PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم برای پخش فیلم های فول HD

vahidmir2000
01-09-2015, 12:05
سلام دوستان. خسته نباشید. من میخوام سیستمی جمع کنم/بخرم که بتونم باهاش فیلم های فول اچ دی رو بدون مشکل ببینم. فقط همین. حالا برای این ویژگی حداقل سیستم از لحاظ CPU / RAM و VGA چی هستش؟ میخوام سیستم تقریبا ارزون و در عین حال مناسبی باشه . چون سنگین ترین کار من با سیستم همین دیدن فیلم هستش.

با تشکر

امير موسر
01-09-2015, 18:32
سلام . چیزه زیادی لازم ندارید 4گیگ رم با CPU های اینتل ( پنتیوم به بالا ) ، پردازشگر گرافیکی داخل پردازنده هم کفایت میکنه برای شما .

vahidmir2000
01-09-2015, 18:48
سلام . چیزه زیادی لازم ندارید 4گیگ رم با CPU های اینتل ( پنتیوم به بالا ) ، پردازشگر گرافیکی داخل پردازنده هم کفایت میکنه برای شما .

درود دوست من. ممنون از پاسخت. به صورت مشخص به من میگی کدوم سری پردازنده های اینتل قابلیت پشتیبانی کامل از فیلم های 1080 رو دارن؟ و اینکه منظور از پردازنده گرافیکی داخل سی پی یو همون گرافیک آنبرد هستش؟

Hapoofesgeli
01-09-2015, 18:59
شما حتّی می‌تونید از یه برد Raspberry Pi 2 هم استفاده کنید. برای H.264 بصورت پیشفرض و برای VC-1 و MPEG-2 هم با خرید مجوز(3.6 دلار)، Hardware Decoding داره و به راحتی می‌تونید ویدیوهای Full HD این کدک‌ها و احتمالاً حتّی کدک های دیگه رو ببینین باهاش.
قیمت خود برد هم دور و بر ۴۰ دلاره.

kaveh-gh
01-09-2015, 22:36
شما حتّی می‌تونید از یه برد Raspberry Pi 2 هم استفاده کنید.
این دیگه زیادی مقرون به صرفست :n02: پشنهاد خوبیه به نظر من
ولی اگه بخوای سیستم جمع کنی این رو پیشنهاد میکنم. البته پاور سیستم رو با کمی آینده نگری انتخاب کردم

CPU: Intel G1840
Mainboard: GA-H81M-S2PT
Ram: RAM: Kingston HyperX Fury 4GB DDR3 1866MHz CL10: 90,000
HDD: Western Digital Caviar Green 1TB
PSU: Cooler Master Thunder 450W
Case: Green Oraman
Internal DVD Writer: Pioneer 24X DVR-S21LBK

امير موسر
02-09-2015, 09:08
درود دوست من. ممنون از پاسخت. به صورت مشخص به من میگی کدوم سری پردازنده های اینتل قابلیت پشتیبانی کامل از فیلم های 1080 رو دارن؟ و اینکه منظور از پردازنده گرافیکی داخل سی پی یو همون گرافیک آنبرد هستش؟
سلام سیستم دوستمون کاوه مناسبه برای شما ولی من پیشتهادم یک مادربرد ارزونتر مثل ازراک یا MS2PV گیگا با گارانتی شرکتی و CPU G3220 .
منظورم هم بله گرافیک بود .

Sent from my SM-P601 using Tapatalk

vahidmir2000
06-09-2015, 18:46
دوستان درود دوباره. امروز سیستممو تحویل گرفتم. دوست خوبم در همین تاپیک (امیر موسر) سیستم خیلی خوب و مناسبی رو برام جمع کرد که خیلی کارمو راه انداخت. مشخصات سیستم :

CPU: G3220
RAM: 4GB Geil
Motherboard: AsRock H81M
HDD: Seagate 1 TB
و دی وی دی رایتر LITEON ...

همونطور که امیر گفته بود نیازی به کارت گرفیک مجزا برای دیدن فیلمهای اچ دی نبود و با تست هایی که خودم انجام دادم خیلی روون فیلمهای فول اچ دی رو هم میتونم با همین سیستم اجرا کنم.
خواستم به این وسیله تشکر کنم از امیر موسر عزیز و قدردانش باشم. اینم عکس کیس گرین سیستم جدیدیم :)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])