PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی بابت اتصال یک textBox به یک سلول مشخص با مقدار متغیر در دیتابیس SQL

Shabdisk
02-10-2015, 18:48
با سلام
من مبتدی هستم .. ی دیتابیس تو sql درست کردم و ی برنامه با #C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهش متصل کردم و خب چندتا فرم و ... در یکی از فرم ها، ی فیلد به عنوان ردیف دارم از نوع textBox ، که خب عددی که وارد میکنم رو با استفاده از ی دکمه ذخیره در سلول موردنظر دیتابیس وارد میکنه و مشکلی هم نیست البته با وارد کردن شماره ستونی که قبلا در دیتابیس ثبت شده و کلیک بر روی یک دکمه به عنوان حذف میتونم اطلاعات اون ردیف رو کاملا حذف میکنم
مشکلم اینه که میخوام ی جوری تغییرش بدم که خودش بصورت اتوماتیک از آخرین شماره ی ثبت شده در اون ستون از دیتابیس یکی اضافه کنه
ضمنا سلول ردیف در جدول دیتابیس از نوع int با PK هستش. ی دیتاگرید هم تو فرم دارم که واسه نمایش اطلاعات جدول دیتابیس هستش
ی عکس هم از فرم آپ میکنم هر چند که شما بهش نیازی ندارین ... خیلی ممنون از توجه شما
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

_H2_
03-10-2015, 23:11
سلام
خوب چرا فیلد را AutoNumber یا همان Identity نمیکنید، این فیلدها خودکار افزایش می یایند و اصلا نیازی به پر سیدن از کاربر هم ندارند؟!