PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ■ 1000 بدسکتور در هارد لپتاپ و خرید جایگزین مناسب ؛ سخت فوری ■

mineworld
10-10-2015, 05:06
سلام

لپتاپ Flex 2 - 15 دارم . از چند روز پیش با تاخیر بوت میشد . خودم حس کردم از دیر شناختن hardware ها بود . چند روز بعدش اصلا هارد رو دیتکت نکرد . بعد چند بار restart کردن و استراحت دادن شانسی دیتکتت کرد و اومد بالا دیدم ashampoo و hard sential میگن warning و فقط 9 درصد از عمرش مونده . 1390 تا faulty bad sector داره . HDD Regenrator رو بوت کردم دیدم همون گیگ 19 ام نوشت بدسکتور پیدا شد و هارد خارج شد ! یعنی unmount شد از نظر سیستم . واسه همین بیشتر از اون مقدار رو نتونست اسکن کنه . گارانتی نداره . ضربه تابلو انجوری نخورده ولی ضربه و شوک واسش غریبه نیستن ...

عملا لپتاپ بی استفاده شده . نجاتم بدید . فکر خریدن یه SSHD م . اگه میشه منت بذارید سریع بگید چی بخرم . از این میترسم که سایز sshd به لپتاپ نخوره . تو service manual ش خوندم که سایزش 7 mm هست . لطفا یه هایبریدی معرفی کنید با 16 گیگ ssd . خودم یکی دیدم نوشته 9.5 میل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . لطفا راهنمایی کنید ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی فکر میکردم لنوو اشغال روش سوار کرده . الان دیدم دیجی همونو میده 265 تومن !!!!!!! Western Digital Blue WD10SPCX Internal Hard Drive ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Digital Blue WD10SPCX Internal Hard Drive)

راستی سایتای فروش رو عکسشون نوشته اسلیم . یعنی 7 میل نباشه بهش نمیخوره ؟ منتظر توضیحات همه جورتون هستم ...

عکس :

دمتون گرم ...

ata.royalfalcon
10-10-2015, 12:22
سلام .

با توجه به اينكه لپتاپ شما طوري هست كه احتمال وارد شدن ضربه و يا شوك بيش از حد مجاز به هارد ديسك وجود داره من پيشنهاد ميكنم يه SSD بخريد كه نه تنها مقاومتر هستند بلكه سرعت بيشتري هم دارند . فايلهايي كه زياد استفاده نميكنيد ميتونيد در هارد ديسك اكسترنال ذخيره كنيد . SSD ها هم اكثراً هفت ميليمتري هستند .

SSHD هفت ميليمتري موجود هست هم از برند سيگيت و هم وسترن ولي بايد بازار رو بگرديد .

ار برند سييگيت مدلهاي زير هايبريدي هفت ميليمتري هستند .

ST500LM001 و ST500LM000 و ST500LM020 به حجم 500GB

و از برند وسترن ديجيتال مدلهاي زير هفت ميليمتري هستند ولي هايبريدي نيستند (كه خودتان يكيشون رو نوشتيد) .

WD10SPCX يكترا
WD7500LPCX هفتصد و پنجاه گيگ
WD5000LPCX پانصد گيگ
WD3200LPCX سيصد و بيست
WD2500LPCX دويست و پنجاه
اين مدل نامبر WD10J31X هم هايبريدي هست ولي ضخامتش 9.5 ميليمتر هست .

عكسي كه گذاشتيد مربوط به WD Black هايبريدي هفت ميليمتري هست كه در حال حاضر فقط براي OEMـهاست (مثلاً سازندگان لپتاپ) و براي فروش به عموم مردم عرضه نميشه . ولي چند مورد در بازار ديده شده گارانتي معتبري هم ندارند و معلوم نيست از چه راهي وارد بازار شده (ممكن هست Refurbished باشه يا از لپتاپ قبلي باز شده و ...) .

mineworld
10-10-2015, 14:38
سلام .

با توجه به اينكه لپتاپ شما طوري هست كه احتمال وارد شدن ضربه و يا شوك بيش از حد مجاز به هارد ديسك وجود داره من پيشنهاد ميكنم يه SSD بخريد كه نه تنها مقاومتر هستند بلكه سرعت بيشتري هم دارند . فايلهايي كه زايد استفاده نميكنيد ميتونيد در هارد ديسك اكسترنال ذخيره كنيد . SSD ها هم اكثراً هفت ميليمتري هستند .

SSHD هفت ميليمتري موجود هست هم از برند سيگيت و هم وسترن ولي بايد بازار رو بگرديد .

ار برند سييگيت مدلهاي زير هايبريدي هفت ميليمتري هستند .

ST500LM001 و ST500LM000 و ST500LM020 به حجم 500GB

و از برند وسترن ديجيتال مدلهاي زير هفت ميليمتري هستند ولي هايبريدي نيستند (كه خودتان يكيشون رو نوشتيد) .

WD10SPCX يكترا
WD7500LPCX هفتصد و پنجاه گيگ
WD5000LPCX پانصد گيگ
WD3200LPCX سيصد و بيست
WD2500LPCX دويست و پنجاه
اين مدل نامبر WD10J31X هم هايبريدي هست ولي ضخامتش 9.5 ميليمتر هست .

عكسي كه گذاشتيد مربوط به WD Black هايبريدي هفت ميليمتري هست كه در حال حاضر فقط براي OEMـهاست (مثلاً سازندگان لپتاپ) و براي فروش به عموم مردم عرضه نميشه . ولي چند مورد در بازار ديده شده گارانتي معتبري هم ندارند و معلوم نيست از چه راهي وارد بازار شده (ممكن هست Refurbished باشه يا از لپتاپ قبلي باز شده و ...) .

کلی از اینا :n12::n12::n12: واسه این همه وقتی که گذاشتید و گشتید ! :n40:

آره .. درست میگید . شرایط کاری لپتاپم خوب نیست . ای کاش پول بود SSD بگیرم . واقعا پول SSD 256 + External ندارم . برنامه های تخصصی درایو ویندوزم از 128 میزنه بالا . نمیخوام SSD زیر 256 بگیرم . HDD هم بیخیال زیر 1 ترا شدم . تهش یا یه 2TB 5400rpm میگیرم یا 1TB SSHD 5400rpm یا 1TB 7200rpm .

شما واسه من ثابت شده اید . اون لیست زحمت میخواست وقت میبرد من اینا رو میفهمم . ازتون واقغا ممنونم حتی اگه ادامه‌رم راهنمایی نکنید باز تا اینجام اقایی کردید .

اگه مدلی به ذهنتون میرسه تو اون سه category معرفی کنید لطفا . راستی digikala اون WD رو اورده . ممکنه OEM نباشه ؟ زیاد نیست 1TB عادی 265 تومن ؟ خودتون جای من باشید چی میگیرید ؟ غیر از SSD . چون راسیتش دنبال یه 256 ِ Pro 850 l م اما فعلا ندارم ...

کلا چرا انقد کمه 7mm بالای 500 ؟ نرمال کش چقده ؟ 8 و 16 و 64 کجای ماجران ؟ ∞ ممنون ...

ata.royalfalcon
10-10-2015, 15:57
کلی از اینا :n12::n12::n12: واسه این همه وقتی که گذاشتید و گشتید ! :n40:

آره .. درست میگید . شرایط کاری لپتاپم خوب نیست . ای کاش پول بود SSD بگیرم . واقعا پول SSD 256 + External ندارم . برنامه های تخصصی درایو ویندوزم از 128 میزنه بالا . نمیخوام SSD زیر 256 بگیرم . HDD هم بیخیال زیر 1 ترا شدم . تهش یا یه 2TB 5400rpm میگیرم یا 1TB SSHD 5400rpm یا 1TB 7200rpm .

شما واسه من ثابت شده اید . اون لیست زحمت میخواست وقت میبرد من اینا رو میفهمم . ازتون واقغا ممنونم حتی اگه ادامه‌رم راهنمایی نکنید باز تا اینجام اقایی کردید .

اگه مدلی به ذهنتون میرسه تو اون سه category معرفی کنید لطفا . راستی digikala اون WD رو اورده . ممکنه OEM نباشه ؟ زیاد نیست 1TB عادی 265 تومن ؟ خودتون جای من باشید چی میگیرید ؟ غیر از SSD . چون راسیتش دنبال یه 256 ِ Pro 850 l م اما فعلا ندارم ...

کلا چرا انقد کمه 7mm بالای 500 ؟ نرمال کش چقده ؟ 8 و 16 و 64 کجای ماجران ؟ ∞ ممنون ...

