PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست نرم افزار برای اعمال محدودیت در افراد متصل به wi-fi مودم

Greedy
15-08-2015, 23:07
سلام
هر کی میاد خونه ما ، اعم از برادر و خواهر و داماد و عروس و برادرزاده و ... :دی رمز وایرلس اینترنتمون میخواد منم نمیتونم بگم نه :n14: بعد اینا هم فکر میکنن اینترنت مفتیه دیگه هر کدوم میشینن میرن تو اپارات کلیپ میبینن و کلی حجم ما میره . منم نمیتونم بگم بهشون دانلود نکنید ( ضایعس:دی) ، اینترنتم حجمیه . حجم ما هم سریع تموم میشه . خیلی دنبال نرم افزاری هستم که بشه مثلا محدودیت گذاشت برای دستگاه های متصل به مودم که هر کدوم مثلا بیش از 50 مگ دانلود نکنن یا شبیه به این ...
هست همچین نرم افزاری ؟ یا روشی که بشه رو مودم پیاده کرد ؟
:n16:

Public Enemy
16-08-2015, 00:13
سلام
هر کی میاد خونه ما ، اعم از برادر و خواهر و داماد و عروس و برادرزاده و ... :دی رمز وایرلس اینترنتمون میخواد منم نمیتونم بگم نه :n14: بعد اینا هم فکر میکنن اینترنت مفتیه دیگه هر کدوم میشینن میرن تو اپارات کلیپ میبینن و کلی حجم ما میره . منم نمیتونم بگم بهشون دانلود نکنید ( ضایعس:دی) ، اینترنتم حجمیه . حجم ما هم سریع تموم میشه . خیلی دنبال نرم افزاری هستم که بشه مثلا محدودیت گذاشت برای دستگاه های متصل به مودم که هر کدوم مثلا بیش از 50 مگ دانلود نکنن یا شبیه به این ...
هست همچین نرم افزاری ؟ یا روشی که بشه رو مودم پیاده کرد ؟
:n16:

نه عزیز قابل کنترل از طریق سیستم عامل رایانه نیست ... باید از طریق خود روتر کنترل بشه ، که اونم نمیشه ! چون فریم ور های روتر محدودند و چنین امکانی رو ندارند ، در حالت ایده آل باید برین فریمور کاستوم روی روتر بریزین و اونوقت شاید این امکان رو داشته باشه ( شاید ! چون بنده اطلاعی از امکانات فریم ور کاستوم ندارم )

اما اگر کارت وایرلس داشته باشین ، میشه کلک رشتی ! زد ! ( حال کارت وایرلس خارجی ، یا داخلی مثل لپ تاپ )
مودم رو با لن به سیستم رایانه متصل می کنین ، با نرم افزاری مثل Connectify یا Mywifirouter یه Hotspot می سازین و محدودیت هارو اعمال می کنین ، اونوقت رمز Hotspot ساخته شده رو به مهمونا میدین ... البته مشکل اینجاست که برای هر مهمون که وصل شد جداگانه برین محدودشون کنین ، برگردین ، که اینجوری می فهمن قضیه از چه قراره ! ( برا اونم راه هست روی گوشی خودتون یه نرم افزار VNC میریزین و کامپیوتر خودتون رو با VNC کنترل می کنین )

اما چه کاریه این همه بدبختی ؟ شما بیاین روتر رو دور از دسترس اطفال و میهانان قرار بدین ، و هروقت خطر ظهور میهمان رو حس کردین ، از توی تنظیمات روتر Wlan رو خاموش کنین ( مخفی کردن SSID هم راه مناسبی هستش ، ولی بازم تابلو هستش ! )

در نهایت می تونین به میهمانانتون یاد بدین وای فای شخصی تر از مسواک هستش !

sepand_salehi
16-08-2015, 01:49
در نهایت می تونین به میهمانانتون یاد بدین وای فای شخصی تر از مسواک هستش !

بابا طرف روش نمی شه حتی بگه ئانلود نکنید. اونوقت می خوای یه چنین چیزی به مهموناش بگه!
فکر کنم مشکل خیلی از ما ایرانی ها هست. بهترین راه اینه که فرهنگ استفاده از اینترنت میزبان بینمون حا بیافته. مطابق این حرف:
با اینترنت میزبان جوری رفتار کنید که دوست دارید با اینترنت خودتان رفتار کنند.

اما به نظر من بهترین راه روش Connectify و کنترل از راه دور سیستم هست که دوستمون گفت. فقط حواست جمع باشه که اسم SSID مودم تابلو نباشه که بفهمن این Access Point مال تو هست. اسم خودت و نام خانوادگی رو نذار.
عوضش وقتی با Connectify یه Hotspot ساختی، اسم تابلو براش بذار.
تو جمع هم نشستی، می تونی با یه برنامه مثل Team Viewer یا VNC که دوستمون گفت، سیستم رو کنترل کنی و هر کس که تازه وصل شد، گوشیت رو یه لحظه بیرون بیاری و محدودیت جدید رو از طریق این برنامه اعمال کنی.

موفق باشی.

Greedy
16-08-2015, 14:25
ممنون از هر دو تاتون :n16: ولی اره اینا روش خیلی عملی و کارامدی نیستن بهترین راه اونه که تو خود تنظیمات مودم به صورت پیش فرض باشه این قابلیت که نیست . نمیدونم مودم های جدیدی که تو بازار اومدن از dlink یا Tp link این قابلیت دارن یا نه ؟ تو این مودم ها که اکثرا باهاشون کار کردم فقط میتونیم کلا مک ادرس طرف ببندیم که نتونه وصل بشه که اینم ضایعس :دی
تنها راه که کمی کارامد هست اینه که هی بری تو تنظیمات مودم نت رو دیسکانکت کنی و 30 ثانیه بعد کانکت کنی هم اینطوری اینترنت قطع میشه و طرف میبینه هی دیسی میشه بیخیال دانلود میشه :دی :n09:

mohammadi_4u
16-08-2015, 17:55
سایتهای مورد استفادشون رو روی یک اکسس پویینت خاص بلوک کن و یه اکسس پویینت را خودت باز بزار .رو ساده ترین مودم قابل اجراست.
من روی 2730u پیاده کردم توپس جواب میده!

amin_947
17-08-2015, 08:58
وقتی اومدن بگو ای وای امروز اینترنتمون قطعه !!
البته اگه زیاد میان خونتون یکمی تابلوئه :n02:

chapanah
17-08-2015, 10:11
حالا دو تا پرسش دیگه !

1 - اگه بخواهیم یه نرم افزار رو ببندیم از رو مودم باید چکار کرد ؟ ( مثلا اپلیکیشن لاین رو بخوام ببندم ) نه خود تارنمای لاین رو !

2 - چه جوری می تونم از طریق مودمم یه وی پی ان یا پراکسی رو برای دستگاه های گوناگون به اشتراک بگذارم ؟

با سپاس