PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار پارتیشن

SNOOP DOGG
09-09-2015, 07:45
باسلام
میخواستم حجم درایو c رو افزایش بدم (حجم درایو d رو کاهش بدم )
**بدون از دست دادن اطلاعات **

با کدوم نرم افزار پارتیشن بندی انجام بدم
با تشکر لطفا راهنمایی کنید

merikhi
09-09-2015, 08:43
MiniTool Partition Wizard Free Edition نسخه مجانیش کارتو راه میندازه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SNOOP DOGG
09-09-2015, 15:26
MiniTool Partition Wizard Free Edition نسخه مجانیش کارتو راه میندازه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من فقط میخوام از درایو دی کم کنم و به درایو سی اضافه کنم
یه آقایی کنید و راهنماییم کنید تشکر فراوااااااااااااااان

merikhi
09-09-2015, 15:57
یه آقایی کنید و راهنماییم کنید تشکر فراوااااااااااااااان

خیلی کار ساده‌ایه. اون بالای برنامه که درایوهای سی و دی هستن با موس برو رو دی اون خط کنارشو بگیر بکش کوچیکش کن بعد هم با موس سی رو بگیر بکش بزرگ بشه.

تغییراتی که دوست داشتیو اعمال کردی روی Apply گلیک کن. تا وقتی apply نکنی تغییرات اعمال نمیشه

SNOOP DOGG
09-09-2015, 17:15
خیلی کار ساده‌ایه. اون بالای برنامه که درایوهای سی و دی هستن با موس برو رو دی اون خط کنارشو بگیر بکش کوچیکش کن بعد هم با موس سی رو بگیر بکش بزرگ بشه.

تغییراتی که دوست داشتیو اعمال کردی روی Apply گلیک کن. تا وقتی apply نکنی تغییرات اعمال نمیشه
تشکر اطلاعات پاک نمیشه ؟؟؟

SNOOP DOGG
09-09-2015, 17:29
نمیشه
فعال نیست

vissoto
09-09-2015, 18:16
نمیشه
فعال نیست
سلام

احتمالا هارد شما Dynamic نیست ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر هارد به صورت Dynamic باشد ؛ از نسخه Free این نرم افزار نمی توانید استفاده کنید و باید نسخه های دیگر این
نرم افزار را از سایت های دانلود ایرانی دانلود و استفاده کنید.
اگر هارد به صورت Dynamic نیست و امکان تغییر سایز پارتیشن ها وجود ندارد ؛ یک عکس از Disk Management ویندوز یا از وضعیت پارتیشن ها در این نرم افزار بگذارید.
برای دسترسی به Disk managemnt ویندوز بر my computer (یا This PC در ویندوزهای 8.1 و 10 ) راست کلیک و Manage را بزنید و در پنجره باز شده سمت چپ Disk Management را انتخاب کنید.

shabnam1986
09-09-2015, 20:51
IM-Magic Partition Resizer

پروین زرگران
09-09-2015, 21:14
برای پارتیشن بندی از partition magic wizard استفاده کن واقعا حلال مشکلات هست

SNOOP DOGG
10-09-2015, 06:34
سلام

احتمالا هارد شما Dynamic نیست ؟

اگر هارد به صورت Dynamic باشد ؛ از نسخه Free این نرم افزار نمی توانید استفاده کنید و باید نسخه های دیگر این
نرم افزار را از سایت های دانلود ایرانی دانلود و استفاده کنید.
اگر هارد به صورت Dynamic نیست و امکان تغییر سایز پارتیشن ها وجود ندارد ؛ یک عکس از Disk Management ویندوز یا از وضعیت پارتیشن ها در این نرم افزار بگذارید.
برای دسترسی به Disk managemnt ویندوز بر my computer (یا This PC در ویندوزهای 8.1 و 10 ) راست کلیک و Manage را بزنید و در پنجره باز شده سمت چپ Disk Management را انتخاب کنید.

دیروز دینامیک کردم الان هرکاری میکنم برنمیگرده به بیسیک !!!

SNOOP DOGG
10-09-2015, 06:41
IM-Magic Partition Resizer

این نرم افزار خوبیه ولی فقط کارباهاشو بلدنیستم
یه آقایی کنید و راهنماییم کنید تشکر فراوااااااااااااااان (این نرم افزار )

vissoto
10-09-2015, 08:52
دیروز دینامیک کردم الان هرکاری میکنم برنمیگرده به بیسیک !!!

در هارد داینامیک 2 حالت وجود دارد : یا این که وضعیت پارتیشنها معمولی است و از هر پارتیشن فقط یک پارتیشن در قسمت گرافیکی Disk Management وجود دارد که برای تبدیل به حالت Basic می توانید از نرم افزاهای مختلفی مانند نسخه غیر رایگان نرم افزار پست 2 ؛ Acronis Disk Director ؛ AOMEI Dynamic Disk Manager Pro or Server استفاده کنید.

