PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تلویزیون 4K با ساپورت X265

Abolfazl3007
21-08-2015, 15:45
با سلام خدمت دوستان

دنبال خرید تلویزیون 4K هستم که بتونه فایلهای X265 رو هم پخش کنه ( از روی فلش ، هارد و ... )

بدون گارانتی

مدل سامسونگ 55HU8500 چشمم رو گرفته ، خوبه به نظرتون ؟ ( اصلا x265 ساپورت میکنه ؟ )

( مدل FHD مناسب هم اگه مد نظر داشتید بگید )

romantic
21-08-2015, 19:06
با سلام خدمت دوستان

دنبال خرید تلویزیون 4K هستم که بتونه فایلهای X265 رو هم پخش کنه ( از روی فلش ، هارد و ... )

بدون گارانتی

مدل سامسونگ 55HU8500 چشمم رو گرفته ، خوبه به نظرتون ؟ ( اصلا x265 ساپورت میکنه ؟ )

( مدل FHD مناسب هم اگه مد نظر داشتید بگید )

تمام 4kتیوی‌های پارسال از hevc یا x265 پشتیبانی میکنن. سامسونگ‌ها البته فقط ویدیوهایی با این فرمت رو میتونن پخش کنن که پسوند mkv، mp4 یا TS داشته باشه.
از مدل‌های fhd هم من میدونم که h6400 و بالاتر، قادر به پشتیبانی از این فرمت هستن. پایین‌تر رو نمیدونم.

تیوی‌های امسال پیشرفتی که داشتن این بود که از ویدیوهای 4k با فرمت VP9 هم پشتیبانی میکنن. ویدیوهای 4k یوتیوب با این فرمته.

Abolfazl3007
21-08-2015, 19:47
تمام 4kتیوی‌های پارسال از hevc یا x265 پشتیبانی میکنن. سامسونگ‌ها البته فقط ویدیوهایی با این فرمت رو میتونن پخش کنن که پسوند mkv، mp4 یا TS داشته باشه.
از مدل‌های fhd هم من میدونم که h6400 و بالاتر، قادر به پشتیبانی از این فرمت هستن. پایین‌تر رو نمیدونم.

تیوی‌های امسال پیشرفتی که داشتن این بود که از ویدیوهای 4k با فرمت VP9 هم پشتیبانی میکنن. ویدیوهای 4k یوتیوب با این فرمته.

دوست عزیز مطمئنی شما ؟
چون برای
55HU8500 دیدم ساپورت HEVC رو زده با کیت هوشمند 4K
?
اتفاقا یکی دیگه از انتخاب هام 6400 هست ، اگه ساپورتش کنه که خیلی خوبه!

romantic
21-08-2015, 20:30
دوست عزیز مطمئنی شما ؟
چون برای
?
راستش من فقط روی دو تیوی H7000 (همون H7790 سام سرویس) و HU7500 (همون HU8890 سام سرویس) این قضیه رو تست کردم. یه ویدیوی 4K با پسوند MKV رو هردو پخش کردن.
برای بقیه مدلها، طبق ادعای سایت خود سامسونگ و البته تاکیدات سایت های تخصصی، اطمینان نسبتا زیادی دارم. الان شما از لینک های زیر User Manual این تیوی ها رو دانلود کنید، می بینید که لیست کامل فرمت های ویدیویی پشتیبانی شده رو داره.

این معادل HU8850

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم که همون H6400 یا H6490

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

romantic
22-08-2015, 11:09
دوست عزیز مطمئنی شما ؟
چون برای
?
خواستم یه مطلبی رو اضافه کنم.
اگر قصد تماشای ویدیوهای 4k رو دارید، حتما باید 4K TV بخرید. تیوی‌های fullhd حتی اگر هم بتونن یه ویدیوی 2160p رو پخش کنن، اونو با رزولوشن 1080 نشون میدن. ممکنه موارد زیادی رو هم نتونن نشون بدن. مثلا اگر fps ویدیو بالا باشه، قادر به پخش نخواهند بود. حتی ممکنه فیلم‌های 4k گرفته‌شده با بعضی از گوشی‌ها رو هم نتونن اجرا کنن. در مورد ویدیوهای 4k با ۶۰ فریم بر ثانیه که حتما به یک 4k تیوی میان‌رده به بالا احتیاج دارید.
اما اگر میخواید فیلم و سریال‌های انکودشده با h265/hevc رو که داره رو اینترنت زیاد میشه ببینید و معمولا هم 720p و 1080p هستن، مشکلی پیش نمیاد و مثلا همین h6400 پخششون میکنه. البته در بین این ویدیوها مواردی هم پیدا میشه که بد و غیر استاندارد انکود شدن و تیوی‌ها اصلا نشونشون نمیدن. مثلا ممکنه بیت‌ریت غیرعادی داشته باشن. ویدیوهایی که شما میتونید رو PC و مثلا با Media Player Classic ببینید، اما پلیر تیوی ممکنه ارور بده.

