PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطع شدن ارتباط شبکه و اینترنت بی سیم کامپیوتر ها با روتر Linksys

amirhossein_zizi
15-10-2015, 15:33
با سلام خدمات دوستان و استادان محترم انجمن .
این مشکل از خیلی وقت پیش گریبان گیر ما شده بود و تنها راه حلش هم خاموش و روشن کردن روتر بود که اون هم یک هفته جواب می داد بعضی وقتها یک روز . کل شبکه شرکت توضیح می دم شاید کسی بتونه این مشکلو حل کنه :n37:

1) اینترنت شرکت نوسط یک network balancer به آی پی 192.168.1.1 ارائه میشه (یعنی همیشه اینترنت هست و دستگاه روی خطه)
که با یک کابل شبکه به یک سویچ 24 پورت وصل شده

2) یک کامپیوتر مخصوص سرور (server micro) که متاسفانه روش ویندوز 7 ultimate نصبه و یک درایو اون شر شده و دسترسی به اون بدون محدودیت می باشد با آی پی 192.168.1.4 که با کابل شبکه به همان سویچ 24 پورت وصل شده

3)قبلا یک روتر 3 آنتنه TP link بود که بخاطر این مسائل با یک روتر Linksys EA6900 تعویض شد (این مدل آی پی نداره باید با اینترنت وارد تنظیمات بشم البته داخل تنظیماتش توی گزینه نتورک قسمتی داشت که آی پی 10.10.10.3 تعریف شده بود) با یک کابل شبکه این روتر به سویچ 24 پورت وصله که هم اینترنت و هم درایو شر شده رو به صورت وایرلس پخش کنه

4)تعداد 15 کامپیوتر از این شبکه استفاده می کنند که رنج آی پی آنها از 192.168.1.10 شروع و تا 192.168.1.25 میباشد
باقی تنظیمات هم یکسان می باشد

subnet mask: 255.255.255.0
default gateway:192.168.1.1
dns1:192.168.1.1
dns2:8.8.8.8

5) از این تعداد کامپیوتر همه با کابل مستقیم به سویچ 24 پورته وصل هستن فقط 3 دستگاه بصورت بی سیم به روتر Linksys وصل میشن مشخصات تمام کامپیوترها هم یکسان می باشد( مدل همه hp pavilion 23 core i3 windowse 7 home ver که البته داخل تنظیمات کارت شبکه بی سیم که رفتم دیدم مدل وایرلس 802.11 n بود )

6)مشکل اصلی با این 3 کامپیوتر هست که بعد ار تعویض روتر (نزدیک به یک ماه) دوباره همون اتفاق تکرار شده با این تفاوت که در مدل tp link وقتی شبکه همراه اینترنت قطع می شد هر چی جستجو می کردیم خبری از اسم روتر tp link نبود و باید حتما روتر خاموش روشن می کردیم ولی توی linksys اسم مودم هست جتی نوشته کانکت ولی از شبکه و اینترنت خبری نیست وقتی دیس کانکت می کنی دوباره می خوای کانکت بشی پیغام عدم وصل شدن به روتر میده . بعضی وقتها آی پی دستگاه از حالت دستی به اتومات میزارم وصل میشه ولی بعضی وقتها هم فرقی نمی کنه و باید حتما روترو خاموش روشن کنم . حالت dhcp روتر هم فعال هست نوع فرکانس روتر روی جالت auto هست ولی عوضشم کردم فرقی نمی کرد حتی روترو دیگه پیدا هم نمی کرد

7)نکته آخرم هم اینکه به این سویچ 24 پورته دو دستگاه حضور و عیاب - دو دستگاه dvr و تعداد 5 کامپیوتر از اون 15 دستگاه چون در یک ساختمان دیگه هست به صورت آنتن بی سیم point to point (اگه اسمشو درست گفته باشم) به این سویچ وصل هستن هر کدام با ای پی مخصوص خودشون و البته default gateway:192.168.1.1 ثابت

tajrobenik
16-10-2015, 18:41
اینکه مشکل از کجای شبکه هست با توجه به بالا بودن احتمالات باید تست بشه.
اول ارتباط بین شبکه رو چک کنید بعد ارتباط با مودم . و ارتباط با اینترنت.

amirhossein_zizi
17-10-2015, 13:10
ارتباط با اینترنت به خاطر دستگاه Peplink network balancer همیشه ثابت هست و از دستگاه تست ping گرفته میشه همیشه هست.

شبکه داخلی هم قطعا مشکلی نداره چون باقی سیستمها که با کابل به سویچ 24 پورته وصل هستن هم شبکه دارن و هم اینترنت مشکل فقط توی ارتباط بیسیم هست . هر جور حساب می کنم بنطر من مشکل باید از روتر Linksys باشه چون درابتدای قراردادن این روتر نجوی اتصال به شکلی بود که اینترنت از peplink با کابل وارد یکی از پورتهای Linksys می شد و از یک پورت دیگه گابل به سویچ 24 پورته وصل کرده بودم (که در این حالت اینترنت کل سیستمها از Linksys تهیه میشد) بعد یک مدت کسایی که سیستمشون با کابل وصل بود مشکل قطعی شبکه و اینترنت داشتن

برای همین طریقه ارتباط رو عوض کردم - از دستگاه peplink به سویچ 24 پورته و از سویچ 24 پورته با کابل به روتر Linksys که در این جالت فقط سیستمهایی که به صورت wireless هستن قطعی ارتباط دارن که اون هم با خاموش روشن کردن روتر تا چند روزی حل میشه.

تنها تستی که نکردم استقاده از لن بیسیم usb چون شاید کارت شبکه بیسیم دستگاه قدیمی باشه ؟؟؟
این روتر روی 2 باند 2.4 و 5 GH کار میکه که متاسفانه سیستمها فقط باند 2.4 دستگاه پیدا می کنن . نمی دونم شاید باند 2.4 اختلال داشته باشه. ...

tajrobenik
25-10-2015, 15:05
تست از طریق کابل داشته باشین.
ببینید مشکلی ندارین.
اگه نداشتین.
ارتباط بیسیم مشکل داره.

حالا این که ارتباط بیسیم مشکلش کجاست باید تست بشه.

از سیستم عامل و نرم افزار امکان داره باشه تا روتر و دستگاه های سخت افزار ارتباطی یا درایور های نرم افزاری سخت افزار ها .
یا حتی نویز های محیط.
یا اختلالات امکان داره توسط شخصی ایجاد شده باشه و پارازیت ارسال بشه.