PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد سردرد و انتخاب پزشک مربوطه

Ashkan_crash
20-09-2015, 13:13
سلام و عرض و ادب و احترام خدمت همه دوستان:n16:
دوستان بنده به مدت 2 هفته هست که سردرد دارم و دردش فقط روی قسمت بالایی پلکم هستش و گاهی اوقات پلک راست هست و گاهی اوقات چپ
تقریبا تمام ساعت روز باهام هستش مگه اینکه تو باشگاه یا در حال انجام یه فعالیت سنگین ورزشی باشم
دردشم از 1 تا 10 تقریبا میشه گفت 5 هستش
سوال من اینه به چه پزشکی باید مراجعه کنم؟ :n29:
چشم پزشک یا متخصص داخلی؟

raana
21-09-2015, 21:42
سلام دوست عزیز....

شما در مرحله ی اول...به متخصص داخلی مراجعه کن...لازم هست که یک چک آپ کامل انجام بدی...و از نظر سینوزیت هم چک بشی...

بعد میای سراغ مبحث چشم پزشکی

و اگر هیچ کدوم از موارد بالا علت سردرد شما نبود...باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنی تا آزمایشات مرتبط انجام بشه و دارو درمانی براتون آغاز بشه...

اگر هم مایل بودید می تونید سوال تون رو در این تاپیک مطرح کنید...
☜☜تاپیک اختصاصی مشکلات مغز و اعصاب...پاسخ توسط متخصص☞☞ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M.R.S.
22-09-2015, 16:30
سلام و عرض و ادب و احترام خدمت همه دوستان:n16:
دوستان بنده به مدت 2 هفته هست که سردرد دارم و دردش فقط روی قسمت بالایی پلکم هستش و گاهی اوقات پلک راست هست و گاهی اوقات چپ
تقریبا تمام ساعت روز باهام هستش مگه اینکه تو باشگاه یا در حال انجام یه فعالیت سنگین ورزشی باشم
دردشم از 1 تا 10 تقریبا میشه گفت 5 هستش
سوال من اینه به چه پزشکی باید مراجعه کنم؟ :n29:
چشم پزشک یا متخصص داخلی؟

سردرد انواع مختلفی داره که بیماران برای پیگیری مشکلاتشون به پزشک عمومی،متخصص داخلی،متخصص مغز و اعصاب (نورولوژیست)،جراح مغز و اعصاب(نوروسرجن)،متخصص اعصاب و روان (روانپزشک ) مراجعه میکنند
در کل انواع مختلف سردرد در حوزه کاری هر کدام از این تخصص ها قرار میگیرند
معمولا تمام انواع سردرد در حوزه کاری یک متخصص مغز و اعصاب (نورولوژیست) هست و در صورتی که تشخیص داده بشه به تخصص مربوطه و اکثرا گوش و حلق و بینی،روماتولوژی یا نوروسرجری ارجاع داده میشه

Alireza SM
22-09-2015, 16:43
به پزشک عمومی باید مراجعه کنی

Ashkan_crash
23-09-2015, 20:20
سلام دوستان از تک تکتون بشدت ممنون و سپاسگزارم :n16:
به یک متخصص داخلی مراجعه کردم ایشون با توجه به قرمزی ته گلوم تشخیص اولیشون سینوزیت بود
برام "سفیکسان400"و "لوراتادین 10"و "پردنیزولون 5" نوشتن و گفتن یه هفته مصرف کن ببینیم چطور میشی و دوباره مراجعه کن.

Alireza SM
27-09-2015, 12:12
سلام دوستان از تک تکتون بشدت ممنون و سپاسگزارم :n16:
به یک متخصص داخلی مراجعه کردم ایشون با توجه به قرمزی ته گلوم تشخیص اولیشون سینوزیت بود
برام "سفیکسان400"و "لوراتادین 10"و "پردنیزولون 5" نوشتن و گفتن یه هفته مصرف کن ببینیم چطور میشی و دوباره مراجعه کن.

در واقع هیچ تشخیصی انجام نداده و هم بر فرض عفونت هم بر فرض التهای آیوپاتیک و هم بر فرض حساسیت دارو نوشته.