PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هشدار در مورد اشتباهات در داروخانه

Life24
15-09-2015, 12:12
سلام
دوستان مادر ما به خاطر مشکل بینی و کمی در گلو به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرده بودند و براشون اسپری بینی تجویز شده بوده
داروخانه به اشتباه اسپری دهانی مربوط به اسم داده بهشون. که ما فکر کردیم چون مقداری در گلو مشکل بوده و این اسپری هم تجویز شده
خلاصه من تازه نسخه رو دیدم و خوندم و فهمیدم اشتباه هست و از پزشک پرسیدم گفت این اشتباه هست و اسپری بینی تجویز شده
قرار است از طریق اداره نظارت بر دارو پیگیر شوم
دوستان خواهشمندم اگر میتوانید نسخه را بخوانید و هنگام دارو گرفتن چک کنید
متاسفانه داروخانه زود دفترچه رو میگیرند و فکر رد کردن بیمار هستند و اصلا توضیح نمی دهند
داروها چک کنید و حتما ازشون توضیح بخواهید
بعضا دیدم ، در محلول های ترکیبی ، اون دارو خاص رو ندارند و دارو دیگری رو ترکیب یا جایگزین میکنند. یا دوز دارو رو کم و زیاد می دهند.
داروخانه دارو حق فنی میگیره علاوه بر سود دارو و موظف هست یک مسئول فنی که دکتر داروساز هست در داروخانه داشته باشه
مراقب باشید

Gregar
15-09-2015, 14:07
سلام
دوستان مادر ما به خاطر مشکل بینی و کمی در گلو به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرده بودند و براشون اسپری بینی تجویز شده بوده
داروخانه به اشتباه اسپری دهانی مربوط به اسم داده بهشون. که ما فکر کردیم چون مقداری در گلو مشکل بوده و این اسپری هم تجویز شده
خلاصه من تازه نسخه رو دیدم و خوندم و فهمیدم اشتباه هست و از پزشک پرسیدم گفت این اشتباه هست و اسپری بینی تجویز شده
قرار است از طریق اداره نظارت بر دارو پیگیر شوم
دوستان خواهشمندم اگر میتوانید نسخه را بخوانید و هنگام دارو گرفتن چک کنید
متاسفانه داروخانه زود دفترچه رو میگیرند و فکر رد کردن بیمار هستند و اصلا توضیح نمی دهند
داروها چک کنید و حتما ازشون توضیح بخواهید
بعضا دیدم ، در محلول های ترکیبی ، اون دارو خاص رو ندارند و دارو دیگری رو ترکیب یا جایگزین میکنند. یا دوز دارو رو کم و زیاد می دهند.
داروخانه دارو حق فنی میگیره علاوه بر سود دارو و موظف هست یک مسئول فنی که دکتر داروساز هست در داروخانه داشته باشه
مراقب باشید

واقعا تاسف داره واسه جامعه پزشکی . نه فقط این بلکه تا حالا خود پزشکها هم بوده که داروی اشتباهی تجویز کردن . مردم بیچاره هم که اکثرا خط اینا رو نمیتونن بخونن (واقعا فلسفه این خط چیه من هنوز نفهمیدم)

و این هم هیچی . ولی خدا نگذره از اونی که داروی تقلبی میده دست مردم . یکی از اشناهامون رفته بود واسه اندوسکوپی . مایعی که قبل از اندوسکوپی توی معده اش ریختن معده اش رو سوراخ کرده بود و از خونریزی داخلی مرد .
فکر کن طرف با 30 سال سن فقط یه مشکل کوچیک معده داشته و شاید حالا حالا ها زندگی میکرد . ولی به خاطر یه اشتباه کوچیک پزشکی جونش رو از دست داد :n03:
متاسفانه کم نیست از این قضایا . حیف اون سریال در حاشیه که جلوش رو گرفتن وگرنه داشت واقعیت جامعه پزشکی ما رو به خوبی نشون میداد .

