PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر نام و جابجا شدن درایوهای Hard Disk

جناب مهندس
01-10-2015, 13:02
سلام

تا جایی که یادم میاد، برنامه ی خاصی نصب نکردم. ولی یه روز وقتی کامپیوتر رو روشن کردم، دیدم اسم درایوهام عوض شده و جاهاشون هم جابجا شده. درضمن، الان با کلیک روی اسم درایوها، نمیتونم اسمشون رو عوض کنم. قبلاً اسم درایو E رو گذاشته بودم donya (هیچ تغییری نکرده). ولی بقیه ی درایوهام local disk بودن؛ الان اسمشون شده Unlabeled Volume ! نمیشه اسمشون رو عوض کرد!
لطفاً راهنمایی کنید:n16:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

milad.xp
01-10-2015, 14:29
سلام
1-اگه تمایل دارین مسیر درایواتون (مثل c,d و...) نمایش داده بشه، وارد Folder Options بشین و از زبانه ی دوم تیک Show drive letters رو بزنین و OK کنین.

2- CMD رو در حالت Administrator فعال کنین.
(برای این کار به مسیر Start>All Programs>Accessories برین و روی Command prompt کلیک راست کرده و گزینه ی Run as administrator رو انتخاب کنین.)
3- تو CMD عبارت زیر رو تایپ کنین و enter بزنین.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
( که برای درایو مثلا F تو عبارت بالا d به f تغییر میکنه و به جای yourname هم هر اسمی دوست دارین بذارین.)

اگه مشکلی بود مطرح کنین.یاعلی

منابع:

جناب مهندس
01-10-2015, 22:08
سلام
1-اگه تمایل دارین مسیر درایواتون (مثل c,d و...) نمایش داده بشه، وارد Folder Options بشین و از زبانه ی دوم تیک Show drive letters رو بزنین و OK کنین.

2- CMD رو در حالت Administrator فعال کنین.
(برای این کار به مسیر Start>All Programs>Accessories برین و روی Command prompt کلیک راست کرده و گزینه ی Run as administrator رو انتخاب کنین.)
3- تو CMD عبارت زیر رو تایپ کنین و enter بزنین.

( که برای درایو مثلا F تو عبارت بالا d به f تغییر میکنه و به جای yourname هم هر اسمی دوست دارین بذارین.)

اگه مشکلی بود مطرح کنین.یاعلی

منابع:

یک دنیا ممنون.
درست شد.
لطف کردید:n40: