PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کپی کردن سایز

iranch
29-08-2015, 00:56
سلام
عزیزان من با selection یک مستطیل کشیدم و با پرسپکتیو بهش یکمی فرم دادم و رنگ ش کردم.
الان میخواهم سایر دقیق این مستطیل رو بدونم. تا اندازه اون مجدد بکشم و کم و زیاد نشه
و این مستطیل در لایه جدید ایجاد کردم. چطور باید سایز رو انتخاب و به مستطیل جدید اعمال کنم؟
یعنی 2 مرحله کار هست:
1- تعین سایز قدیم
2- اعمال ان به مستطیل جدید

چون تا الان به صورت دستی یک مستطیل می کشیدم و باهاش کار میکردم و با سایز اون زیاد کاری نداشتم و سایز رو در حد خود بک گراند که موقع ایجاد تصویر هست ، تعین می کردم
ممنونa

pcforlife
29-08-2015, 01:55
البته من خیلی دقیق متوجه مشکلتون و البته دلیل نیازتون به این موضوع نشدم، اگه بیشتر و با تصویر توضیح بدید ممنون میشم.
ولی در کل:
میزان سایز هر آبجکت در محیط فتوشاپ از طریق Transform (همون Ctrl+t) نشون داده میشه که این سایز در واقع سایز گیزموی ایجاد شده دور لایه هست (نه خود لایه) که مواردی نظیر پوزیشن، اسکیل و روتیشن لایه رو نشون میده. اگر لایه یک لایه اسمارت باشه، این گیزمو همیشه ثابته و با تغییر اسکیل یا چرخش، تغییری نمیکنه.
حالا اگر شما می خواهید که مشخصات یک لایه تون به هر شکلی به صورت دیتای مشخصی قابل کپی و پیست کردن بر روی لایه ای دیگه و اعمال بر روی لایه جدید باشه، شدنی نیست. در بخش های دیگه مثل ساخت استایل این امکان وجود داره، ولی برای تغییر سایز و گزینه های ترنسفورم نظیر پرسپکتیو و... این امکان وجود نداره.