Abolfazl3007
22-08-2015, 11:25
خواستم یه مطلبی رو اضافه کنم.
اگر قصد تماشای ویدیوهای 4k رو دارید، حتما باید 4K TV بخرید. تیوی‌های fullhd حتی اگر هم بتونن یه ویدیوی 2160p رو پخش کنن، اونو با رزولوشن 1080 نشون میدن. ممکنه موارد زیادی رو هم نتونن نشون بدن. مثلا اگر fps ویدیو بالا باشه، قادر به پخش نخواهند بود. حتی ممکنه فیلم‌های 4k گرفته‌شده با بعضی از گوشی‌ها رو هم نتونن اجرا کنن. در مورد ویدیوهای 4k با ۶۰ فریم بر ثانیه که حتما به یک 4k تیوی میان‌رده به بالا احتیاج دارید.
اما اگر میخواید فیلم و سریال‌های انکودشده با h265/hevc رو که داره رو اینترنت زیاد میشه ببینید و معمولا هم 720p و 1080p هستن، مشکلی پیش نمیاد و مثلا همین h6400 پخششون میکنه. البته در بین این ویدیوها مواردی هم پیدا میشه که بد و غیر استاندارد انکود شدن و تیوی‌ها اصلا نشونشون نمیدن. مثلا ممکنه بیت‌ریت غیرعادی داشته باشن. ویدیوهایی که شما میتونید رو PC و مثلا با Media Player Classic ببینید، اما پلیر تیوی ممکنه ارور بده.

خیلی ممنون
کلا 90 استفاده من از تیوی پخش فایل ویدیو فیلم و سریال با فلش هست
الان هم که همونطور که گفتید کم کم داره x265 زیاد میشه ، و الان تیوی بخری که ساپورت x265 نداشته باشه آیندش مجهوله فکر کنم

حالا قراره هفته دیگه راهی بانه بشم و بین H6400 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و HU8500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])موندم ( مدل 55 اینچ ) . ببینیم چی پیش میاد ، ببینم این هزینه اضافی 4K ارزش داره یا نه

romantic
22-08-2015, 13:27
خیلی ممنون
کلا 90 استفاده من از تیوی پخش فایل ویدیو فیلم و سریال با فلش هست
الان هم که همونطور که گفتید کم کم داره x265 زیاد میشه ، و الان تیوی بخری که ساپورت x265 نداشته باشه آیندش مجهوله فکر کنم

حالا قراره هفته دیگه راهی بانه بشم و بین H6400 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و HU8500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])موندم ( مدل 55 اینچ ) . ببینیم چی پیش میاد ، ببینم این هزینه اضافی 4K ارزش داره یا نه
من پست های قبلیتون رو اشتباه متوجه شدم و فکر کردم منظورتون HU8850 سام سرویسه. این مدلی که از سایت بانه مارکت لینک گذاشتید (راستی p30world لینک فروشگاه های بانه رو سانسور میکنه)، معادل HU8890 سام سرویسه. مدل H6400 جای رقابتی باهاش نداره. یه 4Kتیویِ عالی! با صفحه تخت، قیمت مناسب و امکانات کامل و تصویر خیلی خوب. با درنظر گرفتن تمام جوانب و قیمت ها، بنظر من در بین محصولات 2014 خرید بهتر از این نمیشه داشت.
البته شرایط شما کاملا فرق داره. شما دنبال تصاویر UHD نیستید. نمیشه گفت در مورد تصاویر سریال ها و فیلمهای انکود شده و 300-400 مگابایتی تفاوتی بین H6400 و HU8500 هست.
فکر میکنم همون H6400 شما رو راضی کنه.