PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت صدا

mahdi_ctr
28-08-2015, 15:32
با سلام خدمت دوستان عزیز

دوستان چن وقتیه که یه مشکل با صدای سیستم پیدا کردم و اون اینه که از یکی از اسپیکر هام فقط صدا میاد
ویندوز 10 نصب دارم و آخرین ورژن realtek R2.79 رو نصب کردم
تنضیمات رو هم چندین بار ریست کردم
مشکل از خود اسپیکر هم نیست چون به گوشی متصلش کردم و به خوبی کار کرد

یه مورد هم هست که خودم احساس میکنم مربوط به اون باشه:
چن وقت پیش داشتم مادربرد رو تمیز میکردم که یکی از خازن ها از جاش در اومد و یه پایش شکست
روی خازن اینا رو نوشته:
ANK
10
10v
محل خازن هم روی عکس زیر مشخص کردم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب ممنون میشم راهنماییم کنید تا بفهمم مشکل از کجاست

mehdi 78
28-08-2015, 16:12
سلام
اول اگه نرم افزار realtek hd audio manager نصب هست ، ببینید که رو حالت 5.1 یا 7.1 و ... هست یا استریو
من خودم اسپیکر هام 5.1 هستند ولی چون کابلی که از کامپیوتر به اسپیکر میره استریو هست ، اگه از تو نرم افزار رو 5.1 بزارم ، از این مشکل ها پیش میاد پس این نکته رو توجه کنید بهش
اگه این نبود با یک هدفون یا یک اسپیکر استریو ساده هم چک کنید . یه بار به جک جلوی کیس وصل کنید و با اون تست کنید و یا بار هم با جک پشت کیس. ببینید 2 تا خراب اند یا یکی.
مشکل کی پیش اومد ، قبل وین 10 یا بعدش؟ قبل شکستن خازن یا بعدش؟
موفق باشید:n40::n39:

EXTREME
28-08-2015, 16:16
اگر با یک اسپیکر دیگه هم همیتطوریه و تنظیمات صدا در کنترل پنل هم مشکلی نداره مشکل میتونه از همون مین باشه چون بعد از تمیز کردن مین و شکستگی خازن این اتفاق افتاده بهتره با یک کارت صدا سیستم رو چک کنید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

vahidmir2000
03-11-2016, 17:39
دوستان سلام.
دیروز استدیوی موزیک یکی از دوستان بودم و مشغول چک کردن اتود یکی از ترانه هام (من کار ترانه نویسی انجام میدم). یک دفعه سیستم دچار مشکل شد و پخش صدای سیستم همراه با خرخر و یک نوع خاص از نویز (شبیه اکو) همراه شد. کارت صدای سیستم m-audio 410 firewire هستش و ویندوز اکس پی. درایور کارت صدا رو مجددا نصب کردیم ولی ایراد رفع نشد. مشکل از اسپیکر هم نیست چون با اسپیکرهای دیگر و هدفون هم همین مشکل بود. گاهی چند ثانیه موزیک رو درست اجرا میکنه ولی باز اون صداهای بد و گوشخراش شروع میشن. این مشکل در پخش کننده های موزیک و نرم افزارهای تخصصی مثل cubase مشترکه و در همه اتفاق میفته... ممنون میشم اگر راهکاری یا تجربه ای در این زمینه دارین با من در میون بذارین...