سايت ديجيكالا رو بررسي كردم (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) ، مدلي كه براي فروش موجود هست WD Blue هفت ميليمتري هست و عكسي كه گذاشتيد من فكر كردم مربوط به WD Black هست . گارانتي هم معتبر هست و فقط مخصوص OEMـها هم نيست ولي هايبريدي نيست پس جزء سه انتخابهاتون نخواهد بود . دوترابايتي ها فعلاً همگي بيشتر از 9.5 ميليمتري هستند (WD Green دوترا 15 ميليمتر هست!) . يكترابايتي 7200rpm هفت ميليمتري هم فعلاً ساخته نشده ولي 9.5 ميليمتري موجوده مثل مدل HGST Travelstar .

1TB SSHD 5400rpm

WD Black يكترابايت هايبريدي در بازار موجوده كه شرايطشو توضيح دادم (آخرين بار كه رفتم وليعصر) .

با اين انتظاراتي كه داريد انتخابهاتون بشدت محدود هست .

mineworld
10-10-2015, 17:10
سايت ديجيكالا رو بررسي كردم (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) ، مدلي كه براي فروش موجود هست WD Blue هفت ميليمتري هست و عكسي كه گذاشتيد من فكر كردم مربوط به WD Black هست . گارانتي هم معتبر هست و فقط مخصوص OEMـها هم نيست ولي هايبريدي نيست پس جزء سه انتخابهاتون نخواهد بود . دوترابايتي ها فعلاً همگي بيشتر از 9.5 ميليمتري هستند (WD Green دوترا 15 ميليمتر هست!) . يكترابايتي 7200rpm هفت ميليمتري هم فعلاً ساخته نشده ولي 9.5 ميليمتري موجوده مثل مدل HGST Travelstar .

WD Black يكترابايت هايبريدي در بازار موجوده كه شرايطشو توضيح دادم (آخرين بار كه رفتم وليعصر) .

با اين انتظاراتي كه داريد انتخابهاتون بشدت محدود هست .

منظورتون از SSHD 1TB کدومه ؟ WD10J31X ؟ اگه این منظورتونه 9.5mm که ! راستی تو پرانتز یه سوال : نخند لطفا ! امکانش هست به زور 9.5 میل رو تو لپتاپم جا کرد ؟ اگه نمیشه ، یه 1TB خوب 7mm رو معرفی کن و هر دومون رو راحت کن .چیکار کنیم دیگه .. از درد بی پولی به کجا بنالیم :n27:

راستی تو همین HDD های معمولی به چی دقت کنم ؟ کش خودم 16 ِ. فقط ظاهرا توشیبا خوب نیستش درسته ؟ بهترین 1TB HDD 7mm کدومه ؟ بنظرت همون مال دیجی رو که عین مدل لپتاپ خودم هست بگیرم چی ؟

ata.royalfalcon
10-10-2015, 19:19
منظورتون از SSHD 1TB کدومه ؟ WD10J31X ؟ اگه این منظورتونه 9.5mm که ! راستی تو پرانتز یه سوال : نخند لطفا ! امکانش هست به زور 9.5 میل رو تو لپتاپم جا کرد ؟ اگه نمیشه ، یه 1TB خوب 7mm رو معرفی کن و هر دومون رو راحت کن .چیکار کنیم دیگه .. از درد بی پولی به کجا بنالیم :n27:

راستی تو همین HDD های معمولی به چی دقت کنم ؟ کش خودم 16 ِ. فقط ظاهرا توشیبا خوب نیستش درسته ؟ بهترین 1TB HDD 7mm کدومه ؟ بنظرت همون مال دیجی رو که عین مدل لپتاپ خودم هست بگیرم چی ؟

منظورتون از SSHD 1TB کدومه ؟ WD10J31X ؟

نه ، منظورم WD10S21X هست که در واقع همان WD Black هایبریدی هست . این مدل نامبر رو در سایت وسترن دیجیتال پیدا نمیکنید به همان دلیلی که گفتم .

امکانش هست به زور 9.5 میل رو تو لپتاپم جا کرد ؟

تنها راهش این هست که لپتاپ رو باز کنید و محفظه هارد دیسک رو بررسی کنید . اگر 9.5 میلیمتری جا بشه چه بهتر که میتونید هارد دیسک سامسونگ دوترابایت 9.5 میلیمتری بخرید و در بازار هم موجوده .

