PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با جوش

shabnam1986
31-08-2015, 19:23
با این جوش ها چیکا کنم؟
دکتر بهم سفالکسین داده
میتونم روشون هیدروکورتیزون بزنم تا جاشون نمونه؟
لازم نیست داروی قویتری مصرف کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

iranch
31-08-2015, 20:07
درود،
این جوش ها کجاست؟ توی کمر؟
باید سن، مشکل یا سابقه بیماری و چه دارو هایی مصرف می کنید رو هم ذکر کنید. این که آیا جوش ها تازه بوجود امدند یا چند سال هست که به همین شکل است؟

shabnam1986
31-08-2015, 20:13
روی بازو و کتف
31 سن
بعد از اپیلاسیون ب تازگی

M.R.S.
01-09-2015, 17:54
هیدروکورتیزون معمولا برای برطرف کردن التهاب و حساسیت پوستی استفاده میشه
شما منتظر پاسخ بدرمان باشید،در صورت باقی ماندن جای جوش درمان ها و تکنیک های خاصی وجود داره که میتونین دریافت کنین

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

masooyan
01-09-2015, 22:20
میتونید قسمت هایی که جوش زده رو با حنا وسدر شستشو دهید.

shabnam1986
02-09-2015, 10:16
هیدروکورتیزون معمولا برای برطرف کردن التهاب و حساسیت پوستی استفاده میشه
شما منتظر پاسخ بدرمان باشید،در صورت باقی ماندن جای جوش درمان ها و تکنیک های خاصی وجود داره که میتونین دریافت کنین

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

میشه بیشتر توضیح بدین؟

M.R.S.
02-09-2015, 11:34
جای جوش درمان خاص خودش رو داره،تنها راه پیشگیری ازش عدم دستکاری کردن جوش ها هست

M.R.S.
06-09-2015, 16:00
در درمان جون یک جز اصلی تجویز آنتی بیوتیک ها هست،معمولا تتراسایکلین و داکسی سایکلین تجویز میشه اما آنتی بیوتیک های دیگه مثل سفالکسین هم قابل تجویز هستند
درمان موضعی هم باید انجام بشه،انتخاب درمان موضعی بستگی به نوع جوش داره،نثلا در جوش عای سر سیاه از ترتینوئین موضعی استفاده میشه
ترتینوئین خوراکی در درمان جوش های مقاوم و شدید بکار میرن،با اینکه پاسخ خوبی به درمان وجود داره اما بدلیل عوارض متعدد این دارو رو در این شرایط بکار میبرن

Atghia
06-09-2015, 19:53
دوست عزیز اگر حالت عادی اینا رو نداشتی و بعد اپیلاسیون به قول خودت به وجود اومده بهش زمان بده دیگه اصلاح نکن خودش درست میشه...
برای بهبودش هم از محلول های موضعی ضد جوش مثل اریترمایسین استفاده کنید+ پماد ترتینوئین

پیشنهاد میکنم انتی بیوتیک رو بخاطر این جوشها نخورید! (گویا مشکل مقطعی هست):n16:

masoudtr
19-09-2015, 00:19
میتونید قسمت هایی که جوش زده رو با حنا وسدر شستشو دهید.

من اینو از خیلی ها شنیدم واقعا جواب گو هست یا خرافات هست؟

Atghia
19-09-2015, 20:40
من اینو از خیلی ها شنیدم واقعا جواب گو هست یا خرافات هست؟

این یک دیدگاه طب سنتی به قضیه جوش زدن هستش که بسیار مبحث طولانی هست...
خیلی خلاصه بگم طب سنتی میگه وقتی اخلاط بدن (که 4 مورد هستند) بالانسشون بهم میخوره تظاهراتی در جسم داره یکی از اون حالتها میتونه جوش باشه
جهت تعدیل سازی این تعادل میان توصیه هایی میکنن...اصولا طبع های گرمی که بدنشون جوش میزنه توصیه میشه مخلوطی از سدر و حنا رو با کمی آب به حالت خمیر روی بدن بگذارند برای دقایقی...
و البته صرفا از دید تجربه شخصی...جوابی نگرفتم!!