PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضعیف شدن بعد درمان سرطان معده

danielo
29-08-2015, 20:13
دوستان یکی از اعضای خانواده من بخاطر سرطان معده معده اش را خارج کرد و بعد از شیمی درمانی و انجام مراحل درمان بسیار لاغر و ضعیف شده.

یعنی الان فقط 56 کیلو وزن داره.
و تقریبا هم خانه نشین شده و غیر از شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 تا 13 که سر کار میره.بقیه ساعت ها خونه هست.زیاد هم میخوابه.
همش هم میگه جون ندارم .ضعیف شدم.توان ندارم و اینا
سوال من اینه که ما نمیدونیم الان چیکار کنیم.طبیعتا به خاطر وزن کمش و نداشتن معده نمیتونه تغذیه زیاد داشته باشه .یا بخاطر ترس از عود دوباره مریضی از خوردن غذاهای سرخ کردنی و فست فود ها امتناع میکنه که خود این ها عامل چاقی هست.
خب سوال اینجاست.ما پیش کی باید برم.اصلا راه جایی هست که برای توان و افزایش نیرو باشه.
مثلا شما شاید بگید بره دکتر تغذیه .
اخه فکر نکنم همه دلیل عدم توانش بخاطر وزنش باشه.اینکه همش در حال اه و ناله هست که جون نداره.حتی زورش میاد مثلا ماشین را روشن کنه بره بیرون از سوپری خرید کنه.
حتی دلایل روانی هم شاید تاثیر گزار باشه.
یعنی حتی میخواد هم حرف هم بزنه بزور حرف میزنه
حتی داره راه میره هم خودش را میکشه و گام های سنگین بر نمیداره.
اینقدر بخودش فشار نیاورده که دیگه بعدش عادت کرده.
حالا همین کسی که دارم میگم تا همین یک سال پیش ماهی دوبار میرفم کوه و اهل ورزش و شنا و اینا بود

کلا سوال من اینه که باید پیش چه متخصصی ببریم.اصلا هیچ تخصصی نیست که کارش همین ریکاوری همچنین بیمار هایی باشه که بعد از عمل های جراحی ضعیف و لاغر شدند.
بالاخره قرص ها و داروهایی برای افزایش توانایی و اینا باید باشه

M.R.S.
30-08-2015, 12:38
اولا دلایل روانی قطعا در شرایط ایشون تاثیر گذار هست
اما شرایط جسمی هم که برای ایشون به وجود اومده رو نباید فراموش کرد
ایشون نیازی ندارن غذای چرب و یا فست فود بخورن،هدف چاق کردنش نیست،بلکه باید یک تغذیه سالم داشته باشن و مواد پروتئینی رو بیشتر مصرف کنن

ایشون باید به اونکولوژیستشون مراجعه کنن،در بیماران سرطانی،از برخی دارو ها برای افزایش اشتها میشه استفاده کرد

hamid3369
30-08-2015, 13:58
داروی های اشتها اور به مرور زمان تاثیرات نا مطلوبی روی معده دارن بهتره که غذاهای سبک و طبیعی مصرف بشه

aghazadeh_hastam
30-08-2015, 14:04
داروی های اشتها اور به مرور زمان تاثیرات نا مطلوبی روی معده دارن بهتره که غذاهای سبک و طبیعی مصرف بشه

معده نداره که . در اورده

hamid3369
30-08-2015, 14:07
معده نداره که . در اورده

متشکر دوست عزیز یه لحظه کلا تو باغ نبودم

danielo
30-08-2015, 15:40
اولا دلایل روانی قطعا در شرایط ایشون تاثیر گذار هست
اما شرایط جسمی هم که برای ایشون به وجود اومده رو نباید فراموش کرد
ایشون نیازی ندارن غذای چرب و یا فست فود بخورن،هدف چاق کردنش نیست،بلکه باید یک تغذیه سالم داشته باشن و مواد پروتئینی رو بیشتر مصرف کنن

ایشون باید به اونکولوژیستشون مراجعه کنن،در بیماران سرطانی،از برخی دارو ها برای افزایش اشتها میشه استفاده کرد

دوست عزیز.
دومین سرطان شایع دنیا سرطان معده هست.خیلی از اون ها هم به فول گاستروکومی ختم میشه

اینکه تغذیه سالم داشته باشه و مواد پروتئینی بیشتر مصرف کنه که منم میدونم.
دیگه هر چی میتونه داره میخوره دیگه.والا اونکولوژیستشون هم همین حرف را میزنه.و میگه غذا بخور و جون بگیر.
دیگه روزی 5 وعده بیشتر با حجم کم که نمیتونه بخوره.بالاخره درمانی غیر از توصیه غذا سالم بخور که باید وجود داشته باشه.

M.R.S.
30-08-2015, 16:08
بهتون گفتم،در بیماران سرطانی که کاهش وزن دارم گاها برای بهبود تغذیه از داروهای خاصی استفاده میشه که براحتی در دسترس هم هست

masooyan
30-08-2015, 18:15
ایشون چند سالش هست؟فقط گاسترکتومی کرده یا تومور پانکراس و دئودنوم رو هم درگیر کرده بود؟

danielo
30-08-2015, 19:11
ایشون چند سالش هست؟فقط گاسترکتومی کرده یا تومور پانکراس و دئودنوم رو هم درگیر کرده بود؟

55 سال.قبل از بیماری هم ورزشکار بوده
و از نظر بدنی قدرتمند.
ایشون فقط بعد از در اوردن معده شش ماه شیمی درمانی کرده.متاستاز نشده بوده.
بعد از شیمی درمانی 51 کیلو شده بود.که خیلی زود به 56 کیلو رسید.
ولی الان حدود دو سه ماه که تو همین وزن مونده .

danielo
30-08-2015, 19:17
دوستانی که زبان پزشکیشون خوبه.لطفا این متن ها را بخونند .ببینند چی میگه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

danielo
30-08-2015, 19:28

همچنین این لینک را بخونند

M.R.S.
30-08-2015, 21:41
دوستانی که زبان پزشکیشون خوبه.لطفا این متن ها را بخونند .ببینند چی میگه

چیزی که مربوط به مشکلات این دوره بیمار شما بشه گفته نشده
بیمار شما نیاز به نظر متخصص داره
همچنین توقع نداشته باشین همچین فردی از نظر جسمانی به شرایط قبل از عمل برگرده،احیای شرایط روانی مهمتر و دست یافتنی تره