راستی تو همین HDD های معمولی به چی دقت کنم ؟ کش خودم 16 ِ. فقط ظاهرا توشیبا خوب نیستش درسته ؟ بهترین 1TB HDD 7mm کدومه ؟

شما اول باید ببینید چی میتونید پیدا کنید . بعداً مواردی مثل Cache ، ضخامت و یا حتی RPM رو در نظر بگیرید . خب من میتونم بگم بهترین یک ترابایت هفت میلیمتری همین WD Black هایبریدی هست اما آیا شما میتونید با گارانتی معتبر پیداش کنید (نه مثلاً شرکتی یا گارانتی مغازه دار) ؟

بنظرت همون مال دیجی رو که عین مدل لپتاپ خودم هست بگیرم چی ؟

بله ، همین مدل هم خوبه اگر هایبریدی برای شما مهم نباشه .

mineworld
12-10-2015, 09:02
نه ، منظورم WD10S21X هست که در واقع همان WD Black هایبریدی هست . این مدل نامبر رو در سایت وسترن دیجیتال پیدا نمیکنید به همان دلیلی که گفتم .

تنها راهش این هست که لپتاپ رو باز کنید و محفظه هارد دیسک رو بررسی کنید . اگر 9.5 میلیمتری جا بشه چه بهتر که میتونید هارد دیسک سامسونگ دوترابایت 9.5 میلیمتری بخرید و در بازار هم موجوده .

شما اول باید ببینید چی میتونید پیدا کنید . بعداً مواردی مثل Cache ، ضخامت و یا حتی RPM رو در نظر بگیرید . خب من میتونم بگم بهترین یک ترابایت هفت میلیمتری همین WD Black هایبریدی هست اما آیا شما میتونید با گارانتی معتبر پیداش کنید (نه مثلاً شرکتی یا گارانتی مغازه دار) ؟

بله ، همین مدل هم خوبه اگر هایبریدی برای شما مهم نباشه .

ممنون . لطف کردید . برم ببینم موجودی بازار چی هست . یا SSHD یه ترا هفت میل (که همونطور که گفتید بس کمیابه) یا همون مدل فابریک لپتاپ ...

mineworld
13-01-2016, 00:12

سلام . راستش من هنوز نتونستم یه 7mm پیدا کنم . تو Quora پرسیدم جواب های خوبی بهم دادن . یه نفر نوشته بود که انتخابام محدود به یه سیگیت 500 گیگی و دو مدل WD10S22X و WD10S21X از وسترن دیجیتال هستن . منم که از شما یاد گرفته بودم قبلا رفتم اسم رو سرچ کنم فهمیدم مدل نامبر تو سایت WD نیست کامنت کردم که این مدل واسه فروش ازاد نیست . حالا منتظر جوابم . الان اگه 7mm چیزی به نظرتون میرسه بهم بگید . اگه نیست ارزش داره از amazon اینا بگیرم ؟

لطفا نگاهی هم به سوالم در Quora بندازید :

ata.royalfalcon
13-01-2016, 10:39
سلام . راستش من هنوز نتونستم یه 7mm پیدا کنم . تو Quora پرسیدم جواب های خوبی بهم دادن . یه نفر نوشته بود که انتخابام محدود به یه سیگیت 500 گیگی و دو مدل WD10S22X و WD10S21X از وسترن دیجیتال هستن . منم که از شما یاد گرفته بودم قبلا رفتم اسم رو سرچ کنم فهمیدم مدل نامبر تو سایت WD نیست کامنت کردم که این مدل واسه فروش ازاد نیست . حالا منتظر جوابم . الان اگه 7mm چیزی به نظرتون میرسه بهم بگید . اگه نیست ارزش داره از amazon اینا بگیرم ؟

لطفا نگاهی هم به سوالم در Quora بندازید :

سلام .

آخرین باری که مرکز کامپیوتر ایران رفته بودم WD Black هایبریدی هفت میلیمتری موجود بود البته گارانتی معتبری هم نداشتند . اگر برای شما امکانپذیر هست پیشنهاد میکنم از همین مدلها انتخاب کنید از آمازون بخواهید بخرید فکر نمیکنم مقرون به صرفه باشه .

mineworld
14-01-2016, 08:22
سلام .

آخرین باری که مرکز کامپیوتر ایران رفته بودم WD Black هایبریدی هفت میلیمتری موجود بود البته گارانتی معتبری هم نداشتند . اگر برای شما امکانپذیر هست پیشنهاد میکنم از همین مدلها انتخاب کنید از آمازون بخواهید بخرید فکر نمیکنم مقرون به صرفه باشه .

من دیگه به همون فابریک خودم
WD10SPCX (که black هم نیست) راضیم ولی حتی یه سایت درست درمون نیست که موجود داشته باشنش . جای مطمئنی میشناسید که این هارد معمولی 7mm رو با گارنتی و اطمینان از سلامت هارد بتونم بخرم ؟