Life24
15-09-2015, 19:32
برای من شخصا پیش امده که دکتر 30 تا قرص نوشته و داروخانه برای فروش بیشتر به من 100 تا داد که اونجا بهش گفتم و خودش رو به نفهمی زد.
تاریخ دارو ها رو هم حتما چک کنید

hamid3369
15-09-2015, 20:33
کلا موافقم شکایت کنید و پیگیر باشید شاید بنده خدا سواد نداشت یا تنها زندگی میکرد اونوقت کی پاسخگو بود ... دارو که شوخی نیست

Life24
15-09-2015, 21:37
کلا موافقم شکایت کنید و پیگیر باشید شاید بنده خدا سواد نداشت یا تنها زندگی میکرد اونوقت کی پاسخگو بود ... دارو که شوخی نیست

عزیز به نظر من که من فهمیدم و فوقش از هر 100 نفر 1 نفر می فهمه
خیلی راحت دارو اشتباهی و با دوز مختلف و تعداد کم و زیاد می دن دست مریض، هیچ کسی هم نمیفهمه
مگر چند تا مریض بلدن نسخه بخونن؟

Gregar
15-09-2015, 22:15
عزیز به نظر من که من فهمیدم و فوقش از هر 100 نفر 1 نفر می فهمه
خیلی راحت دارو اشتباهی و با دوز مختلف و تعداد کم و زیاد می دن دست مریض، هیچ کسی هم نمیفهمه
مگر چند تا مریض بلدن نسخه بخونن؟

از یه طرف انداختن داریم و از طرف دیگه کم فروشی . من بعضی وقتها که قرص تیروئیدم رو میگیرم میبینم توش یه بسته یا دو بسته قرص کم داره که معلومه به صورت تکی فروخته شده .

Life24
16-09-2015, 08:17
من الان از اداره نظارت بر دارو میام. کله صبح اونجا بودم.
قضیه در حال پیگیریست

poorya_2
16-09-2015, 08:27
واسه منم 1 بار پیش اومد به جای آسنترا بهم سرترالین هگزال داد ، بهش میگم چرا ؟ میگه اینم مشابه همونه :n34:

Life24
18-10-2015, 14:11
درود متاسفانه چند وقت بود شدید درگیر بودم و نرسیدم پیگیر بشم
متاسفانه سری اول دکتر مربوط اشتباهی زنگ زد به یک داروخانه دیگه و بعد هم از انجا رفت دکتر. این شد که پروسه یک مقدار طولانی شد و من هم پیگیر نشدم به خاطر کار داشتم.
به هر حال رفتم مجدد نظارت بر دارو. این سری داروی اشتباه داده شده رو پیش خودشون گذاشتن و فرم هم پر شد و داروخانه گفت بیان داروشون رو بگیرن . مشکلی نیست!
ما هم رفتیم و دیدیم دوباره آقا به جای داروی انگلیسی نوشته شده توسط پزشک ، داروی ایرانی شو داد. بعد اختلاف قیمت 23 هزار تومنی وجود داشت که فقط 4 هزار تومن رو برگردوند. یعنی هنوز 19 تومن پیشش هست.
بعد هم میگفت چرا نیامدی پیش خودم از اول!! بهش گفتم انگار خود شما بودی که گوشی رو قطع کردی وقتی باهات تماس گرفتم.
اصلا این آقا صلاحیت داروخانه داشتن رو نداره. این سری خواستم ازش بگذرم. منتها باز رفتارش رو تکرار کرد.
من که کلاه سرم نرفت. اما بدبخت کسی که نفهمه و بهش دارو های اشتباهی بندازن یا پول خارجی بگیرن و ایرانی بهش بدن. یا دارو مشابه میدن
خیلی حواستون جمع باشه
این قدر خیالشون راحت هست که کسی پیگیر نمیشه ، برای همین این کارها میکنن.
مجدد پیگیر میشم و باز نتیجه رو در تاپیک اعلام میکنم

Life24
09-11-2015, 01:22
با درود
با عرض پوزش از اینکه دیر اطلاع رسانی کردم
در نهایت چند وقت پیش، با پیگیری اداره نظارت بر دارو، کل پول دارو را به ما پس دادند.
خوشبختانه اداره پیگیری جدی کردند