درایو داخلی هم یکسان باشه.تشکر از شما دو دوست عزیز بابت راهنماییهاتون

leo.unique
14-11-2015, 17:38
مدلهای پرتابل وسترن دیجیتال مثل my passport ultra یا element بصورت usb native هستند . یعنی کانکتور SATA ندارند و در نتیجه نمیتونید به PS4 یا لپتاپ متصل کنید .

همه-ی مدلهای پرتابل وسترن ؟؟:n27:

ata.royalfalcon
14-11-2015, 18:59
همه-ی مدلهای پرتابل وسترن ؟؟:n27:

بله ؛ همه مدلهای پرتابل بجزء My Passport Studio اینطوری هستند .