PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد روکش دندان

amir hamzeh
24-08-2015, 11:29
سوالم در مورد روکش کردن دندان هست این کار چه طوری صورت میگیره؟ و کسی تجربه داره و ایا نصبش درد زیادی داره؟

robert
24-08-2015, 12:23
سوالم در مورد روکش کردن دندان هست این کار چه طوری صورت میگیره؟ و کسی تجربه داره و ایا نصبش درد زیادی داره؟

من دندانم روکش شده...

دندانی که پوسیدگی اش به عصب برسه باید عصب کشی بشه و دندانی که عصب کشی شده باشه چون یک دندان مرده هست و امکان خرد شدنش وجود داره باید روکش بشه..

دندان عصب کشی شده که با آمالگام پر شده تراشیده میشه تا اندازه اش حدودا نصف بشه و ارتفاعش کوتاه بشه...سپس دندانپزشک قالبگیری میکنه و یک قالب اندازه دندان از جنس فلز درست میشه که روی آن مواد پلاستیکی سفید همرنگ دندان قرار میگیره... سپس قالب فلزی که روکشی شبیه دندان داره روی دندان تراشیده شده قرار میگیره و با چسب چسبانده میشه...

هیچ درد و ناراحتی در کار نخواهد بود...حتی برای تراش دندان هم از بی حسی استفاده نمیشه...چون دندان قبلا عصب کشی شده...

amir hamzeh
24-08-2015, 20:31
دندان من قبلا عصب کشی شده حدود 10 سال پیش اما دکتر گفته مجددا باید عصب کشی بشه و کار قبلی خوب نبوده از کجا میتونم بفهمم راست میگه و نمیخواد هزینه اضافی تحمیل کنه؟ تنها راهش مراجعه به یک پزشک دیگه هست؟

BigHeart
24-08-2015, 21:05
دندان من قبلا عصب کشی شده حدود 10 سال پیش اما دکتر گفته مجددا باید عصب کشی بشه و کار قبلی خوب نبوده از کجا میتونم بفهمم راست میگه و نمیخواد هزینه اضافی تحمیل کنه؟ تنها راهش مراجعه به یک پزشک دیگه هست؟
اگه دندونی که قبلا عصب کشی کردی و توی این ۱۰ سال درد یا اذیتی حس نکردی نیاز به عصب کشی نداری
اگه دندونتون عصب کشی کردید و بعد از ۲ ۳ ماه مجددا درد حس میکنید ممکنه عصب کشی به صورت کامل انجام نشده باشه
تنها راهش اینه که پزشک عکس بگیره و معاینتون کنه چون ممکنه روکش ایراد پیدا کرده باشه یا دندون مجاور اذیتت میکنه
معمولا دندونی که روکش میشه رو با توجه به جنس و کیفیت روکش معمولا هر ۵ سال یک بار باید تعویض کنید

amir hamzeh
24-08-2015, 21:54
اگه دندونی که قبلا عصب کشی کردی و توی این ۱۰ سال درد یا اذیتی حس نکردی نیاز به عصب کشی نداری
اگه دندونتون عصب کشی کردید و بعد از ۲ ۳ ماه مجددا درد حس میکنید ممکنه عصب کشی به صورت کامل انجام نشده باشه
تنها راهش اینه که پزشک عکس بگیره و معاینتون کنه چون ممکنه روکش ایراد پیدا کرده باشه یا دندون مجاور اذیتت میکنه
معمولا دندونی که روکش میشه رو با توجه به جنس و کیفیت روکش معمولا هر ۵ سال یک بار باید تعویض کنید
دندان هنوز روکش نشده دکتر گفته اول باید مجدد درمان ریشه یا همان عصب بکشی بشه بعدش ترمیم و روکش بشه دکتر عکس گرفته هم تک دندان هم OPG ولی من شک دارم البته توی دندان یه جور احساس سنگینی میکنم

BigHeart
25-08-2015, 19:45
دندان هنوز روکش نشده دکتر گفته اول باید مجدد درمان ریشه یا همان عصب بکشی بشه بعدش ترمیم و روکش بشه دکتر عکس گرفته هم تک دندان هم OPG ولی من شک دارم البته توی دندان یه جور احساس سنگینی میکنم

خیلی سادس
همون عکس و OPG رو ببرید به یه پزشک خبره نشون بدید خیال خودتون رو راحت کنید
اینجوری نمیشه نظر داد چون محیط مجبازی و شما نیاز دارید حتما معاینه شید.

amir hamzeh
30-08-2015, 21:20
امروز عصر به دوتا متخصص درمان ریشه مراجعه کردم یکیشون گفت لازم نداره البته امتحان کردن ضربه زدن و ....
یکیشون نه گذاشت نه برداشت گفتن 420 میگیرم گفتم لازم داره گفت من میگم داره یعنی داره
واقعا کلافه شدم نمی دونم چیکار کنم
هر دکتر 20/000 برای معاینه میگیره اصلا معلوم نیست کی راست میگه کی نه به شدت اعصابم خورد شده
نمی فهمم این دندان عصب کشی میخواد یا نه ؟ کی واسه پول میگه کی راست میگه؟؟

amir hamzeh
14-09-2015, 21:06
برای ادامه کار دکتر گفته نیاز به جراحی لثه هست میشه راهنمایی کنید چه جوری هست؟
دکتر متخصص جراح فک گفته دو طرف دندان جا داره دو طرفش نداره اگر جراحی بشه بهتره ولی من راستش میترسم کسی سابقه داره چه جوری هست؟