PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف ویندوز

kasraaziz
17-09-2006, 18:01
روی هاردم دوتا ویندوز مشابه هم وجودداره هردو xp وهردو روی درایو c میخوام یکی را پاک کنم چکا ر باید بکنم

nightmare
17-09-2006, 18:16
سلام دوست عزیز. امکان نداره دو تا ویندوز روی یک درایو باشه. منظور شما حذف یکی از گزینه های قسمت بوت هست اگر اشتباه نکنم.

از Propertise، My Computer بگیر برو به قسمت Advanced .
در قسمت Start up And Recovey دکمه ی Settings رو بزن و در کادر جدیدی که باز شد روی دکمه ی Edit کلیک کن.
احتمالا یه همچین چیزی برای شما نوشته :

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

خط دوم رو پاک کن. بعد از منوی فایل برو و Save رو بزن. بعد هم همه ی کادر ها رو ok کن. فقط مراقب باش اگه اون خط دوم رو دیدی پاکش کن. اگه اشتباه پاک کنی ویندوزت بالا اومدنش خیلی سخت میشه.

تا بعد.....

kasraaziz
17-09-2006, 19:28
درست گفتید دوتا بوت هست اما من میخوام بوت اولی پاک بشه نه دومی اگه طبق گفته شما خط دوم راپاک کنم از کجا معلوم که بوت اولی پاک بشه میشه توضیح کاملتری بدهید ممنون میشم

nightmare
17-09-2006, 19:38
به این قسمت دقت کن :
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)

اگه در پرانتز بعد از واژه ی Partition مقدار 1 بود ، منظور درایو C شما هست . اگر دو خط در این خطوط ( multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1) ) شبیه هم بودن ، با پاک کردن یکیشون مشکل خاصی پیش نمی آد. اما باید مراقب باشی اشتباه پاک نکنی.

تا بعد....

sama_65
18-09-2006, 13:35
دوست عزيز
منم راه حل nightmare رو پيشنهاد ميكنم.