PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید رم برای سیستم ddr2

hasanoooooooo
18-09-2015, 21:29
سلام مادربرد فعلی من m2a-vm هست با این مشخصات

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سیستم خودم یک گیگ رم داره از روز اول با این مشخصات زیر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و این عکس متعلق به رم فعلی من هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا میخواستم با توجه به اینکه گرافیکم هم انبورد هست و مقداری از رمم رفته برا اون قضیه 2گیگ یا 1 گیگ مموری بزارم کنارش... ترجیحا 2 گیگ... میخواستم بدونم چی بخرم که با این رم فعلیم تداخل نداشته باشه؟ باس رم رو پیدا کردم ولی در مورد تایمینگ رم زیاد سر در نمیارم.. حتما هم میخوام کنار رم فعلیم بزارمش

میخواستم بدونم میشه این مدل رو خریداری کنم یا نه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ممنون

Ali*Reza
18-09-2015, 22:28
سلام.
مادربوردتون از رمها بصورت دوال چنل پشتیبانی میکنه. برای استفاده حداکثری از این قابلیت باید مشخصات رم جدید با رم قبلی یکسان باشن. مثل ظرفیت حافظه ، فرکانس و تایمینگ
رم فعلیتون رم با ظرفیت 1 گیگ و فرکانس 800 و تایمینگ CL5 هست.

hasanoooooooo
18-09-2015, 22:37
اقا قربونت میگم من الان این رمی که اینک دادم رو میشه استفده کرد کنار رم قبلی ؟ با خیال راحت بخرم؟

Ali*Reza
18-09-2015, 23:13
بله میتونین تهیه کنین و مشکلی نیست. فقط تایمینگها ممکنه متفاوت باشن که خیلی محسوس نخواهد بود.

hasanoooooooo
20-09-2015, 12:06
میگم اقا من یک رم با همون مشخصاتی که مشا گفتید خریداری کردم (دست دوم) این هر کاری میکنم دوال چنل که نمیشه! CPU Z میگه سینگل هست.. دو تا رم رو در اسلات زرد و مشکی گذاشتی ولی فرقی نکرد که...

Ali*Reza
20-09-2015, 14:11
باید رمها رو در اسلاتهای همرنگ قرار بدین.

hasanoooooooo
20-09-2015, 15:35
ممنون رفیق... گفتم که هم تو رنگ زرد گذاشتم دیدم بازم تو برنامه نوشته سینگل!
هم تو رنگ مشکی...
از کجا معلو میشه دوال هست؟ اخه این رمی که گرفتم مارکشم مثل رم قبلی هست با همون تایمینگ و سایز...

Ali*Reza
20-09-2015, 21:51
از داخل تنظیمات بایوس مادربوردتون هم چک کنین که اونجا هم بصورت دوال ست شده اند یا خیر.
در ضمن بایوس رو هم آپدیت کنین.