حالت دوم این است که در My computer یک پارتیشن وجود دارد ولی در قسمت گرافیکی Disk Management همان پارتیشن به صورت چند تکه وجود دارد.به این صورت که مجموع حجم همه تکه ها برابر است با حجم درایو در My computer . در این حالت امکان تبدیل هارد به حالت Basic وجود ندارد. برای تبدیل هارد به حالت Basic در این حالت باید اطلاعات پارتیشنهایی که چند تکه هستند را در جای دیگر (فلش مموری ؛ هارد اکسترنال ؛ هاردهای دیگر ؛ درایوهای دیگر که چند تکه نیستند و ....) کپی کنید (انتقال دهید)و سپس این پارتیشن ها را delete کنید. پس از delete این پارتیشن ها امکان کانورت به Basic وجود دارد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با حذف یا فرمت هر کدام از درایوهای چند تکه ؛ همه آن ها به صورت یک جا حذف یا فرمت می شوند. (حتی اگر حجم یکی از تکه ها فقط چند مگابایت باشد)

در تمام مراحل ملاک تصویر Disk Management خود ویندوز است نه تصویر نرم افزارها .

یا هارد را به حالت Basic تبدیل کنید و سپس با نرم افزار پست 2 حجم درایوها را تغییر دهید ؛ یا با نرم افزار AOMEI Dynamic Disk Manager Pro or server edition در حالی که هارد داینامیک است حجم پارتیشنها را تغییر دهید.
در این حالت پس از هر تغییر ابتدا سیستم ریستارت می شود و سپس می توانید تغییر بعدی را انجام دهید.پس از هر تغییر Apply یا commit را بزنید و در صورت درخواست ریستارت ان را تایید کنید.

چند نکته :
برای اضافه شدن بخشی از حجم درایو D به درایو C ؛ این دو درایو در Disk Management ویندوز باید در کنار یکدیگر باشند؛ در غیر این صورت چند مرحله به مراحل تغییر حجم درایو C افزوده می شود.

کاهش حجم درایو D از سمت چپ این درایو انجام می شود در نتیجه زمان انجام این تغییر برابر است با زمان لازم برای Cut/Move همه اطلاعات این درایو و ممکن است این مرحله کمی طولانی شود (با توجه به حجم اطلاعات)در نتیجه در این زمان هیچ نرم افزار دیگری نباید اجرا شود (اصولا هنگام کار با نرم افزارهای پارتیشن بندی هیچ نرم افزار دیگری نباید اجرا شود ) برق هم نباید قطع شود ! پس لپ تاپ ها در شارژ کامل یا متصل به برق باشند.
ویندوز هم باید کاملا بدون مشکل بوت شود و در صورت ریستارت شدن بی مورد ویندوز در زمان بوت یا گیر کردن ویندوز در زمان بوت و ریستارت با دکمه پاور ؛ بهتر است ابتدا مشکل ویندوز حل شود و سپس از این گونه نرم افزارها استفاده شود.

SNOOP DOGG
10-09-2015, 20:39
سلام من با این نرم افزار می نی تولز تونستم 30گیگ از دی جدا کنم حالا باید چطوری به سی اضافه کنم
اینو توش موندم
تصویر زیر

vissoto
10-09-2015, 21:45
سلام من با این نرم افزار می نی تولز تونستم 30گیگ از دی جدا کنم حالا باید چطوری به سی اضافه کنم
اینو توش موندم
تصویر زیر

سلام

ابتدا باید فضای Unallocated را به سمت چپ درایو D منتقل کنید.

بر درایو D راست کلیک و Move/Resize Volume را انتخاب کنید. در پنجره باز شده بر قسمت میانی درایو کلیک و پس از تغییر علامت موس به صورت یک فلش چهارطرفه موس را نگه دارید و به سمت راست بکشید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

الان باید فضای Unallocated به سمت چپ درایو D منتقل شده باشد.

OK را بزنید. در پنجره اصلی نرم افزار هم Apply را بزنید. پیام های بعدی را تایید کنید.

(در قسمت power setting ویندوز پلان Power saver انتخاب نشده باشد)

سیستم ریستارت می شود و قبل از بوت ویندوز نرم افزار اجرا شده و فضای unallocated از سمت راست درایو D به سمت چپ درایو D منتقل می شود. این مرحله زمان بر است و در هنگام انجام این مرحله ویندوز نباید خاموش یا ریستارت شود.(توسط شما البته) پس از پایان این مرحله ویندوز ریستارت شده و پس از بوت ویندوز مشاهده
می کنید که فضای Unallocated به سمت چپ درایو D منتقل شده است.

حالا بر درایو C راست کلیک و Move /Resize Volume را انتخاب کنید.
در پنجره باز شده موس را بر قسمت انتهای درایو C (سمت راست) ببرید و پس از تبدیل نشانگر موس به صورت یک فلش دو طرفه ؛ کلیک کنید و تا انتهای فضای موجود بکشید.

پس از این مرحله درایو C به صورت زیر تبدیل می شود.

ok را بزنید و در پنجره اصلی نرم افزار Apply را بزنید. پیام های بعدی را تایید کنید و پیام آخر مبنی بر ریستارت سیستم را تایید کنید. ویندوز ریستارت شده و در زمان بوت ویندوز نرم افزار اجرا شده و فضای Unallocated به درایو C اضافه می شود و مجددا سیستم ریستارت شده و ویندوز بوت می شود و حجم درایو C افزایش می یابد.