PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل پارتیشن بندی هارد 1 ترابایت

aaaammmm87
17-08-2015, 17:32
سلام
یه هارد 1 ترابایت دارم که تازه رو سیستم بستم حالا میخواستم پارتیشن بندی کنم و ویندوز نصب کنم اجازه ساخت 4 تا پارتیشن رو بهم نمیده واسه اینکه بتونم یه پارتیشن primery داشته باشم و یه extended که داخلش 6 تا پارتیشن logical داشته باشم باید چکار کنم ؟

EXTREME
17-08-2015, 18:44
در حالت mbr شما بیشتر از 4 عدد پارتیشن نمیتونید داشته باشبد برای حل این مشکل باید یک پارتیشن رو logical کنید و سپس تقسیمش کنید با نرم افزار eases partition master میتونید پارتیشن تون رو از primary به logical کانورت کنید سپس سپس با shrink کردن پارتیشن مورد نظر اون رو تقسیم کنید به چند پارتیشن درایوهای حاوی اطلاعات رو هم میتونید به logical کانورت کنید منتها چون اطلاعات دارد فرایندش بیشتر طول میکشه من اینکارو کردم و به اطلاعاتم اسیبی نرسید حالا بتزم شما قبل از انجام اینکار اگر اطلاعاتی در ان درایو مورد نظر دارید قبلش ازشون نسخه پشتیبا تهیه کنید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

aaaammmm87
17-08-2015, 23:50
در حالت mbr شما بیشتر از 4 عدد پارتیشن نمیتونید داشته باشبد برای حل این مشکل باید یک پارتیشن رو logical کنید و سپس تقسیمش کنید با نرم افزار eases partition master میتونید پارتیشن تون رو از primary به logical کانورت کنید سپس سپس با shrink کردن پارتیشن مورد نظر اون رو تقسیم کنید به چند پارتیشن درایوهای حاوی اطلاعات رو هم میتونید به logical کانورت کنید منتها چون اطلاعات دارد فرایندش بیشتر طول میکشه من اینکارو کردم و به اطلاعاتم اسیبی نرسید حالا بتزم شما قبل از انجام اینکار اگر اطلاعاتی در ان درایو مورد نظر دارید قبلش ازشون نسخه پشتیبا تهیه کنید

چرا واسه هارد های دیگه زیر 1 ترابایت این مشکل وجود نداره هنگام پارتیشن بندی هر چند تا بخوایی میتونی پارتیشن بسازی و هیچ مشکلیم وجود نداره ؟

EXTREME
18-08-2015, 08:06
به حجم هارد مربوط نیست با پارتیشن تیبل mbr حداکثر 4 عدد پارتیشن پرایمری میتونید داشته باشید مگر اینکه پارتیشن تیبل gpt باشه که این محدودیت رو نداره

aaaammmm87
18-08-2015, 11:36
به حجم هارد مربوط نیست با پارتیشن تیبل mbr حداکثر 4 عدد پارتیشن پرایمری میتونید داشته باشید مگر اینکه پارتیشن تیبل gpt باشه که این محدودیت رو نداره

متوجه سوالم نشدید .
میخوام یه دونه پارتیشن primery داشته باشم .
یه دونه هم extended بسازم تا بتونم 6 پارتیشن logical بسازم تو اون .
حالا مشکل اینه وقتی با هارد 1 ترابایت به بالا میرم واسه پارتیشن بندی بهم خطا میده که امکان ساخت وجود نداره واسه همین gpt , mbr ولی با بقیه هارد های کمتر از 1 ترابایت این مشکلو ندارم و راحت پارتیشن بندی میشن .روی چندین هارد مختلف امتحان کردم

EXTREME
18-08-2015, 13:59
متوجه سوالم نشدید .
میخوام یه دونه پارتیشن primery داشته باشم .
یه دونه هم extended بسازم تا بتونم 6 پارتیشن logical بسازم تو اون .
حالا مشکل اینه وقتی با هارد 1 ترابایت به بالا میرم واسه پارتیشن بندی بهم خطا میده که امکان ساخت وجود نداره واسه همین gpt , mbr ولی با بقیه هارد های کمتر از 1 ترابایت این مشکلو ندارم و راحت پارتیشن بندی میشن .روی چندین هارد مختلف امتحان کردم

خوب راهشو بهتون گفتم چیکار کنید

یک عکس از disk managment از وضعیت فعلی هارد بدید

aaaammmm87
18-08-2015, 14:17
خوب راهشو بهتون گفتم چیکار کنید

یک عکس از disk managment از وضعیت فعلی هارد بدید

در حالت عادی و بدون نرم افزار موقع نصب ویندوز چطور این کار رو بکنیم ؟
فک کن هارد هیچ اطلاعاتی روش نیست و تازه خریدیم .
سیستم شرکته راهش انداختم و الان بهش دسترسی ندارم

EXTREME
18-08-2015, 20:37
من تو نصب ویندوز همیشه دو تا پارتیشن درست میکنم یکی ویندوز یکی هم پارتیشن دیگه بعد اون پارتیشن دیگه رو با نرم افزار درست میکنم