PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

alemoazezo
15-08-2015, 11:40
سلام
هارد وسترن دیجیتال مدل مای پاسپورت حدود یک دقیقه زمان میبره تا توسط سیستم شناسایی شه و بعد از چند ثانیه متصل شدن ، سیستم دچار مشکل میشه و باعث هنگ شدن سیستم میشه
به لپ تاپ وصلش کردم هنگ کرد به پی سی ... اونم هنگ کرد ... به تلوزیون اونم هنگ کرد ... با او تی جی به تبلت وصل کردم اونم هنگ کرد

اصلا نمیشه روش فایل کپی کرد
چراغش روشن میشه و حتی بعد از هنگ کردن هنوز هارد چرخش خودش رو داره ولی تا از سیستم جداش نکنی سیستم رو حالت هنگه

تو دیسک منیجمنت نگاه کردم پارتیشنش نپریده و هنوز ان تی اف اس هست

بنظرتون مشکلش چیه و باید چکار کنم ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
15-08-2015, 14:09
بهتره ابتدا کابل هارد رو بررسی کنید اگر درست نشد بهترین راه اینه که هارد رو به گارانتی نشون بدید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

alemoazezo
16-08-2015, 23:54
بهتره ابتدا کابل هارد رو بررسی کنید اگر درست نشد بهترین راه اینه که هارد رو به گارانتی نشون بدید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

هارد رو سال 90 خریدم 120 تومن بعید میدونم گارانتی داشته باشه .

اما امروز ظاهرا بعد از low-level فرمت کردن و پاک کردن پارتیشن قدیمی ساخت یک پارتیشن جدید مشکل هنگ شدید برطرف شده و به راحتی فایل ها روش کپی میشن و فایل ها رو میشه ازش کپی کرد .:n33:

فقط یه سوال دیگه :
این هارد شبانه روز روشنه و به سیستم متصله و فایلای روش توی شبکه داخلی خونه شیر کردم . این کار برای هارد مشکلی پیش نمیاره ؟

EXTREME
17-08-2015, 09:07
هارد رو سال 90 خریدم 120 تومن بعید میدونم گارانتی داشته باشه .

اما امروز ظاهرا بعد از low-level فرمت کردن و پاک کردن پارتیشن قدیمی ساخت یک پارتیشن جدید مشکل هنگ شدید برطرف شده و به راحتی فایل ها روش کپی میشن و فایل ها رو میشه ازش کپی کرد .:n33:

فقط یه سوال دیگه :
این هارد شبانه روز روشنه و به سیستم متصله و فایلای روش توی شبکه داخلی خونه شیر کردم . این کار برای هارد مشکلی پیش نمیاره ؟

اگر دماش بالا نره نه فکر نکنم مشکلی ایجاد بشه یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید

alemoazezo
20-08-2015, 16:47
اگر دماش بالا نره نه فکر نکنم مشکلی ایجاد بشه یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید

سلام
خدمتت
بنظرت مشکلی داره یا نه ؟

EXTREME
20-08-2015, 18:34
سلام
خدمتت
بنظرت مشکلی داره یا نه ؟

مشکل که مشکل داره هم هارد relocated sector داره هم current pending sector که هم میتونه بدسکتور باشه هم delay sector باید ببینید بعد از 10 روز تعداد ارورها زیاد میشه یا نه اگر زیاد نمیشد مشکل ساز نیست ولی اگه دیدید داره زیاد میشه باید یک فکری به حال هارد بکنید اول از همه یک اسکن معمولی با نرم افزار hdd regenerator انجام بدید و نتیجرو بگید

alemoazezo
20-08-2015, 18:55
مشکل که مشکل داره هم هارد relocated sector داره هم current pending sector که هم میتونه بدسکتور باشه هم delay sector باید ببینید بعد از 10 روز تعداد ارورها زیاد میشه یا نه اگر زیاد نمیشد مشکل ساز نیست ولی اگه دیدید داره زیاد میشه باید یک فکری به حال هارد بکنید اول از همه یک اسکن معمولی با نرم افزار hdd regenerator انجام بدید و نتیجرو بگید

اسکن داره انجام میشه
بعید میدونم بدسکتور داشته باشه ظاهرا delay داره

کدام حالت بدتر است ؟ بدسکتور و یا دیلی ؟

یه مورد دیگه : هارد رو به یو اس بی سه وصل میکنم مشکلای قبلیش دوباره بر میگردن ولی با یو اس بی دو مشکلی نداره

EXTREME
20-08-2015, 23:48
اسکن داره انجام میشه
بعید میدونم بدسکتور داشته باشه ظاهرا delay داره

کدام حالت بدتر است ؟ بدسکتور و یا دیلی ؟

یه مورد دیگه : هارد رو به یو اس بی سه وصل میکنم مشکلای قبلیش دوباره بر میگردن ولی با یو اس بی دو مشکلی نداره

بله بد هست الان هم یک Delay sector گرفته تعداد اینها زیاد بشه سرعت هارد رو کاهش میده همانطور که گفتم اگر تعداد ارور در حال زیاد شدن است برای تعمیر هارد اقدام کنید به یک مرکز معتبر هارد رو نشون بدید چون این مشکل نرم افزاری با فرمت و .... معمولا حل نمیشه از اطلاعات مهم هم نسخه پشتیبان تهیه کنید