PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد ارسال نامه به خارج از کشور

4m1r92
14-09-2015, 08:19
سلام دوستان.
می خواهم نامه ای به خارج از کشور بفرستم ولی از آنجا که من حتی تا به حال در داخل کشور هم نامه نفرستادم چیز زیادی نمی دانم. چند سوال مهم داشتم که ممنون می شوم اگر دوستان لطف کنند راهنمایی کنند.

1- نامه من حدود 10 تا 15 صفحه A4 می شود که نمیشه داخل پاکت عادی گذاشت. من باید از دفتر پست چه نوع پاکتی درخواست کنم؟
2- گیرنده نامه یک کمپانی است ولی شخص خاصی در کمپانی مدنظر من است. آیا اگر اسم شخص بالای آدرس کمپانی در آدرس گیرنده قرار بگیرد نامه توسط مسئول پست یا مسئول مربوطه در کمپانی به شخص موردنظر تحویل داده می شود؟
3- آیا باید کاغذها منگنه شوند یا با شماره گذاری مشخص شوند یا اینکه اهمیتی ندارد.
4- من دوست ندارم کاغذها تا شوند. آیا می شود کاغذهای A4 تا نشده ارسال شوند؟
5- آدرسهای گیرنده و فرستنده باید کجای نامه قرار بگیرند؟ آیا خود اداره پست می نویسد یا من باید بنویسم؟
6- مقصد این نامه آمریکا است. هزینه چنین نامه ای حدودا چقدر است؟

با تشکر

poorya_2
14-09-2015, 09:58
درود

من تا اونجایی که میدونم راهنمایی میکنم

1- باید از متصدی پاکت حباب دار بزرگ درخواست کنی

2- بله پست نامه رو به شخص مورد نظر تحویل میده

3- اهمیتی نداره ، بستگی به سلیقه شخصی شما داره

4- حتی توی اون پاکت حباب دار هم بزارید ، به خاطر مسافت زیاد ممکن هست که کمی کاغذها دچار تاشدگی بشن

5- توی همون پاکتی که تحویل میگیرید قسمت گیرنده و فرستنده مشخص هست ، شما باید خودت بنویسی ، متصدی پست هیچ وقت این کار نمیکنه

6- هزینه هم بستگی به نوع ارسال و مسافت و.. داره مثلا نامه رو با پست پیشتاز ارسال کنید به امریکا هزینش میشه حدود 100 الی 110 تومن

جدول تعرفه ها رو اینجا میتونی ببینی > [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4m1r92
14-09-2015, 17:05
ممنون دوست عزیز. لطف کردید. :n40: