PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عکس کامل از دندان های من و نظر شما در مورد خرابی دندان هام

رومنس
03-09-2015, 20:09
سلام بر دوستان عزیزم

این عکس دندان های منه و تا حالا نظر 5 پزشک و دستیار پزشک رو در موردش پرسیدم و نظرات متفاوتی شنیدم!!!
2 تا دکتر معتقد بودن 4 تا از دندان فک بالایی من خرابه.3 تا دیگه نظرشون اینه که دندان های بالایی من کاملا سالمه!!!

دندانی که با فلش قرمز مشخص شده قبلا پوسیده بوده و توسط مواد هم رنگ دندان پر شده ولی دردش همچنان باقیه و نمی تونم باهاش غذا بجوم چون درد می گیره.بعضی دکترا میگن ناشی از آلرژی به مواد همرنگ دندانه و بعضی میگن درمان ریشه میخواد و بعضی دیگه میگن باید مواد همرنگ دندان رو خارج کنن و با آمالگام پر کنن تا دردش برطرف بشه.در واقع من به خاطر دردی که موقع جویدن غذا داشتم رفته بودم درستش کنم که درست که نشد هیچ دردش بدتر شد.

در ناحیه ای که با فلش سبز مشخص کردم درد دارم.بعضی دکترا میگن ناشی از دندان عقل کج هست و باید اول اونو جراحی کنیم بعضی میگن دندان کناری(شماره 7) نیاز به عصب کشی داره و بعدش باید بیای جراحی دندان عقل نهفته.بعضی میگن شماره 7 که فلش سبز مشخص کردم نیازی به عصب کشی نداره و فقط باید دندان عقل جراحی بشه و این شماره 7 که قبلا خالی شده پر بشه.
به خدا موندم این شماره 7(فلش سبز) بالاخره عصب کشی می خواد یا نه؟

این شد که گفتم عکس دندان رو اینجا بزارم تا نظر شما عزیزان رو هم بدونم.این دکترا که فقط ما رو گیج کردن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهادر طلایی
04-09-2015, 23:54
من رفته بودم دکتر میگفتم دندونمو بکش لج کرده بود نمیکشید. میگفت نه باید ترمیم ریشه بشه . منظورم اینه که الان اگر خودت هم بخوای بکشی برات نمیکشن میگن باید درستش کنی مگر این که نیاز حقیقی به کشیدن داشته باشه.

بابا آخه یکی بگه کی چه کسی در جهان خوشش میاد از زیر دست دندونپزشک نشستن .به من بگن رایگان هم درست میکنن دندونتو نمیشینم زیر دست دندونپزشک دستش تا آرنج بکنه تو حلقم. فقط 1 دقیقه بکشه و برم سریع بیرون .

Life24
05-09-2015, 02:32
سلام
مسلما ما که پزشک نیستم و تجربه خودمون رو بیان میکنیم
در مورد دندان عقل کج، من 2 تا دقیقا همین پائین داشتم. رفتم جراحی کردم و در مورد نیاز به ترمیم اون دندان کناری بعدش میشه تصمیم گرفت..فعلا اولویت با جراحی این دندان کج هست ، چون با افزایش سن، مشکلات ناشی از جراحی بیشتر میشه.
در مورد درد بودن دندان که پر کردید هم 2 تا تجربه هست.
1- برخی مواقع درد تا چند روز و هفته رو دندانپزشک میگه تحمل کنید و خوب میشه و واقعا هم دیدم که خوب شده...
2- یک سری مواقع هست که دندان رو سریع عصب کشی نمی کنند،اول پر میکنند، اگر خوب نشد و مشکل پابرجا بود، اقدام به عصب کشی میکنند.
چون ترجیحا عصب کشی رو عقب می اندازند، در اصل عصب کشی دندان از دست رفته محسوب میشه! :n37: