PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباه ساخت بازی

مهراب سرافرازي
25-09-2015, 18:25
سلام دارم با گيم ميكر بازي ميسازم به يه مشكل بر خوردم اوهم اينكه كه ميخوام توي رومم(مرحله) يك جا(خونه) براي تايپ عدد باشه مثلا عد 12 :n13::n13:

سرهنگ معمر قذافی
25-09-2015, 18:28
سلام

سئوال مبهم است

خودافض

مهراب سرافرازي
25-09-2015, 18:32
ميخوام يه جا براي تايپ درون مرحله درست كنم دوست عزيز

S.R Download
26-09-2015, 21:01
ميخوام يه جا براي تايپ درون مرحله درست كنم دوست عزيز
اگه میخوای با زدن یه دکمه یه پنجره باز بشه برای تایپ کردن میتونی از کد زیر استفاده کنی :
اول یه آبجکت بساز بعد توی اونت Create یه متغیر تعریف کن مثلا Code و باید مقدارش رو اون چیزی قرار بدی که با زدن کد میخوای اتفاق بیفه مثلا من میزارم Iran که کدش به شکل زیر میشه :
اگه متغیر از نوع حرف هست اینو باید بنویسی :

"Code = "Iran

بعدش یه اونت زدن دکمه ( مثلا Space ) بساز حالا باید کاری کنی که با زدن دکمه Space از شما کد بخواد برای تایپ کردن که کدش به شکل زیر میشه : ( من اسمشو Ramz گزاشتم )

("","Ramz = get_string("Type konid

حالا باید یه if تعریف کنی که اگه پلیر کدی که تایپ کرد با کد اصلی برابر بود یه اتفاقی بیفته ( مثلا جونش زیاد بشه!) :

(if (Ramz == Code
}
health +=10
{

این کد میگه اگه Ramz که پلیر وارد کرده با Code برابر بود جون پلیر زیاد بشه
حالا من نمیدونم منظور شما چی بود ولی فکر کنم همینو احتیاج داشتی ! :n02:
حالا اگر هم اینو نمیخواستی دستور اصلیش همینه!

مهراب سرافرازي
30-09-2015, 16:23
اگه میخوای با زدن یه دکمه یه پنجره باز بشه برای تایپ کردن میتونی از کد زیر استفاده کنی :
اول یه آبجکت بساز بعد توی اونت Create یه متغیر تعریف کن مثلا Code و باید مقدارش رو اون چیزی قرار بدی که با زدن کد میخوای اتفاق بیفه مثلا من میزارم Iran که کدش به شکل زیر میشه :
اگه متغیر از نوع حرف هست اینو باید بنویسی :

"Code = "Iran

بعدش یه اونت زدن دکمه ( مثلا Space ) بساز حالا باید کاری کنی که با زدن دکمه Space از شما کد بخواد برای تایپ کردن که کدش به شکل زیر میشه : ( من اسمشو Ramz گزاشتم )

("","Ramz = get_string("Type konid

حالا باید یه if تعریف کنی که اگه پلیر کدی که تایپ کرد با کد اصلی برابر بود یه اتفاقی بیفته ( مثلا جونش زیاد بشه!) :

(if (Ramz == Code
}
health +=10
{

این کد میگه اگه Ramz که پلیر وارد کرده با Code برابر بود جون پلیر زیاد بشه
حالا من نمیدونم منظور شما چی بود ولی فکر کنم همینو احتیاج داشتی ! :n02:
حالا اگر هم اینو نمیخواستی دستور اصلیش همینه!

دمت گرم عالي بود